Society & Culture – Tyrkiet – Anbefalede podcasts

 • İbrahim Selim ve ekibinin hazırlayıp sunduğu, kent insanının canını sıkan, anksiyetesini arttırıp, çıldırtmanın eşiğine getiren her konunun masaya yatırılarak atomlarına ayrıldığı bir podcast serisi!

 • A podcast set up by YouTuber/teacher Elliott, from ETJ English. Come with me on my travels from the past, present, and future. Share your travel stories with me and ask for advice. Enjoy the journey.

 • Halk için, halka rağmen entellik. İlginç konular + eleştirel düşünce + bildiğin Türkçe.

 • Cenk ve Erdem, Storytel sponsorluğunda hazırlanan “Tahminatörler” ile karşınızda.
  Siz uğraşmayın, bırakın onlar tahmin etsin.


 • Celebrity actress Tammin Sursok and entertainment host Roxy Manning co-host a hilarious podcast that delves into the truths about being female, being a mother and the general chaos that goes with trying to navigate life with boobs, burp cloths, and the strong desire to have a life.

 • Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

 • Turgut Uç, İsmail Türküsev ve Yiğitcan Erdoğan oturuyor, internetlerin en şık podcast ekibi olarak Farz-ı Mizah'ta stand-up gösterilerini yorumluyor. İnanın bundan başka bir bilgiye ihtiyacınız yok.

 • Popüler kültür, pek de popüler olmayan kültür, sinema, edebiyat ve bilumum hobisel faaliyetler üzerine söyleşiler, hayatın içinden hayata dair. Her hafta Bakırköy'den yeni bölüm ile...
  İletişim: lafingelisi@badmedya.com
  Spotify: Lafın Gelişi
  Twitter: @LafGel
  Instagram: @lafin.gelisi

 • Prof. Dr. Teoman Duralı, bu programda felsefe-bilim geleneğinin doğuşunu, serüvenini ve bu geleneğin nasıl bugünlere geldiğini konuklarıyla birlikte tartışıyor. Batı ve Doğu düşünce dünyalarının hangi merhalelerden geçerek bugüne geldiğini hepimizin anlayacağı bir dille anlatıyor.

 • Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu yazarlarla konuşuyor. Bir kitabın ilk sayfası üzerinden yazarlara nasıl yazdıklarını soruyorlar ve nasıl yazılır sorusuna yanıt arıyorlar. Bir nevi sesli yazı atölyesi düzenliyorlar.

 • Ülke ve para oyununda kaybetmek istemeyenlere taktikler.

 • Le podcast où on parle de culture avec ceux et celles qui la font !

  N'hésitez pas à vous abonner, et/ou à suivre le podcast sur Instagram (@la.quille) ou sur Facebook.

 • What happens when you immerse yourself in true crime, night after night, digging deeper into the lives of serial killers? What are the consequences to a person's psyche? From iHeartRadio and TenderfootTV comes a new podcast about twisted serial killers and one man's journey through their stories.

 • A History Of: Hannibal and the Punic Wars is a biweekly biography of everybody's favourite Carthaginian general. We follow Hannibal throughout his campaigns as well as looking at the Punic Wars at large. This is done through a mixture of lecture style episodes as well as more relaxed Let's Talk episodes; in which I invite guests onto the show to talk about Hannibal, Rome, Carthage, the Punic Wars and the ancient world in general. Please note, I have recently upgraded my recording equipment and am updating the back-catalogue. Presently episodes 4 through 17 need to be re-recorded; so bear with me.

 • Felsefe öğrenmek, felsefi metinler okumak fakat nereden nasıl başlayacağını bilmeyenlere rehber olmak amacıyla bu yayını hazırladık. Üniversite lisans programına paralel bir şekilde ilerleyecek bu takip eder ve tavsiye edilen okumaları yaparsanız bir felsefe lisans mezunu kadar felsefe öğrenebilirsiniz. Yayınlarımızı sıra numarasına göre dinlemenizi tavsiye ediyor keyifli vakitler diliyoruz.

 • Yaşam zorlu bir süreç. Hepimiz bazen düşüyor bazen çıkıyoruz.

  Düştüğümüz anlarda kalıcı hasarlar almamanın önemine inanıyoruz. Bu amaçla da kendi aramızda yıllardır konuştuğumuz konuları, bizi hayatta daha ileriye götüren, doğru bildiğimiz çizgiden sapmamamızı sağladığına inandığımız kitaplar, düşünce okulları ya da tarzları, belgeseller kısaca faydalı bulduğumuz tüm kaynakları beraber ele alıp konuşacağız.

  Mücadele’ye hoş geldiniz.

 • Günlük sorunlara kadınların penceresinden isyankar bir bakış sunan bu podcastin amacı, doğru cevapları bulmak değil. Dertleşmek, samimi ve gerçek bir bakış açısı sunmak, duyguları filtresiz paylaşarak sosyal medyanın çevremize ördüğü mükemmellik bariyerlerine içeriden bir bakış sunmak. Sosyal medya demişken... Podcast sahibesi Ece Dinç, erken yetişkinlik yıllarını sosyal medyaya güzellik içerikleri üreterek geçirdiğinden, anlatacak bayağı bir şeyi var.

 • مدرسه زندگی فارسی به تهیه و انتشار محتوای آموزشی با کیفیت برای فارسی زبانان می‌پردازد.
  از جمله فعالیتهای ما دوبله ویدیوهای مدرسه زندگی آلن دوباتن با ترجمه دکتر ایمان فانی، تولید محتوای ویدیویی و پادکست در زمینه ادبیات روانشناسی
  فلسفه سینما جغرافیای سیاسی طبیعت و اقلیم و همچنین انتشار کتاب است
  برای اطلاع از مطالب جدید انتشار یافته لطفا در هر سه اپلیکیشن کست باکس، تلگرام و اینستاگرام ما را دنبال کنید.

  www.persianschooloflife.com
  www.t.me/persianschooloflife
  www.instagram.com/persianschooloflife

 • The Perfume Nationalist is a cultural commentary podcast hosted by Rupert Birkin and OrtantAper.

 • instagram’da @seyahatsanati hesabıyla tanınan gezgin Nazlı Gürkaş, Seyahat Sanatı’nın her yeni bölümünde bir gezginle söyleşiyor, seyahat etme sanatının inceliklerini konuşuyor ve seyahatin edebiyatla buluştuğu noktalara değiniyor.