Episodes

 • תקציר- מטילדה

  למשפחת ראשכרובסקי ישנה בעיה חמורה מאד- בתם בת השש מטילדה מסרבת להיענות לדרישות של הוריה להפוך לכוכבת ענקית. במקום לשחק בסמארספון היא מתעקשת לקרוא בספרים, והנורא מכל- היא מזכירה לאביה שזה לא בסדר לרמות אנשים ולמכור להם מכוניות מקולקלות.

  כאשר מטילדה מגיעה לבית הספר 'נאות יגונים' היא הורסת את תוכנית החינוך של המנהלת הגברת קלגסה, ומוכיחה לה שלא צריכים להסיל אימה על ילדים על מנת שיהיו מחונכים וקשובים.

  שותפתה של מטילדה בבית הספר היא מחנכת הכיתה גברת גיני נוגט שמאמינה שמקומה של מטילדה הוא בכיתת מחוננים, ושצריך לקדם יכולות כמו שלה.

  בעוד מטילדה נאבקת לשמור על עניין בכיתה א' בזמן שהיא בעצמה קוראת את 'מלחמה ושלום', היא מגלה כוחות על מיוחדים אשר הופכים אותה למגה-ילדת-על אך עלולים לגרום לה לסכנה נוראית.

  כאשר מטילדה מגלה אודות עברה האפל של המנהלת גבי קלגסה היא עושה את הבלתי אפשרי על מנת להביס את כוחות החושך ולהחזיר את התקווה לילדי בית הספר 'נאות יגונים',

  בעוד מטילדה נאבקת בבית הספר המשטרה מהדקת את הטבעת סביב משפחת ראשכרובסקי עד שלא תישאר ברירה, ורק אהבת אמת וחברות אמיצה תוכל להשיב את הסדר על כנו.

  ספר המופת של רואל דאל מעובד ומחורז לגרסה מודרנית ומותאם לעידן שנולד אחרי מהפכת הטיקטוק.

  ייעוץ אומנותי : זיו זוהר מאיר

  לקישור:

  : https://www.mor-day.com/matiilda/

 • פודקאסט תסכיתים ניסיוני לילדים

  פעם ממש לא רחוק גר טוחן עני,

  היתה לו בת יחידה והמון חיטה בשקים.

  באותם הימים הם היו צריכים לסחוב על השכם-

  שקים עם חיטה, ואז לשים, ומתפיחים, ותוך יום היה יוצא לחם.

  בכל מקרה, יום אחד המלך רצה למצוא לו כלה במהירות,

  והטוחן אמר לבתו- 'קיבלנו הזדמנות!'

  הם עמדו בתור עשר שעות כדי לפגוש את המלך,

  וכשהגיע תורם הם כרעו לפניו ברך.

  "ראיתי די והותר!" אמר ולא הסית המבט,

  היו פה בנות מאלבניה, איסלנד, גאורגיה, צרפת

  אפילו בנות מקמבודיה בוליביה, פרו וחוף השנהב!

  הטוחן הבין שהכל כבר אבוד,

  והחליט להציל את המצב-

  "בתי, הופכת קש לזהב!"

  המלך הבין שיש לו כעת מלכה חדשה לארמון

  אבל לפני חופה וטבעת, הוא יעמיד אותה בניסיון.

  הכניסו אותה לחדר מלא כל כולו רק בקש,

  ציוו עליה לטוות הכל לזהב, כדי להסיר כל חשש.

  "יש לך עד מחר מחר! מוטב תעבדי במהירות!"

  אמר המלך והוסיף- "כי אם לא!- אביך מות ימות!".

  ישבה שם בת הטוחן ולא ידעה מה לעשות,

  איך זה קרה?! כיצד ייתכן!, ומיד החלה לבכות!!

  ואני שהייתי שם בסביבה שמעתי קולות של צער ויגון

  מיד עברתי במטה קל של קסם את שער הארמון!

 • Missing episodes?

  Click here to refresh the feed.

 • בפרק הקרוב של 'שימו לב', ירדן בר כוכבא מספרת על ההחלטה לוותר על לימודי משחק בסמינר הקיבוצים לטובת ההנחייה בתוסס.

  מדוע הפסיקה לבצע מופעי סטנד אפ?, כיצד שילבה בין הנונסנס של פלטפוס לאקזיסטנציאליזם של א.ב יהושוע?

 • Hello my name is Mor Day Hananny .

  This is my first podcast in English, because my native language is Hebrew.

  I'm a man of many words who is dealing with NVLD.

  This first episode is to express gratitude for all the people who revealed their own stories on dealing with NVLD- Non-Verbal Learning Disability.

  log into my webstie: - https://www.mor-day.com/my-nvld-story/
 • דניאל בוקס היא אחת הנשים המצחיקות בארץ, ומעט אנשים יודעים על כך.

  בניסיונות לפרוץ היא משדרת בפייסבוק מבזק חדשות שבועי על כל מה שמטומטם, ומדי פעם עדיין זוכה למבטים ננעצים בזכות התפקיד של ב-'אחיות המוצלחות שלי'.

  בפרק נדבר באופן גלוי על המצב של הדור שלנו, ועל הניסיונות של שנינו (דניאל ושלי) לעבור את חומת העורכים והמפיקים ולמצוא את מקומינו בעולם המדיה. מתברר שכשאמרו לנו, בתור ילדים , 'תגשים ותצליח' אף אחד לא הזהיר אותנו שאפילו פניה לא נכונה לאדם הלא נכון - תוכל להכניס אותנו לרשימה שחורה במהירות!

 • רובינו מכירים את טל מוסרי מערוץ הילדים, ניקולודיאון וכמובן- חוזה הטאלנט בהבימה.

  בראיון תגלו את הסודות המופלאים מאחורי הקלעים של הפסטיגל והקריירה המטאורית:

  איזה מחזאי קורא לטל מוסרי 'הבן שלי'?, איזה שיר אירוויזיון עומד מאחורי שיר הפסטיגלים האולטימטיבי?

  איזו אקסית משותפת לטל מוסרי וחיים צ'ינוביץ'?

  טל מוסרי מראיין בחצי השנה האחרונה במסגרת 'הסיפור שלי', אבל שום דבר לא הכין אותו לראיון שעבר בקלות ממסך הטלוויזיה למדף הספרים.

  יותר מכל, תגלו בפרק הקרוב את טל מוסרי שהולך להרצאות של עמוס עוז, מבטל שידור בפעם הראשונה כדי ללכת ללוויה של נעמי שמר, קורא על אלתרמן, ואפילו עומד להיכנס לנעליו של אחד מגדולי שחקני ישראל במחזה קרוב בהבימה.

  בנימה אישית אספר שהפרק עם טל מוסרי גרם לי להבין איך פועל מנגנון של יצירה כפי שאף אחד לא הסביר לי לפני.

  כאות הוקרה, ובתור ניסיון אישי, אצא לשבוע טל מוסרי עם כמה שירים שהפקתי עם חברים בכל מיני צבעים, וכמובן פעם אחת שאני מדבר לעצמי כמו טל מוסרי גם אני אתחיל הכי חזק שלי ומשם אגביר. מבטיח.

  כמו טל מוסרי גם אני אתפוס ראש בהתחלה, אחר כך אסגור חשבון עם ערוץ הילדים ובסוף, ההפתעה הגדולה ביותר.

 • אוריה שביט הוא אחד האנשים המעניינים ביותר ביוטיוב, כלומר, אלו שהרצאות שלהם מועלות בקביעות. פרופסור שביט הרצה על המזרח התיכון המשתנה ועל מיתוסים בחברה הישראלית ועל כך תוכלו לקרוא בלינק המצורף. באופן מפתיע זו לא הסיבה שלשמה ישבתי עם האדם שהאזנתי לדבריו במשך עשרות אם לא מאות שעות (כולל שידורים חוזרים). הסיבה האמיתית לכך היא צמד הנובלות בשם בשר שאותן הוציא לאור לאחרונה.בתור אדם שמתקשה בקריאה כמו שאר המוגלגים (או סאחים נורמטיביים) אני מאזין לספרים ואף חבר בוועדת הרפרטואר של הספריה לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה. לוועדה הצעתי את הספר בשר שאותו כתב אוריה שביט. זמן טוב להזכיר את מה שבכל מקרה הייתי מזכיר- אני טבעוני. הספר מתאר מציאות פוסט-אפוקליפטית, אם אפשר להגדיר זאת כך,ובה העולם עובר לתזונה מן המודפס והמהנדס, המשובט והמתורבת. בעולם כזה הפוליטיקה עוברת מימין ושמאל לטבעוני ולצמחוני. מה שפעם נחשב לשוליים של השיח הופך לחלק מרכזי מהשיח. תדמיינו לרגע את שמעון ריקלין שמככב בפאנלים חדשותיים דווקא בימים בהם ראש הממשלה מואשם בשוחד. עכשיו תחשבו על מהדורת חדשות שישי הנפתחת בידיעה מרעישה על החוק להגבלת מוצרי חלב, ואחד מחברי הפאנל בכלל מתנגד אפילו לצריכה של דבש. באופן אישי אני בעד שהעולם יהפוך לטבעוני, ואפילו רגוע למראה המטוסים של צבאות בעלות הברית עומדים להפציץ את המשחטות הישנות בעוד אנחנו נוכל להדפיס בבית כנפיים של סנאי או אשכים של טווס. (למה?, כי נוכל לתכנת מחדש את הקוד הגנטי כמו שאני (תכננתי את הפרק הזה עם שתי יחידות במתמטיקה. עם זאת נשאלת השאלה למה אני הייתי מעוניין בכלל שיקדמו ספר בשם בשר שאותו כתב מזרחן והיסטוריון. התשובה היא שאני למדתי את השיעור החשוב ביותר מאותו מזרחן והיסטוריון- דע את האויב. קרא את הספרים שלו. האזן להרצאות שלו ביוטיוב. תדע מה החולשות שלו כדי שבבוא העת תוכל לנצל אותן למען הצרכים שלך. עד שיבוא היום המיוחל בו צבאות הטופו יעמדו מול קלגסי הרוסטביף, ניצלתי מדגם מייצג מהתחמושת שצברתי לשיחת פיוס עם פרופסור אוריה שביט.אדם שמהרצאות שלא למדתי על קץ ההיסטוריה ועל נהגי מונית סומלים ועל אדגר אלן פו ועל מסגדים באיסלנד ועל האופן שבו בן לאדן הפך את אפגניסטן למדינת מחמד ואפילו על כך שהרצל היה קצת משעמם. הסתרבות הפרק שיעשה לי שיימינג.

 • פרופסור שמעון אדף, סופר ועורך ספרות המובילים בישראל, היה האדם הראשון שהסכים להתראיין לפודקאסט. זה קרה לפני חצי שנה, הבנתי שיש לפחות שלושה ספרים של אדף שעוד לא קראתי, ומכיוון שלא מדובר בחומר ספרותי שניתן לעכל בתוך זמן קצר- שמרתי על צריכה מבוקרת של הפרוזה האדפית, לפני שאוכל להזמין אותו לראיון. עוד בטרם ההקלטה קרה דבר משונה שעליו ראוי להרחיב. הזמנתי את שמעון אדף להקלטה בבית אריאלה בחדרי הלימוד הניתנים להזמנה מראש. כשהגעתי לעצמכם גיליתי שהמקום רועש משיפוצים ולא נוכל לקיים את ההקלטה. על-כן אילתרתי לנו במהירות את מרחב היצירה 'שדה',.לפני ששמתי לב, הבנתי שאני חוטף את אחד מגדולי הספרות של דורנו במונית לעבר הלא נודע.אחרי שקראתי את מרבית יצירתו של אדף, גם אני זכיתי לחוות סיטואציה שכאילו נכתבה על-ידי שמעון אדף בעצמו. כעת מגיע החלק החשוב- הראיון.שמעון אדף, בתחילת דרכו היה צעיר מבטיח. היום צעירים בעיקר שומעים הבטחות.השיחה העברה בין ספרות, לדת ,למזרחיות ואפילו לעצת זהב בודהיסטית שקיבלתי במתנה.

 • דבורה נגבי היא עורכת ספרות ותיקה שלימדה שיעורי כתיבה זמן רב לפני שהוציאה את ספר הביכורים שלה. לא ממש ספר אלא ביוגרפיה. לא ממש ביוגרפיה אלא רומן נעורים על פי סיפור חייה של הסופרת וירגיניה וולף. לא ממש רומן נעורים לפי סיפור חייה של ויריג'ינה וולף אלא רומן בעל פוטנציאל לרומן נעורים.
  השאלה הנשאלת היא למה לחפש את ההגדרות דווקא בהקשר של ויריג'ינה וולף, האישה שעשתה קריירה משבירת הגדרות!

  בפרק מדבר כמובן על ספרות, יפה ונאה. נדבר על כתיבה פמיניסטית, פעם ועכשיו; ונאתר את התאומות למיתוס של ויריג'ינה וולף, שרה אהרונסון וחנה סנש.

  קחו את הפודקאסט לדרך עם מיטב האפליקציות

 • חני נחמיאס היא אחת השחקניות הפוריות ביותר בתעשייה הישראלית, ואולי גם שוברת שיאי גיניס בפוטנציה. מדובר בשחקנית העונתית הרציפה ביותר, שכבר שלושה עשורים מופיעה בחנוכה ומנסה להיגמל משגרת ההצגות השוחקת, אבל לבמה יש רצון משל עצמה. הבמה רוצה את חני נחמיאס..

  שיא גינס נוסף (שכדאי לברר בדיעווד) קשור לתפקיד של וונדי במחזמר פיטר פן. נחמיאס היא כנראה הוונדי היחידה בהיסטוריה שנעזרה במסוק (לא במהלך ההצגה עצמה אלא בדרך למחזמר 'סאלח שבתי בתל אביב מיד לאחר מכן).

  בפרק הקרוב חני נחמיאס תיאלץ להתמודד עם מראיין שזוכר עליה פרטים שהיא בעצמה שכחה: מה איחלה לפסל של סדאם חוסיין במוזיאון השעווה? מתי וונדי ופיטר פן עברו לוונציה (ואיך קשורה מיקי קם?), ובעיקר- איזה שיר נוסטלגי עשוי להפוך ללהיט הבא שיקפיץ את מצעד הגאווה בתל אביב!

  הסכתרבות, כשתראו את חני נחמיאס על משאית עם נוצות, תזכרו איפה הכל התחיל.

 • עודד קרמר הוא הרבה יותר מאשר לאונרדו דה וינצי מודרני. מדובר באחד האנשים המגוונים ביותר בתחומים השונים ביותר בשנים האחרונות. מי שהיה כתב ספורט, פיתח פורמטים וכעת מתמחה בפרסום, שומר על חוט מקשר בין כל התחנות השונות בפרק הקרוב התכנסנו לשיחה על עתיד המדיה וגורל הריאלטי שכבר התחיל להגיע לשלב הבלות. כמו כן תגלו. איך יוצרים פורמט טלוויזיה ממכר? איך ישראל הפכה להיות בתחום הבייסבול התאומה של סן מרינו מעולם האירוויזיון. כמה ג'מייקנים צריך בשביל לסחוב מזחלת שלג?, איך לעזאזל מסיימים תוכנית שבה כל מילה שנאמרת תיפתח לסיפור חדש ומרתק מקודמו

 • אבישי מילשטיין משמש בתור הדרמטורג של בית לסין כבר חצי יובל. במקביל ביים מחזות בגרמניה, חנך יוצרים צעירים ומבטיחים, לימד סדנאות כתיבה ושינה את פני התיאטרון הישראלי בדרכו המדודה, העקבית, או במילים אחרות- הייקית.

  הפרק יעסוק בדרך שעבר מילשטיין מהאופרה שכתב עם דורי פרנס דרך נקודות חשובות שעבר בחייו המקצועיים.

  למאזינים הסבלניים צפויה שיחה קצרה על ספרות גרמנית, ניסיון לנתח את המחזאות הפוסט דרמטית, וגם כמה מילים על אלזה לסקר שילר, אישה של אסכולה אחת, בדיוק כמו מנהלת בית לסין- ציפי פינס.

  למאיזינים חובבי מחזות הזמר צפוי לכם סקופ על ביקור התזמורת בישראל.

  :למאזינים המגיבים בתוכחות, אשיב בהוכחות-

  הטענה של עמוס עוז כי הוא זה שהמציא את המילה 'מתקרנפים'.

 • בפרק הקרוב נדבר על העבודות המשותפות עם עירד רובינשטיין ובעיקר עם גלעד קמחי (שכיום משמש בתור המנהל האמנותי של הקאמרי). כיום תיאטרון הקאמרי מוביל בקידום אמנים צעירים, בעיקר מחזאים.

  בשיחה, קורן מספר איך בעצמו צמח תוך עשור מספסל בית הספר לכתיבה של עדנה מזי"א ואבישי מילשטיין לכסא מחזאי הבית של תיאטרון בית ליסין ולאחר מכן- הקאמרי.

  רמז, הסיבה לכך קשורה לסיפורים הביוגרפיים של קורן אותם הוא מפזר בנדיבות בין המחזות אותם הוא כותב.

  לאחרונה עלה המחזה 'הנכד' על פי 'העצים מתים זקופים' מאת אלחנדרו קאסונה (1959) שאותו ביים אצל סופי מוסקוביץ. בראיון נשאל איך זה ליצור אינטרפטציה למשהו שאף אחד לא מכיר את המקור שלו? ומה הקשר בין המחזה 'הנכד-' העוסק בסיפור התחזות שנועד לשמח סבתא בימיה האחרונים, לבין 'רומיאו ואמא' העוסק באותה תמה.

  מה גרם לגור קורן, לכתוב מונולוג לעוזרת הפיליפינת של הסבתא? , ולמעשה, כיצד ניסו לטשטש את הסממנים הספרדיים של המחזה ולהפוך אותו לכזה שיכל להתרחש גם בישראל?.

  דווקא כשעולה מחזה העוסק באובדן זיכרון ושיכחה, קורן, מחזאי הבית של הקאמרי נאבק כדי לכתוב, וחולם תמיד על המחזה הבא (שאולי יעסוק בכלל בכדורסל?).

  הסכתרבות עם גור קורן, הפרק שיסתיים בכעס מבורך!

 • אופיר טושה גפלה מציג את עצמו בתור 'סופר הריאליזם הפנימי'. ההגדרה המשונה הזו קשורה לאופן שבו הקוראים והמבקרים תופשים את הספרים שכתב המכילים דרגות שונות של פנטזיה אורבנית ואירועים בעלי נופך של אגדת מוות ואובדן.

  בראיון הקרוב יספר אופיר טושה גפלה על הקשר המיוחד שהיה לו עם ענבל פרלמוטר, האהבה לתרבות הבריטית, הקולגה שמעון אדף שפתח לו את הדלת, והעבודה המאומצת הרחק מאור הזרקורים.

 • השחקן תום אבני הוא אחד השחקנים הנדירים בישראל. ילד פלא שהצליח לעבור את כל המשוכות בדרך לתפקידי עומק בתיאטרון.

  אבני גדל מול המצלמות, אבל חי את מרבית חייו באילת עד שעבר לגור בתל אביב בגיל שש עשרה.

  בפרק הקרוב נגלה איך התפתחה הקריירה המיוחדת של אבני שהתרחב מעבר לקריירת המשחק והפך למתרגם של מחזות ולייזם בתחום ?התיאטרון

 • לראיון הבא התכוננתי במשך כמה אלפי שעות בין השנים 1994-1998.

  אורי פסטר, הבמאי והמחזאי היה לגיבור ילדות שלי, ובמשך השנים המשכתי לעקוב אחר פועלו (כך למשל, צפיתי בכל מחזות הזמר שהועלו במסגרת 'חג המחזמר' אותו הפיק , בגרסתו המקורית, במשך חמש שנים בחסות עיריית בת ים.

  בפרק הקרוב נצא למסע נוסטלגי בעקבות מחזות הזמר הגדולים של חנוכה והסיפורים הקטנים מאחורי המופעים הבלתי נשכחים:

  למה חני נחמיאס הייתה צריכה להיעזר במסוק בהצגה פיטר פן? איזה מתמודד מקדם גרמניה 77 הזמין את אורי פסטר ללוס אנג'לס כדי לכתוב איתו מחזמר? איזה תפקיד שגילמה מיכל ינאי יועד בהמשך לשרה ג'סיקה פרקר? אילו תפקידים נצחיים נכתבו, במקור, עבור אדם וענת עצמון? למה אורי פסטר ניסה לשרוף את הבמה של פיטר פן? למה המחזמר 'הקוסם' לא יעלה שוב? למה הקוסם ?התאהב במכשפה בגרסאת באג אלפיים? וכיצד אורי פסטר גרם לי ללבוש בעיקר בגדים מחנויות יד שניה

  לערוץ היוטיוב של אורי פסטר:

  קחו את הפודקאסט לדרך עם מיטב האפליקציות

 • למה עיוורת מפחדת מג'וקים? ובעצם למה היא אוהבת ליצנים?.

  בפרק הקרוב 'העשירייה' יוצאת למסע קסום, עם עיוורת נחייה שתכניס את האנשים הרואים לעולמם של העיוורים. לא מדובר במעין 'סליחה על השאלה', אלא במשתפת פעולה מרצון שבחרה כמה סיטואציות שרק עיוורים יכולים לחוות, ומרגלית הסכימה לחשוף ולספר.

  כך למשל נגלה מה היה המרכיב הסודי במרק האפונה, כיצד הצטרפה לריקוד 'יש לנו תיש' עם הבן שלה בגן, ולמעשה, כיצד הבינה שגידלה ילדים בריאים בגופם ונפשם, דווקא כשהבן שלה ביקש להסתובב יום שלם משקפיים כהים ומקל נחיה בבית הספר.

 • באופן אישי אני פריג'יד של תיאטרון. לא בא לי לכלוא את עצמי בסיטואציה שלא נעים לי בה ולהעמיד פנים של מתעניין, לחייך, ולומר בסוף 'היה סבבה'. לצערי קיבלתי סטנדטרים במהלך השנים ואני כבר לא מוכן להסתכן בעוד ערב עם זוג אמריקאים בורגנים מהפרברים.

  את התחשוה שלי ביטא באופן מדויק עידו ריקלין: "גבר, אישה, סלון, ספה, דיכאון". מיציתי.

  . ריקלין הוא מחזאי, מעבד, במאי, ליברטיסט, דרמטורג ומורה

  כיום הוא משמש בתור דרמטורג באופרה הישראלית. בפרק הקרוב נשאל מה עושים המגבלות של תאטרון לעומת אופרה? איך אפשר לבסס קריירה שלמה בלי לדעת לכתוב עלילה? מה לא מצא חן בעיני חנה מוניץ מנכ"לית האופרה, ולמה זה דווקא כן מצא חן בעיניו של ריקלין?

  הסכתרבות, (דמיינו את הפרק הזה בתור אוטובוס הקסמים, ועידו ריקלין הוא גברת פריזל)

 • האם שחקנים חייבים להפוך לאנשי עסקים? לכתוב ולביים בעצמם? להציע פורמטים ולהסתער על במאי בכל מפגש חברתי?.

  כמעט שלושים שנה שהשחקנית לימור גולדשטיין מככבת בשלאגרים הגדולים של התאטרון, וכל זאת תוך שמירה על צניעות מפתיעה.

  בראיון הקרוב תספר לימור למה לא תיגש מיוזמתה לבמאי באירוע חברת, וכיצד הרעב לידע ולהרחבת אופקים לא נח, אפילו כשהשתתפה בהצגות שרצו מאות פעמים. מה שהתחיל בתור ראיון על חיי השחקנית, הפך במהרה למקבילית מוחות בה לימור נזכרה בזוג החד מיני שחלק איתה מסך, הפעם שעטפו אותה בתכריכים באמצע מונולוג, וההחלפה המפתיעה בהצגה 'פרק ב' (בעודה בחודש התשיעי להריונה).

 • כיצד השחקנית והבמאית שרה פון שוורצה מצליחה ללמוד טקסטים בעל פה למרות הפרעות הקשב? ולמעשה, כיצד 'הפרעות קשב' מסייעות לה בתור במאית?. כיצד הופכים מחזה שווינסטי על הטרדה מינית לפמינסטי ורלוונטי?. ראיון עם אשת תאטרון יוצאת דופן שפיתחה שיטת משחק מהפכנית שיכולה לעזור לשחקנים, אבל יותר מכך, לכל אדם.

  להרצאה של שרה פון שוורצה באתר 'מרכז המרצים'

  פון שוורצה התחילה את דרכה בתיאטרון בתקופתת השלגרים. בין השאר הופיעה למעלה מאלף פעמים בהצגות חברות הכי טובות בתפקיד סופי ובהמלט בתפקיד גרטרוד מלכת דנמרק.

  כיום, פון שוורצה מככבת דווקא בתפקידים שמגיעים מהצד המזרחי של השד העדתי. כך למשל הצליחה לבודד את הדמות של ויואן מ-'זגורי אימפריה' בלי לפול לקלישאות של ארץ נהדרת אלא להפך- לאמץ את מודל הישראליות החם והסתגלני, זה שהוריה (הגיורים הגרמניים) לא הצליחו להתאקלם על פיו.

  ו.