Episodes

  • Najvyššia domáca súťaž hádzanárov sa prehupla do bojov o medaily, záchranu, aj Ligový pohár, a pomaly sa k slovu dostane aj ženské play - off o majstra SR. No čo sa týkahádzanárok, posledné obdobie prinieslo niekoľko skvelých správ, ktoré rozhodne stojí za to rozobrať. Stali sme sa spoluorganizátorom ME 2026, dokázali sme postúpiť na Európu v tomto roku, dohodli sme sa s Českým hádzanárskym zväzom na pokračovaní MOL ligy v ďalších troch sezónach a po štvrtkovom žrebe už poznáme aj súperky v skupine ME. Ako sa toto všetko podarilo, prezradil v najnovšom podcaste SZH prezident Jaroslav Holeša.

  • Pandémia covidu narobila vo svete športu poriadnu paseku. Na dlhý čas zavrela športoviská a s ochorenímbojovali aj viacerí hráči, pričom každého organizmus naň reagoval inak. Brankára Bojníc Miloša Szabóa takmer stála život a rezultát lekárov znel neúprosne - s hádzanou je koniec. No práve láska k hádzanej ho postavila nanohy, keď túžil byť s tímom, hoci v pozícii štvrtého gólmana. V úvodnom štvrťfinálovom súboji NHE s Topoľčanmi, bol pri neúčasti Luďka Fabiána, v pozícii dvojky a po zranení Petra Carolana, zaujal miesto medzi tromi žrďami. Miloš Szabó, ktorý sa počas sezóny dostane do brány sporadicky, však vychytal Bojničanom cenné víťazstvo. Po stretnutí uviedol že na tento zápas čakal celý život. V najnovšom podcaste SZH tento bojovník prezradil, že si vôbec nepamätá na prvé myšlienky po Carolanovom zranení, ani to, ako sa dostal do brány, ako sa spočiatku nevinné prejavy covidu zmenili na boj o prežitie a prečo slová lekárov o konci aktívneho športovania pôsobili na neho motivujúco, prečo cvičil potajomky a čo s ním prvýkrát urobili tri schody, akým spôsobom ho podržali spoluhráči počas choroby aj návratu na palubovku, že v súčasnosti sa len revanšuje klubu za všetku podporu a priazeň, akou veľkou motiváciou môže byť dokázať niečo ľuďom, ktorí vám neveria, prečo nechcel byť brankárom a loptám sa prestal uhýbať až keď ho tréner Briatka priviazal k žrdi, prečo je domáce publikum ôsmym hráčom Bojničanov a spoliehajú naň aj v stredajšom zápase číslo dva s Topoľčanmi, a že jediným človekom, ktorý rozhoduje o vašich limitoch, ste vy sami.

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Tento týždeň bude pre slovenské hádzanárky rozhodujúci. Čakajú ich záverečné dva zápasy kvalifikácie o postup na ME 2024. V nedeľu sa zverenky Jorgeho Dueňasa zišli v Bratislave, kde sa pripravujú na štvrtkový vonkajší a nedeľňajší domáci zápas, ktoré môžu rozhodnúť o našom postupe, aj preto je náš tím odhodlaný urobiť maximum. Jednou z najskúsenejších hráčok slovenského výberu je spojka poľského Zaglebia Lubin Simona Szarková, ktorá v najnovšom podcaste SZH prezradila, že úvod zrazu sa niesol v podobe prípravy na Izrael, prečo by sa nám podcenenie tohto súpera mohlo škaredo vypomstiť, že pivotky v našom súčasnom výbere sú síce mladé, ale perspektívne a hrajú v kvalitných súťažiach, prečo sa v minulej sezóne pohrávala s myšlienkou ukončiť kariéru a prečo sezóna v Kisvárde nevyšla, ako ju Poľsko úrovňou hádzanej príjemne prekvapilo, prečo praje možnosť zahrať si v Lige majstrov každej hráčke, že v poľskej súťaži brániace hráčky často fingujú útočný faul, prečo čoraz častejšie uvažuje o návrate domov, pričom za domov považuje aj Česko, ako vnímala víťazstvo v ankete Hádzanárka roka 2021 a fakt, že na ňu fanúšikovia nezabudli, že aj Ukrajinky trápia zdravotné problémy a nemusia prísť v najsilnejšom zložení, čo pre ňu znamená, že rozhodujúci duel budeme hrať práve v Šali a čo by odkázala slovenským fanúšikom.

  • Po hádzanároch Prešova pozná víťaza aj ženská súťaž o druhú najprestížnejšiu domácu trofej – Slovenský pohár. Obhájili ju hádzanárky Iuventy Michalovce, ktoré v trnavskom finále zdolali večného rivala – Dunajskú Stredu. Finálový duel viedla v pozícii rozhodkýň ženská dvojica Rebeka Haščíková – Stanislava Kellner, ktorá neľahký súboj zvládla veľmi dobre. Rebeka Haščíková v najnovšom podcaste SZH prezradila, čo znamená rozhodovať takýto duel a ako sú vnímané ženské rozhodkyne na Slovensku, prečo miluje férových ľudí na ihrisku aj v živote, že pred zápasom rozhodkyne dbajú aj na estetickú a vizuálnu stránku a prečo nerozhodujú bez mejkapu, ako sa v pätnástich rozhodla pokračovať v otcových stopách a kto jej v začiatkoch pomáhal, že vždy je dôležité si po zápase podať ruku a vysvetliť sporné veci a ako v tomto smere slovenská hádzaná pokročila, prečo sa musí jej budúci manžel volať Haščík, aké nepríjemné je udeliť večer dvojminútový trest hráčke, ktorá ju ráno pozvala na kapučíno a prečo ide v zápase kamarátstvo bokom, ako sa cíti mladé dievča medzi veľkými chlapmi a v čom sú iné mužské duely, že sa často rozhoduje na základe pocitu a akú kladnú úlohu zohráva hráčska minulosť rozhodcu, či ktorý zápas budú rozhodovať spoločne s otcom Petrom Haščíkom.

  • Veľké veci sa diali na zápase predposledného kola základnej časti NHE medzi domácimi Bojnicami a Martinom. Fanúšikovia sa rozhodne nemohli sťažovať nanedostatok gólov, nechýbali ani oku lahodiace akcie na oboch stranách a rešpekt si zaslúži aj úsilie Martina, ktorý trápil tabuľkového favorita do samého konca. Dojímavé však boli aj udalosti po samotnom dueli. Hráči a funkcionári totiž poďakovali svojim verným fanúšikom na invalidnom vozíku, ktorí majú vstup zdarma a napokon sa rozlúčili so stálicami bojnického klubu – Tomášom Sivákom a Pavlom Frankom, ktorý zamieril do susedného Rakúska, kde bude viesť ženský celok Stockerauv najvyššej rakúskej súťaži. Pavel Franko v najnovšom podcaste SZH prezradil, ako pri rozlúčke dojali trénera Jerryho Mažára a prečo hráči túžia ukončiť kariéru v drese klubu, v ktorom s hádzanou začínali, že v Bojniciach funguje pozitívny klubizmus a žiadny hráč nie je viac, ako klub, prečo majú na bojnické zápasy hendikepovaní fanúšikovia vstup zdarma a ako vznikol príbeh, ktorý dojal celé Slovensko, ako funguje spolupráca s Martinom, či Hlohovcom, prečo chceli vymazať legendárneho Sašu Radčenka z historických tabuliek a prečo niektorí hráči končia s kariérou aj niekoľko sezón, ako Tomáš Mažár svojou energiou priťahuje ľudí ako magnet, v čom je pre nováčika výnimočná premiérová sezóna v extralige a v čom je potom náročnejšia druhá, že somatotypy, ktoré v tíme máš určujú smer, ktorým pôjdeš a prečo hádzaná nie je cirkus, kedy odštartovala jeho trénerská kariéra a prečo nebude mať chlap, ktorý má doma tri ženy, problém viesť ženský tím.

  • Po ukončení základnej časti najvyššej domácej súťaže, sak slovu dostáva opäť mužská hádzanárska reprezentácia, ktorú čaká v závere týždňa náročná úloha v podobe dvoch duelov prvej časti kvalifikácie o postup na MS 2025 v Chorvátsku, Dánsku a Nórsku proti Izraelu. Po ženách sitak zahrajú s týmto súperom aj muži a od výsledku sa bude odvíjať náš ďalší osud. Ak postúpime, čaká nás v druhej fáze kvalifikácie Poľsko. Zverenci trénera Guricha sa zišli v nedeľu v dejisku oboch duelov – Topoľčanoch a tvorca útočnej hry maďarského Gyöngyösu a slovenskej reprezentácie Martin Potisk v najnovšom podcaste SZH prezradil, že na Izrael sa pripravujú od prvého spoločného tréningu, najmä na najsilnejšie stránky súpera - nepredvídateľné striedanie zadákov v obrane a kvalitnú hru jeden na jedného, prečo bude dôležité faulovať na úrovni siedmich - ôsmich metrov, že jeho absencia v dvojzápase proti Kosovu bola zapríčinená zápalom kolennej šľachy, ktorá je už v poriadku, aký systém má maďarská najvyššia súťaž, v ktorej sa nehrá play-off a tiež aká je jej kvalita, prečo bola výmena Nemecka za Maďarsko dobrou voľbou, ktorá navyše prišla v správnom čase, aké meno urobil Slovákom v Gyöngyösi kapitán Ľubomír Ďuriš a ako sa začal Martinov prestup rodiť na izbe počas domácich ME, že v svojom súčasnom klube je spokojný natoľko, že s ním predĺžil zmluvu, prečo sú reprezentačné zrazy skvelou príležitosťou pre legionárov ocitnúť sa na chvíľu doma, a tiež že domáce prostredie a podpora fanúšikov z nich môže urobiť favorita.

  • Hádzanárske predkadetky Slovenska obsadili na 17. majstrovstvách Stredomorskej hádzanárskej konfederácie v čiernohorskej Podgorici štvrté miesto. O turnaji, na ktorom štartovalo 9 krajín a naše dievčatá ako jediné dokázali poraziť neskoršie víťazky zo Španielska, prezradila v najnovšom podcaste SZH trénerka slovenského výberu – Mária Gútay Straková okrem iného aj to, že v Podgorici mali skvelé podmienky nielen na tréning či hru, ale aj regeneráciu, prečo nebol čas na výlety, keďže v priebehu šiestich dní odohrali deväť zápasov, ako ju prekvapila fyzická vyspelosť a technika niektorých hráčok, že najväčšou prednosťou nášho tímu je obrana, ako vnímala hrací čas duelov 3 krát 15 minút, čo je Talent program a prečo sa v rámci neho dobre funguje, pracuje a komunikuje, čo hovorí na naše dve hráčky, ktoré sa dostali do All star turnaja, ako sa jej spolupracuje s Pavlom Streicherom a ako komunikujú s klubovými trénerkami a trénermi, či prečo nám vyrastá sľubná generácia hádzanárok.

  • Už v stredu čaká naše hádzanárky prvý zápas 2.kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2024 v Rakúsku, Maďarsku a Švajčiarsku. V Šali nastúpia zverenky Jorgeho Dueňasa o 18-tej proti Izraelu, o deň neskôr proti Nemkám - a teda najväčšiemu favoritovi skupiny. Tréner musel urobiť opäť viacero zmien v zostave, do ktorej pribudla skúsená tvorkyňa útočnej hry MOL ligovej Šale – Petra Varjassiová, ktorá v najnovšom podcaste SZH prezradila, kedy sa dozvedela o svojej nominácii prečo by mala byť reprezentácia česť, ako dlho bola bez súťažnej hádzanej a vďaka čomu zvládla návrat na palubovky, že počas rehabilitácie je to vždy boj s hlavou, ako sa v Šali vyrovnávali s neustálymi výpadkami hráčok a s pocitom, že nezopakujú skvelý výsledok z minulej sezóny, čo rozhodlo o triumfe Dunajskej Stredy v poslednom zápase so Šaľou a akú úlohu zohráva šírka kádra, že sa v súčasnosti ocitá ako trénerka dorastu v ostrom zápase so svojou zverenkyňou, akým prínosom sú mladé hráčky, ktoré museli prebrať zodpovednosť, a prečo sa tréner Pčola snaží zamerať na ich silné stránky, že v stredajšom dueli proti Izraelu bude mimoriadne dôležité ako tréner Dueňas namieša zostavu, prečo bude medzi dvomi zápasmi najdôležitejšia regenerácia a prečo nemusí Nemky, a tiež, že je veľmi šťastná, že sa bude hrať práve v Šali, kde spolieha na skvelých fanúšikov.

  • Hádzanári Tatrana Prešov postúpili fantastickým spôsobom medzi najlepších osem tímov Európskeho pohára EHF. S islandským Hafnarfjörðurom im prvý duel nevyšiel a pred druhým stáli pred neľahkou úlohou – zmazať 5 gólové manko po výsledku 30:35. Zverenci Pavla Jana nielen, že splnili tento cieľ, ale dokázali sami sebe a celej hádzanárskej Európe, že všetko je možné. Navyše spojili fanúšikov, aj skeptikov na Slovenku, ktorí v sobotu večer museli uznať, že skvelá forma úradujúceho vicemajstra počas sezóny, nebola náhodou, práve naopak. Jednou z ústredných postáv tohto súboja, ale aj stabilným ťahúňom Prešova, bol odchovanec Tatrana a kľúčový hráč slovenskej reprezentácie Lukáš Urban, ktorý v najnovšom podcaste SZH prezradil, čo museli narýchlo meniť pre absenciu hviezdneho Arona Pálmarssona, ako sa dá psychicky pripraviť na tvrdú hru súpera a aký je hrdina postupového duelu Marko Davidovič v kabíne, že pred druhým súbojom si už dohodli konkrétne veci aj s ďalším hrdinom - brankárom Igorom Čuprynom, prečo sa vždy počas suverénnej sezóny pritrafí jeden zápas, v ktorom nič nevychádza a vďaka čomu sa podarilo odvetu otočiť, aká dôležitá bola podpora fanúšikov po prehratom zápase a prečo boli práve fanúšikovia ich ôsmym hráčom, prečo by mal kapitán Tomáš Rečičár sedieť na striedačke zakaždým, že keď je zápasov menej, nevedia sa ich dočkať a oveľa viac si ich užijú, čo mu dalo pôsobenie vo Francúzsku a Maďarsku a prečo získal v Tatabányi to pravé sebavedomie, ako sa zmenila jeho pozícia v Tatrane po návrate zo zahraničia a prečo mu chýbal domov, čomu pripisuje, že sú v súčasnosti skvelá partia a čo priniesol do tímu tréner Pavol Jano, že na blížiaci sa kvalifikačný duel proti Izraelu bude najdôležitejšie koncentrovať sa na seba a náš výkon a pokúsiť sa prelomiť negatívnu bilanciu z posledných meraní síl, ako sa mu v reprezentácii bráni vo dvojici so Šimonom Macháčom, v čom je nepríjemný ich finálový súper v Slovenskom pohári - bratislavský ŠKP a čo povedal, keď sa dozvedel meno štvrťfinálového súpera Prešovčanov v Európskom pohári.

  • Šaľa bude dejiskom piatich stretnutí 2. skupiny kvalifikácie opostup na ME žien, ktoré sa od 28. novembra do 15. decembra 2024 uskutočnia v Rakúsku, Maďarsku a Švajčiarsku. Tamojšia Mestská športová hala však bude domovským stánkom nielen slovenskej ženskej reprezentácie, ktorá v nej absolvuje všetkytri domáce vystúpenia v rámci skupiny, ale obe svoje vzájomné stretnutia v nej odohrajú aj národné tímy Izraela a Ukrajiny. Generálny sekretár SZH Ivan Sabovik v najnovšom podcaste SZH prezradil, ako sa zrodil netradičný model kvalifikácie vzhľadom na politickú situáciu našich súperov, že prvoradým cieľom EHF aj všetkých zúčastnených bola bezpečnosť hráčok aj realizačných tímov, prečo boli rokovania s EHF rýchle a bezproblémové, prečo sa stala dejiskom zápasov práve Šaľa a čo všetko SZH vždy berie do úvahy pri výbere miesta, aký je presný program duelov a kde okrem Šale ich budú môcť diváci sledovať, kde bude možné kúpiť vstupenky a že na vzájomné zápasy našich súperov bude vstup voľný, prečo sa krajiny, postihnuté konfliktom, snažia udržať šport za každú cenu, že domáce publikum v Šali môže zohrať mimoriadne dôležitú úlohu a prečo je skvelé, keď sa fankluby spájajú, že naša kandidatúra na spoluorganizáciu ME žien 2026 vyzerá nádejne a rezultát sa dozvieme v apríli, a tiež, že Izrael nám je zrejme súdený, keďže sa s ním v rámci kvalifikácie stretnú v marci v Topoľčanoch v dvojzápase aj muži.

  • Na Slovensko prišiel pred viac ako desiatimi rokmi a zakrátko dal o sebe na slovenských palubovkách vedieť. Je totižpravidelným ašpirantom na titul kráľa strelcov, ktorý aj vyhral v sezóne 2021/22, v ktorej nastrieľal v drese Hlohovca do siete súperov 198 gólov. Ukrajinský bombardér v súčasnosti v službách Bojníc – Mykola Meľnyk v najnovšom podcaste SZH prezradil, že viac, ako na svojich góloch mu záleží na postavení svojho tímu v tabuľke, kto zvykne patriť medzi jeho najvážnejších súperov o titul kráľa strelcov a či si na trón plánuje zasadnúť aj tento rok, ako si ho v štrnástich vyhliadol na turnaji v Kyjeve tréner z akadémie a ako si chlapec odišiel plniť sen 500 kilometrov od domu, prečo sa hrá v Hlohovci rýchlo dopredu a v Bojniciach rozvážne s dlhším postupným útokom, akí odlišní sú Mažárovci a prečo spočiatku nevedel, že sú bratia, že v Bojniciach to funguje vďaka Jerymu, prečo si chce hádzanú viac užívať, ako môžu zranenia a výpadky hráčov stmeliť kolektív, akou výhodou je byť ženatý s hádzanárkou, ktorá dokáže podporiť, skritizovať, aj pochopiť, že v Močenku trénuje žiačky spoločne s Katarínou Dubajovou, čo dominuje ukrajinskej hádzanej a prečo sú Ukrajinci zväčša dobre fyzicky pripravení, ako v detstve sledoval hádzanú na kazetách, či prečo obdivoval Talanta Dujšebajeva.

  • Po sviatkoch a januárových ME sa rozbehla najvyššia domáca súťaž hádzanárov. V 16.kole vybojovali dôležité víťazstvo Košičania, ktorí vyrovnaný duel so Záhorákmi dokázali v záverezlomiť, pričom ešte 5 minút pred koncom bol stav nerozhodný. Zverenci Martina Liptáka navýšili na 4. priečke svoj náskok pred 5. Topoľčanmi na 3 body. Najlepším kanonierom zápasu bol domáci Erik Ľoch – autor 10-tich gólov. A práve košický pivot v najnovšom podcaste SZH prezradil, čo rozhodlo o plnom bodovom zisku v prospech Košíc v závere súboja so Záhorákmi, prečo ich tento rok trápi ich semifinálový súper Slovenského pohára - bratislavský ŠKP, s ktorým v tejto sezóne ešte nevyhrali, že dlhá zimná prestávka bola okrem prípravy prospešná v tom, že sa súťažných zápasov nevedeli dočkať, prečo je každé víťazstvo nad Prešovom pamätné, čo všetko Košičania absolvovali počas zimnej prípravy, prečo pochopil náročnú úlohu rozhodcov až keď sám začal pískať a prečo dnes mužov v čiernom vníma úplne inak, ako delí svoj čas medzi vlastné tréningy, tréningy detí, ktorých absolvuje v priebehu týždňa aj 25 a pískanie, a tiež prečo zvykne Patrik Hruščák hovoriť, že majú v Košiciach pol tony pivotov.

  • Českí hádzanári na ME nepostúpili zo skupiny do ďalších bojov. Nielen o pôsobení našich susedov na šampionáte však bude reč v najnovšom podcaste SZH, v ktorom krídelník českej reprezentácie a bývalý dlhoročný hráč Tatrana Prešov Jakub Hrstka prezradil, čím Česi zaskočili veľkého favorita v úvodnom zápase ME a ako Dánov zachránil Nielsen so 70% úspešnosťou zákrokov, čo zasiahlo trénerovi Sabatému do zostavy a prečo napokon nominoval len dve krídla, prečo boli sedmičky na šampionáte achilovou pätou českého výberu a prečo ich nepremieňanie berie chlapsky na seba, že príprava na kľúčový duel s Portugalskom trvala dva mesiace, ako sa dokázali namotivovať na Grékov a eliminovať negatívne reakcie zvonka, že za úspechom donedávna hádzanárskych trpaslíkov stojí pôsobenie hráčov v kvalitných zahraničných súťažiach a kluboch, aký je rozdiel medzi kvalifikáciou a šampionátovým turnajom a prečo je to vždy o jednom zápase, že zmeny, ktoré priniesol tréner Sabaté si vyžiadal prerod celého systému, akým organizátorom hádzanárskeho sviatku je Nemecko a prečo tam všetko od najmenších detailov funguje, prečo by ani sekundu neváhal vrátiť sa do Prešova k partii, aká tam bola pri jeho začiatkoch, a čo rozhodlo pre jeho návrat z nemeckého Roslaueru späť do Zubří.

  • Hádzanárky Šale vstúpili do nového kalendárneho roka dvoma dôležitými víťazstvami, keď v súboji s Hodonínom potvrdili na jeho plaubovke rolu favorita, a hoci sa následne doma s Olomoucom poriadne vytrápili, dokázali vybojovať oba body. V tabuľke MOL ligy im momentálne patrí 6-ta pozícia, tesne za kvintetom Slavia, Kynžvart, Dunajská Streda, Most a suverénne Michalovce. Tvorkyňa útočnej hry šalianskeho tímu Diana Mária Vargová v najnovšom podcaste SZH prezradila, ako sa im podarilo otočiť súboj s Olomoucom v 38.minúte, aké slová padli v šatni cez polčasovú prestávku, prečo by mali rozhodujúce situácie brať na seba spojky a aké dôležité sú v tomto smere skúsenosti, prečo treba mať pri sedmičkách čistú hlavu, čím je výnimočný Peter Pčola a prečo je dôležitá trénerova dôvera, kto ju učil brániť a prečo je obrana v Šali číslo jeden, či je ťažké žiť so známym priezviskom, keďže je dcérou futbalového reprezentanta Stanislava Vargu, ako sa dá skĺbiť hádzaná so školou a prečo sa často domov do Prešova nedostane, že so spoluhráčkami z ŠŠK Prešov sú v pravidelnom kontakte, prečo obdivuje Stine Bredalovú Oftedalovú a Patríciu Wollingerovú a tiež hru severských tímov, a že jej snom je zahrať si raz prestížnu Ligu majstrov.

  • Naša mužská reprezentácia má za sebou v závere uplynulého a v úvode nového roka päť medzištátnych zápasov na medzinárodných turnajoch, v ktorých sme uhrali päť prehier. O účinkovaní reprezentantov porozprával v najnovšom podcaste SZH kapitán nášho reprezentačného výberu Ľubomír Ďuriš, ktorý okrem iného prezradil, čo nám ukázal kvalitne obsadený turnaj v Španielsku a konfrontácia s účastníkmi ME, prečo sa nám nevyhýbajú hluché pasáže v zápasoch, že nesmieme rezignovať počas žiadneho duelu, aj keď sa nevyvíja ideálne, ako sa omladenie tímu premieta do výsledkov v procese, ktorý je dlhodobý a nedá sa urýchliť, prečo nie je správne, ak si je mladý hráč istý svojim miestom, v čom spočíva náš herný systém, prečo hra, postavená na súbojoch jeden na jedného možno pôsobí menej kolektívne, kto je okrem Jakuba Prokopa v tíme prirodzeným lídrom, prečo obdivuje hru Španielov a prečo je na ME zvedavý na Čechov a tiež koho tipuje na zisk titulu majstra Európy.

  • Na severe Európy si odkrútila premiéru na vrcholnom podujatí. Vrátila sa ako členka ôsmeho najlepšieho tímu sveta. Po skončení svetového šampionátu v Nórsku, Dánsku a Švédsku sa už počas tohto víkendu znova rozbehne kolotoč československej MOL ligy a v rámci nej sa môžeme tešiť na šláger medzi Iuventou Michalovce a Dunajskou Stredou, a teda reprízuminuloročného slovenského finále. Česká reprezentantka a spojka Dunajskej Stredy Eliška Desortová v pravidelnom podcaste SZH prezradila, prečo ich v semifinále Slovenského pohára tesne pred Vianocami Šaľa potrápila, a že slzy k športu patria tiež, že v príprave na blížiaci sa zápas s Iuventou dominuje najmä recept na vysokú a nepríjemnú obranu súpera, prečo je rozhodnutá napredovať v hádzanej aj za cenu obetovania vysokej školy a v čom jej pomohol prestup do Dunajskej Stredy, s akými pocitmi privítala pozvánku do českej reprezentácie po štvorročnej prestávke a čo to pre ňu znamená, akú úlohu zohráva v reprezentácii osobnosť typu Markéty Jeřábkovej a aký majú vzťah s najlepšou kanonierkou MS, akým momentom na svetovom šampionáte bol postup do štvrťfinále a prečo je ponorka v kolektívnom športe normálna vec, aké dôležité je sebavedomie a mentálne nastavenie a že rolu mentálneho kouča a podporovateľa dokonale prebral v českom tíme asistent trénera Daniel Čurda, že MS boli fantastickou príležitosťou stretnúť zblízka svetové hviezdy, ktoré predtým videla len v televízii, či prečo sa hrá ťažko v obrovskej hale v Michalovciach.

  • Vrátiť hádzanú do Žiliny – si dala za cieľ bývalá reprezentantka a v súčasnosti trénerka a predsedníčka klubu Slovan Malá Fatra – HK Žilina Renáta Bartková. V lete sa jej zverenkám podarilo vyhrať veľký medzinárodný turnaj v Prahe. Sviatočnú prestávku v najvyšších súťažiach mužov a žien preto využijeme na rozhovor o mládeži, Renáta Bartková v najnovšom podcaste SZH prezradila, že tento sen si začala plniť po dvadsať ročnej prestávke od hádzanej, prečo ich covidové obdobie nezastavilo v rozlete, hoci bolo náročné, čo dáva vrcholový šport človeku do života, prečo dnes mládež rezignuje pri tvrdších tréningoch, že v ranom veku musí byť tréning viac hravý a aká dôležitá je všeobecná pohybová príprava, prečo sú školské hádzanárske krúžky výhodou a akú úlohu zohrávajú otvorené hodiny pre rodičov, ako sa učia za chodu a na vlastných chybách, že o kvalite trénera nerozhoduje licencia, ale jeho snaha zlepšovať sa, prečo je potrebné zlepšiť komunikáciu medzi trénermi a rozhodcami, a že ženský seniorský tím chce Žilina smerovať k univerzitnému športu a Žilinská univerzita už stavia aj novú halu.

  • Decembrové šialenstvo vyvrcholilo do rozprávky. České hádzanárky vybojovali na svetovom šampionáte na severe Európy fantastické 8.miesto. A nielen to. Najlepšou strelkyňouMS, ktoré premiérovo v histórii hostili až tri krajiny – Nórsko, Dánsko a Švédsko, sa so 63 gólmi stala česká líderka – Markéta Jeřábková, ktorá v najnovšom podcaste SZH prezradila, prečo je obrovským úspechom nielen 8.priečka na svete, ale aj fakt, že sa počas mesiaca navzájom nepohlušili, akou výhodou je vstúpiť do turnaja duelom proti slabšiemu súperovi, a že v kariére musí mať človek aj kúsok šťastia, prečo si nepripúšťa prehnanú zodpovednosť a prečo je hrdá na mladé hráčky, ako sa zhostili svojich úloh, čo priniesol do tímu nórsky kormidelník Bent Dahl a prečo bol na svoje hráčky hrdý, kde sledovali duel Holandska so Španielskom, ktorý ich posunul do štvrťfinále a čo ich zdržalo na letisku, že Final four Ligy majstrov pred 20 tisícovou kulisou v Budapešti proti maďarskému tímu bola doposiaľ najväčšia udalosť jej kariéry, čo ju čaká od začiatku nového roka do aprílovej olympijskej kvalifikácie, kde na Češky opäť čaká Holandsko, Španielsko a Argentína a čo by chcela odkázať slovenským fanúšikom, ktorí im držali palce.

  • Na poste pivota to dotiahla až do národného tímu. V súčasnosti však patrí k najlepším spojkám v spoločnej československej súťaži. Tvorkyňa hry a kapitánka vicemajstra – Iuventy Michalovce Patrícia Wollingerová, sa dokázala vrátiť vo veľkom štýle aj po materskej prestávke. Počas práve prebiehajúcich MS na severe Európy sa najvyššia súťaž nehrá, no máme tu boje v Slovenskom pohári, jednotlivé kluby, ani hráčky teda nezaháľajú. V najnovšom podcaste SZH michalovská kapitánka prezradila, že záver uplynulej sezóny Michalovčankám ukázal, aká sú skvelá partia a že si v dnešnej dobe treba veci zaslúžiť, ako sa Petrovi Kostkovi podarilo zmeniť prístup a náhľad na situácie a čo tento tréner priniesol do tímu, prečo sa snažia pohybovať vo vlastnej bubline, bez zásahov z vonku, vrátane sociálnych sietí, že Michalovce nie sú väzenie, ako si niekto myslí a prečo je bez poriadneho tréningu úspech nereálny, že hrať Ligu majstrov je fantastické, ale treba mať na to káder, prečo sa jej páči škandinávsky systém, kde sa deťom nepočítajú góly a prečo v žiackom veku nemá byť dôležitý výsledok, ale správne návyky, ako urobil tréner Dušan Daniš zo spojky pivotku, aké dôležité pre matku - športovkyňu je mať oporu vo svojom partnerovi a ako matkám vychádza klub v ústrety, prečo si už v súčasnosti netrúfa na reprezentáciu, čo znamená kolektív, prečo je táto sezóna pravdepodobne jej poslednou a prečo sa chce rozlúčiť ziskom triple.

  • Asociačný termín kvôli prebiehajúcim MS v Dánsku, Nórsku a Švédsku využila aj slovenská ženská hádzanárska reprezentácia na prípravu. Najprv odohrali zverenky Jorgeho Dueňasa turnaj v Chebe a následne odcestovali do Turecka, kde sa stretli dvakrát s domácim výberom. Po prvom víťaznom dueli a tesne pred druhým bol hosťom v najnovšom podcaste SZH asistent reprezentačného trénera Dueňasa Peter Pčola, ktorý prezradil, že v zápasoch proti Turecku skúšali viac nové hráčky, ako herné situácie, aký škrt cez rozpočet im urobili zdravotné problémy pivotiek a zlomený nos Kristíny Pastorkovej, akou výhodou je, že sa mladé hráčky poznajú z mládežníckych výberov, prečo často musíme robiť v reprezentácii nábor a nie výber, čo nám ukázal turnaj v Chebe a konfrontácia so silnými súpermi, prečo ho teší momentálna konkurencia na ľavom krídle, kde vidí príčiny úplne odlišnej šalianskej sezóny v porovnaní s minulou, aké náročné je motivovať hráčky, ktoré nemá kto vystriedať, či prečo na MS fandí Nórkam, Holanďankám a Čiernohorkám.