Episodes

 • Celé epizody včetně videa a bonusové části najdeš na www.herohero.co/vyhonitdabla

  Moc vám děkujeme za podporu, vážíme si toho. <3

  Varování před citlivým obsahem: sex se zvířaty, škrcení, kinky praktiky, nadměrné chechtání

  Jak moc jsme my a naše posluchačstvo kinky? Vlastně nakonec docela dost. V této epizodě jsme probraly horká lůna, klícky na penis, sex na veřejnosti, otírání análu o anál nebo plivání a sex se psy. Sice jsme známé jako vanilla holky, ale tentokrát jsme se zasnažily a po delší době vypouštíme tuhle hodně odlehčenou epizodu, kde čteme vaše příběhy a dost se na nich bavíme! Kdo dokáže nejrychleji zadkem roztopit kostku ledu? Můžeme se třít análem o anál? Je ok se škrtit? Koho vzrušuje sex se psy? Poslouchej a všechny tyhle burning questions ti zodpovíme. mrk

  Moc vám děkujeme za podporu, vážíme si toho. <3

  Naší knihu “Vyhonit ďábla” koupíš zde: luxor.cz/…/vyhonit-dabla…

  Pořad pro iVysílání ČT “Na záchodcích” zkoukni: ceskatelevize.cz/…/14191464239…

  Sleduj nás

  Instagram: @vyhonit.dabla

  TikTok: @vyhonitdabla

  YouTube: youtube.com/user/gooutcz

 • Celé epizody včetně videa a bonusové části najdeš na www.herohero.co/vyhonitdabla

  Moc vám děkujeme za podporu, vážíme si toho. <3

  Nie kádžý má dnes rovnaký prístup k interupcii. Ani v Českej republike! Už len preto, že sú interupcie momentálne veľmi drahé alebo ťažko prístupné disabled ľuďom, prípadne ľuďom, ktorí za nimi musia cestovať. Odpoveďou na rôzne prekážky v prístupe k interupcii je reprodukčne spravodlivá spoločnosť.Aký je rozdiel medzi interupciou a potratom? Prečo je vynosenie dieťaťa práca, čo je reprodukčne spravodlivá společnosť?

  Stačí o interupcii rozprávat jako o voľbe jednotlivca. No a ako urobiť reprodukčne spravodlivú spoločnosť a čo vlastne znamená?

  Veľmi ďakujeme za fantastické vhľady obom hosťkám, jak Maji Vusilović tak Eliške Koldovej. Ich články môžete nájsť vo feministickom webmagazíne Druhá směna alebo v Alarme. Pripojiť sa k nim môžete v Sdruženách. 

  V epizóde zaznelo veľa akademických/veľkých slov ak by ste niečomu nerozumeli neváhajte sa nám ozvať na IG nebo na mail <3

  Herohero časť so Zuzaninou mamkou doplníme až za týždeň, pretože Zuz má covid a pak je na sústredení. Ospravedlňte nás v týchto podivných časoch <3

  Varování před citlivým obsahem:potraty, interupce

  Naší knihu “Vyhonit ďábla” koupíš zde: https://www.luxor.cz/product/vyhonit-dabla-zbo000439474

  Pořad pro iVysílání ČT “Na záchodcích” zkoukni: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14191464239-na-zachodcich/

  Sleduj nás

  Instagram: @vyhonit.dabla

  TikTok: @vyhonitdabla

  YouTube: https://www.youtube.com/user/gooutcz

  Show notes/spomenuté texty v epizóde: 

  Sophie Lewis: Full Surrogacy now, feminism against family

  Výskum Andrey Baláňovej: https://www.soc.cas.cz/node/6200

 • Missing episodes?

  Click here to refresh the feed.

 • Radikální polemika o tom, proč je konsent pouze začátek, nikoli finální destinace na cestě k spravedlivému sexu. 

  Celé epizody včetně videa a bonusové části najdeš na www.herohero.co/vyhonitdabla

  Moc vám děkujeme za podporu, vážíme si toho. <3

  Varování před citlivým obsahem: sexuální násilí, znásilnění

  Naší knihu “Vyhonit ďábla” koupíš zde: https://www.luxor.cz/product/vyhonit-dabla-zbo000439474

  Pořad pro iVysílání ČT “Na záchodcích” zkoukni: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14191464239-na-zachodcich/

  Sleduj nás

  Instagram: @vyhonit.dabla

  TikTok: @vyhonitdabla

  YouTube: https://www.youtube.com/user/gooutcz

  Show notes:

  Knihy

  Lola Olufemi: Feminism Interrupted

  Christine Emba: Rethinking Sex - A Provocation

  Amia Srinivasan: The Right to Sex

  Podcast

  Sex and Ethics Podcast: https://podcasts.apple.com/us/podcast/episode-3-consent-is-not-enough/id1394861982?i=1000426368294

 • Ak nás rady a pravidelne počúvate môžete našu prácu oceniť na herohero.co/vyhonitdabla dostanet za to bonusový čas podcastu a miesto v našich srdciach <3 ĎAKUJEME!

  Odmietol vás už niekto? Nemuselo to byť v romantických vzťahoch, možno niekto odmietol s vami ísť na koncert alebo pomôcť so sťahovaním. Aké pocity vo vás odmietnutie vyvolalo? Ako sa z nich zotaviť? Prečo sa to v nás deje? Na to sme sa snažili prísť so Zuzanou.

  V herohero časti rozoberáme okrem odmietnutia aj to keď niekto nerešpektuje naše nie! Veľmi sme sa rozohnili, lebo sme zo situácie kedy musíme argumentovať tým, že máme chlapca aby náš ľudia neachali na pokoji EXTRÉMNE znechutené a už nás to fakt nebaví 😡⁣

 • V této epizodě hledáme klitoris, který putuje. Doporučujeme nejlepší sexuální hračku pro začátečníky*nice. Sdílíme naše bolesti během masturbace. Bavíme se o tom, jaké sex toys nám vyhovují a také o tom, jak prodýcháváme orgasmy. Co znamená mít zamklý klitoris? Poslouchej a dozvíš se. Tahle epizoda je totiž totálně nabitá. Děkujeme naší hostce @hrackypodlekacky, že k nám zavítala a podělila se o své zkušenosti s nejrůznějšíma sex toys, mokrými orgasmy i čůráním po vyvrcholení.

  Doufám, že si poslech užijete minimálně tak, jako jsme si my užily nahrávání.

  Hračky budeme sdílet brzy na Instagramu a hodíme Vám je i sem.

  <3

 • Ak nás počúvaš pravidelne a páči sa ti naša tvorba tak nás môžeš odoberať na herohero.co/vyhontdabla a dostávať bonusový obsah a ešte nás aj podporiť <3 Ďakujeme! Zuzana&Terézia 

  A ktorá to je vlastne? Tá s ktorou sme chodili?👭⁣ Tá ktorá nám opätovala naše city? Alebo tá platonická?🌝⁣ Nie je náhodou každá láska prvá, veď je stale s niekym novým, stále prvá k novému človeku. So Zuzanou sme rozobrali naše i vaše prvé lásky. Vraciame sa spomienkami do puberty a Zuzana tvrdí, že aj v piatej triede ZŠ môžeš mať charizmu💅⁣ a ja teda, že na charizmu ti stačí v 17 axe čoklit. Čím zabodovala prvá láska u vás?

 • *CELOU EPIZODU NAJDEŠ NA HEROHERO.CO/VYHONITDABLA*

  Když jsem se začala koukat na YT já, tak měli největší dosah cis hetero abled bílí lidi. Do určitý míry to tak je pořád, ale je radost sledovat, že se do mainstreamu dostává stále víc queer lidí (na disabled stále čekám). Jedním z největších ikon poslední doby je Tadeáš Kuběnka, který vyhrál Like House 2 a s ničím se moc nesere. Doslova.

  Rozhodly jsme se ho pozvat, protože nás baví jeho sebeprezentace a zajímala nás jeho perspektiva. Povídali jsme si společně o tom, kdy a proč se začal líčit. Řešili jsme taky jeho plastiku nosu, tlak na vzhled, beauty privilege influencerů*rek nebo nenávistné komentáře, které schytává pod příspěvky, kde ukazuje svoje tělo. Postupně jsme se ale dostali i k sexu, přátelství, alkoholu a rodině.

  Nahrávání s Tadeášem aka ikonou z Moravy bylo zábavné, protože jeho odzbrojující upřímnost vyráží dech. #queen

  Sleduj nás na IG @vyhonit.dabla

  Tiktok: @vyhonitdabla

 • TW: znásilnenie, domáce násilie, týranie, manipulácia, obťažovanie

  Rád*a a pravidelne počúvaš naše epizódy? Ďakujeme! A môžeš si dovoliť nám zaplatiť kafe? Môžeš na herohero.co/vyhonitdabla ďakujeme za support našej práce <3

  Všetci hovoria, že ej to trash, všetci si klepú na čelo ale bol to najúspešnjší film roku 2020 na Netflixe a jeho druhé pokračovanie sa hneď po vydaní stalo medzi TOP10 streamované filmy na Netflixe. čo je na ňom všetko zle a či to skutočne nevidíme alebo len nechcem vedieť vám povedia vaše vzťahovo-filmové kritičky Terézia a Zuzana. Odborníčky na slovo vzaté hlavne keď sa jedná o predstierané orgazmi!

 • Ak nás rad*a počúvaš tak nás možeš podporiť v tvorbe a odoberat bonus obsah na herohero.co/vyhonitdabla

  Trigger warning: poruchy příjmu potravy, fat fobie

  Pomalu se blíží léto a s ním i stres z našich těl. Začínají se kolem nás hemžit reklamy a příspěvky o „hubnutí do plavek“ a shazování „přebytečných“ kil. Proto jsme se s Terezií rozhodly nahrát několik epizod o tělesnosti. V minulosti už jsme nahrály například epizodu o body neutralitě, na kterou vlastně navazujeme.

  Pozvaly jsme si Kaadella, který na svém IG sdílí fotky svého těla a schytává za to nenávistné komentáře a odsudky. Naučit se žít ve svém těle, ve společnosti, kde jste pod neustálým tlakem, abyste zhubli*y, přibrali*y nebo nějakým jiným způsobem měnil*y své tvary, je dost náročný. Ani já, ani Terézia, ani @Kaadell nemáme zázračnou radu a bohužel nejsme ani vzory, podle kterých byste se měli* řídit. Tato epizoda naopak odhalila, jak moc problematický náš vztah k jídlu je. Je to pro nás kontinuálně palčivé a náročné téma, taky proto je epizoda plná emocí a je překvapivě militantnější než jindy.

  V bonusové části na Herohero.co/vyhonitdabla řešíme často fatfóbní bizár z Grinderu. :))))): to chceš(?)

  Jako bonus se dozvíte, jak si @Kaadell holí anál.

  SLEDUJ

  IG: @vyhonit.dabla

  Tiktok: @vyhonitdabla

 • Ak nás rad*a počúvaš tak nás možeš podporiť v tvorbe a odoberat bonus obsah na herohero.co/vyhonitabla <3 Ďakujeme!

  Čau šťávo kam tečeš? Ako flirtujete? Ide vám to ? Použil na vás niekto hlášky alebo ste na niekoho použili hlášku vy? Vyšlo to? Alebo si ste na svojho crusha iba zlé*í? My so Zuzanou se trochu vyšli z formy, o to máme zábavnejšie historky z toho keď sa o flirt snažíme. Fejkujete svoj smiech len kvůli flirtu? A sú chlaci vobec vtipní? A holky? A je vobec niekto vtipní? áno, až takto ďaleko sme sa dostali v epizóde!

 • CELOU epizodu najdeš na herohero.co/vyhonitdabla, moc děkujeme za podporu.

  Sex v těhotenství a po porodu

  Konečně jsme se dostaly k tomuto velkému tématu. Jaké polohy jsou v těhotenství nejlepší? Jaký je life hack na dobrej těhotnej orál? Můžeme mít po porodu lepší sex a začne nám mokrý orgasmus? Může kojení orgasmus vyvolat a je ok mít sex během toho, co kojíme dítě? Kdo z nás má kink na těhotné osoby? Otázky, samé otázky. Tentokrát jsme se s Terezií upozadily a nechaly jsme větší prostor hostkám, které se kromě poporodních orgasmů věnují také focení aktů. Užijte si!

  <3

  IG: @vyhonit.dabla

  tiktok: @vyhonitdabla

  A sleduj v iVysílání ČT náš pořad Na záchodcích https://www.ceskatelevize.cz/porady/14191464239-na-zachodcich/

 • Bonusovú časť epizódy nájdete na herohero.co/vyhonitdabla ďakujeme <3 Nemusíme vďaka vám robiť reklamu!

  Fenomén, ktorý ovládol naše ťažké časy, srdcia a pohlavné orgány útokom. Fantázia v podivnom bezčasí s opulentnými kostýmami a hlbokými vzdychmi. Je to odpad alebo má zmysel sa ponoriť do regentskej éry a nechať si učarovať vikomtom, vojvodom a pohodovým bezmozgovým obsahom? My sme si rozobrali Bridgerton pekne do podrobna postavu po postave, hot scénu za sex scénou, bez výčitiek. Enjoy tento escapismus, ktorý nám všetkým z času na čas treba. 

 • Na záchodcích💫⁣ behind the scenes z natáčení! 

  Asi jste si všimli, že jsme vydali nový pořad, který najdete v iVysílání České televize. Jmenuje se Na záchodcích, protože se v něm v neonovém studiu bavíme a většinou u toho sedíme v kabinkách na záchodcích. (Spoiler alert: máme ve studiu i neonový klitoris!!!) Jako vždy řešíme sex, vztahy, intimitu a tělo, ale tentokrát u toho uvidíte i naše hlavy. To chceš. Asi. ?

  V této epizodě se bavíme o tom, jak záchodky víc než rok vznikaly, jaké jsou naše oblíbené scény, a jak nám (ne)vyhovovalo být na kameře (respektive třech naráz). Kdo se zasekl v záchodě? Jaká scéna nám dělala největší problém? Jaká nás naopak bavila nejvíc? Pozvaly jsme si naší senzační režisérku Eriku Hníkovou, se kterou jsme celý projekt krok po kroku skládaly. 

  CELOU epizodu najdeš na herohero.co/vyhonitdabla , moc děkujeme za podporu našeho podcastu.

  IG: @vyhonit.dabla

  Tiktok: @vyhonitdabla

  Pořad Na záchodcích najdeš zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14191464239-na-zachodcich/

 • Bonusovú časť epizódy nájdete na herohero.co/vyhonitdabla ďakujeme <3 Sme v ďaka 

  Poznáte také to keď vám kamarátka len tak mimochodom pred všetkými oznámi, že by si nemala nosiť to zelené tričko, lebo ti na ňom vidno kruhy od potu? Alebo ste na kafe a zrazu sa ocitnete vo filme kde ste iba vedľajšia postava na ktorú hlavná hrdinka chŕli svoje problémy a ani raz sa vás neopýta čo je nové v škole/práci?

  Možno ste tou kamarátkou práve vy. My so Zuzanou sme sa ocitli, bohužiaľ na oboch stranách barikády. Chovali sa k nám toxicky a my sme boli tiež poriadne žumpy občas. WELL. Teraz sa jedna k druhej vieme tiež zachovať pekne na hovno. Dôležité je ale ísť o toho konfliktu a pomenovať čo vás skutočne bolí. A keď to nejde tak sa proste rozíďte. Áno. Voláme po spravodlivých rozchodoch s kamarátkami*tmi.

 • TW: sexuální násilí, znásilnění, detailní popis násilí

  !!!celou epizodu najdeš na herohero.co/vyhonitdabla!!! včetně videa

  Nelu brutálně znásilnil její soused. V této epizodě se ale nebavíme pouze o tom. Řešíme s Nelou (moravcova_nelaa) také to, jaké to pro ní bylo začít znovu sexuálně žít.

  Nahrávat o takto závažném tématu je vždy náročné. Pokaždé tomu předchází dlouhá debata a stres. Jsem ale neskutečně ráda, že byla Nela ochotna do toho s námi jít. Děkujeme. Dokonce se nám povedlo vměstnat spousty odlehčených momentů a nahrávání jsme si všechny tři užily.

  Nela vzkazuje… pokud chcete, aby měla více sexu on top, tak jí přispějte na DONIO! :D

  + V bonusové části hrajeme hru totálně nekorektní hru PASS or SMASH. Taková variace na fuck, marry, kill. Dozvíte se, jestli bychom smashly Brada Pitta, Jakuba Koháka, Rihannu nebo skoro všechny jezdce formule.

 • Bonusová časť epizódy je na herohero.co/vyhonitdabla

  Tento týždeň to bude milovaný Twilight! Zatmenie alebo súmrak. Epizóda ma neskutočné 1 hodinu 20 skoro. Nahliadli sme na Twilight kriticky ale i s láskou, ktorú k nemu máme. Samozrejme sme sa zamerali na vzťahy a sex. Rozobrali sme či je Bella definovaná iba láskou k Edwardovi, či bola radikálne odsúdenie od spoločnosti oprávanené a či sme team Edward alebo team Jacob. Dajte nám vedieť! A skúste spočítať koľkokrát sme povedali, že je v tom filme niekto hot alebo je to HOT scéna 😅⁣

  Nahrávanie nás veľmi bavilo a už plánujeme ďalšie závažné filmy na rozobratie. Horúci kandidát sú Protivné, sprosté holky. Prijmame návrhy

 • trigger warning: hodně uchechtaná epizoda (nahrávali jsme jí 21.2/22)

  Sexmastička? Post-sex? Nebo na východní frontě klit? To byly návrhy na název naší nové knihy, která se nakonec jmenuje Vyhonit ďábla, ale odpoledne brainstormu nad názvem bylo příjemné. V této epizodě se bavíme nejen o vymýšlení názvů, ale také o tom, jak se nám kniha psala, a jak se mému boyfriendovi Matějovi ilustrovala. Úryvek z knihy jsme dokonce přečetly a jako obvykle jsme se svým vlastním vtípkům dost zasmály. (Zbylé návrhy názvů jsme sdíleli s našimi hrdinkami/hrdiny na herohero.co/vyhonitdabla , kde najdete celou epizodu včetně videa.

  V druhé půlce epizody se bavíme o našem vztahu s Matějem, jak spolu (ne)komunikujeme, jak řešíme rozdílné libido, co máme společné, jak udržujeme jiskru?

  Doufám, že si naše povídání v těchto těžkých časech užijete a na chvilku se odpojíte od reality.

  Držte se.

 • Bonusovú časť epizódy si môžete vypočúť na herohero.co/vyhonitdabla a podporíte tak aj našu prácu <3

  Prežívame hrozné dni. Ešte horšie dni prežívajú Ukrajinci a Ukrajinky. Je nám z toho so Zuzanou veľmi ťažko a úzko. Pripadá nám cynické sa zaoberať niečím iným. Tým, že prestaneme žiť naše životy ale nikomu nepomôžeme. Môžeme pomôcť hlavne finančne alebo zaslaním materiálnej pomoci. Preto sme sa rozhodli celú sumu z lístkov z prevej zastávky nášho tour v Českých Budějovicích zaslať Človeku v tísni. Rady sa s vami uvidíme aj na ďalších zastávkach tour a dúfame, že Ukrajincom a Ukrajinkám sa podarí dovtedy vojnu vyhrať.

  V epizóde sme bavili o tom čo prichádza po sexe. Prvých 10 min je trochu rozpačitých ale zostaňte s nami, info is coming. Veľa ľudí zažíva po sexu pocity smútku ale v niektorých prípadoch sa to dá napraviť príjemnými spoločnými aktivitami. Bavili sme sa aj o tých vašich.

  Záasadné otázky: Môžete niekoho nútiť do túlenia po sexe? Je potrebné s človekom ešte po sexe ostávať? Je to otázka rešpektu k tomu druhému?

 • CELOU EPIZODU včetně videa najdeš na herohero.co/vyhonitdabla

  @vyhonit.dabla

  Lidi s klitorisem a dělohou to mají těžší všude... To je zastřešujícím tématem celé epizody.

  Za tuto část jsem hrozně moc ráda, jelikož jsme otevřely témata, kterým jsme se doposud věnovaly málo nebo vůbec. Do kategorie "málo" bych zařadila menstruační chudobu, o které se bavíme na začátku epizody s Terezií. Nasraly jsme se, protože menstruační nutnosti jsou stále předražené a nedostupné. Náš rage poslouchej do 30 minuty.

  O tzv. "ženské" obřízce toho samy moc nevíme, tak jsme si pozvaly Lejlu Abbasovou, která pracuje s dívkami v Keni, které obřízku odmítly. Měly jsme z této tematiky velký respekt, ale jsme moc vděčné, že jsme se o tom mohly s Lejlou otevřeně pobavit. Jaké jsou druhy ženské obřízky? Proč jsou stále prováděny? Dělají se i v Česku?

 • Bonusovú časť nájdete na herohero.co/vyhonitdabla Ďakujeme za odber <3

  TW: obťažovanie vo verejnom priestore

  V novej epizóde sme sa bavili o obťažovaní a ako sa mu brániť vo verejnom priestore. Ako sa cítime keď chodíme samé po tmavej ulici a ako sa tam cítime s chlapcom? Pomáha nám sa nebáť bodačka alebo kaser? Ako si poradiť s obťažovaním prakticky nám povedala Jasmína Houdek, inštruktorka modernej sebaobrany. Na IG @modernisebeobrana majú super profil kde zdieľajú svoje rady zadarmo. Epizóda bola pre nás emočne veľmi nabitá ale v dobrom, cítila sme sa vďaka Jasmíne totálnenahypované. Snáď sa na vás ten pocit tiež prenesie. 

  V bonusovej časti nám Jasmína povedala čo ju viedlo k tomu seba obranu učiť. A taky prečo je straightedge a čo to vlastne je a ako s jej partnerom udržujú vo vzťahu romantiku.