Education – Czechia – New podcasts

 • From outsiders like a Westboro Baptist Church defector and a female Mormon psychopath to such thought leaders as scholar James Lindsay and feminist Helen Lewis, BBC journalist Andrew Gold takes us away from our comfort zone and into the worlds of people on the edge. New episodes every Monday - with trailers on his Twitter page: @andrewgold_ok and Instagram page: @andrewgold_ok.


  With an open mind and a wry sense of humour, Andrew alternates the theme of guest. Some weeks it'll be with somebody totally 'on the edge' - whether it be the woman who married a sociopathic bigamist or the Australian Coffin Confessor, who is paid to reveal secrets at funerals . Other episodes will have interviews with such leading minds as Conservative peer Lord Daniel Finkelstein and feminist Helen Pluckrose.


  It was picked in Apple's prestigious New & Noteworthy category and has been a top Editor Pick for Castbox and Stitcher, who also placed it in their 'What we're listening to'. Get in touch or leave a review - it helps boost it up those charts!


  About the Host:


  Andrew is an award-winning journalist and TV presenter who has been making documentaries about bizarre, unusual and remarkable people around the world for a decade. He's done battle with an exorcist and hunted for UFOs - all while living in six different countries and learning to speak five languages.


  In this podcast, he aims to get to the humanity of people living on the fringes, and introduce these diverse figures to the listener.

  Click here to go ads-free and support the show

  See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

 • Podcast pro maturanty ze ZSV, kteří chtějí mít otázky všude s sebou!Pro jakékoliv dotazy: https://www.instagram.com/lucka.svobodova/

 • Po 12 letech podnikání ve financích jsem se rozhodla věnovat speciální pozornost právě ženám a jejich vnímání financí jako klíči🗝 k osobní svobodě. Solo epizody i rozhovory se zajímavými ženami o financích, podnikání a jejich projektech.

 • Tvoje tělo je odrazem tvé mysli. O emočním tuku, kráse, zdraví, mentálním postoji, seberozvoji a nejen o tom všem jsou podcasty koučky Martiny Kulichové a jejích vzdělaných a inspirativních hostů.

 • Диалоги и лекции об архитектуре, медиа и дизайне, проектировании общественных пространств и развитии территорий от архитекторов, преподавателей, социологов и других специалистов — в подкасте творческого объединения «Дмитровка».

  ► подписывайтесь на наш YouTube канал, чтобы не пропустить прямые эфиры и новые видео: https://www.youtube.com/c/dmtrvk

 • Ever wondered how the law works? Real life lawyer, Devin Stone, is on a mission to explain the most important legal issues of the day . . . and also ruin your favorite legal TV shows. From the courthouse to Night Court, LegalEagle will break it all down and teach you how to think like a lawyer.

 • Podcasty jsou zaměřeny na hosty, kteří dělají co milují, vkládají do toho všechny své snahy a doslova žijí svým posláním. Ačkoliv neměli svou cestu třeba úplně ideální. Ať už zůstali u svého prvního oboru, do kterého se zamilovali na první dobrou, nebo se v polovině života rozhodli zabývat něčím úplně jiným, jejich společnými vlastnostmi jsou houževnatost, vytrvalost, odhodlání a otevřená mysl. A jak uslyšíte také neutuchající optimismus a pozitivní naladění, ikdyby okolo trakaře padaly.

 • Příběhy všedních dnů. Nejlepší nápady, myšlenky a životní aha momenty mě napadají před usnutím. Poslechněte si podcast o životních změnách, o seberozvoji, o cestě ke svému vnitřnímu já. O cestě z hlavy do duše. Jsem obyčejná holka s naprosto obyčejným a všedním životem. Občas přemítám nad nesmrtelností chrousta a o tom, proč se pondělí říká právě pondělí. Proč není pondělí třeba hrnec? Více o mně a mých myšlenkách v mém podcastu. Chcete se na něco zeptat? Pište na jsem@veronikajezikova.cz nebo navštivte mé webové stránky www.veronikajezikova.cz

 • Festival Žižkovská Noc je světem, v němž není místo pro jakoukoliv formu diskriminace. Podcast Vysílač chce tento svět rozšířit za hranice žižkovských a holešovických ulic. Dáváme prostor tématům odrážející hodnoty festivalu a lidem, kteří jim rozumí. Moderují Tereza Butková, Anastázie Landová, Max Odráška, Petra Mikolášová, Františka Tranová a Nora Třísková. Znělka a edit Jonáš Kucharský.

 • Stručné tipy na výlety po České republice i na turisticky méně známá místa, kde si odpočinete. Připravují Veronika Nováková a Roman Hrůza. Pro poslech podcastů na cesty doporučujeme mobilní aplikaci Youradio Talk.

 • Podcast společnosti In Invest pro finanční profesionály o investicích odborně a přesto srozumitelně. V rámci jednotlivých epizod si bude Lukáš Paldus zvát zástupce poradenských firem a vzdělávacích společností. Dále také jednotlivé úspěšné investiční poradce. Mezi hlavní témata bude určitě patřit provizní vs. placené poradenství, kvalita poskytovaných služeb investorům, srovnání se zahraničím na západ od nás a samozřejmě také i legislativní rámec investic.

 • Potápění v mořích, řekách, jezerech, lomech, zatopených jeskyních, k vrakům nebo pod ledem, reportáže z cest za potápěním, názory na potápěčské vybavení, tipy a zkušenosti, zkrátka vše, co souvisí s potápěním. Podcast Petra Slezáka, Kapr Divers.

 • Moderátor Johan Mádr a osobní (re)designér a kouč Vratislav Hlásek mluví o tématech jako rozhodování, sebeláska, svoboda, dobro a zlo, pravda a lež, sebevědomí a vědomí sebe, strach, porovnávání, smysl, vize, spokojenost, změnu nebo spravedlnost. Johan se ptá na otázky, které jemu nebo divákům lítají hlavou a Vráťa odpovídá.

 • Podcastová série o profesích spojených s tancem.

 • V tomto podcastu představuji e-shopům odborníky na výkonnostní marketing, kteří úspěšně vybudovali nebo vedou affiliate projekty. Cílem je představit affiliate partnery, kteří jako jedni z mála jsou prvotřídními odborníky na výkonnostní marketing. Inzerenti v drtivé většině své partnery nikdy neviděli a proto je potřeba tyto světy propojit. Z anonymní spolupráce umožnit affiliate partnerům komunikovat svůj mimořádný přínos pro inzerenty (e-shopy).Zaposlouchejte se do příběhů internetových podnikatelů.

 • Podcastové série designérky Anny Marešové o intimních tématech, vnímání těla a o všem, o čem se stále ještě nemluví otevřeně a bez předsudků. Inspirativní příběhy žen o vlastních cestách intimním životem. Přirozeně, s něhou, humorem, bez tabuizování a bez stereotypů. Tématem první série je menstruace.

 • Dějepisář vás při hodinách uspával? Že nevíte, co se v minulosti stalo? Nebo si jen chcete zopakovat základy? Pak vás vítám na hodině dějepisu, která právě začíná. Support this podcast: https://anchor.fm/hodina-dejepisu/support

 • JEW-ISH is a series of one to one interviews with Jews from a range of different cultures and backgrounds, aiming to show the nuance that exists within the Jewish world. Follow me on Twitter @Jewish_Podcast for more info and updates on upcoming guests.

 • rozhovory o Slavii především s lidmi ze Slavie ale někdy také s fanoušky či lidmi z fotbalového prostředí. Pořad nemá pevně dané termíny vydávání a je dostupný nejprve jako stream a následně jako podcast. Sledujte nás na faceboku, twitteru či instagramu.

 • „Tělo je jediné místo, ve které musíme být 24/7 až do konce života,“ říká Adam Antmann, silový a kondiční trenér z Antmann.cz. Pokud nám naše tělo neslouží podle našich představ a neustále se potýkáme s nepříjemným pocitem a bolestí při pohybových aktivitách anebo dokonce hned po ránu, snižuje se rapidně naše kvalita života a všechno nás jednoduše otravuje a jsme více ve stresu. Jak se těchto obtíží zbavit, cvičit správně, udržitelně a starat se o svoje klouby, svaly, šlachy a pohybový aparát se dozvíte v našem podcastu s názvem „V TĚLOCVIČNĚ“.