Education – Slovakia – Recommended podcasts

 • What makes you a heretic? Journalist Andrew Gold believes that, in an age of group-think and tribes, we need heretics - those who use unconventional wisdom to speak out against their own groups, from cancelled comedians and radical feminists to cult defectors and vigilantes hunting deviants.

  Learn from my guests how to rebel, think differently and resist social contagion. From Triggernometry's Francis Foster and the world's most cancelled man Graham Linehan to ex-Hasidic Jew Julia Haart and gender critical atheist Richard Dawkins. These are the people living with the weight of their own community's disappointment on their shoulders.

 • Podcast Dejepis Inak je audio verziou populárneho vzdelávacieho YouTube kanálu Sandry Svitekovej. Pre lepší vizuálny zážitok sledujte Dejepis Inak na YouTube.

 • Short podcasts to help you improve your English at work. Find more programmes and activities at bbclearningenglish.com

 • Záľuba, koníček, vášeň, pasia...passion, passionfruit, marakuja...kua, MARAKUA. Števo Martinovič a Miša Majerníková v podcaste, ktorý chutí, kua! V @marakua_passionpodcast sa bavíme o tom, čo baví našich hostí.

 • I was always under the impression that we were all subject to a predestined fate; I would simply go to school, get a job, get married & have some kids, slave away till I'm 65 only to gain my freedom then. That idea didn't satisfy me. So I set off on my own journey after graduating college and declining a cushy, soul-sucking corporate career. Since then I've been able to break free from societal shackles by learning how to shift my identity & master reality creation, & have been able to help over 1000 clients. In this podcast, I interview other interesting people who've done the same.

 • Jessica Livingston and Carolynn Levy are The Social Radars. Carolynn and Jessica have been working together to help thousands of startups at Y Combinator for almost 20 years. Come be a fly on the wall as they talk to some of the most successful founders in Silicon Valley about how they did it.

 • These talks and sermons were given by Priestmonk Kosmas of the Orthodox Monastery of the Archangel Michael, Sydney, Australia. The Monstery is under the Australian and New Zealand Diocese of the Russian Orthodox Church Outside of Russia (ROCOR).

  Topics include: basics in Orthodoxy, Ecumenism and Covidism, reading the lives of the saints, married life, the upbringing of children, death and the afterlife, spiritual life in the world, advice on prayer, saints and elders, magic and sorcery, and miracles and deception.

  For more details, go to www.OrthodoxTalks.com

 • Podcast o dizajnovaní skvelých služieb. Rozoberám témy spojené s cestou zákazníka (CJ), zákazníckou skúsenosťou (CX) a správou cesty zákazníka (CJaS). Ukazujem použitie nástrojov a metód dizajnu služieb. Každá epizóda obsahuje dizajnovú výzvu ABSM, ktorá zarámuje problém alebo potrebu, definuje zámer a načrtne cestu k riešeniam. Podcastom vás sprevádza Lukáš Franko, CJ/CX service designer. Viac info na zakaznickypixel.sk alebo pod označením #zakaznickypixel 😎

 • Pavel Macko - diskutujme o obrane a bezpečnosti, technológiách, stratégiách a spoločnosti aj živote.
  Moje témy: obrana a bezpečnosť, medzinárodné vzťahy, stratégie a technológie, politika a spoločnosť

 • Podcast z prostredia školy, školských príbehov, pocitov a nálad.

 • Ak podcast správne uchopíte a budete s ním cielene pracovať, dokážete z neho vybudovať svoj nový obchodný kanál.

  Jaro sa venuje obchodu od roku 2006 a podcastom od roku 2018. Rozhodol sa tieto skúsenosti prepojiť. Z voľnočasovej aktivity sa postupom času stal biznisový projekt s vlastným štúdiom.

  Chcete začať s podcastom? Alebo už podcast máte a nie ste spokojný s výsledkami, ktoré vám prináša? Jarova firma sa venuje okrem produkčnej činnosti primárne podcastovým konzultáciám a ukazuje firmám a jednotlivcom, ako z podcastov vybudovať svoj nový obchodný kanál.

 • S Katkou Strýčkovou o láske, nádeji a sile v ženskom rode.

 • Most of us never learned how to train our brains, which is why most of us needlessly settle, struggle and worse – suffer. My name is Chris Dorris and I want to make Brain Training mainstream. This is my series TOUGH TALKS: Conversations on Mental Toughness.

  I’m interviewing badasses from all walks of life, on what Mental Toughness means to them, and their unique approaches to strengthening their mind.

  For videos, visit http://bit.ly/tough-talks

 • Právne poradenstvo v otázkach medicínskeho práva

  2022 © FARMI - PROFI, spol. s r.o.

 • Ali t.sakiCFO & Accounting Coach | Founder at Hesabgahعلی ط ساکیمدیر ارشد مالی، موسس حسابگاه و مربی حسابداری

 • CHCETE SA POSUNÚŤ ĎALEJ V KOMUNIKÀCII S VAŠIMI TALIANSKYMI PRIATEĽMI ALEBO PARTNERMI?

  Nenechajte si teda ujsť PODCASTY, v ktorých sa dozviete ako správne používať talianske výrazy pri vašich rozhovoroch ale aj všeobecne v styku s týmto jazykom, ktoré nájdete pravidelne na soc. Sieťach pod menom BIZNISTALIANCINAONLINE a ktorè môžete sledovať kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzate.

  Poznať pravý význam talianskych slov a výrazov vám umožní, naučiť sa komunikovať v tomto jazyku JASNE, PLYNULE A SEBAVEDOME.

  Volám sa Ivana, som Slovenka žijúca v Taliansku a pomáham ľuďom k tomu, aby komunikovali po taliansky jasne, efektívne a SEBAVEDOME, či už v súkromnej alebo v profesionálnej oblasti.  A ak ste rozhodnutí urobiť preto EŠTE NIEČO VIAC a urýchliť tak tento proces, pozývam vás do exskluzívnej skupiny pod názvom: TALIANČINA V PRAXI S IVANOU, kde sa za irrelevantnú investíciu menej ako (cena jednej kávy za deň) toho naučíte oveľa viac..Budete nie len pasívne počúvať lekcie, ale budete mať možnosť aktívne sa zapájať do diskusií v taliančine... budete mať k dispozícii cvičenia, a moju osobnú podporu... áno počul si dobre, konečne budeš mať po ruke niekoho, na koho sa môžeš obrátiť s tvojou otázkou na ktorú dostaneš vždy odpoveď... a to kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzaš! Lebo len vtedy sa posunieš vpred, keď začneš tvoje poznatky o taliančine používať v PRAXI.


  TAK UŽ TOĽKO NESNIVAJ O TOM, AKO VELMI BY SI CHCEL,A ROZPRÁVAŤ PO TALIANSKY, ZAČNI EŠTE DNES A SPLŇ SI SVOJ SEN.

  Scrivimi: [email protected]

  Ak Ťa tento obsah projektu biznistaliancinaonline obohatil a posunul Ťa ďalej v tvojom štúdiu taliančiny, môžeš ho podporiť sumou, ktorá podľa tvojho názoru zodpovedá hodnote ktorú si dostal/dostala. Pomôžeš mi tak tvoriť kvalitný a užitočný obsah o ktorý sa môžeš oprieť pri tvojom štúdiu tohto fascinujuceho jazyka.

  V rámčeku kde napíšeš dôvod tvojej platby, mi nechaj tvoju emailovú adresu. Bude mi radosťou poslať Ti môj osobný darček, ktorým sa Ti chcem poďakovať za tvoju priazeň.

  Link nájdeš tu: https://ko-fi.com/biznistaliancinaonline

  Ďakujem za tvoju priazeň.

 • Welcome to the Teacher RockStar Podcast, a weekly podcast hosted by Steve Hiles where tips and strategies critical to the first-year teacher are discussed. We will be sharing the latest educational research and best practices with the new teacher that I wish I had learned during my teacher preparation program.

 • Bránou k poznaniu samého seba Ti pomôžu Tvoje vlastné talenty. Silné aj slabé stránky, zvládnutý aj nezvládnutý talent je Tvoja DNA.

 • O mojich začiatkoch v zahraničí, o živote, vzťahoch a ľuďoch.A tiež o všetkých tých témach o ktorých sa, najmä my ženy, tak radi rozprávame pri pohári dobrého vína.

 • Hello, je suis Thomas Pichon ! Je suis coach, entrepreneur, digital nomade et créateur de contenus sur internet. J'accompagne les personnes qui veulent du changement dans leur vie, au niveau personnel et professionnel. Je me suis lancé à mon compte en 2013, une aventure qui m'a fait passer en 10 ans par une multitude de hauts et de bas et qui constituent une de mes richesses aujourd'hui. Je partage dans ce podcast mes compréhensions sur le chemin.

  Si ce podcast vous plaît, mettez-lui 5 étoiles ! Un geste qui signifie beaucoup pour moi 🤍