Episodios

  • Na, ez van amikor történik is valami egy City-Arsenal meccsen. 3 órán keresztül nem tudjuk befogni a szánkat. 🤦

    03:47 - a Football Tourette-ben: Postecoglu, Everton és Rodri.

    35:16 - 🔥🔥🔥

    Témák:

    📌 Újabb eseménytelen 0-0-t vártunk a Manchester City és az Arsenal rangadójától, de szokásunkhoz hűen óriásit tévedtünk. Volt itt minden: négy gól, óriási fordulatok, dráma, és egy begőzölt Erling Haaland. Ráadásul a meccs taktikailag is kifejezetten izgalmas volt, amíg a következetességéről híres Michael Oliver úgy nem döntött, hogy ő ebből nem kér. Az Arsenal még 10 emberrel is kis híján kihúzta a meccs végéig a sokáig tehetetlennek tűnő Cityvel szemben, de valóban megadta-e Mikel Arteta a legjobb esélyt a csapatának támadások teljes feladásával, és ezzel együtt túlzásba vitték-e a sötét művészetek gyakorlását? A Manchester City kapcsán pedig azt a kérdést kell feltenni, hogy miért csak a átlövéseire tudtak támaszkodni, és hogy mi lesz velük innentől Rodri nélkül? (48:28)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 Egy remek második félidő a Southampton ellen, egy kiütéses siker a Ligakupában, és egy csodálatos 60 perc idegenben a Crystal Palace ellen. Az utóbbi mérkőzésen láthattuk talán a Ten Hag-éra eddigi legjobb, legdominánsabb teljesítményét a Manchester Unitedtől, ami nem véletlen. Az elmúlt mérkőzéseken a holland edző több változtatást is végrehajtott a Vörös Ördögök játékán, ugyanakkor a Palace elleni utolsó fél óra ismét felhívta a figyelmet arra, hogy továbbra is milyen törékeny az egyensúly a csapaton belül. De pontosan mik voltak azok a változtatások, amik jól működtek, és mi történt a mérkőzésen 60 perc után?

    📌 Már akkor elég szkeptikusan voltunk, amikor a West Ham bejelentette, hogy David Moyes után Julen Lopetegui veszi át a csapat irányítását, és bizony az eddig látottak sem győztek meg minket a projektről. A sorsolásuk ugyan nem volt a legkönnyebb, de a nyári igazolások után egyelőre nagyon nem látszik megvalósulni az a játék, amiben a klub és a szurkolók reménykedtek. A Chelsea elleni meccsen különösen a védekezés nézett ki tragikusan, de pontosan mi a probléma, és lehet-e bízni a jobb folytatásban?

  • Állítólag úgyis mindig csak számokról beszélünk, szóval ha már lúd, akkor tömjük meg rendesen! 😎

    04:12 - a Football Tourette-ben: Robert Pirés, némi Pepping és Sallai Roland.

    27:33 - 🔥🔥🔥

    Témák:

    📌 Michael Cox ezúttal nem Ralf Rangnickba szállt bele páros lábbal, hanem fogta és elolvasta az összes az elmúlt években megjelent, a futballban végbemenő adatforradalommal foglalkozó könyvet, és írt belőle egy vitaindító cikket. Az elismert elemző szerint az adatok alkalmazásának konkrétan a játékra gyakorolt hatása jóval kisebb annál, mint az elérhető szakirodalom alapján gondolnánk, és szinte kimerül abban, hogy jobb közelebbről kapura lőni, mint távolabbról. Ugyanakkor azt ő sem tagadja, hogy az adatok használata jelentősen átalakította a futballt, mint iparágat. De tényleg ennyire minimális lenne az adatok térnyerésének hatása a zöld gyepen zajló eseményekre? (36:24)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 ”Már négy-öt nappal korábban a Spurs elleni meccsre készültem és megvolt a fejemben a terv, hogy mit fogunk csinálni. Minden megbeszélésre és edzésre felkészültem, majd jött a hír, hogy elvesztettünk egy játékost. Majd pedig még egyet és még egyet. Mindent meg kellett változtatnom, hogy alkalmazkodjunk azokhoz a játékosokhoz, akik a rendelkezésünkre álltak.” - mondta Mikel Arteta a zsinórban harmadik idegenben megnyert észak-londoni derbi után, amelyet az Arsenal valóban többek között Martin Odegaard, Declan Rice és Mikel Merino nélkül tudott lehozni. A meccsterv viszont a hiányzók miatt valóban nem a labdás dominanciáról szólt, ami viszont kifejezetten nem ízlett a Tottenhamnek. Ange Postecoglou csapata így négy meccsen csak négy pontot gyűjtött, de el kell kezdeni komolyan aggódni a projekt előrehaladása miatt? Az Arsenalnak pedig mire lehet elég a Tottenham ellen látott teljesítmény a Manchester City ellen?

    📌 Négy forduló után még hét veretlen csapatot találunk a Premier League tabelláján, a legmeglepőbb pedig mind közül a Nottingham Forest. Nuno Gomes csapata nem csak az eredményeket szállítja egyelőre, hanem teszi ezt a maga szintjén kifejezetten meggyőző játékkal, ráadásul a hétvégén a Liverpoolt sikerült legyőzniük idegenben. De több ez fellángolásnál? A Forest már tavasszal is kifejezetten biztatóan szerepelt, de sikerülhet-e hosszabb távon fenntartani egy ehhez közeli formát és kiharcolni egy magabiztos középmezőnybeli tagságot?

  • ¿Faltan episodios?

    Pulsa aquí para actualizar resultados

  • Apu teljesen elszabadult, nem lehet bírni vele, ha mezekről van szó. 🤦

    07:41 - a Football Tourette-ben: Chelsea, Leicester és Everton.

    Témák:

    📌 “Nagyon nehéz megindokolni, hogy az emberek miért hűségesek egy sportcsapathoz. A játékosok folyamatosan cserélődnek, a csapat elköltözhet egy másik városba. Tulajdonképpen ruháknak szurkolnak.” - Seinfeld című legendás sorozatban elhangzott klasszikus után nem is annyira nehéz megmagyarázni, hogy a szurkolók életében miért bírnak kiemelkedő fontossággal a csapatuk által hordott mezek, miért háborodnak fel egyesek évről-évre egy-egy dizájnváltáson, és miért költik el mások a nehezen megkeresett pénzüket lényegében túlárazott pólókra. A mezek fontosak. Mi pedig bár nem értünk a divathoz, de a válogatott szünetet kihasználva megosztjuk veletek, hogy melyek azok a szerelések, amelyek a leginkább elnyerték a tetszésünket az idei szezonban, és melyek azok, amelyek láttán erőszakkal kell visszatuszkolnunk a helyére a gyomrunk beltartalmát. (36:15)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 Véget ért a nyár, ami azt is jelenti, hogy lezárult az átigazolási időszak, néhány hónapon keresztül a friss és ropogós pletykák helyett lehet valóban a futballra koncentrálni. Legalábbis többnyire. A Premier Leak átigazolási extráiban mi is jó pár órán át elemezgettük a legérdekesebbnek tartott transzfereket, most viszont a liga összes csapatát rangsoroljuk az alapján, hogy mennyire voltak sikeresek a játékosok megszerzését, illetve eladását tekintve. Szóval akkor ki lett az átigazolási időszak bajnoka?

  • Jamal mit hoztál? Jamal progressziót hozott, de jó ez így a Bayernnek?

    05:11 - a Football Tourette-ben: nemi abúzus, Cristiano Ronaldo és Paulinho.

    28:08 - Mezszemle speciál.

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után nézheted meg, amiben szó lesz még:

    Témák:

    📌 Két meccs, két győzelem, 6 pont, 6:0-s gólkülönbség - szuperül indult a Bayern München idénye...ohh, várjunk csak, ez a Bundesliga valódi listavezetője, a Heidenheim. Fussunk akkor neki újra: két meccs, két győzelem, 6 pont, 5:2-s gólkülönbség - és ami a legfontosabb, rengeteg biztató jel. A Bayern München trónvisszahódító szezonja egyelőre az eredmények szintjén remekül kezdődött. A Wolfsburgot ugyan csak egy fordítás után, de legyőzték, a Freiburgot pedig 2-0-ra verték hazai pályán, a kulcsemberek játszanak és jól teljesítenek, úgyhogy kívülről úgy néz ki, minden rendben a Säbener Strassén. De valóban így lenne? Kikövezett út várja Vincent Kompany csapatát a bajnoki címig és a BL-döntőig?

    📌 Így, hogy kibeszéltük a trónról letaszítottat, ideje rátérni a trónbitorlóra is. A Bayer Leverkusen a Német Szuperkupát és a Mönchengladbach elleni első bajnokit még a tőlük megszokott módon, az utolsó pillanatban valahogyan behúzta, a Leipzig ellen azonban 462 nap és 43 németországi meccs után Xabi Alonsóék végül mégis csak rosszul vetették a kockát és véget ért a veretlen sorozatuk. A Leverkusen a Bundesligában két meccsen 5 gólt kapott eddig, a Leipzig ellen pedig 2-0-s előnyről buktak el. Kész, ennyi volt? Kipukkadt a lufi? Idén ki fog derülni hogy ezek a Gyógyszergyári legények valójában viagrát használtak és a teljesítményük ezt elveszítve már a közelben sem lesz a tavaly látottakhoz?

  • Erik megpróbált elmerülni a számokban, de az valójában csak nekünk áll jól. 😎

    03:48 - a Football Tourette-ben: átigazolások, Erik beszél, Mrs. Case pedig posztol.

    22:31 - 🔥🔥🔥

    Témák:

    📌 “Nem gondolom jogosnak, hogy ez ugyanolyan volt, mint az előző szezonban. Láthatják az xG-n is, hogy nem kellett volna ennyi gólt kapnunk.” Miközben Erik ten Hag a Liverpool elleni vereséget követően a számokba menekült, a másik oldalon Arne Slot a meccs utáni nyilatkozatában mindössze néhány mondatban megfejtette a Manchester United játékát, mind labdával, mind pedig labda nélkül. A két kopasz holland megszólalásai között talán még nagyobb volt a különbség, mint a csapataik játékában a pályán, de pontosan mi is történt az Old Traffordon? Hogyan reagált Slot a Manchester United idén kissé átalakuló letámadására, és hogyan használta ki az ő csapata az ellenfél építkezésében rejlő hibalehetőségeket? Az xG pedig önmagában miért nem fest valós képet a látottakról? (31:38)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 A forduló előtt az egyik legizgalmasabb taktikai csemegének ígérkezett az egyaránt száz százalékos Arsenal és Brighton összecsapása az Emiratesben. Ennek megfelelően bő egy félidőn keresztül valóban egy igencsak érdekes meccset láttunk a két csapat között, amelyen az alapelképzelések és meccsen belüli változtatások is épp elég beszédtémát szolgáltattak volna számunkra. Sajnos Chris Kavanagh-t valószínűleg ez nem kötötte le eléggé, így inkább úgy döntött, hogy belenyúl a mérkőzés menetébe Rice kiállításával. Miért volt technikailag jogos a bíró döntése, és ennek ellenére miért érződik a játék szellemével ellentétesnek? Milyen hatással volt mindez a mérkőzésre, és melyik csapat állt végül közelebb a győzelemhez?

    📌 Ha a Newcastle-nél valamiféle pozitívumot kell emlegetni a nyári átigazolási időszakból, akkor mindenképpen azt, hogy végül az összes kulcsjátékost sikerült megtartani. A felsorolás viszont itt véget ér, hiszen a PSR-al való küzdelem mellett a keret tervezett megerősítését jóindulattal is csak részben sikerült végrehajtani, immár Paul Mitchellel a sportigazgatói pozícióban. A pályán elért eredményekben viszont ennek egyelőre nem látszik a hatása, hiszen a csapat jelenleg 7 ponttal áll, a hétvégén pedig éppen a Tottenhamet sikerült hazai pályán legyőzni. De meddig maradhat ez így? Mely erősítések elmaradása okozhat a későbbiekben komoly gondot, és meddig maradhat így hatékony Howe focija?

  • Ezúttal legalább már talán nem Emery veszi el az Arsenal bajnoki címét. 🤷

    05:54 - a Football Tourette-ben: megcsalás, Georgina és Neal Maupay.

    22:42 - 🔥🔥🔥

    Témák:

    📌 A futballban a szerencsének óriási szerepe van. Ha Ollie Watkins két ajtó-ablak zicceréből legalább egyet belő, akkor már most mindenki temethetné az Arsenalt egy újabb Aston Villa elleni zakót követően. Watkins viszont nem lőtte be a helyzeteit, az Ágyúsok pedig annak ellenére győztek ezúttal birminghamben, hogy az előző szezon két elveszített mérkőzésén egyaránt jobb teljesítményt nyújtottak. Az előző évadban többször is beszéltünk az Arsenal problémáiról, a kompakt, középmagasan meghúzott blokkban védekező csapatok ellen, és Unai Emery pontosan ezzel frusztrálta most is Artetáékat. Mi okozott ezen belül nehézségeket, és hogyan sikerült az Arsenalnak végül megtalálnia a megoldókulcsot? Sikerült? (33:35)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 Honnan tudjuk, hogy elkezdődött a szezon? A Manchester United menetrendszerűen kikap a Brightontól. Erik ten Hag csapata ezúttal sem járt sikerrel az idény elején az immár Fabian Hürzeler által vezetett együttes ellen, ugyanakkor a játék képe alapján egy döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna, Zirkzee térdkalácsának levágása esetén pedig egy győzelem is összejöhetett volna a Vörös Ördögöknek. Mi az ami most talán jobban működik, mint az előző szezonban, és mik azok a hibák, amik továbbra is visszatérő elemek a Manchester United esetében?

    📌 Dyche iacta est. A szezonfelvezetőben még arról beszéltünk, hogy az Evertonnak idén nem lesz gondja a kiesés elkerülésével, ehhez képest rögtön két nem akármilyen vereséggel kezdték a szezont. A 3-0-s és 4-0-s zakók nem mutatnak túl jól, de valóban ennyire szörnyű lenne a helyzet, mint a Brighton és a Tottenham elleni eredmények mutatják, vagy nem kell attól tartani, hogy Sean Dychenak idő előtt fel kell állnia a kispadról. Eközben mégis mi a fene történik a már ezer éve húzódó tulajdonosváltással?

  • A szezon előtt még a Real Madridot, most pedig a Barcelonát szeretjük jobban. Csak a pénzügyeikről ne kelljen beszélni!

    12:14 - a Football Tourette-ben: Fabrizio Romano, Thomas Müller és Sven-Göran Eriksson.

    Témák:

    📌 Tourette percek? Hogy az az állandó rovatunk? Hát ne vicceljünk már, az Európa Leak valóban állandó eleme a “Barca pénzügyi perceeeeek”. Merthogy megint van újdonság, nem is kicsi - Laporta kivárása és hátterek mögötti ügyködése eredményt szült, úgyhogy amellett, hogy a héten Dani Olmo pályára léphet végre az új csapatában, még az is lehet, hogy a csapat igazol valaki(ke)t. De még ennél is jobb hír, hogy végre nem csak a katalánok könyveléséről, hanem futballjáról is tudunk beszélni, a szezon ugyanis elkezdődött, a Barca pedig 2/2 győzelemmel zárt. Ez pedig csakis azt jelentheti, hogy minden nagyon rendben van a pályán. Nem? (30:49)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után nézheted meg, amiben szó lesz még:

    📌 Barca 2/2, Real Madrid 2/1. Hallhattátok, mit gondolunk az egyik csapatról, de akkor mégis melyik együttest fogjuk jobbnak ítélni? Csak mert az eredmények magukért beszélnek! Kylian Mbappé eddig a La Ligában csak kihagyott helyzetekig jutott, gólig nem, a Real pedig hiába győzte le 3-0-ra a Valladolidot, piiicit mintha egyelőre akadozna. Most akkor rá kell jönnünk, hogy még Ancelotti sem tud varázsolni és kész, Perez papa túl nagyot álmodott, ez újra a Galaktikusok, akik nem férnek el egyszerre a pályán? Vagy csak idő kell ennek az ugyan keveset változó, de merőben új dinamikák mentén működő csapatnak? Netalántán hiába Mbappé érkezése, a nyár legfontosabb eseménye mégis csak egy távozás, Toni Kroos visszavonulása volt?

  • Guardiola tényleg osztódással szaporodik: az újnak már nem csak haja, de sapkája sincs... 🤷

    07:21 - a Football Tourette-ben: Maresca, Guardiola, Messi és abúzus.

    29:46 - az idei első 🔥🔥🔥

    Témák:

    📌 A Premier League nyitófordulójában a Pep Guardiola imitációs versenyt nem más nyerte mint… Pep Guardiola. A sakkmániás, pozíciós játékos kopasz derbin nem született meglepetés, Enzo Maresca nem tudta lenyomni korábbi mentorát, ennek ellenére a Chelsea szurkolóknak nem lehet sok okuk a panaszra, hiszen a csapatuk annak ellenére sem vallott szégyent, hogy az újabb kaoutikus átigazolási időszak mellett ennél nehezebb nyitányt el sem lehetett volna képzelni. Mik voltak pontosan a biztató jelek a Kékek játékában, és mik azok az elemek, amiken még dolgozni kell? A Manchester Citynél pedig milyen újításokkal készült Guardiola, és miben hasonlított a meccsterve a Community Shielden látotthoz? (38:32)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 Arne Slot győzelemmel mutatkozott be tétmeccsen a Liverpool kispadján az Ipswich Town ellen, és bár a második félidő alapján a siker teljesen megérdemelt volt, az első 45 percre inkább Kieran McKenna együttese lehetett büszke. A két év alatt két osztályt is ugró Ipswich alaposan megnehezítette a Liverpool dolgát, különösen a jól szervezett labda nélküli játékának köszönhetően. Pontosan mi okozott gondot Slot csapatának, és mi volt erre a megoldás? Mik a pozitívumok, és miben kell fejlődnie a Liverpoolnak a következő fordulókban?

  • A pénz beszél, szóval a Bayern München idén újra bajnok lesz. Bocsi. 🙁

    06:13 - a Football Tourette-ben: Barcelona és Róma.

    Témák:

    A bérkeretekkel nem szabad cécózni, a bérkeretek visszavágnak! Ez lehetne az idei Bundesliga-idény alcíme: a bérkeretek bosszúja. A Bayern Münchent és a Borussia Dortmundot ugyanis nem nagyon érdekli, hogy mennyire szexinek találjuk a Leverkusen fociját: jönnek a maguk jól megszokott 1-2. helyéért, ezért pedig mind a két csapatnál komoly változásokat eszközöltek, mind a kispadon, mind a pályán. De rengeteg érdekesség van a német bajnokságban mellettük is: mi lesz a podcastunk által egyik leginkább kedvelt nem PL-es edző, Sebastian Hoeness csapatával, a nyáron teljesen szétszedett Stuttgarttal? Mire lesz jó idén a legmagyarabb Bundesliga-klub, az RB Leipzig? És vajon mennyit érhet egy egészéges Schäfer Andris az Union Berlinnek? (22:17)

  • Ez mindig az az epizód, ami miatt gátlástalanul verjük a mellünket, vagy egyszerűen letagadjuk. 10 hónap múlva kiderül, hogy ezúttal melyik lesz! 😎

    06:58 - a Football Tourette-ben: Mikel Arteta nevel.

    Témák:

    📌 Eljött a pillanat, amit a futballszurkolók jobban várnak, mint a karácsonyt! Péntek este elstartol a Premier League 2024/25-ös idénye, mi pedig ennek örömére az immár hagyományosnak mondható, mindenki számára elérhető szezonbeharangozónkkal jelentkezünk, amelyben a saját jóslatainkat vetjük össze az Opta előrejelzéseivel a csapatok végső helyezése kapcsán. Ki lesz a bajnok? Kik fognak kiesni? Végül mely együttesek csípik meg a legjobb pozíciókat az európai kupahelyekért zajló küzdelemben? Tőlünk már most megkapjátok a válaszokat! (11:22)

  • Bence ideges, mert betolakodtunk a kedvenc bajnokságába. Tessék hozzászokni! 🤷

    07:41 - a Football Tourette-ben: kiabálós Kompany, Barca Kitchen és Drake.

    Témák:

    📌 Ugyan az olasz foci jó ideje nem csillog már régi fényében, az elmúlt években a Serie A volt a topfutball egyik taktikai szempontból legpezsgőbb ligája. Az olaszok az előző szezon végére úgy gondolták, itt az ideje, hogy az ezen időszak alatt feltűnő fiatal edzőgenerációjuk székfoglalósat játsszon: a 2023-24-es szezon elejéhez képest 14 csapatnál más edző kezdi majd meg a szezont nemsoká. Úgyhogy bőven lesz miről beszélnünk a Serie A szezonfelvezetőjében! Milyen lesz Thiago Mottával a Juventus? Nem aludt meg a tej az Inter szájában? Mire lesz elég a Milan-projekt? Hány hónapot fog megérni Nápolyban Antonio Conte? Mi lesz idén az Atalantával és a Lazióval? És mi folyik mindeközben a Románál, ahol Bence nagy örömére a nyár elején új sportigazgatóval felszerelkezve nem csak sokat, de jól is költöttek eddig? (30:23)

  • Naná, hogy az új szezont is a Manchester Uniteddel kell kezdeni. Meg a Brightonnal. Meg pénügyi szabályokkal. Ez még mindig ugyanaz a podcast. 😎

    07:53 - a Football Tourette-ben: Gallagher, Guardiola és egy kis Guardiola.

    Témák: 📌 Hosszas mérlegelés után a Manchester United megújult vezetősége végül döntött: a 2024/25-ös szezonnak is Erik ten Haggal vágnak neki, és a “bizalom” jeleként aktiválták is a szerződésében lévő egy éves hosszabbítási opciót. A kupahalmozó holland stábja viszont jelentősen átalakult: Mitchell van der Gaag, Benni McCarthy, Richard Hartis és Steve McClaren távozott, az ő helyükre pedig megérkezett Ruud van Nistelrooy és Rene Hake mint a menedzser új közvetlen segítői, Jelle ten Reuwelaar a kapusedzői pozíciót fogja betölteni, míg Andreas Georgson személyében egy pontrúgásokért felelős szakember is érkezett a stábba. Ezen felül a klub az átigazolási piacon sem tétlenkedett: megérkezett Joshua Zirkzee és Lenny Yoro, miközben Matthijs De Ligt és Noussair Mazraou megszerzése is a terítéken van. Mindezek mellett mennyire lehetnek optimisták a Vörös Ördögök szurkolói? Mennyit számíthat a megújult szakmai stáb az előző szezon problémáinak kezelésében? Mit várhatunk az új érkezőktől, és változott-e érdemben a klub megközelítése a toborzással kapcsolatban? (26:17)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 Az átigazolási időszak ugyan egészen augusztus végéig tart, de számos klub életében a június 30. legalább ennyire fontos dátum volt. A Premier League pénzügyi és fenntarthatósági szabályai szerint ugyanis az érintett kluboknak eddig volt idejük bevételekkel kompenzálni a veszteségeiket, elkerülve az olyan büntetéseket, amelyek az előző idényben a Nottingham Forestet és az Evertont is sújtották. A klubok pedig szépen elkezdtek ügyeskedni, és hirtelen megszaporodtak a játékoscserék, illetve a saját nevelésű játékoskat is feltűnően jó áron kezdték el értékesíteni egymás között az érintettek. Ilyenkor viszont felmerül a kérdés, hogy mennyire tekinthető szabályosnak, illetve etikusnak a könyvelés ilyen módú machinálása, és egyáltalán szolgálják-e bármennyire is a játékosok érdekeit ezek az üzletek. Továbbá azt is érdemes megvizsgálni, hogy mely együttesek jártak a legjobban, vagy épp a legrosszabbul a megköttetett üzletekkel.

    📌 Mióta az előző szezon végén felvettük az utolsó angol bajnoksággall foglalkozó adásunkat, néhány kispadon jelentős változás történt. A legizgalmasabb természetesen Fabian Hürzeler kinevezése, aki a Brighton kispadján vette át Roberto De Zerbi helyét, és lesz 31 évesen a Premier League történetének legfiatalabb vezetőedzője. Emellett a Leicester Citynek is új edzőt kellett találnia, miután Enzo Marescát elcsaklizta a Chelsea. Bár az első számú kiszemeltnek Graham Potter tűnt, a végső befutó végül a Nottingham Foresttől az előző szezonban menesztett Steve Cooper lett. Mennyire lesznek képesek az új edzők továbbvinni az elődeik munkáját, és összességében mennyire illik a profiljuk és a játékelképzelésük az adott kerethez?

  • Vadonatúj műsorral jövünk! Szeressétek, ha már a technika gyűlöl minket... 😇😘

    09:17 - a Football Tourette-ben: Jorge Mendes, vakáción lévő játékosok, és az argentin válogatott franciáknak szánt éneke.

    Témák:

    📌 A 262 felnőtt játékperccel rendelkező Pau Victoron kívül a Barcelona eddig még egyetlen játékost sem igazolt - a Real Madrid pedig a 18 éves Endrick réges-régen lerendezett átigazolása mellett "mindössze" egy ingyenes szerzeménnyel erősítette meg a keretét: Kylian Mbappéval. A francia világsztár aláírása persze az átigazolások jó részénél több pénzbe került, de a lényeg így is kirajzolódik: egyik spanyol gigász sem sokat változtatott a tavalyi keretén. Hiányposztok eközben nagyon is vannak: a Real Madridnál jelenleg 2,5 egészséges és vállalható középhátvéd van a keretben, míg a Barcelonánál nagyon úgy néz ki, hogy azt gondolják, sokkal inkább újabb tízesekre és támadókra van szükség egy fasza hatos helyett.

    Ezzel kezdődik tehát minden idők első Európa Leakje! A Barcelona és a Real Madrid szezonjának előzetesével, amelyben végigmegyünk a kereteken és a két csapat jelenlegi helyzetén.

    Mbappé agyonnyomja majd a Real Madrid sztárjait? Hova fog egyáltalán beilleni a Ninja Teknőc és lesz-e mögötte működőképes védelem? Jó lesz-e Hansi Flick Barcelonában? Ki fogja megszűrni az átmeneteket? És mégis mit kell majd eladnia Laportának ahhoz, hogy Dani Olmo esetleges leigazolása után maradjon még pénze valakire a Barcának? (32:29)

  • Álé! Álé! Álé álé áléé! Magyarország! Magyarország! Magyarország lé álé!

    📌 Az érzelmek egész skáláját sikerült bejárni a Skócia - Magyarország mérkőzésen: Varga Barnabás sérülésekor valószínűleg egyre kevesebben hitték, hogy ebből örömünnep lesz, de végül az utolsó pillanatban sikerült Csoboth Kevin révén a csúcsra jutni. Mindezek mellett hamarosan már senki sem fog emlékezni arra, hogy egyébként színvonalában egy finoman szólva sem túl kiemelkedő 100 percet láttunk, most viszont az a feladatunk, hogy feltárjuk, miért is alakult így a meccs. Mi volt a célja a magyar csapatnak a passzív védekezéssel? Miért nem működött a labdás játékunk, és mi volt emiatt az elsődleges fegyverünk? Skócia mivel próbálta feldobni a siralmas támadójátékát? És ott leszünk végül a legjobb tizenhat között?

  • Szembejött a valóság? Túl nagy volt a mellény, de főleg a hype? Még a rigó is megfújta a hazai pályát a németeknek? Vagy simán csak nincsen szerencsénk, és minden rendben van, ez a papírforma? 🤷‍♂️

    📌 A Svájc elleni vereség után a magyar válogatott a németek ellen nem tudott javítani. Legalábbis ami az eredményt illeti, ugyanis játékban ezúttal jóval többet mutatott Marco Rossi csapata, és talán az is jogosan felmerülhet, hogy néhány számunkra kedvezőbb szubjektív játékvezetői ítélettel többet is ki lehetett volna hozni a meccsből. Mi viszont inkább arra koncentrálunk, hogy pontosan miben volt más most a magyar csapat játéka, milyen elemekbentudtunk fejlődni, és hol talált réseket ennek ellenére is a német válogatott.

  • Mágnestáblával, bizony, mert nem biztos, hogy az volt a baj, hogy nem akartuk eléggé... 🤷‍♂️

    📌 Nem éppen úgy sikerült elkezdenie a 2024-es Európa-bajnokságot a magyar válogatottnak, ahogy azt reméltük. Svájc teljesen megérdemelten verte két góllal Marco Rossi csapatát, és maximum annyival vigasztalódhatunk, hogy a rendkívül rosszul sikerült első játékrészt követően a szünet után sikerült némileg feljavulni, és visszajönni a meccsbe. Most az a nem túl kellemes feladat áll előttünk, hogy megfejtsük, pontosan mi és miért nem működött a magyar csapat játékában. Mivel sikerült Svájcnak meglepnie minket a labdás játékukkal és miért nem működött a letámadásunk? Ha pedig nálunk volt a labda, akkor miért nem tudtunk veszélyt teremteni? Ami pedig most már egyre fontosabb: a látottakat követően mire kell számítanunk a skótokat agyonverő Németország ellen?

  • Mint ahogyan a cím is mutatja, ismételten helyet ütött magának az éterben a méltán népszerű Soós Márk TED Talk, mi pedig okos gyerekek módjára, csendben bólogattunk újfent az elhangzottakra. 😇

  • Bár vége van, de mi nem tudunk leállni... Igény az vóna rá!

    08:25 - Forró rakás eredményhirdetés!!

    14:38 - a #világlegjobbrovatában Roberto De Zerbi. És persze Józsi.

    Tájmsztemp:

    📌 Véget ért a 2023/24-es Premier League szezon, mi pedig a hagyományokhoz hűen ismét összeraktuk az idény álomcsapatait. A szabályokat részben már ismeritek: az általunk megalkotott csapatoknak elméleti szinten működőképesnek kell lenniük, így továbbra is próbáljuk elkerülni, hogy egyszerre három középcsatárt állítsunk egymás mellé, és Phil Fodenből sem szeretnének szárnyvédőt faragni. Most viszont vittünk egy újabb csavart a történetbe: ezúttal minden együttesbőll maximum egy játékos kerülhetett be az összeállított tizenegyekbe. (26:26)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 VAR vagy nem VAR? Bizony, a Wolverhampton javaslatára a Premier League klubjai június elején arról fognak dönteni, hogy továbbra is használatban maradjon-e a 2019-ben bevezetett videós rendszer, amely a játékvezetőket hivatott segíteni, és elsődleges célja a tiszta és egyértelmű tévedések kiszűrése. Ugyan valóban csökkent a hibák száma a videós segítségnek hála, de ennek ellenére a most befejeződött szezonban is bőven akadtak ezzel kapcsolatos botrányok. De valóban többet árt, mint segít a videós asszisztens? Milyen érvek szólnak a rendszer megtartása, vagy épp az eltörlése mellett?

    📌 A Manchester City történelmet írva zsinórban negyedszer, az utolsó hét szezonból pedig hatodszor nyerte meg a Premier League-et. Pep Guardiola csapata jelenleg talán sebezhetőbbnek tűnt, mint egy évvel ezelőtt, de még így is sikerült két ponttal többet szerezniük, mint a triplázós szezonban. Milyen problémákkal kellett megküzdenie a bajnoknak a szezon során, és pontosan hogyan változott a játékuk az elmúlt idényhez képest?

  • Úgy néz ki, hogy az angol legfelsőbb osztályban eldőltek a kérdések. 🤷‍♂️

    05:26 - a #világlegjobbrovatában főként Postecoglu standuppol.

    Tájmsztemp:

    📌 Miközben ezt a szöveget írom, még csak az biztos, hogy az utolsó fordulónak papíron még lesz tétje a bajnoki címért folytatott harc szempontjából, miután az Arsenal idegenben legyőzte a Manchester Unitedet. Viszont az, hogy az Ágyúsoknak mik a valós esélyei, az a kedd esti Tottenham - Manchester City meccsen dőlt el, aminek a végeredményét Peet arckifejezésből tudhatjátok meg. Most mindenesetre alaposan kibeszéljük, hogy mi és hogyan történt a két rangadón, illetve hogy minek kell történnie az utolsó fordulóban a City, vagy épp az Arsenal bajnoki címéhez. (34:19)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 A Premier Leak elmúlt évadai során már párszor megbeszéltük, hogy kívülről nagyon nehéz megállapítani, hogy egy vezetőedzőnek mennyi a valódi hozzáadott értéke egy csapat teljesítményéhez. Most viszont mégis erre teszünk kísérletet, és rangsoroljuk a bajnokság szerintünk 6 legjobban teljesítő edzőjét. Ismét Guardiola a legnagyobb király? Vagy a baszkok közül valaki? Esetleg a búcsúzó Jürgen Klopp?

    📌 Bár igyekszünk óvatosak lenni, de úgy néz ki, hogy az utolsó forduló előtt a Luton Townhoz képest 12-vel jobb gólkülönbséggel álló Nottingham Forest a 4 pontos levonás ellenére bent marad a Premier League-ben. Sőt, Nuno Gomes kinevezése abszolút jól sült el a gyrososoknál, és 2024-ben teljesítmény szempontjából már a liga jobb csapatai mellé zárkóztak fel. Mi változott az elmúlt hónapokban, és mit tapasztaltunk mindezekből a Chelsea elleni mérkőzésen?

  • Foghíjas podkaszt, mert Gabit körözik, és kiskapuk helyett ezúttal Moszkváig szökött, tehát meghalt. Vagy csak nem akarta újabb 1 órában hallgatni, hogy miért rossz a United, és miket hazudik Ten Hag. 🤷‍♂️

    07:49 - rovatlopók.

    25:59 - 🔥🔥🔥

    Tájmsztemp:

    📌 Nem gondoltuk volna, hogy ezen a héten a Crystal Palace és a Manchester United mérkőzése szolgáltatja majd a műsorunk főtémáját, de az a helyzet, hogy ezen két csapat esetében bőven van miről beszélni. A londoniak a United 4-0-s kiütésével folytatták elképesztően jó szereplésüket a szezon közben kinevezett Oliver Glasnerrel a kispadon, miközben a másik oldalon Erik Ten Hag nemrég még éppen Gary Neville-nek próbálta magyarázni a bizonyítványt, nem túl nagy sikerrel. Na de mégis mitől ennyire jó mostanában a Crystal Palace, és van-e még bármi újdonság amit el lehet mondani a Manchester Unitedről? (33:53)

    ⭐️ A teljes adást a https://premierleak.hu/ oldalon, előfizetés után hallgathatod meg, amiben szó lesz még:

    📌 Azzal nehezen lehet vitába szállni, hogy a Premier League idei újoncai nem emelték meg túlságosan a bajnokság színvonalát, és ennek megfelelően valószínűleg mindháromtól búcsút is veszünk a szezon végén. Azt pedig már tudjuk, hogy a következő szezonban immár biztos feljutóként a régi ismerős Leicester City-t, illetve a két év alatt két osztályt is ugró Ipswich Townt köszönthetjük majd a legjobbak között. Kell-e tőlük többet várnunk, mint a tavalyi feljutóktól, és pontosan milyen játékot várhatunk Enzo Maresca és Kieran McKenna csapataitól?

    📌 Nem fogjátok elhinni, pedig igaz: a 2024-ben a begyűjtött pontok alapján a Chelsea a bajnokság ötödik legjobb csapata, mindössze egyetlen egységgel lemaradva a Newcastle mögött, ráadásul az Aston Villa elleni második félidő óta mutatott játékban is több mint ígéretes dolgokat láthattunk Mauricio Pochettino együttesétől. De mégis milyen változtatásokkal sikerült ezt elérnie az argentin mesternek, és miért kellett erre egészen idáig várni? Tényleg a 100 milliós Enzo Fernandez a csapat kerékkőtője, aki nélkül sokkal jobban megy a játék?