Episodios

  • Jarek je Head of L&D v rámci Prazdroje, který se snaží dělat věci tak trošku jinak. Je manžel, otec dvou dětí, vlastník jedné čivavy a celoživotní fanoušek rozvoje. Zároveň někdo, kdo se snaží systematicky hledat svůj komfort v nekomfortní zóně.

    Nahlédněte pod pokličku firemní kultury v Prazdroji - jak funguje wellbeing, jak se s ním a celkově s firemní kulturou pracuje, jaké jsou současné výzvy, jak kulturu podporuje L&D a co je to EMCO program.

  • Marcela Pavlíková je ředitelkou ZŠ Dukelská známé jako 5. ZŠ. Je pro ní charakteristická houževnatost, trpělivost, spolehlivost a zodpovědnost. Na druhou stranu má ráda změnu, ve smyslu posunu, vylepšení. Ředitelkou se rozhodla být proto, že velmi silně pociťovala potřebu působení ve škole podle svých představ. Nelíbilo se jí, jak je české školství zkostnatělé, konzervativní.

    Nebyla spokojená s možnostmi a prostorem pro ni, její vize a plány nenašly uplatnění na jejím předcházejícím působišti, a tak se v duchu hesla „Schody se zametají odshora“ rozhodla, že bude ředitelkou a vytvoří školu podle svých představ. Je to náročná práce, která ji ale velmi baví a naplňuje. V posledních letech se učí vyvažovat čas pro práci a volný čas. Hodně se vzdělává, a samozřejmě o práci přemýšlí i ve svém volném čase. Stále vidí, co je možné zlepšit, kam se posunout. Díky kurzům typologie MBTI se učí ale také více rozumět lidem, kteří jsou jiní než ona, mají jiné priority, jiné typické vlastnosti a pohledy na různé situace. Pro její práci je to velmi důležité. Dlouhé roky ji zajímá téma leadershipu a snaží se v tomto směru i o osvětu mezi ostatními kolegy a kolegyněmi. Považuje za velmi důležité, aby také zřizovatel školy správně chápal novou roli ředitele školy.

    Proč se Marcela rozhodla stát ředitelkou školy, jaká byla její představa a vize? Jaké byly začátky, kdo a co jí pomohlo? Co bylo nutné udělat, změnit? Jak a proč začali síťovat? Jaké vlastnosti by měl mít ředitel školy a jaké vlastnosti / kompetence jej dělají lídrem?


    >> Vznik tohoto dílu umožnil projekt Charlie Network - ten představuje kolekci vzdělávacích a propojovacích projektů, které jsou součástí společnosti Charlie Capital, LLC. Hlavním úkolem této platformy je naplňování cílů jak vlastních projektů, tak i cílů svých partnerů.

    Mezi klíčové projekty patří CharlieDeFi, který se zaměřuje na decentralizované finance, CharlieGaming, který analyzuje NFT hry a metaverse projekty, a vzdělávací projekty CryptoCharlie a CharlieAcademy, zaměřené na kryptoměny a osobní rozvoj.

    Nedávno byl založen investiční fond se sídlem v Lucembursku pro institucionální investory. Současně se blíží dokončení projektu CharliePay, online platebního systému, který umožní mít veškerou klíčovou infrastrukturu pod jednou značkou. 🚀 <<

  • ¿Faltan episodios?

    Pulsa aquí para actualizar resultados

  • S Karlem IV. rozebíráme jeho četné doteky se smrtí, zkušenosti s bojem i diplomacií a tvorbou panovnického PR, u kterého zdůrazňuje důležitost „obklopovat se lidmi chytřejšími a s vyšší osobnostní a morální integritou, než jsme my sami.“

  • Miky je dobrodruh, skaut, průzkumník lidského potenciálu, podnikatel a mentor. Projekt X-Challenge, za kterým stojí, vytváří komunitu navazující na skautskou výchovu pro dospělé. Založil také Talent Futures, investiční inkubátor a komunitu pro talentované mladé lidi. Učí sebe i lidi okolo, jak nahlížet na možnosti budoucnosti se vší svobodou a zodpovědností.

    Celý jeho život je o poznávání světa a příležitostí v něm. A to se netýká jenom cestování, ale i vědeckého poznání a podnikatelského bádání. Nabrané zkušenosti sdílí skrze veřejné vystupování, knihu Můžeš (po)dělat cokoli a aktivity se zaměřením na inovace. Ty nejpotřebnější vnímá ve vzdělávání.

    Co jsou evoluční principy v leadershipu a jak je lze využívat? Jak v lidech probudit proaktivitu / inovativnost? Jak se lze inspirovat z vedení lidí ve skautu? Jaké dovednosti budou podle Mikyho potřeba pro práci budoucnosti? Jak se na to připravit na úrovni jednotlivce i týmu? A jak lidi motivovat dlouhodobě a přitom nemanipulovat?

    Mikyho najdete na webu a LinkedInu.


    >> Vznik tohoto dílu umožnil projekt Charlie Network - ten představuje kolekci vzdělávacích a propojovacích projektů, které jsou součástí společnosti Charlie Capital, LLC. Hlavním úkolem této platformy je naplňování cílů jak vlastních projektů, tak i cílů svých partnerů.

    Mezi klíčové projekty patří CharlieDeFi, který se zaměřuje na decentralizované finance, CharlieGaming, který analyzuje NFT hry a metaverse projekty, a vzdělávací projekty CryptoCharlie a CharlieAcademy, zaměřené na kryptoměny a osobní rozvoj.

    Nedávno byl založen investiční fond se sídlem v Lucembursku pro institucionální investory. Současně se blíží dokončení projektu CharliePay, online platebního systému, který umožní mít veškerou klíčovou infrastrukturu pod jednou značkou. 🚀 <<

  • S Janem Ámosem Komenským rozebíráme pohled učitele národů na dnešní svět vzdělávání – kde vidí pokrok, co mu naopak chybí, jak hodnotí aplikace jako např. Duolingo a jak by designoval současné školství.

  • Jirka je kouč lídrů, lektor, otec tří dětí a zakladatel svobodné firmy Mise HERo. Baví ho život jako takový, hraní her, dobrodružství s přáteli, učení, sociální a psychologické experimenty a čtení. To nejlepší naučené ihned testuje v praxi.

    Jirka věří v samoorganizaci, svobodu, odpovědnost, férovost, slušnost. Na těchto hodnotách staví rodinu, firmu i dlouhodobé firemní rozvojové programy. Pomáhá firmám, aby byly místem pro děti našich dětí.

    Mise HERo působí na českém trhu od roku 2011 a poslední 3 roky díky evropským projektům také v Evropě, kde spolu se zahraničními partnery vzdělává skupiny lidí, pro které jinak peníze nejsou (například učitelé či lektoři z neziskových sfér).

    Pro firmy, jejich lídry a týmy je Mise HERo strategickým vzdělávacím partnerem. Podle potřeb staví na míru krátkodobé i dlouhodobé programy, často s využitím gamifikace, která zajistí angažovanost členů, efektivní učení a dlouhodobý dopad do praxe.

    Se svými klienty hledá cestu k tomu, aby jejich firmy byly lepším místem pro svoje lidi a děti jejich dětí. Sehrává firemní týmy k efektivitě a udržitelné produktivitě.

  • Martin Palička se v oblasti internetu pohybuje již od roku 2000. V posledních 12 letech s roční přestávkou řídil společnost Etnetera (nyní Etnetera Core), která se zabývá vývojem webových aplikací na míru. V dubnu letošního roku předal výkonné řízení kolegovi a zůstává v pozici přesedy představenstva skupiny Etnetera Group, kterou se jim v posledních letech podařilo kolem Etnetery vybudovat. Všechny firmy spojuje silný důraz na firemní kulturu a snaha pomoci klientům v procesu digitální transformace. Martin je zastánce maximální transparentnosti a zapojení zaměstnanců do řízení firmy, přičemž se často inspiroval koncepty "svobodné firmy" a "štěstí v práci".

    Jaké jsou principy fungování svobodné firmy, kdy s tím začali a proč? Kdy a proč Martin dospěl k rozhodnutí předat vedení firmy? Jaký proces na to zvolili? Jakou roli hraje ve firmě Správní rada (Advisory Board) a jaké má výhody? Jak celá skupina funguje?

    To vše se dozvíte v tomto díle podcastu 🤩.

  • Život Němcové je znám velkou řadou těžkostí, a proto společně řešíme, jak si udržet životní sílu a vystačit s málem. Povídáme si rovněž o její celoživotní vášni – literatuře. „Já se Babičkou vracela k tomu, jak by ten život lidí, vzájemné vztahy, soužití s přírodou, jaké měly být. A vy mi tady teď říkáte toto…,“ reaguje při zjištění, že její velké dílo se v dnešní povinné četbě netěší velké popularitě. Z pozice zkušené spisovatelky a „influencerky“ své doby se s námi podělila o tipy, jak žít z vlastní tvorby i na romány psané umělou inteligencí.

  • Zdeněk je srdcař a leader se smyslem pro pořádek a chod věcí jak mají být. V roce 2016 si splnil sen a založil společnost Dobrá Správa. Hledal, jak propojit jeho vášeň k realitám a potřebu pomáhat lidem v dlouhodobém horizontu. Správa nemovitostí byla tím pravým krokem. Nyní řídí a rozvíjí úspěšnou společnost a hledá další a nové způsoby, jak klientům vést chod nemovitostí a navyšovat jejich příjem. Vzhledem k tomu, že jeho společnost se zabývala velkou měrou správou krátkodobých pronájmů, byl jeho business silně zasažen covidovými opatřeními. To ovšem neznamenalo omezení jeho práce, ale naopak další rozvoj firmy. Dospěl k rozšíření portfolia dodávaných služeb tak, aby uspokojil komplexní poptávku trhu s nemovitostmi a diverzifikoval rizika trhu.

    Dnes parta z Dobré Správy spravuje přes 160 nemovitostí v Praze a okolí.

    Z nabitých zkušeností:
    Dodávají služby správy dlouhodobého i krátkodobé pronajímání.Dodávají služby samostatným jednotkám, činžovním domům nebo velkým bytovým komplexům pro soukromé vlastníky k pronajímání, ale i SVJ.Jsou vybaveni nejmodernější technologií a digitalizací vedení nemovitostí, aby majitel byl v obraze na 2 kliknutí v telefonu.Spravují rodinné domy včetně jejich zahrad, bazénů a třeba i hlídání dětí.Zprostředkovávají veškeré druhy prodejů na trhu s nemovitostmi.Mají vlastní úklidovou společnost a prádelnu, tak aby mohli zajistit maximální úroveň dodávaných služeb.Vlastní osvědčení o odborné způsobilosti vykonávat činnost dezinfekce, dezinsekce a deratizace.Letošním rokem otvírá další sekci firmy, která se bude zabývat developerskou činností, a začnou sami stavět byty v Praze.

    A o čem bude rozhovor? Zdeněk vám v rozhovoru poradí, co dělat, aby vaše nemovitost fungovala, jak má, a její výnos rostl. Zkušeným a pragmatickým pohledem se podíváme na efektivní pronajímání nemovitosti.

  • Baťa neopomíjí ani důležitost transparentnosti, důvěry a zodpovědnosti, u které zdůrazňuje výběr spolupracovníků: „Vy jste si ho vybral sám, je to vaše odpovědnost…myslím si, zcela vážně, že jako jediná možnost, jak řídit firmu, je přivést každého jednotlivce k osobní odpovědnosti. Nemůže někdo za vás nést odpovědnost a nebýt schopný ji ovlivnit.“ Dále se s námi tento vizionářský lídr v rozhovoru podělil třeba o názor na kryptoměny nebo umělou inteligenci.

    Tento díl vznikl mimo jiné díky skvělé spolupráci s Nadací Tomáše Bati: https://www.nadacetomasebati.cz/


    Více o projektu Podcast Legendy ví, jak se dozvíte na webu: https://www.legendyvijak.cz/

  • Robert je člověk mnoha tváří: produkční, moderátor, profesionální yoyer a učitel mindfulness. Narodil se v Pardubicích a v současné době žije v Praze. Jako yoyer natáčel v Číně seriál, v Singapuru byl čestným hostem na mistrovství Asie a 2 měsíce bydlel v Budapešti, kde šířil yoyo na maďarskách školách. Jako moderátora ho uvidíte na firemních večírcích, plesech, konferencích a také na velkých festivalech. V rámci Mindfulness Clubu se podílí na organizaci konferencí, kempů, školení lektorů a sám se zaměřuje a školí všímavost ve vztazích.

    Podcastu se dotkneme otázek:
    Jak být více všímavý a k čemu všemu bychom vlastně měli být všímaví?
    K čemu je to dobré a pro koho?
    Nemůže to být na škodu?
    Jak se projevuje všímavost ve vztazích?
    Jak začít?
    Kdo nám s tím může pomoci a vést nás na naší cestě k všímavosti?

    Více o Robertovi: http://robertkucera.cz/


    >> Vznik tohoto dílu umožnil projekt Charlie Network. Ten představuje kolekci vzdělávacích a propojovacích projektů, které jsou součástí společnosti Charlie Capital, LLC. Hlavním úkolem této platformy je naplňování cílů jak vlastních projektů, tak i cílů svých partnerů.

    Mezi klíčové projekty patří CharlieDeFi, který se zaměřuje na decentralizované finance, CharlieGaming, který analyzuje NFT hry a metaverse projekty, a vzdělávací projekty CryptoCharlie a CharlieAcademy, zaměřené na kryptoměny a osobní rozvoj.

    Nedávno byl založen investiční fond se sídlem v Lucembursku pro institucionální investory. Současně se blíží dokončení projektu CharliePay, online platebního systému, který umožní mít veškerou klíčovou infrastrukturu pod jednou značkou. 🚀<<

  • Tomáš Páral je CEO a spoluzakladatel konzultačně technologické firmy MoroSystems, kterou staví na přesvědčení, že spolupráce lidí vede k mimořádným výsledkům, což se projevuje jak interně tak ve spolupráci se zákazníky. Za 17 let na trhu pomohl se svým týmem desítkám zákazníků se zaváděním informačních systémů, portálů, digitalizací procesů či realizací digitálních řešení. Tomáš se zajímá o moderní formy leadershipu, o agilitu a agilní principy vedení firem a projektů či firemní kulturu a její dopad do angažovanosti a výsledků organizací.

    Společně se svým parťákem Standou Hybáškem založili iniciativu No Paskvil Agile, jejímž cílem je inspirovat zadavatele a dodavatele vývoje software ke spolupráci za účelem realizace užitečných softwarových řešení bez zbytečného plýtvání penězi, časem a lidským potenciálem.

    Jak a kde mám začít, abych se vyhnul plýtvání při vývoji software? Jak si vybrat technologického partnera, který mě vývojem provede? Jakou roli hraje v průběhu spolupráce zákazník? Jak zasmluvnit vzájemnou spolupráci s technologickým partnerem při vývoji software, aby přinášela výsledky a dlouhodobý užitek? A kolik si na vývoj softwaru připravit peněz?


  • Gita Vargas vystudovala VŠE v Praze, obory mezinárodní obchod a logistika. Po studiu odešla do Brazílie, kde tři roky pracovala pro finanční skupinu Itaú v oddělení cenových analýz. Po návratu do Čech, v roce 2006 nastoupila do společnosti HP. Prošla regionálními i globálními rolemi v divizi dodavatelských řetězců, podílela se na projektech zavádějících nové výrobní haly, měnících logistické cesty mezi Asii, Evropou a Afrikou. Dnes působí v obchodní divizi pro region Střední a východní Evropa, kde se kromě strategického plánování dál věnuje projektům a usnadňuje zavádění změn.

    Volný čas tráví sportovním lezením a boulderingem, ať už je to ve sportovních halách nebo někde venku na skalách. Ráda vyhledává možnosti pro osobní rozvoj a networking, spolupracuje s Minervou 21 na programu Exchange4U a v posledním roce se zapojila do aktivit Junior Achievement Czech jako mentorka v programu JA Studentská firma.

    Má Gita recept na štěstí? Dělala vždycky to, co tě baví? Kdy si uvědomila, co ji baví a jak na to přišla? Jaké nástroje mohou pomoct najít, co nás baví a jak přesně to funguje? Co dělat, když člověk zjistí, že dělá práci, která ho nebaví? A co když člověk nemůže práci změnit, protože potřebuje daný příjem?

    Poslechněte si, jaký je Gity recept na štěstí :)

    Témata zmiňovaná v podcastu:
    • Silné stránky - GALLUP CliftonStergths
    • MBTI osobnostní typy - Myers-Briggs Type Indicator
    • DISC osobnostní typy - DISC
    • Kristen Wheeler - Native Genius Method

    >> Vznik tohoto dílu umožnil projekt Charlie Gaming - váš průvodci po NFT galaxii, který vám denně přináší zářivé novinky, rozbory her, přehledné návody, ale také Charlieho slovník, který vás seznámí se základními pojmy v digitálním světě. Charlie Gaming vyhledávají nejzajímavější projekty na trhu, účastní se jejich testování a podílí se na vývoji. Buďte s nimi u zrodu nové éry her a životního stylu -> sledujte novinky a zapojte se do největší NFT komunity v ČR na https://www.charliegaming.cz 🚀<<

  • Honzovi je 43 let, je ženatý a má 4 děti. Tenis hraje od svých devíti let a trénování se věnuje přibližně 5 let. Na okruhu ITF a ATP strávil 20 let, kde hrál od nejmenších až po největší turnaje světa. Za tu dobu nasbíral velké množství zkušeností a ty rád předává svým svěřencům, kteří jsou aktuálně ve věku 14 a 15 let. Tenis a práce s mladými ho stále baví. Motivace pro práci s hráči, kteří se věnují nebo chtějí věnovat sportu profesionálně nemusí hledat, ta je automatická.

    >> Vznik tohoto dílu umožnil projekt Charlie Gaming - váš průvodci po NFT galaxii, který vám denně přináší zářivé novinky, rozbory her, přehledné návody, ale také Charlieho slovník, který vás seznámí se základními pojmy v digitálním světě. Charlie Gaming vyhledávají nejzajímavější projekty na trhu, účastní se jejich testování a podílí se na vývoji. Buďte s nimi u zrodu nové éry her a životního stylu -> sledujte novinky a zapojte se do největší NFT komunity v ČR na https://www.charliegaming.cz 🚀<<

  • Kateřina Reisenbuchlerová je expertem na strategické změny s dopadem na celkovou prosperitu a zdraví firmy. Posledních 11 let působila v Tatra bance. Letos se rozhodla pro změnu a plánuje se věnovat transformacím firem a personálnímu rozvoji.

    Během působení v korporacích, ale i rodinné firmě, byla vlastníkem témat jako řízení výkonu, talent management, leadership, angažovanost a motivace, tvorba zaměstnavatelské značky a prostředí 21. století. Vytvářela komplexní vzdělávací systémy vycházející z DNA firmy a zahrnující aktuální témata digitalizaci, udržitelnost, excelentní zákaznickou zkušenost, agilní management a další. V posledních letech aktivně vedla a pracovala na změnách kultury.

    Baví ji propojování zdánlivě nesouvisejících témat a využívání jejich synergie.
    Věří ve zdravý rozum a holistický pohled na svět. 20 let se věnovala na profesionální úrovni házené, dnes se regeneruje během, pobytem v přírodě a na horách.

    V rozhovoru budeme jednoduše a přes konkrétní příklady mluvit o tom, co vlastně firemní kultura je, jak může přinášet nebo naopak snižovat zisk a dlouhodobou stabilitu firem. Současně i tom, jak ji tvořit, aktualizovat na vyšší stupeň, jakým chybám se vyhnout, o vývoji kolem nás a z toho plynoucích výzvách firem současnosti. Zajímá vás, kolik může stát nezvládnutá zpětná vazba, lidé na nesprávných místech, meetingy bez výsledku, nebo odsouvání změny strategie? Poslechněte si tento podcast :)

    >> Vznik tohoto dílu umožnil projekt Charlie Gaming - váš průvodci po NFT galaxii, který vám denně přináší zářivé novinky, rozbory her, přehledné návody, ale také Charlieho slovník, který vás seznámí se základními pojmy v digitálním světě. Charlie Gaming vyhledávají nejzajímavější projekty na trhu, účastní se jejich testování a podílí se na vývoji. Buďte s nimi u zrodu nové éry her a životního stylu -> sledujte novinky a zapojte se do největší NFT komunity v ČR na https://www.charliegaming.cz 🚀<<

  • Michael vyrostl na projektovém managementu v digitálním marketingu. Dnes má za sebou stovky kampaní nejen v komerční sféře, ale vedl třeba i tým kampaně PRAHA SOBĚ v komunálních volbách. Nyní pracuje na pozici Head of business v agentuře Taste a často školí. Má na starosti celou klientskou bázi vč. akvizice nových klientů. Kromě Boha má rád vaření. Miluje své dvě dcery, manželku, knihy o leadershipu a chození do kostela a vše, co je s výše vypsaným spojené.

    S Michaelem se v podcastu bavíme o tématu leadershipu nejen v době generace Z. Je slovo lídr americký patos nebo se máme i dnes snažit být dobrými lídry? Jak říká Michael: "Na tohle téma jsem přečetl desítky knih, slyšel stovky podcastů a stejně jsem na začátku cesty být tím nejlepším lídrem."

    Michala můžete najít také jako moderátora na konferencích Restart, v Digichef podcastu a na LinkedIn.

  • Během konference Lean Summit 2022 jsme natočili 2 podcasty se 4 osobnostmi, které v oblasti lean managementu dokázali zajímavé věci, o které se s vámi během rozhovoru podělí. V tomto podcastu přinášíme rozhovor s dalšími 2 hosty - Janou Račkovou a Pavlem Římanem.

    Jaké mají zkušenosti s implementací leanu - kde se podařilo lean přístup zavést a kde je naopak stále přístup pro zlepšení? Jak vnímají rozdíly v implementaci leanu v jednotlivých firmách? Jak motivují své zaměstnance, aby přicházeli s návrhy na zlepšení? To vše se dozvíte v tomto díle :)

    Jana Račková

    Jana má více než 15 let zkušeností v FMCG. Většinu své kariéry strávila v pozicích provozní manažer a člen představenstva v potravinářském průmyslu. Od roku 2020 pracuje jako ředitelka závodu Zvolenská mliekareň s.r.o. a jedním z jejích cílů je i implementace lean managementu napříč celou firmou.

    Pavel Říman

    Pavel je víceprezicentem firmy Velux.

  • Během konference Lean Summit 2022 jsme natočili 2 podcasty se 4 osobnostmi, které v oblasti lean managementu dokázali zajímavé věci, o které se s vámi během rozhovoru podělí. V tomto podcastu přinášíme rozhovor s prvními 2 hosty - Milanem Šlapákem a Jiřím Neužilem.

    Jaké mají zkušenosti s implementací leanu - kde se podařilo lean přístup zavést a kde je naopak stále přístup pro zlepšení? Jak vnímají rozdíly v implementaci leanu v jednotlivých firmách? Jak motivují své zaměstnance, aby přicházeli s návrhy na zlepšení? To vše se dozvíte v tomto díle :)

    Milan Šlapák

    Milan má 20 let rozsáhlých obchodních zkušeností v oblasti taktického i strategického řízení. V současnosti působí jako prezident ve společnosti General Electric ČR & SK a také zastává pozici generálního ředitele a výkonného ředitele ve společnosti GE Aviation Turboprop, která vede samostatný P&L zahrnující intenzivní výzkum a vývoj a výrobu a služby leteckých motorů. Zastává také post viceprezidenta Americké obchodní komory. Milan začal svou kariéru u GE v roce 1999 u GE Transportation, později přešel do GE Healthcare a poté do korporátní divize General Electric jako Country Manager pro východní Evropu a severské regiony. Od roku 2009 působí ve společnosti GE Aviation. Během let působil také v zahraničí, např. v USA, Itálii, Číně a Francii. Magisterský titul v oboru Operations & Management a PhD titul v oboru E-Business získal na ČVUT v Praze.

    Jiří Neužil

    Jiří rád pracuje s lidmi a pro lidi. Po mezinárodních studiích získal zkušenosti ve společnostech Bosch a Mann+Hummel v oblastech nákupu, projektového řízení a LEAN. Nákup byl pro něj vždy orientovaný na vztahy, projektový management nebyl jen o milnících, KPI, ale opět o lidech a mezifunkčních týmech. Tato zkušenost vytvořila dobrý základ pro jeho nejnovější roli LEAN manažera. Od roku 2019 byl Jiří pověřen týmem Lean Expertů, Manažerem strategické projektové kanceláře a Mezifunkčních týmů, aby dosáhl všech cílů „Lean Transformation“ společnosti Mann+Hummel CZ. Tento závod s přibližně 1100-1200 zaměstnanci se nedávno stal LEAN modelovým závodem a školicím střediskem v rámci skupiny Mann+Hummel po celém světě. Jiří věří, že správný způsob práce s lidmi a pro lidi je klíčovým faktorem úspěchu v každém projektu i v Lean transformaci.

  • Hanka je předsedkyně Spolku pro efektivní altruismus, dělala 7 let v IT datové analýzy, ale pak dostudovala filozofii na Univerzitě Karlově a jala se věnovat výzkumu. Krátce na to byla zvolena do čela Spolku pro efektivní altruismus, a tak se jí stal koníček prací. Spolupracovala na řadě projektů týkajících se forecastingu epidemie, pomáhání školám během epidemie, megatrendů v ČR či výzkumu demokracie a organizovala MeasureCampy. V efektivním altruismu se angažuje od roku 2017 například organizováním Letní školy umělé inteligence sladěné s lidskými hodnotami. Ve volném čase zpívá a skládá hudbu, hraje RPGéčka, chodí po horách a čte.

    Co je to ten efektivní altruismus a jak to souvisí s kariérou? Jaká kariéra má smysl? Jak zjistím, co má smysl pro mě? Co jsou ty důležité oblasti, které je potřeba měnit? Co když nemám žádné speciální dovednosti potřebné v těch oblastech? A jaká byla Hanky cesta ke změně?

    Více se dozvíte na: https://www.efektivni-altruismus.cz/.

    Během rozhovoru byly zmíněné tyto zdroje:

    https://80000hours.org/ - Průvodce efektivní kariérou, zajímavé otázky, co si rozmyslet; oblasti, které vychází jako důležité; a seznam pracovních pozic.https://www.clearerthinking.org/ - Nástroje a minikurzy na průzkum vlastních hodnot a pro jaké obory jsou vhodné.https://effectivethesis.org/ - Kde začít pokud ještě studujete nebo chcete studovat.https://www.trainingforgood.com/training-board - Příležitosti k získání nových dovedností.https://apply.workable.com/metaculus/ - Metaculus, forcastingová platforma se zásadním pozitivním dopadem, kam nyní hledají řadu lidí na (především technické remote) pozice.https://www.charityentrepreneurship.com/ - Inkubátor pro efektivní charity se startupovou atmosférou.
    >> Vznik tohoto dílu umožnil projekt Charlie Gaming - váš průvodci po NFT galaxii, který vám denně přináší zářivé novinky, rozbory her, přehledné návody, ale také Charlieho slovník, který vás seznámí se základními pojmy v digitálním světě. Charlie Gaming vyhledávají nejzajímavější projekty na trhu, účastní se jejich testování a podílí se na vývoji. Buďte s nimi u zrodu nové éry her a životního stylu -> sledujte novinky a zapojte se do největší NFT komunity v ČR na https://www.charliegaming.cz 🚀<<

  • T. G. Masaryk byl pedagog, politik a filozof. V roce 1918 se stal prvním prezidentem Československa, o jehož vznik se zasloužil. Zvolen pak byl celkem 4 krát. O tom, jak byl Masaryk svými současníky vnímán svědčí i to, že se říkalo: „Dokud bude žít Masaryk, Hitler nezačne válku“. Prof. Dr. Masaryk přesvědčoval státníky velmocí o potřebnosti a užitečnosti našeho samostatného státu, světu představoval jednu z moderních a vyspělých zemí meziválečné Evropy. Prezident, zvaný též Osvoboditel, chodil pěšky mezi občany, stejně tak jako mezi legionáři. Ti v něm viděli svého nejvyššího velitele - „tatíčka“.

    S panem prezidentem Masarykem jsme si povídali nejen o úřadě a roli hlavy státu, ale i o jeho cestě do vysoké politiky, rivalech a moderních politických kampaních. Co by hodnotil jako past na voliče a jak přesvědčit většinu, že právě já budu jejich zájmy reprezentovat nejlépe?

    <<Pořad LeGENdy přibližuje historické osobnosti současné době. Díky odborné literatuře, dobovým pramenům a spolupráci s experty ožívají tyto postavy, aby skrze svoje životní zkušenosti promluvily k současným společenským, politickým i businessovým tématům. Ožívají tak nejen jejich životní příběhy, ale především tvůrčí duch, který má co říct k mnohým dnešním otázkám, a to velmi konkrétně a prakticky.>>

    Web projektu LeGENdy: https://www.legendy.eu