Ciencias – Polonia – Podcasts populares

 • Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem robić doktorat i wyjechałem na prawie 4 lata do największego centrum naukowego w Europie. Chcieliśmy powiększyć rodzinę i urodziły się bliźniaki. W końcu wróciliśmy z emigracji, żebym mógł zostać naukowcem, a zostałem dziennikarzem.

  Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuję lub współpracowałem z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN; Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Byłem autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. Wspóltworzyłem programy radiowe: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki.

  Piszę nie tylko dla periodyków. Moja pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011, Demart) została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011. W 2012 roku napisałem „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (WAB). W 2014 roku ukazała się moja książka „Kosmos” (WAB). W 2015 roku ukazał się „Człowiek” (WAB). To dwie części pop-naukowej trylogii. W trzeciej części opiszę mikrokosmos.

  Prowadzę pop-naukowego vbloga Nauka. To lubię i facebookowy fanpage Nauka.To lubię. A od teraz także podcast.

  Jestem obecny w dyskusjach na Twiterze oraz Instagramie.

  Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków Zuzi i Janka, oraz mężem Ani. Mieszkamy na Śląsku.

 • Radio Naukowe to podcast naukowy tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy. 👉 Zostań Patronem: https://patronite.pl/radionaukowe 👉 Wesprzyj jednorazowo: https://suppi.pl/radionaukowe 👉 Więcej: https://radionaukowe.pl/

 • Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujemy. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl

 • Rozmowy o psychologii, terapii i o tym, jak przetrwać w trudnych czasach.

 • Czy zastanawiałeś się dlaczego w życiu powielasz zachowania, które Ci kompletnie nie służą? Czy zadajesz sobie pytanie, dlaczego autosabotaż staje się dominującą częścią Twojego życia? Odpowiedzią na te pytania jest dzieciństwo. Jest to okres krytyczny, w którym kształtuje się Twój mózg i układ nerwowy: centrum podświadomych zachowań w dorosłości. Nazywam się Magdalena Pala, jestem psychotraumatologiem, psychologiem i terapeutą. Moją misją jest pomoc w uzdrawianiu traum przeszłości przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Chcę, aby ten podcast stał się bezpieczną przestrzenią do rozmów, dzielenia się wiedzą, szczerości i pomocy w powrocie do siebie-swojej autentyczności. 

 • Ми обговорюємо проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Щонеділі розкриваємо нову історію.

 • Psychologia. Terapia. Zdrowie psychiczne. Dbanie o siebie.
  Monika Kotlarek - psycholog, terapeutka, autorka książek.
  Dzielę się wiedzą i doświadczeniem.
  Psychoedukuję. Łamię tabu. Walczę ze stygmatyzacją.

 • W Podcaście Crazy Nauka opowiadamy o wielkich osiągnięciach i głębokich porażkach, procesach i zdarzeniach, które zmieniają losy społeczeństw i pojedynczych osób.
  Pokazujemy, jaką rolę odgrywa w tych zjawiskach nauka, gdzie pomaga wyjaśnić zagadki lub ocalić życie, a gdzie pozostaje jej tylko analizować skutki zdarzeń.
  Mówimy o zadziwiających metodach badawczych i szkodliwych mitach, które domagają się obalenia.
  I nie próbujemy ukrywać, jak bardzo nas opowiadanie o nauce kręci.

 • Podcast od programisty dla programistów. Inspiruję, analizuję, przedstawiam realia branży IT.

 • Podcast Copernicus to cykl wykładów i wywiadów Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zadajemy sobie rozmaite pytania: Czym różnimy się od innych zwierząt? Czy świat, który postrzegamy, istnieje obiektywnie, niezależnie od nas i naszych zmysłów? Jak wygląda kosmos i jaką rolę w całej przyrodzie odgrywa człowiek? W jaki sposób zdobywamy wiedzę o świecie? Zapraszamy do słuchania!

 • Welcome to the amazing world of molds, mushrooms, and more!

 • Nazywam się Irina Kuźmina. Pomagam ludziom wychować szczęśliwe i zrównoważone psy za pomocą metod, opartych na psychologii i naturalnych potrzebach tych zwierząt.
  Podcasty DoggyBoom to rozmowy o szeroko pojętej "psiej" tematyce. Rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów, techniki i pomysły treningowe, fakty i mity kynologiczne, a także zwykłe historii z życia "psiarzy" - oto pokrótce tematyka moich podcastów.
  Zajrzyj na Patronite i zobacz, jak możesz wesprzeć twórcę Podcastu

 • We all want our cities to be greener, but how does this look in practice and what do we need to get there? The Creating Green Cities podcast takes you on a journey into the world of nature-based solutions and shows how they can be used to bring nature into cities for the benefit of society and the environment alike. We talk to guests from Barcelona, Budapest, Malmö and Utrecht to learn more about the implementation of these urban innovations across Europe.

  The podcast has been created by the Ecologic Institute (http://ecologic.eu) as part of NATURVATION (http://naturvation.eu), an EU-funded research project focusing on urban nature-based innovation. If you want to learn even more about nature-based solutions than we touch on in the podcast, subscribe to “Urban Nature”, a free online course on nature-based solutions from NATURVATION: https://www.coursera.org/learn/urban-nature.

  This project has been funded by the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No. 730243.

 • We saw so many structural systems break over the last few months, but we’re increasingly being given opportunities to rethink these faulty systems and create something better. This is System Reboot, where we explore the big problems and learn how to fix them.

 • Welcome to the official podcast of Hack The Box!
  Sit back and relax all while listening to some of the greatest experts share their stories, tips, and tricks on the hottest cybersecurity topics.
  Want to listen to the official playlists of HTB? Check them out here: https://spoti.fi/3PaORsZ

  👉 Make sure to follow us on social media and subscribe to our Youtube channel!

 • Μεταξύ όλων των επιστημών, η ψυχολογία είναι ίσως η πιο μυστηριώδης για το ευρύ κοινό και αδιαμφισβήτητα η πιο επιρρεπής σε παρανοήσεις. Ακόμα κι αν η έννοια και οι ιδέες της έχουν διεισδύσει στην καθημερινή μας κουλτούρα, οι περισσότεροι έχουμε μια θολή ιδέα για το τι τελικά διαπραγματεύεται αλλά και τι είναι οι ψυχολόγοι στην πραγματικότητα. Ας εξερευνήσουμε μαζί τα θέματα της ψυχολογίας. Αρχικά ας ορίσουμε τι είναι και τι κάνει ένας ψυχολόγος. Πόσο σημαντική είναι η ψυχική υγεία και πως θα την εξασφαλίσουμε; Χρειάζομαι ψυχολόγο; Πότε; Και πως να επιλέξω τον κατάλληλο για μένα; Ψυχολόγος ή Ψυχίατρος; Μαζί θα δώσουμε τις απαντήσεις ...

 • Świat jest pełen różnorodnych ciekawostek, pasji i przygód, zapuśćmy się zatem w dobrym towarzystwie w miejsca, gdzie słońce nie dochodzi. Więcej niż podkast znajdziesz na stronie https://nerdynoca.pl