Historia – Ucrania – Podscasts recomendados
-
Сьогодні ми часто проводимо паралелі з тим, що відбувалось під час другої світової та світом після неї. Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті Без оголошення війни розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.
-
Інтерв'ю про українську історію. Те, що не потрапило до шкільних підручників чи університетських курсів. Від палеоліту до сучасності.
-
Подкаст про українську міфологію. Дізнаємось про потойбічних персонажів з української культури - як наші предки перетворювали своє оточення в химерних істот у переказах, настановах та побутових звичаях.
Авторка подкасту - Марина Пінькевич @merilizeiii. В подкасті використані праці українських дослідників та фольклористів Івана Нечуя-Левицького, Володимира Гнатюка та інших. Аудіосупровід та музичне наповнення з записів фольклориста Любомира Кушлика.
Цей проєкт виходить у студії "Радіо УКУ. cтудентське" - онлайн-радіостанції Школи журналістики та комунікацій УКУ. -
Ми — HOW IT WAS, медіаресурс про популярну історію. Прориви й помилки, трагедії та курйози, політики та вчені, війни та спецоперації, історія медицини та розвиток технологій — про все це ми розповідаємо цікаво, однак безоцінювально, суворо дотримуючись фактів. Бажаєте дізнатися, як оперували у Середньовіччі, хто придумав спецефекти в кіно, як вдалося побороти найстрашнішу інфляцію в історії чи як розпочинався “Тур де Франс”? Це до нас!
Mи запускаємо подкасти! Мерщій підписуйтеся, щоб не пропустити нові випуски. І не забувайте про наш ютуб-канал HOW IT WAS — там також багато цікавого! -
Українськомовний подкаст «Де дощ?» - ми незалежні і чесні, ми хочемо впливати на розвиток свідомого суспільства українців.
На випусках, Марія [засновниця подкасту] спілкується із різними людьми:
тут ви знайдете думки про культуру, мову, музику, політику, психологію та суспільство сьогодні.
Засновниця подкасту - Марія Цяпута https://instagram.com/masha_tsiaputa
ПІДТРИМАТИ ОДНОРАЗОВО - 4149439013186717
Дякуємо всім за підтримку та поширення подкасту "Де дощ?"! -
Подкаст Vogue о великих дизайнерах и их не менее известных музах. Трогательные, искренние, иногда веселые, а иногда драматичные истории о дружбе и любви, творчестве и вдохновении. И конечно, о Моде.
Выпуски озвучивают: Аня Чиповская, Максим Матвеев, Виктория Толстоганова, Мария Шумакова, Сабина Ахмедова, Рената Пиотровски и другие. Слушайте свежие выпуски на Яндекс.Музыке на две недели раньше, чем на других площадках. -
Наративний подкаст про заповідник «Асканія-Нова». Спроба оживити у звукові історію найбільшого степового заповідника Європи. Ми говоритимемо про його німецьке минуле, про радянські репресії проти науки й Другу світову війну. А також про те, що загрожує «Асканії-Нова» зараз — під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Що спільного між мільйонерами XIX століття Бродським і Морозом та архітекторами Шлейфером і Зекцером?
А якщо ми скажемо: вони будували за власний рахунок той Київ, котрий ми знаємо сьогодні?
Наш підкаст - про захопливі історії, сповнені любові, драм, поразок та перемог про наш з вами Київ.
Про те, як зводились найвизначніші наші памʼятки архітектури, ким і навіщо. Якою ціною. Якими зусиллями.
Ми хочемо зберегти його таким, як він є. В наших серцях. І на наших вулицях.
©"Маленькі історії великого Києва" на Радіо Relax. Автор програми - компанія Dovgiy Family Office.
Програма виходить на подкастах кожен вівторок і п'ятницю. -
«Де ми?» – подкаст про колоніальне минуле України і його вплив на сьогодення.
Війна в Україні загострила суперечки довкола нашої історії і ми все ще не розуміємо, де ми. У цьому подкасті Маріам Найєм разом з Валентиною Сотниковою будуть досліджувати наше колонізаційне минуле, його вплив на наше повсякденне життя та культуру. А також шукатимуть інструменти, які допоможуть зрозуміти себе та Україну краще.
Деколи фізичної війни недостатньо, аби зруйнувати імперію – деколонізація має відбутися і в головах, аби рухатись далі, і не повторювати помилок минулого. -
Історія метрополітену в одному місці. Не притуляйтеся, це канал, де зібрана уся цікава інформація про підземку України. Разом ми відправимося коліями метро Києва, Харкова та Дніпра. Хто зна, чи заїдемо ми далі...
-
“Какая разніца?”, — кажуть вони, не очікуючи відповіді. Але ми її маємо, бо різниця є, і про це наш подкаст “На чисту воду”. Це спроба збагнути, що сталося, й проговорити, не згладжуюючи кутів.
-
Подкаст «Анатомія пропаганди» – це частина однойменного проєкту про російську та світову пропаганду. 10 епізодів цього подкасту розкажуть вам про тонкощі пропаганди у різних країнах.
Поряд із цим подкастом ми створили однойменний документальний серіал, який розповість вам про таємниці російської пропаганди впродовж останніх ста років.
Автори проєкту «Анатомія пропаганди» – проєкт NEED та агенція соціальних змін nudge.
Проєкт створено за підтримки Prague Civil Society Centre. -
"Кавун та тютюн" – подкаст про те, що об'єднує українців та кримських татар.
В кожному епізоді ми будемо знаходити це спільне в різних сферах – в сторінках історії, в музиці, в літературі, кухні. Будемо запрошувати гостей та обговорювати з ними те, що нас об'єднує, а також і те, що в двох народів є індивідуального.
І назва нашої програми – це теж один з прикладів того близького, що є між українцями та киримли. Тютюн – так звучить слово і кримськотатарською, і українською, і означає воно одне. Кавун – і це слово теж є в обох мовах. Але кримські татари кавуном називають диню. Так єдина форма містить різний для двох народів сенс. -
Подкаст “Архітектурна кома” - це подорож історичною архітектурою Запоріжжя. Ми розкажемо про будівлі, які є свідками минулих епох, про пов'язані з ними долі людей, та про сучасні перспективи реновації цих споруд.
-
Вони могли обрати простіший шлях: “не бачити, не чути, не говорити”, але пішли проти диктаторської системи. Вони були свідками Голодомору, досліджували геноциди, історію СРСР, і саме мільйони закатованих голодом для них стали приводом не мовчати. Як склались долі цих сильних людей? Для того, аби не мовчати і нині - ми маємо пам’ятати їхні імена. Дізнаємось разом.
Проєкт вміщає 6 історій про людей: свідків Голодомору, записи яких збереглись у справах НКВС, дослідників, які без українського коріння самостійно дошукались до правди і , попри зусилля Радянської системи, оприлюднювали дослідження. -
Подкаст про видатних українських митців, які були знищені тоталітарним режимом. Це історії про людей, які боролися за нашу державність і відвойовували право бути українцями.
Століттями радянська влада, тоталітарна система, росія нищить наш цвіт, наших митців, нашу мову, наші традиції, нашу культуру.
Авторка та ведуча Анастасія Передрій. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. -
В цьому подкасті ми будемо подорожувати різними сторінками з минулого нашої країни.
-
Місто кораблів та корабелів - саме так зазвичай описують Миколаїв. У нашому подкасті ви почуєте, чому місто стало центром кораблебудування та чи могло б воно існувати без цієї галузі, а також розповімо багато історій, присвячених найвідомішим суднам, побудованим на берегах Інгулу та Південного Бугу. Давайте разом пройдемо шлях розвитку кораблебудування: від вітрил до двигунів.
-
Міста — це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева — найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм.
У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами.
Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Другий сезон авторської програми Назарія Заноза «Історія з вікна» про те, ЩО ми втрачаємо, яких втрат можна уникнути і хто ще, крім росії, винен у знищенні нашої архітектурної спадщини.
Другий сезон реалізований за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). -
Ми - Ілона Довгань та Лариса Латипова - ведучі подкасту Непамятники.. В якому хочемо олюднити, показати цікавими людьми тих, кого звикли сприймати памятниками, кого нам подавали як забронзовілих і однобоких...
Розкажемо маловідомі факти їхнього життя й покажемо якими насправді були українки минулого століття: непересічні, особливі, прогресивні, цікаві!
Подкаст сворено за підтримки Український культурний фонд.
10 невідомих історій про 10 відомих жінок. - Mostrar más