Episodit

  • Rozmowa z Magdaleną Boćko - Mysiorską, pedagożką, autorką książek dla dzieci i dorosłych oraz bloga, na którym dzieli się swoimi metodami na dobrą komunikację. W dziesiejszym odcinku usłyszysz o tym, jak zmienić język, żeby nasze słowa dolatywały do naszych dzieci. Każdy kto ma dziecko wie, jakie to wymagające i czasem trudne, żeby uzyskać od niego to, na czym nam w danym momencie zależy…O stawianiu granic i rozpoznawaniu niezaspokojonych potrzeb u dzieci, z których bardzo często wynikają ich trudne zachowania. Jak nauczyć dziecka świadomości siebie i swoich emocji ? Jak nie wzbudzać słowami poczucia winy w dziecku? Magda mówi co robić! I do tego mówi, że jest pewna, że to działa. Zapraszam do słuchania i inspirowania się a następnie kto wie, może do wprowadzenia zmian i spokojniejszego rodzinnego życia. Partnerem odcinka jest SkyShowtime, czyli platforma streamingowa, na której znajdziecie kinowy hit - film „Psi Patrol : Wielki film” ,który możecie już dziś, obejrzeć razem z Waszymi dziećmi. "Psi Patrol : Wielki film” Został uznany za film, który dzieci powinny oglądać w towarzystwie rodzica. To ważny wspólny czas, podczas którego możecie tłumaczyć dziecku co dzieje się na ekranie, sprawdzać czy dobrze odbiera oglądane treści, oraz zacieśniać więzi z dzieckiem, poprzez wykazywanie się zainteresowaniem wobec treści, które uwielbia Wasze dziecko. W SkyShowtime możecie oglądać również wszystkie przygody piesków. Miesięczna subskrypcja SkyShowtime kosztuje 24,99 zł . Link do filmu, kliknijcie, żeby dowiedzieć się więcej. https://www.skyshowtime.com/pl/its-time-for/paw-patrolDobrej zabawy!

  • W tym odcinku razem z Anią Karwan rozmawiałam o tym, jak połączyć karierę z macierzyństwem. Jakie decyzje trzeba podejmować? Jakich trudnych wyborów dokonywać. O tym jak nie rezygnować z siebie a jednocześnie mieć poczucie, że jest się dobrą mamą, nie poświęcając się macierzyństwu w 100% tylko w zdrowych proporcjach, które pozwalają nam nadal być sobą i czuć spełnienie, które daje nam praca oraz nasze pasje. Zapraszamy
    Partnerem podcastu jest marka Mustela, producent multifunkcyjnego kosmetyku Essential Care, dla kobiet w ciąży i po porodzie: opartego na 3 ekstraktach z marakui, zapobiegającego rozstępom i poprawiającego wygląd już istniejących. Silnie uelastycznia skórę i niweluje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.
    Mustela od 70 lat wspiera rodziców w codziennych zmaganiach pielęgnacyjnych delikatnej skóry dziecka, kobiet w ciąży i całej rodziny.

  • Puuttuva jakso?

    Paina tästä ja päivitä feedi.

  • Ten odcinek ma formułę q&a - odpowiadam na Wasze pytania. Dokładnie 19 pytań. Dlaczego tyle? Nie wiem, tak wyszło. Odpowiadam jak zawsze szczerze. Pytacie o bardzo różne rzeczy co jest dla mnie fajną formą lepszego poznania siebie samej bo czasem są to pytania, nad którymi tak na co dzień się nie zastanawiam. Nie chcę stawiać siebie w roli ekspertki - bo nią nie jestem. Te odpowiedzi są moją spojrzeniem i moją subiektywną prawdą, a nie jakąś prawdą objawioną :) Mówię o sobie i w swoim jedynie imieniu. Masz chwile? Zapraszam do spędzenia ze mną chwili czasu. Pięknego dnia.Jeśli chcesz odpowiedz sobie potem na te pytania i zapisz odpowiedzi. To super fajne doświadczenie i tak jak wspomniałam ciekawa droga do lepszego poznanie siebie samej. Lub siebie samego - pozdrowienia dla wszystkich Panów, pamiętam, że tu jesteście… :)Do usłyszenia.

  • Z okazji czwartych urodzin podcastu „Nagłowska podcasty”, zapraszam Was bardzo serdecznie na odcinek specjalny :) To pierwszy odcinek w którym jestem przed mikrofonem sama i opowiadam o mojej zawodowej drodze, która zwiodła mnie do mojego studia, przed mój własny mikrofon. Zabieram Was w podróż przez moje życie, od czasu studiów do dziś. To intymna opowieść o tym, jak się nie poddawać i szukać swojego miejsca na ziemi, w którym możesz poczuć się dobrze, być sobą i działać na własnych zasadach. Czy to prosta droga? Posłuchajcie. Dla jednych z Was może to być inspiracja do podjęcia jakiś decyzji, które macie już w sercu a dla innych po prostu czas spędzony z moją historią. Dobrego odsłuchu! Partnerem tego wyjątkowego odcinka jest Nikalab. Czyli mój partner nie tylko podcastowy ale i życiowy. Jesteśmy razem od półtora roku dzień w dzień. To suplementy diety, które mają na celu wspierać organizm holistycznie i dostarczać mu składniki kluczowe na co dzień. To, co wyróżnia markę to niespotykana dotąd na rynku suplementów dbałość o jakość. Gdy inni producenci, w tym ci premium, głównie o jakości mówią (lub krzyczą), nikalab pokazuje i na konkretach udowadnia, że może być ona bezkompromisowa. Tu jakość zaczyna się już na etapie doboru składników - tylko tych doskonale przyswajalnych i od topowych europejskich dostawców, którzy są transparentnie zaprezentowani na stronie. Proces produkcji odbywa się w miejscach z certyfikacją GMP (obowiązującą leki), produkty są szeroko przebadane, a Certyfikat Badań Jakościowych jest dostępny dla każdego. Flagowe produkty nikalab to Bazy na co dzień, dopasowane do płci i etapu życia. Dostarczające to co ważne na co dzień. Bazy na co dzień dopełnia linia produktów wspierających, m.in. Magnez + Witamina B6, Kurkumina + Piperyna, Liposomalna witamina C, Kwasy Omega-3 (DHA+EPA).https://nikalab.pl/Z kodem rabatowym: JUS otrzymasz 15% zniżki na zakupy jednorazowe lub pierwsze zamówienie w subskrypcji. Zapraszam

  • Rozmowa z Lili Antoniak - która od paru lat aktywnie tworzy na Instagramie i Tiktoku, gdzie zgromadziła ogromne ilości fanów. O tym jak to jest dostawać tysiące rad, uwag i wskazówek jak powinno się żyć, o tym, gdzie są granice wchodzenia w czyjeś życie poprzez okienko telefonu i o emocjach z tym związanych. O poczuciu humoru i stereotypach, którymi wciąż żyjemy i nie chcemy się od nich uwolnić

    O macierzyństwie, porodzie, połogu i karmieniu piersią. .Poruszyłyśmy też temat cukrzycy ciążowej, którego jeszcze u mnie nie było, a który spędza sen z powiew wielu z Was.

    Partnerem odcinka jest firma Abbott, producent systemu ciągłego monitorowania glikemii FreeStyle Libre 2, który pomaga ludziom z cukrzycą łatwiej żyć. To mały i wygodny sensor, który dokonuje pomiarów stężenia glukozy i przesyła je automatycznie - co 1 minutę - na smartfon. Dzięki temu osoba z cukrzycą może świadomie podejmować codzienne decyzje terapeutyczne i lepiej kontrolować cukrzycę, niemal bez konieczności nakłuwania palców. O tym też rozmawiamy w tym odcinku. Więcej informacji znajdziecie na www.Libre.pl.

    Zapraszamy serdecznie do spędzenia z nami czasu!

    ------------

    FreeStyle Libre 2 system monitorowania glikemii flash (czujnik), wyrób medyczny używany wraz ze zgodnym czytnikiem lub aplikacją do monitorowania poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób z cukrzycą i zaprojektowany, aby zastąpić oznaczanie stężenia glukozy we krwi w samodzielnym kontrolowaniu cukrzycy, w tym w dawkowaniu insuliny. Producent: Abbott Diabetes Care Ltd., Upoważniony przedstawiciel: Abbott B.V., Reklamodawca: Abbott Laboratories Poland sp. z o.o. Obudowa czujnika, FreeStyle, Libre oraz powiązane z nimi znaki są własnością firmy Abbott. Aplikacja FreeStyle LibreLink jest kompatybilna tylko z niektórymi urządzeniami mobilnymi i systemami operacyjnymi. Na naszej stronie internetowej można sprawdzić informacje na temat zgodności z urządzeniem przed skorzystaniem z aplikacji. Korzystanie z FreeStyle LibreLink wymaga rejestracji w systemie LibreView. Testy z opuszki palca są konieczne w przypadku, gdy odczyty stężenia glukozy i alarmy nie są zgodne z występującymi objawami lub przeczuciami dotyczącymi poziomu glikemii. ADC-84363 v.1.0

    To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

  • Zapraszam po ulgę! Kolejny odcinek podcastu który Was przytuli, da Wam możliwość pobycia ze swoimi myślami i uczuciami. Pytanie czy Wy jesteście w stanie sobie to dać…? Na pewno. To już nasze drugie spotkanie z Filipem Cembalą, aktorem, utalentowanym wokalistą, i poszukiwaczem ulgi. Rozmawiamy o tym co nam pomaga, żeby poczuć się dobrze, żeby odetchnąć, nie gnać, nie ścigać się z samym sobą… Bo to takie ważne, żeby zaopiekować się sobą. Posłuchajcie, odpocznijcie i dajcie sobie samym spokój.

  • Rozmowa z psycholożką Olą Potykanowicz o jesiennym dobrostanie.

    Jak zadbać o siebie jesienią? Czym jest dobrostan i jak go sobie dawać, jak go zauważać i na końcu czuć wdzięczność? Niby proste a trudne. Niby trudne a proste. Jak wszystko, zależne od tego jak spojrzysz, jak do tego podejdziesz. Delektowanie się pozytywnym doświadczeniem. Mniam. Posłuchajcie w spokoju, w zatrzymaniu. Będziemy dziś Waszym dobrostanem. Wyprodukowałyśmy do dla Was. Smacznego!

    Partnerem odcinka jest wydawnictwo Insignis wydawca książki „Narysuj swoje uczucia” Rukmini PodarTo niezwykła pozycja, która pomaga nam zbliżyć się do siebie samych, lepiej się poznać i wyrazić to co być może długo pozostawało niewyrażone. To kreatywny dziennik, który pomaga nawiązać kontakt z emocjami przez sztukę. Nie martw się, że nie potrafisz rysować. Kartki tej książki mogą pomóc Ci zmienić tę opinię o sobie samym i nie te… :)

  • Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Joanną Szulc, psycholożką, redaktorką i autorką książki „Kochaj i pozwól na bunt”

    Wspaniała, otulająca rozmowa, o byciu rodzicem nastolatka. O bezradności i lęku, który panuje w rodzicielstwie. I mam wrażenie wzrasta wraz ze wzrostem dziecka. O nastolatkach, które przechodzą przełomowy czas w swoim życiu kiedy przebudowuje się ich mózg - dosłownie. O tym czego warto wymagać a można w czasie dojrzewania odpuścić jeśli nie chce się być sfrustrowanym człowiekiem. A przede wszystkim o tym, że lepiej mieć relację niż rację.

  • Zapraszam Was do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu „Nagłowska na głos” Tym razem rozmawiam z Joanną Flis - psycholożką, psychoterapeutka, badaczką i  autorką książek w tym „Co ze mną jest nie tak”, która jest inspiracją do nagrania dzisiejszego odcinka. Rozmawiamy o wspólnych cechach naszego pokolenia i pokolenia naszych rodziców. O dysfunkcyjnych domach (nie mylić z domami patologicznymi) i od razu na wejściu dodam ,na zachętę do posłuchania tego odcinka, że prawie każdy z nas wywodzi się z domu dysfunkcyjnego. Tadam… :) Ale to nic strasznego, da się z tym żyć i to żyć dobrze, a im szybciej zrozumiemy schematy zachowań i mechanizmy, według których działamy, tym większą mamy szansę na fajne życie i życie po swojemu. Zdecydowanie warto się nad tym zatrzymać i sprawdzić dlaczego pomimo wielu sukcesów i spełnionych marzeń często mamy problem z poczuciem dumy z siebie,  poczuciem zaspokojenia swoich potrzeb i cieszeniem się z życia.
    Zapraszam serdecznie do spędzenia z nami wartościowego czasu. 
    Partnerem odcinka jest Samsung - producent kart i dysków pamięci, dzięki którym możesz bezpiecznie zapisywać wszystkie swoje dane i mieć je zawsze pod kontrolą. 
    https://www.samsung.com/pl/memory-storage/portable-ssd/portable-ssd-mu-t7-1tb-gray-mu-pc1t0t-ww/ 

  • Kolejny odcinek podcastu „Nagłowska na głos” to rozmowa o sile miłości, o uczuciu, o którym marzy wielu z nas. Uczuciu, które potrafi uskrzydlać, ale też przycisnąć nas mocno do ziemi.

    Inspiracją do nagrania tego odcinka jest nowa adaptacja powieści „Znachor” Tadeusza Dołęgi Mostowicza. Film w reżyserii Michała Gazdy o tym samym tytule. Zaprosiłam do rozmowy odtwórczynie głównych ról Marię Kowalską i Annę Szymańczyk, które wcielając się w historię swoich bohaterek miały szansę przeżyć niezwykle romantyczna historię i poczuć moc płynącą z prawdziwej miłości.

    Rozmawiałyśmy o tym, czego dowiedziały o sobie dzięki temu doświadczeniu, o miłości oczywiście, a także o tym co było dla nich najtrudniejsze podczas ekranizowania tej poruszającej historii.

    Śmiałyśmy i się płakałyśmy.

    Wyszła nam ważna i czuła rozmowa. Sama chętnie jeszcze raz do niej wrócę. Myślę, że potrzebne nam są w tych czasach takie historie, które pozwalają nam marzyć, puścić wodze fantazji i być w 100 % sobą.

    Zapraszam Was do słuchania i spędzenia z nami przyjemnej chwili dla siebie.

    A jeszcze odnośnie samego filmu to napiszę Wam tyle, że historia profesora Wilczura pokazuje już od pokoleń, że dzięki niezłomności ludzkiego serca, pokorze i chęci do poszukiwania prawdy, losy zawsze mogą się odwrócić.

    Warto o tym pamiętać.

    "Odcinek został nagrany 19/09 dzień po premierze filmu w Teatrze Narodowym w Warszawie"

  • W tym odcinku spotykam się z Wojtkiem Friedmanem, który nie lubi się definiować w żaden sposób, ale jakoś przedstawić go trzeba. Storyteler , podróżnik, człowiek, który wiele razy upadał na dno by w końcu na tym dnie, narodzić się na nowo. Autor dwóch książek. Miało być o stereotypach które określają płci, a jest o nieradzeniu sobie z emocjami, z życiem, o probie bycia męskim w destrukcyjny sposób. O chęci bycia zauważonym za wszelką cenę. O nałogu, który prawie go zabił. O tym, że kiedy runie Ci cały świat musisz w końcu przestać oszukiwać samego siebie i możesz zacząć żyć w prawdzie o sobie. To mocna rozmowa. Ale też momentami radosna, bo dobrze nam się rozmawiało. Cieszę się Wojtku, że zawalczyłeś o siebie i mogliśmy się spotkać przy moim stole. Partnerem odcinka jest Samsung – producent kart i dysków pamięci, dzięki którym możesz bezpiecznie zapisywać wszystkie swoje dane i mieć je zawsze pod kontrolą.

    https://www.samsung.com/pl/memory-storage/

  • Rozmowa z Dorotą Szelągowską, dziennikarką telewizyjną, producentką, projektantką wnętrz i felietonistką. O prawdzie, która jest nasza i nie trzeba się jej wstydzić. O terapii, która pozwala zmieniać schematy zachowań. O nerwicy lękowej i natręctwach. O akceptacji siebie i swoich niedoskonałości. O współczuciu i braniu siebie nawzajem pod uwagę. A także o różnych dziwnostkach, z którymi łatwiej żyć niż stale z nimi walczyć.

  • Kolejny odcinek cyklu rozmów z mężczyznami to rozmowa z Pawłem Domagałą - aktorem, wokalistą, autorem tekstów, mężem i ojcem dwóch córek.

    Rozmawiamy o męskim wzruszeniu, o szczerości wobec innych i wobec siebie samego, o dojrzałym braniu odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. O tym, że męskość to bycie wiernym zasadom, o rozmowach między facetami i męskiej przyjaźni.

    Paweł Domagała płacze, nie wstydzi się tego i napisał o tym piosenkę. Według niego to przejaw męskości. A także to, żeby tak bardzo się nie martwić co inni powiedzą i żyć według swoich zasad. A na koniec i tak najważniejsza jest miłość i przywiązanie. Bo wszystko jest zatopione w miłości. Zapraszam do posłuchania wrażliwej rozmowy o różnorodnych ludzkich emocjach.

    Partnerem odcinka jest marka tołpa, producent body & soul, linii kosmetyków do pielęgnacji i mycia ciała, które dzięki swoim wyjątkowym zapachom i konsystencjom zadbają o Was w każdym nastroju. Mam dla Was kod justyna15, z którym otrzymujecie rabat na wszystkie produkty z linii Body&Soul. Naprawdę pięknie pachną.

    Można je kupić na stronie tolpa.pl (http://tolpa.pl/). Kod łączy się z innymi promocjami.

  • Rozmowa drogą do porozumienia. Pomiędzy mężczyzną a kobietą. Pomiędzy ludźmi.

    W tym odcinku jak zawsze rozmawiam z drugim człowiekiem. Tym razem z Piotrem Mosakiem - psychologiem i terapeutą mężczyzn i kobiet, terapeutą wszystkich potrzebujących. Mężczyzny w ponad trzydziestoletnim związku, ojca trójki dzieci. Kto chętniej idzie na terapię, kobiety czy mężczyźni? Czy jeśli ktoś idzie bez przekonania, to terapia ma szansę przynieść korzyści? Dlaczego mężczyźni niezbyt często mówią o uczuciach? Dlaczego w ogóle mniej mówią?

    Jak budować zdrową, dojrzałą relację? Zadałam w tym odcinku wiele pytań, psychologowi-mężczyźnie i dowiedziałam się naprawdę interesujących rzeczy.

    Zapraszam! Teraz Wasza kolej.

    Korzystajcie.

  • Z potrzeby serca własnego, ale też innych kobiet, które znam i mężczyzn z którymi rozmawiam, postanowiłam nagrać serię rozmów z mężczyznami. Bardzo wiele osób szuka teraz miłości, zrozumienia, chce budować relacje na partnerskich zasadach. Jednak mam ważenie, że dzieje się coś trudnego. Wiele związków się rozpada. Działamy trochę na zasadzie, nie pasuje to się rozejdźmy. Jesteśmy pokoleniem wychowanym w modelu patriarchatu. Jako nowe pokolenie już wiemy, że to nie jest model dla nas. Ale nie wiemy jaki ma być ten nowy model. Wygląda na to, że po prostu musimy go wspólnie wypracować... Będę rozmawiać z mężczyznami o emocjach, uczuciach, słabościach, łzach, wstydzie i innych rzeczach, o których facetom nie wypadało kiedyś mówić. Spróbuję się dowiedzieć czego pragnie współczesny mężczyzna, czy jest coś czego się boi, wstydzi, co lubi a czego nie znosi? Jakie ma wartości o czego oczekuje od kobiety i od relacji. Czy chciałby w postrzeganiu siebie i roli, którą pełni w społeczeństwie coś zmienić? Zapraszam!

    Z Łukaszem Rostkowskim L.U.C o męskości.

    W pierwszym odcinku cyklu „Mężczyzna też człowiek” goszczę Łukasza Rostkowskiego. Utalentowanego kompozytora, tekściarza, muzyka, człowieka orkiestrę, a do tego partnera i ojca dwuletniego synka, twórcę muzycznego festiwalu Brasswood. Rozmawiamy o tym, co jest dla niego męskie, jakie wzorce wyciągnął z domu, co miało na niego wpływ w życiu. A także o tym dlaczego terapia jest ważna i czego można się na niej nauczyć. Pytałam też o relacje, o bycie ojcem, o strach i łzy. Emocje i uczucia są męskie.Posłuchajcie tego mężczyźni i kobiety. Im więcej będziemy o sobie wzajemnie wiedzieć, tym łatwiej będzie budować nam zdrowe i partnerskie relacje. Miłego słuchania i rozmyślania.

  • Chwilę mnie tu nie było… To był trudny czas wybierania siebie. Nigdy nie były to dla mnie łatwe decyzje i być może nigdy nie będą, więc dziś czuję wdzięczność, że jednak tak zrobiłam, że wybrałam siebie, by dziś móc wybrać Was i wrócić z kolejnym odcinkiem podcastu.

    Zaprosiłam do nagrania tego odcinka Martę Iwanowską - Polkowską - psycholożkę, coachycę (to określenie, którym Marta się określa i ja je bardzo lubię, bo jest waleczne, dokładnie jak Marta) i autorkę pięknej książki „Nażyć się”, o której wspólnie nagrywałyśmy już jeden odcinek.

    Poprosiłam Martę, żeby pomogła mi wrócić, bo z tym powrotem mieszkało we mnie sporo emocji. I nie była to jedynie ekscytacja, było też sporo lęku.

    Zapraszam Was do posłuchania rozmowy dwóch kobiet, które choć często się boją, to są czule odważne. Obie miałyśmy ostatnio czas powrotu.

    Marta zachorowała na raka i stoczyła pełną szczerości i wrażliwości walkę o swoje życie. Ja natomiast wracam po kolejnym epizodzie depresyjnym, po kompletnym wyczerpaniu i nadużyciu siebie samej.

    Wracamy, bo kochamy naszą pracę. Ale wracamy inne, z nowymi postawami wobec tej pracy, swojego życia i samych siebie. Wracamy w poczuciu wzajemnego wsparcia.

    Zapraszam do słuchania i dzielenia się swoimi odczuciami i przemyśleniami.

    To nasza wspólna przestrzeń.

    Dziękuję że na mnie zaczekaliście.

    LINKI:

    SPOTIFY: https://open.spotify.com/show/35MviC625A7uHqNjjK94Em?si=26a2603316774a88

    YOUTUBE: https://www.youtube.com/@naglowskapodcasty

    APPLE PODCASTS: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/nag%C5%82owska-podcasty/id1569006695?l=pl

  • Hej! Po małej przerwie oddaję dziś w Wasze uszy kolejny ważny dla mnie odcinek. Odcinek o relacjach, o miłości, o dbaniu o siebie samego i o siebie nawzajem. Odcinek o wdzięczności. O świadomym byciu razem. Do rozmowy kolejny raz zaprosiłam Borysa Szyca - utalentowanego aktora, producenta, ojca, ojczyma i męża - mojego męża :) Rozmawiamy o naszej relacji, sprawdzamy jak jest teraz między nami, podsumowujemy miniony rok. Umówiliśmy się, że co roku w okresie Walentynkowym, będziemy tak siadać i ze sobą rozmawiać. To bardzo dobry czas, żeby zapytać się siebie nawzajem, czy to co razem tworzymy, nadal działa, jak się czujemy, o czym marzymy, co już nam nie służy?  Każda relacja wymaga co jakiś czas weryfikacji i zainstalowania paru aplikacji na nowo. Warto rozmawiać. Warto kochać. Warto kochać mądrze. Zapraszamy Was serdecznie do dołączenia do naszej rozmowy i być może zainspirowania się by porozmawiać z bliskimi Wam osobami o Waszych relacjach.  Walentynki to dobry moment, żeby się zatrzymać, usiąść i posłuchać siebie nawzajem. Teraz wydanie - Kocham Cię mężu!

  • Na cześć setnego odcinka, spakowałam cały sprzęt w małą walizeczkę i pociągiem pojechałam wprost do wyjątkowej Gościni. Do kobiety, która swoją pracą wsparła ogromną ilość kobiet. Do kobiety, którą podziwiam. Gościnią w setnym odcinku jest - Natalia De Barbaro -  Psycholożka, autorka książki “Czuła Przewodniczka” i już niedługo “Przędzy”, prowadzącą warsztaty dla kobiet "Własny Pokój" i "Dzikie Dziewczynkowanie."

    Rozmawiamy o tym, jak bardzo warto spotykać się z samym sobą. Szukać odpowiedzi w sobie. Pytać się siebie - jak się czujemy.

    A także o tym, kim jest nasze symboliczne wewnętrzne dziecko i co możemy usłyszeć, kiedy się z nim skontaktujemy. Poznanie siebie jest potrzebne do życia własnym życiem, do życia na własnych zasadach. Co oznacza życie bez kontaktu ze sobą? To tak jakby nie żyć. To rodzaj przetrwania, powtarzania mechanizmów - bardzo często zupełnie nie swoich. To nie mówienie swoim głosem. Relacja ze sobą samym jest na zawsze i naprawdę warto w nią inwestować.

    Zapraszam do wysłuchania rozmowy. Być może usłyszycie coś, co jest o Was. Weźcie z niej tyle, ile dziś jesteście w stanie wziąć. Trzymam kciuki za Wasze owocne spotkania z samym sobą.

  • Dzisiejsza rozmowa jest rozmową dwóch mam, które w końcu spotkały się bez dzieci i mogą sobie spokojnie pogadać! Ale luksus!

    Rozmawiam z Marią Konarowską-aktorką, prezenterką, twórczynią internetową i mamą trzyletniej Gai, o tym, czy można się w pełni przygotować na rodzicielstwo.

    Pamiętacie, jak sobie wyobrażaliście, jakimi będziecie rodzicami? Jak będziecie się zachowywać. Jak nie będziecie się zachowywać. Jakie będzie Wasze dziecko. Każdy z nas spędził trochę czasu na tych podróżach do przyszłości. Aż tu nagle okazało się, że tyle wiemy o sobie, jako o rodzicach, ile nas sprawdziło nasze dziecko :) 

    Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będziemy sobie radzić w danej sytuacji, do momentu, aż ona się nam nie przydarzy. Oczywiście dobrze jest się przygotować do rodzicielstwa. Rozmawiać z innymi rodzicami, czytać książki, czy słuchać podcastów, ale zawsze trzeba pamiętać, że dopiero dana sytuacja zweryfikuje co z niej wyniknie :) Doszłyśmy w naszej rozmowie do takiego stwierdzenia - myśląc, że sobie nie radzimy, właśnie to robimy - radzimy sobie najlepiej jak możemy i zawsze znajdujemy jakiś sposób.

    Warto sobie pozwolić na takie myślenie i to zaakceptować. A także to, że proszenie o pomoc to również jest sposób radzenia sobie. Rozmawiamy też o tym, jak ważne jest,  otwieranie się na nowe przyjaźnie, nawet te chwilowe z innymi rodzicami. Jak otaczanie się ludźmi w podobnym etapie życia jest wspierające i ważne.

    Nas -Marysię i mnie- połączyło właśnie macierzyństwo. Mamy dzieci w tym samym wieku. I bardzo jestem wdzięczna za wsparcie, którym się od trzech lat wymieniamy.

    Partnerem odcinka jest Westfield Arkadia.

  • Moją rozmówczynią jest Sylwia Pogorzelska - storytellerka, autorka książki „jestem wdzięczna za raka” i mówczyni motywacyjna. Kiedy zadzwoniłam do Sylwii przed nagraniem, żeby ustalić, na czym skupimy się w naszej rozmowie, odpowiedziała bez zastanowienia - o radości rozmawiajmy.

    Sylwia ma jej w sobie bardzo dużo i zaraża nią ludzi. Uważa też, że nie ma rzeczy niemożliwych. Muszę przyznać, że i ja w to uwierzyłam po tej rozmowie.

    Rozmawiałyśmy między innymi o wdzięczności, o szukaniu jej nawet w trudnych wydarzeniach. O kreowaniu swojego życia poprzez myśli, słowa i działania. O działaniu energii, w którą wcale nie musicie wierzyć, ale chociaż spróbujcie, zainspirowani moimi gościniami, bo już nie pierwszy raz ten temat poruszam :)

    Rozmawiałyśmy też o radości i strachu, który często nas paraliżuje, ale możemy go oswajać i stawiać mu czoła. Nie dawać mu się i żyć. Żyć tak jak chcemy.

    O tym, że naprawdę każdy z nas może wszystko, że to od nas zależy, co wybierzemy. Wybierajmy miejsca, ludzi i aktywności, które dają nam radość i nie okradają nas z energii. Wybierajmy dobro dla siebie, bo jesteśmy ważni. I Ty i ja i każdy. Każdy z nas jest ważny i każdy zasługuje na dobre życie.

    Zapraszam do posłuchania naszej rozmowy :)