Histoire – Tchéquie – Podcasts recommandés

 • “The past is filled with incredible mysteries; the clues to solving them all around; hidden in plain sight. But these stories begin with some of the most famous vanishings in history."

  Join attorney Jennifer Taylor and investigator Chris Williamson as they re-open some of the biggest disappearance cases in all of history.

  Chasing clues, witnesses and new information Jennifer and Chris will take you on the ride of a lifetime and uncover new evidence in some of the biggest historical cold cases ever; some of which the world won't be ready to believe.

  "Vanished" is a ChrisEvan Films production, and part of the Straight Up Strange podcast network.

 • Nejzajímavější a nejneuvěřitelnější příběhy jsou ty, které se opravdu staly. Audio referáty z dějáku, fakta, se kterýma můžete machrovat v hospodě, jestli ji někdy otevřou.

  Vyprávím to já, @pandikralovna, spisovatelka a Karel Čáslavský chudých.

  Bonusové epizody najdete na Herohero.co/podcastpribehy

 • Coming in from the Cold explores forgotten—or never-remembered—national security policy initiatives, incidents and events during the Cold War. In each episode Cold War Historian Bill Rosenau, sits down with experts on a wide range of topics to discuss these events and how they are relevant to today’s challenges.

  The views expressed here are those of the commentators and do not necessarily reflect the views of CNA or any of its sponsors.

 • Un podcast audio despre istoria pământurilor noastre, începând de la cele mai vechi timpuri, și până în zilele noastre.

 • S Adamem Miklicou a Josefem Klímou o tenké hraně zákona v novém miléniu. Z podsvětí je spíš polosvět a zločin infiltruje stát. Uslyšíte, jak Mrázkův exkolega Pitr utíká do Švýcarska. Jak se naše zbraně málem pašovaly do Íránu, jak Švábův gang kosil bohaté podnikatele v zahraničí nebo jak někoho napadlo namíchat do alkoholu víc metanolu a skončilo to mrtvými a prohibicí.

  Druhou sérii Českého podsvětí poslouchejte na Seznam Zprávách, na Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích. 🔎 Hlasujte pro České podsvětí v Křišťálové lupě! 🔍

 • The major concepts of the European History curriculum simplified so that you can excel. Robert Lynde has been teaching various courses of European History for over twenty years and he has helped thousands of students pass their AP Tests.

 • Štvrtá časť päťzväzkového diela DRÁMA VEKOV tematicky nadväzuje na udalosti po ukrižovaní Ježiša Krista. Obsahom sú predovšetkým dejiny ranej kresťanskej cirkvi a novozákonní hrdinovia viery (Peter, Štefan, Ján, Pavol…) i mnohí ďalší, ktorí stáli na začiatku histórie kresťanstva. Boli týraní a zatváraní do väzenia, hájili sa pred vládcami vtedajšieho sveta a niektorí zahynuli mučeníckou smrťou. Nikdy, ani v tých najkritickejších okamihoch nestratili nádej, že ich prehra v skutočnosti znamená víťazstvo. • • • Číta Dagmar Sanitrová a Miroslav Trnavský. Citáty sú prevzaté z Biblie. Preložené z anglického originálu The Acts of the Apostles. Vydalo Štúdio Nádej, s.r.o. v roku 2020. → www.nadej.sk

 • Povídání o historických událostech, postavách atd.

 • The “Home of Origins” Podcast will be teaching us about culture and heritage using ancient Ethiopian cultural background related resources.

  In addition to that, on the podcast we will be learning about the Black African related cultural heritage, Art and History between Ethiopia, the Caribbean, and all other African related connections.

  Most of the stories are related somehow to Ethiopia or starts from Ethiopia then we try to relate it to connections to share and celebrate it with the Global community.

 • Podcast dvou nadšenců do života ve starověkém Římě a vše kolem něj. V rozhovorech se převážně populárně naučnou formou zabýváme málo známými aspekty života v římské říši. Rozebíráme mýty a vyvracíme fámy. Jak moc historicky věrné jsou filmy a seriály o antickém Římě? Proč se největšímu římskému amfiteatru vlastně říká Koloseum a opravdu v něm mohli probíhat vodní bitvy? Proč v Pompejích na každém kroku najdete vyrytý falus? Jak vypadaly starověké antické záchody? A ještě mnoho dalšího.

  Zaposlouchejte se a zcela určitě se dozvíte něco nečekaného. S.P.Q.R.

 • Podcast dedicado a falar um pouco sobre Jackson Pollock e uma de suas grandes obras que ele fez em um dos últimos anos de sua breve e estrondosa carreira.

 • Tretia časť päťzväzkového diela DRÁMA VEKOV je právom považovaná za vrcholný literárny prejav americkej spisovateľky Ellen Gould Whiteovej. Jedinečným spôsobom predstavuje život a dielo osobnosti, ktorá zásadne ovplyvnila históriu ľudstva – Ježiša z Nazareta. Historická dráma, životopis a príbeh života Ježiša Krista oslovuje čitateľov svojou praktickou jednoduchosťou, zároveň však poskytuje aj hlboký duchovný zážitok. Je vydávaná v mnohých krajinách vo veľkých nákladoch a patrí medzi najrozšírenejšie diela o živote Ježiša z Nazareta. • • • Číta Helena Geregová a Miroslav Trnavský. Citáty sú prevzaté z Biblie. Preložené z anglického originálu The Desire of Ages. Vydalo Štúdio Nádej, s.r.o. v roku 2020. → www.nadej.sk

 • Podcast o Češce, která žila pět let v Africe. Budeme se bavit na témata život v Africe, africké kuriozity, multikulturní partnerství, výchova míšených dětí a mnohé další.
  Podast bude mít i svoji rubriku africké povídky.

 • aku ingin menemani tidurmu,menceritakan hari hariku dan juga mendengarkan ceritamu.selamat tidur
  good night 🌙

 • Latinskoamerické dějiny jsou plné bizarních WTF momentů. Začal jsem tahle fakta sbírat. Víte, že Kolumbus je pohřbený hned v několika hrobkách a že Španělé museli dlouho přemýšlet o tom, zda jsou Indiáni lidé? Teď už jo. Každý týden jeden prapodivný fakt z nejzajímavějšího kontinentu světa!

 • Moderovaný pořad s důrazem na analytický přístup, kauzy. Souvislosti české a evropské a světové kultury. Monografická vydání věnovaná důležitým kulturním událostem, fenoménům, tendencím.

 • Horké Tunisko, Rusko, Francie a Československo. Čtyři země, v nichž se odehrávají osudy dvou sester, dcer admirála Carské námořní flotily.„Jaro v Kartágu“ je prvním ze šesti románů, jehož vyprávění končí na počátku Velké vlastenecké války.Po otcově násilné smrti jsou matka se dvěma dcerami od sebe roku 1920 v Sevastopolském přístavišti odervány davem, když se snaží nastoupit na loď a opustit Rusko zachvácené rudým morem.Osamocená patnáctiletá Máša nedobrovolně odplouvá na bitevní lodi „Generál Alexejev“ do Tuniska. Tato inteligentní, vzdělaná a průbojná mladá dáma se ještě během cesty stane námořním kadetem, i když tato vojenská funkce je určena jen pro mladé muže. Aby v emigraci přežila, musí se přizpůsobit. Stane se posluchačkou Námořního sboru poslední ruské eskadry v pevnosti Jabal-Kebir blízko Bizerty. Naučí se ještě arabsky a nářečí Tuaregů. Poté vystuduje matematickou fakultu na Karlově univerzitě v Praze a odjíždí do Paříže. Pracuje v různých profesích. Postupně se stane investičním bankéřkou a před začátkem Druhé světové války i poradkyní generálního guvernéra Tuniska.Matka, Anna Karpovna, vdova po admirálovi, hraběnka, hovořící plynně několika jazyky, zůstává s roční Sašeňkou v náručí v rozervaném  Rusku. Aby zachránila život sobě a své dceři, volí cestu změny jména a identity. Stává se negramotnou uklízečkou Ňurou, která mluví jen ukrajinsky. Myje nádobí a žijí v přístavku ke kotelně na dvoře jednoho velkého moskevského domu. Saša před začátkem války dostuduje zdravotní školu, prožívá svou první nenaplněnou lásku, dozvídá se své skutečné jméno a je mobilizována na frontu.V „Jaru v Kartágu“ a jeho navazujících částech „Osamělý je všude na poušti, K radosti musí být dva, Chrám smíření, Estomihi a Ave Maria“ vypráví spisovatel Václav V. Michalskij životní příběhy Mariji a Alexandry na pozadí historických událostí 20. století.

 • Interviews with Scholars of Britain about their New Books
  Support our show by becoming a premium member! https://newbooksnetwork.supportingcast.fm/british-studies