Episoder
-
„Nuo kūdikystės iki universiteto“ serijoje kalbėsimės su visų amžiaus tarpsnių mokytojomis/-ais. Šiandien kalbamės su Sodiečių (3-6 metų vaikų) mokytojomis Laura Kerziene ir Edita Tumasonyte.
Apie ugdymą per žaidimą, eksperimentus, išvykas, socioemocinį ugdymą, mišrias grupes, tėvų įsitraukimą ir visus kitus dalykus, kuriuos galima ir reikia daryti su vaikais ugdymo įstaigoje.
-
Naujoje „Nuo kūdikystės iki universiteto“ podkęstų serijoje kalbėsimės su visų amžiaus tarpsnių mokytojomis/-ais. Šį kartą kalbiname mažylių (lopšelio) mokytoją.
Apie tai, kokius klausimus tėvai turi užduoti pirmą kartą atėję į ugdymo įstaigą ir kitus svarbius šiam amžiaus tarpsniui dalykus kalbamės su pirmąja Vaikystės sodo mokytoja ir mama Renata Lukočiūte-Pozlevič.
-
Mangler du episoder?
-
Vaiko asmeninės bibliotekos dydis ir knygų kiekis joje yra daug svarbiau, negu aukštasis mokslas jau suaugusių žmonių raštingumui. Apie tai, kaip atsirinkti kokybišką literatūrą ir skaitymą kalbamės su Karalienės Mortos mokyklos knygų fėja, IBBY Lietuvos skyriaus pirmininke, vaikų literatūros ir skaitybos specialiste, literatūros kritike Inga Mitunevičiūte.
-
Pokalbis apie meilę muzikai, atsakingą laisvę ir iš žodyno išbrauktą žodį „neįmanoma“. Kalbamės su tonmeistere, tris kartus „Grammy“ nominante, „Gramophone“ klasikinės muzikos apdovanojimų „Metų įrašo“ laimėtoja ir mama Aleksandra Keriene.
-
Su kokiais emociniais ir praktiniais iššūkiais susiduria paaugliai, kurie gyvena ir formuojasi pandemijos laikmetyje? Kalbamės su psichologu dr. Pauliumi Skruibiu.
-
Kaip atrodo motinystė, kai augini dvynius? Kaip atpažinti grįžtamąjį ryšį iš pačių mažiausių vaikų? Apie lengvą pirmųjų kelerių motinystės metų rūką, dvynių auginimo niuansus ir kitas įdomias temas kalbamės su trijų vaikų mama, aktore, TV laidų vedėja, studijos „Šilkaus pupa“ įkūrėja Kristina Savickyte-Damanskiene.
-
Kuo skiriasi globa ir įvaikinimas? Kokius etapus reikia pereiti, jei norite globoti arba įsivaikinti vaikelį? Kokios pagalbos galima gauti, jei problemų kyla jau globojant ar įsivaikinus vaiką? Šiuos klausimus aptarsime su socialine darbuotoja ir dviejų vaikų mama Laima Nausėdaite.
-
Kaip su vaiku kalbėti apie reklamą? Ar vaikai yra tėvų draugai, ar problema slypi tik netinkamame žodyne? Kaip padėti vaikams rasti bendraamžių draugų? Apie šias temas kalbamės su mama, tinklaraščio "Ū ilgoji" autore ir reklamos agentūros kūrybos vadove Aiste Jūre.
-
Apie maistą, kaltę, laimės burbulą ir daug vaikų klabamės su keturių vaikų mama, TV laidų vedėja ir kulinarinių knygų autore Beata Nicholson.
Podcaste minima TedX kalba: https://youtu.be/A71OktxTPac
-
Ką pasiimsime iš šio mokyklų virsmo laikotarpio? Kaip gali keistis švietimo sistema, kai ją kuria tvirtas ir gerai XXI a. pasaulyje besijaučiantis mokytojas? Kokie iššūkiai kilo drauge su perėjimu į ugdymą virtualioje erdvėje? Apie tai kalbamės su trijų vaikų mama, kūrybinių technologijų akademijos Bit&Byte įkūrėja Monika Katkute.
-
Nuo kada dukros gali naudoti makiažą? Ką papasakoti vaikams apie grožio ir savęs priežiūros ritualus? Apie tai kalbamės su mama, grimo dailininke Vaida Venckute.
-
Kokia šeima yra disfunkcinė? Kokius ženklus siunčia vaikai iš tokių šeimų? Kaip juos atpažinti? Šiuos ir dar daugiau klausimų aptariame pokalbyje su pagalbos namų „Ramunėlė Rehab“ įkūrėja, knygų autore, mama Gabija Vitkevičiūte.
- Se mer