Episoder

 • Hosty rozhovoru jsou Patris Jarabicová a Tom Jurka, dva cestovatelé, které na druhém konci světa svedla dohromady buď pořádná náhoda, nebo spíš obrovské štěstí a osud.

  V podcastu jsme mluvili o jejich cestách v době covidu, mimo jiné 8 měsících v subsaharské Africe nebo o dobrovolnickém projektu na Sumatře. Hodně jsme se věnovali tématu pomoci na cestách a řešili, jak zjistit, kdy doopravdy pomáhám a kdy místním komunitám spíš nevědomky škodím.

  Bavili jsme se i o psaní knihy Cesta Dvou a jejímu vydávání ze zaplivaných pokojů v Africe, o zážitcích z opravdu divoké přírody i o tom, jaký vliv může mít cestování na vztah. Těšte se na krásný díl plný motivace zas někam vyrazit!

  Odkazy k epizodě:

  Kniha Cesta Dvou: tomjurka.cz/kniha-cesta-dvou@cestadvou na InstagramuWeb www.patrisjarabicova.com@patrisjarabicova na InstagramuProgram Prales dětem (Justice for Nature)Akce X-Challenge: Bucket listDalší podcasty Travel Bible
 • Hosty rozhovoru jsou Lucka a Lukáš Koneční, mimo jiné autoři blogu Loudavým Krokem. Rok žili a pracovali v Kanadě, cestovali po Severní Americe, nějakou dobu žili v Mexiku, kempovali v Ugandě nebo jeli na elektrokolech z Česka do Řecka. Tenhle díl je ale krom zážitků hlavně o financích nejen na cestách, blogování, affiliate spolupracích, Mikulově a o práci na dálku. Máte se rozhodně na co těšit!

  Odkazy k podcastu:

  Web Loudavým krokemInstagram @loudavymkrokemFacebook Loudavým krokemnanoSPACEPodcast Kika Šrédlová: Cesta ke svobodě díky učení němčiny – od prvních krůčků po vlastní produktyPřednáška Jak rozjet a řídit firmu na dálku – Matouš Vinš E-shop Travel Bible
 • Mangler du episoder?

  Klikk her for å oppdatere manuelt.

 • Rozhovor s Monikou Benešovou, kterou pravděpodobně znáte díky přes 4000 kilometrů dlouhé pěší pouti po Pacifické hřebenovce.

  Po návratu už jednou byla hostem podcastu Travel Bible. Za těch pár let od minulého rozhovoru se toho hodně změnilo a tentokrát jsme ji vyzpovídali do pořadu LeapMakers, který děláme s Mikym Škodou a vychází na podcastu X-Challenge.

  Monča na přes 4000 km dlouhý trek Pacific Crest Trail vyrazila v době, kdy kvůli zdravotním potížím v podstatě nemohla žít normální život. Přesto to zvládla a o cestě pak napsala skvělou knihu Moje pacifická hřebenovka.

  O něco později pak založila vlastní magazín Nadhled.info, aby do českého mediálního prostoru přinesla trochu lepší nálady, ale zároveň kvalitní novinařinu.

  V roce 2020 pak vyrazila jako dobrovolnice do Libanonu a zažila obrovský výbuch v Beirútu velmi doslova na vlastní kůži.

  Zůstala pomáhat s odklízením trosek, po návratu do Česka se pak odstěhovala na jižní Moravu, aby si – dle vlastních slov – dala do pořádku nervy. Což v jejím případě znamenalo osmnáctihodinové směny na covidovém oddělení v nemocnici, kam původně nastoupila jako psycholožka, ale ve výsledku v největší covidové vlně v zimě 2021 stejně v nemocnicích všichni dělali všechno, co bylo zrovna potřeba.

  Sám jsem zvědav, kam ji životní cesta zavede dál.

  Rozhovor jsme úmyslně pojali dost odlehčeně a natáčeli ho v červnu uprostřed vinohradu nedaleko Velkých Bílovic s pár sklenkami místního vína. Občas nás tak přerušili pářící se ptáci, bílý kůň na obzoru nebo pavouk ve výstřihu.

  Možná ale ještě o to víc a upřímněji vyzní silný životní příběh a hluboké myšlenky, ke kterým jsme se dostali.

  Odkazy:

  Pořad LeapMakers na Podcastu X-ChallengeMagazín Nadhled.infoPodcast – Monika Benešová: „Pacific Crest Trail je hlavně o hlavě, fyzička je až na druhém místě.”Monča na Facebooku – facebook.com/monika.benesova.12PCT – CZ skupina na FB
 • Hostem je Miky Škoda, můj blízký kamarád a podcastový kolega, ale taky horal, skaut, autor a dobrodruh. Zakládali jsme spolu X-Challenge i LeapMakers, dřív jste ho mohli znát díky akci LowCost Race. V Travel Bibli už jste ho mohli slyšet v našem společném povídání o životě, tentokrát jsme ale udělali fakt poctivou, klasickou cestovatelskou epizodu. Bavili jsme se o výstupu na Matterhorn, spontánních dobrodružstvích i o tom, co všechno se dá zažít doslova za barákem.

  Odkazy:

  Web mikyskoda.czMiky na InstagramuMiky na FacebookuAkce X-Challenge: Objev ČeskoX-ChallengeLeapMakersKniha důmyslné umění jak mít všechno u pr**le – Mark Manson
 • Proč pracovat zadarmo? Poslechněte si ukázku jedné z podcastových jednohubek, které nedávno začaly vycházet na podcastu X-Challenge. Matouš se spolu s Mikym Škodou a Petrem Oliverem střídají ve výběru témat pro díly, které mají 5 až 10 minut.

  Vždy se v nich snaží přinést jedno ponaučení, které si odnesli z vlastních zkušeností, nebo skrz příběh ze života přinést podnět k zamyšlení.

  Matouš vám v tomto dílu předá svou zkušenost s tím, co všechno vám práce, za kterou vám nikdo neplatí penězi, může přinést do života. Dostaneme se mimo jiné k tomu, co to vůbec zadarmo znamená.

  Odkazy:

  Podcast X-Challengena Apple Podcastsna Spotifyna Player FMna StitcherDům zahraniční spolupráceLove of RawŽelPage.cz
 • Hostem podcastu je Kika Šrédlová, lektorka němčiny na cestách a autorka podcastu Kika's German, která zároveň pomáhá ostatním lektorům. Tenhle díl je tak hlavně pro všechny, kdo uvažují nad tím, že by se pustili do kariéry online jazykového lektora.

  Zároveň ale myslím poslouží jako skvělá inspirace, motivace a studnice informací pro všechny, kdo by rádi začali pracovat na dálku a spojili to s cestováním, ale zatím třeba vůbec netuší, jak na to a co vůbec dělat. Kika totiž taky začínala až díky dlouhé cestě po světě, kdy si uvědomila, že zásoba financí není nekonečná, ale domů se jí ještě vůbec vracet nechtělo.

  Bavili jsme se nejen o začátcích a praktických tipech k učení jazyků, ale dostali jsme se i k tématu vlastní hodnoty a tomu, jak postupně výměnu času za peníze chytře přetavit ve vlastní produkty a buď si tak uvolnit si ruce pro další projekty, nebo získat větší svobodu v cestování a poznávání.

  Odkazy k epizodě:

  Web www.kikasgerman.czBlog www.nejensvetem.czInstagram @kikas.germanFacebook Kika's GermanKniha Travel JobsKniha Procestuj svět jako učitel angličtinyČlánek A jaký je tvůj cíl? – o motivaci k učení jazykaČlánek 11 kroků k podnikání & cestováníČlánek Jak cestování prověří vztah?Podcast – Anna Ahneová: Jak procestovat svět jako učitel angličtiny?Článek – Učitelkou angličtiny v ČíněČlánek – Jak si na cestách vydělat: z profesionální pianistky buskerkou v Ekvádoru
 • Čeká nás speciální díl, který jsem s Tomášem Hájkem a Karlem Wolfem natočil o Rakousku. Epizoda vznikla ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou a je součástí celé série o Rakousku. Jak ale asi tušíte, nedělal bych tady reklamu na nic, co i tak všude nevychvaluju do nebes. Do Rakouska sám moc rád jezdím a nepřestává mě fascinovat a překvapovat. Jak v zimě, tak ale snad ještě víc na jaře, v létě a na podzim. Miluju tamní jezera, vůni čerstvě posečeného sena, romantická údolí s ještě romantičtějšími vesničkami a hlavně skvělé srdečné lidi.

  Protože v posledních letech do cestovatelské komunity přibývá víc a víc dětí, zaměřil jsem epizodu právě hlavně na cestování s rodinou, pro které je Rakousko naprosto ideální destinace. Na své si totiž přijdou vždycky jak děti, tak rodiče s dobrodružnou duší. A můžete vyrazit na víkend, týden i měsíc, protože vždycky bude co objevovat. V podcastu ale načerpá tipy úplně každý, zdaleka jsme se neomezovali jenom na děti.

  Od Tomáše Hájka, mimo jiné novináře a tvůrce blogu Objevíme Svět, uslyšíte hlavně tipy na kratší výlety do Rakouska. Rozpovídá o cestě z Brna do Vídně na kole i s dětmi, o výletech kolem Bodamského jezera, okolí Salzburgu nebo rakouské pohostinnosti. Karel Wolf, zakladatel festivalu Kolem Světa, pak jezdí do Rakouska, konkrétně údolí Zillertal, s celou rodinou často i na delší období a uslyšíte hlavně tipy na aktivity v téhle krásné oblasti nedaleko města Innsbruck.

  Odkazy k epizodě:

  Skvělý oficiální průvodce na cesty po Rakousku Austria.infoPříběhy z rakouských regionů – série podcastů o RakouskuTomáš Hájek a jeho web Objevíme SvětKarel Wolf a festival Kolem SvětaPodcast Karel Wolf: O festivalu Kolem Světa, rodinném roadtripu po USA i cestě do AntarktidyPodcast Jana a Tomáš Hájkovi: „Chceme lidem ukázat, že cestování s dětmi je snadné a navíc je to zábava.”
 • Hostem rozhovoru je Petr Horký, kterého nejvíc budete znát asi jako polárníka nebo režiséra, já bych určitě doplnil i spisovatele a publicistu. K tomu, co všechno vlastně Petr dělá, se dostaneme i v průběhu rozhovoru. Hodně se bavíme o tom, co se s člověkem děje při pouti nehostinnou polární pustinou, dozvíte se třeba, jaký je to pocit po přechodu Grónska sestoupit z ledu a opět stanout na pevné zemi.

  Dostaneme se i k Petrovo cestě filmaře, k cestování v 90. letech nebo k jeho spolupráci s panem Miroslavem Zikmundem.

  Odkazy:

  Web www.petrhorky.czPodcast HausboTalk Petra HorkéhoNa SpotifyNa Apple PodcastsPetr na YouTubeVideo Přechod Grónska na lyžíchPetr na Instagramu jako @petr_horky_polarnikPetr na FacebookuPodcast Jan Hvízdal: O životě na Špicberkách, psích spřeženích a AntarktiděPodcast Pavel Svoboda: O focení, cestě napříč Asií i Jižní Amerikou a o životě profesionálního cestovatelePodcast Lucie Radová: „Cestování mě naučilo porušovat pravidla.”Hudba: David Szestay
 • Dneska tu po delší době máme bonusový díl. Na podzim se u nás na chaloupce u Tišnova zastavil kamarád Vítek Libovický, mimo jiné proto, aby mě vyzpovídal do svého skvělého podcastu Mindset Upgrade. A domluvili jsme se, že díl zveřejníme i tady. Tady ho máte. Bavili jsme se o podnikání na volné noze, práci na dálku, digitálních produktech, Travel Bibli i mých dalších projektech. Dostaneme se k tomu, co je tak boží na štípání dřeva, usnadňovákům života, online i offline kurzům, produktivitě na cestách, minimalismu, nebo třeba čaji. Jde asi o nejucelenější celkem aktuální vhled do mého života, takže pokud vás to zajímá, dejte se do poslechu! Odkazy k epizodě:Podcast Mindset UpgradeVítek na FacebookuVítek na InstagramuMatoušův web s přehledem většiny aktuálních projektů: www.matous-vins.czZmiňované projektyX-ChallengeLove of RawVitalvibe LongevitynaBOSoPaleo SnadnoLeapMakersPodnikni.toNaučmese.czOnline kurz Digitální nomádství a práce na dálkuCestopisná kniha Napříč Asií Pavla SvobodyČlánek Tima Ferisse: Forget New Year's Resolutions and Conduct a 'Past Year Review' InsteadDan Gamrot a osobní produktivitaPodcast: Brain We Are – Matouš Vinš o vzdělávání, hudbě, sebedůvěře i dopaminové optimalizaci na cestáchPodcast o odvaze, o tom, co podle nás Česku chybí, a o podcastu LeapMakers – Matouš Vinš a Miky ŠkodaPodcast: Pavel Svoboda – O focení, cestě napříč Asií i Jižní Amerikou a o životě profesionálního cestovatele

 • Hosty rozhovoru jsou Tereza a Honza, manželé z rodiny, která si říká Naruby.life. Před nějakou dobou se rozhodli nechat za sebou život klasických úspěšných pražáků, pronajali svůj dům, prodali na co přišli, přihlásili se do domácího vzdělávání, koupili 25 let starý obytňák a vyrazili na cestu NARUBY. V rozhovoru se tak bavíme hlavně o cestování s dětmi, vzdělávání, práci na farmách nebo obytňáku. Terka byla sice dost unavená a na povídání to občas je znát, ve výsledku ale za mě díl dopadl skvěle a měl by si ho za mě poslechnout každý, kdo byť jen v nejvzdálenějších snech uvažuje o nezávislém a dlouhodobém cestování s dětmi.

  Odkazy k epizodě:

  Web naruby.lifeFacebook Naruby.lifeKonverze dodávek na obytné na narubyvans.cz a @naruby.vansInstagram @naruby.lifeČlánek Rodina NARUBY, rodina na roční cestě obytňákemČlánek Slow Travel – cestujte pomalu a dlouhoPodcast The Sabbaticals – na rok s dětmi kolem světaČlánek Zero waste cestování s dětmi: Jak omezit eko dopad a užít si dovolenou naplnoČlánek 8 měsíců v Asii se 3 dětmi – nejlepší nápad, na který jsme za posledních 20 měsíců přišliNomád v karavanu – Víťa a Renča Válkovi, přednáška ze Slow Travel Festivalu 2016Podcast Saša jede: „Cestování s dítětem je prostě jiné. Ani lepší, ani horší, ale jiné.”Podcast Veronika Hurdová (Krkavčí matka): „Mám všechny předpoklady k tomu, abych nikam necestovala.”Hudba: David Szestay
 • Marek Novák si v průběhu working holiday v Kanadě prošlápl jeden z méně známých, ale o to krásnějších dálkových treků Great Divide Trail přes kanadské Rockies. Právě hlavně o tomhle treku je tenhle rozhovor. Ať už jako motivace vyrazit, tak zdroj praktických tipů a triků, na co se připravit, kdy vyrazit a co rozhodně nepodcenit. Marek se samozřejmě podělí i o spoustu zážitků a o některé informace ke kanadským working holiday.

  Odkazy k podcastu:

  Marek na Instagramu jako @marek_novak_officialInformace k Great Divide Trail (GDT)Cestoklub.czMatoušova přednáška z KeniPodcast Monika Benešová: „Pacific Crest Trail je hlavně o hlavě, fyzička je až na druhém místě.”Podcast Ladislav Zibura: „Chci i ty nejbanálnější situace popsat co nejpoutavěji. Přesně tak je vnímám, když chodím pěšky.”Rozhovor Petr Hirsch: „Pouť mě naučila žít v přítomnosti a užívat si kouzla drobností.” (1)Hudba: David Szestay
 • Natálka je středoškolačka, která se mi ozvala s tím, že se chce podělit o svou zkušenost s výměnným studijním pobytem na Taiwanu. Říkala, že chce hlavně motivovat svoje vrstevníky udělat podobný velký životní krok, já ale myslím, že podcast může přinést spoustu praktických tipů i motivace úplně všem. Tak si ho poslechněte, před Natálkou smekám kloubouk za odvahu.

  Odkazy k epizodě:

  Blog nataliesebestova.wordpress.comRotary Club Česko: rye2240.org/Natálka na Instagramu: @n_a_t.t_yCestoklub.cz

  A drobná přátelská reklama: Jestli vám cestování chybí stejně jako nám a chcete se aspoň virtuálně přenést někam na druhý konec světa, určitě koukněte na nový projekt Cestoklub. Naši kamarádi začali nahrávat skvělé přednášky napříč Československou cestovatelskou komunitou, abyste si je všechny mohli jednoduše pustit na Cestoklubu. Za cenu ani ne 3 kafíček měsíčně tak dostanete přístup k přednáškám Pavla Svobody, Slávka Krále, Pavla Dvořáka, Viktorky Hlaváčkové, Karla Štěpánka, Petra Koska, Jindry Böhma, Vládi Váchala, Petra Hirsche, Jirky Kaláta, Lukáše Synka, Zuzky Blažkové a spousty dalších dobrodruhů, z nichž někteří dokonce ještě ani nebyli v tomhle podcastu.😄

  Každý týden přibývají nové přednášky i speakeři, některé se vysílají i naživo. Navíc jestli vás zajímá moje dobrodružství z Keni, čeká vás tam samozřejmě i moje přednáška. Uslyšíte v ní historky z mého bloudění na motorce, z čajových plantáží i továren, z výšlapu na Mt. Kenya i z dalších národních parků. Uvidíte fotky a videa, na kterých jsem si dal fakt hodně záležet, a dozvíte se i dost praktických tipů.

  Takže ještě než se pustíme do podcastu, zapište si někam Cestoklub.cz, nebo si rovnou pořiďte předplatné a podpořte tak českou cestovatelskou komunitu.

 • Rozhovor s Martinem Půlpánem, kterého budete znát spíš pod pseudonymem Lost Czech Man. Martin si na podzim roku 2018 zabalil batoh a poprvé si stoupl k silnici se zdviženým palcem. Z Evropy přes Turecko, Írán, Kavkaz a střední Asii dojel po zemi do Číny, odkud pokračoval do jihovýchodní Asie.

  Kvůli covidu se nakonec musel neplánovaně vrátit domů, a tak jsme se v létě 2020 potkali a popovídali o jeho cestách. Máme oba trochu slabost pro severní Thajsko, takže jsme nemalou část konverzace povídali o tamních dobrodružstvích v zapadlých vesničkách v horách. Čeká vás ale jako vždy i spousta dalších historek a zkušeností.

  Odkazy k podcastu:

  Web Lost Czech ManFacebook Lost Czech ManInstagram @lost_czech_manČlánek THAJSKO: podrobný praktický průvodce pro cestování na vlastní pěstPodcast – Slávek Král: „Ze stopování se pro mě stal životní styl.”Podcast – Ivana Grešlíková: O minimalismu, digitálním nomádství i pomalém a zodpovědném cestováníPodcast – Pavel Dvořák: O životě v Číně, focení lidí a jejich příbězíchWeb Paleo Snadno Lucky GrusovéObchod Travel BibleHudba: David Szestay
 • Hostem rozhovoru je Viktorka Hlaváčková, která se před nějakou zamilovala do pořádně dlouhých pěších výprav a před nedávnem jí vyšla krásná kniha Hory a nekonečno o pěší cestě přes Kavkaz. V rozhovoru se můžete těšit na historky z cest, praktické tipy na vybavení, ale i na pár hlubších zamyšlení. Odkazy:Web ultraviktorka.netKniha Hory a nekonečnoFacebook Viktorčina Cesta tamYouTube kanál Viktorčina Cesta tamViktorka na IG jako @ultraviktorkaMerino triko Icebreaker v edici Travel Bible a Pod 7 kiloObchod Travel BibleX-Challenge akce Objev Česko v zimě

 • V hodně cestovatelské epizodě podcastu LeapMakers se Zuzkou Blažkovou jsme mluvili o její skoro roční svatební cestě na kolech po Japonsku, návratu do Česka i její cestě k podnikání, která je s cestováním po světě hodně spojená. Za úspěchem dnešního projektu totiž stojí spousta práce a mimo jiné jeden dost velký neúspěch s našlápnutým startupem s mezinárodními ambicemi.

  Odkazy k epizodě:

  Rozhovor s videem na stránkách Red Bull CZPodcast Rozhovory z Česka na Apple Podcasts a na SpotifyFacebook MIZUBIZU s historkami z Japonské cestyZuzčin projekt Moje ČeskoČlánky na Travel Bibli od Zuzky Blažkové (Cabejškové): Plánujete na kole cestu kolem světa nebo jen několikadenní výlet na kole? Průvodce přípravami v 9 bodech8 oblastí, ve kterých ze mě cestování udělalo lepšího člověkaHomestay: žijte na cestách jako domaHolka sama na cestách: 22 tipů, jak cestovat pohodlně a bezpečněKniha Travel BibleHudba: David Szestay
 • Rozhovor s Evou Kubátovou, autorkou skvělého webu Mexikopedie. Téma rozhovoru je tedy myslím celkem jasné. Bude to o Mexiku, cestách po něm, jídle, životě v jeho největším městě, manželství s Mexičanem a výchově dítěte v zemi, která se od Česka pořádně liší. Máte se na co těšit!

  Evě teď před Vánoci 2020 vychází v nakladatelství Argo knížka Mexikopedie s podtitulem Abecedář mexické kultury, kterou můžeme jedině doporučit! Koupíte ji ve všech knihkupectvích a brzy snad i přímo na webu Mexikopedie.cz.

  Odkazy k epizodě:

  Web Mexikopedie.czKniha: Mexikopedie, Abecedář mexické kulturyMexikopedie na FacebookuMexikopedie na YouTubePrůvodce na Travel Bibli: Mexiko – tequila, výborné jídlo a krásná přírodaNomádský průvodce: Playa del Carmen, Mexico – karibský ráj (nejen) pro digitální nomádyRozhovor – Luba a Tom: O cestě na kole z Kanady do Patagonie. Se dvěma psyKniha Travel BibleHudba: David Szestay
 • Rozhovor s Karlem Štěpánkem alias Travel4ever. Je to maník a showman, který v průběhu pěti let na cestách vyzkoušel snad nejvíc podivných povolání z knížky Travel Jobs. Rok strávil v Indii a Nepálu, což ho řádně poznamenalo, a o něco později si vzal holku z Argentiny. Čeká vás odlehčený díl plný skvělých historek, ale samozřejmě i praktických zkušeností.

  Odkazy k epizodě:

  Web Travel4everKarel na Instagramu jako @travel4ever.czKarel na FB jako travel4ever.czKarlův článek 16 praktických tipů pro cestu kolem světaČlánek 7 neobvyklých profesí, které můžete dělat na cestáchVýběr 10 nádherných IG cestovatelských účtů, o kterých jste nevěděli, kde je Karel jedním z 10Kniha Travel JobsKniha Travel BibleHudba: David Szestay
 • Hostem podcastu je Tomáš Slavíček – fotograf, novinář a dobrodruh, který mimo jiné nějakou dobu provozoval kavárnu v Hanoji a učil Vietnamce pít alkohol od Žufánka. Potkali jsme se kdysi ve Vietnamu a už tehdy jsem věděl, že jednou musíme podcast natočit. Klaplo to až online v karanténě. Bavili jsme se o jeho první velké nomádské cestě po Asii, práci pro vietnamské noviny a životě v hlavním městě země, o kavárně i návratu do Česka. Už jenom o motorkách a Vietnamu bychom si zvládli povídat dlouhé hodiny, do podcastu jsme se proto snažili vybrat to nejlepší. Tak si to užijte!

  Odkazy k epizodě:

  Tomáš na FacebookuTomáš na LinkedInZmiňovaný článek o výbuchu v HanojiČlánek ve Forbesu: Byznys po asijsku. Jak se Čech snaží prorazit s kavárnou v HanojiObjektiv ČT: Vietnamské motorky očima Tomáše SlavíčkaKniha Travel BibleHudba: David Szestay
 • Rozhovor s Alexem Novotným, zakladatelem firmy DronPro. Tenhle díl bude trochu speciální tím, že v něm řešíme téměř čistě právě drony. Nejvíc ve spojitosti s cestováním, focením a natáčením. Podívali jsme se ale i na ostatní obory, kde se drony využívají, a kam to celé může směřovat.

  Odkazy:

  Web DronProDronPro na FacebookuWeb Drone RegulationsDron na cesty – DJI Mavic Air 2Podcast: Petr Jan Juračka: S dronem na K2 i Kilimandžáro. Co bude dál?Kniha Travel BibleHudba: David Szestay
 • Soňa alias Pouštní liška od roku 2015 žije a pracuje na Blízkém Východě. V rozhovoru jsme si tak povídali hlavně o životě a cestování v tomto regionu. Soňa přes tři roky strávila prací v marketingu v Kuvajtu, od konce roku 2018 žije v Ománu. Bavili jsme se zdaleka nejen o tom, co je v těchto zemích zajímavé pro cestovatele. Dostali jsme se třeba k tomu, jak se Soňa začlenila do arabského pracovního kolektivu jako žena a cizinka, jak Kuvajťané tráví volný čas, jak je to v obou zemích s pracovními vízy i co si Ománci zapamatují z návštěvy Brna.

  Odkazy k podcastu:

  FB stránka Pouštní liška mezi ArabyBlog Pouštní liška mezi ArabySoňa na Instagramu jako @liskablogujeČlánek – Omán – Švýcarsko Středního východuPodcast – Lukáš Synek: 3 roky v Saúdské Arábii a cestování po Blízkém východěPodcast – Jirka Kalát: O Izraeli, cestování po Blízkém východě i krásách EstonskaPodcast: Markéta Kutilová: Islámskému státu na dostřelPodcast: Lucie Drbohlavová: „Je potřeba, aby lidé cestovali s otevřenýma očima, ušima a srdcem”Kniha Travel BibleHudba: David Szestay