Fiktion – Tsjekkia – Anbefalte podcaster

 • Jsem. Ani myslet nemusím.
  Mia in Lines

 • by Mr AnubisDON'T BE UPSET THAT PEOPLE WANT TO HATE ON YOU. REMEMBER THEY HAD TO THINK OF YOU FIRST... LIFE HACK #1This podcast is about life experiences Some are true ,some are 100% fiction and some have a little of both.. Hope you enjoy.. ;-) Support this podcast: https://anchor.fm/dj-tonka/support

 • Fun podcast is a podcast for people who are working eg: when you are driving to work and you want company plug in our podcast we will definitely give you a shit to think about.This podcast has got no rules, we talk about whichever subject and whatever we feel like, there is no filter like others, which makes our podcast stand out.If we have a idea we just run with it and we are ready to face the consequences. Support this podcast: https://anchor.fm/sagar-veer/support

 • Horké Tunisko, Rusko, Francie a Československo. Čtyři země, v nichž se odehrávají osudy dvou sester, dcer admirála Carské námořní flotily.„Jaro v Kartágu“ je prvním ze šesti románů, jehož vyprávění končí na počátku Velké vlastenecké války.Po otcově násilné smrti jsou matka se dvěma dcerami od sebe roku 1920 v Sevastopolském přístavišti odervány davem, když se snaží nastoupit na loď a opustit Rusko zachvácené rudým morem.Osamocená patnáctiletá Máša nedobrovolně odplouvá na bitevní lodi „Generál Alexejev“ do Tuniska. Tato inteligentní, vzdělaná a průbojná mladá dáma se ještě během cesty stane námořním kadetem, i když tato vojenská funkce je určena jen pro mladé muže. Aby v emigraci přežila, musí se přizpůsobit. Stane se posluchačkou Námořního sboru poslední ruské eskadry v pevnosti Jabal-Kebir blízko Bizerty. Naučí se ještě arabsky a nářečí Tuaregů. Poté vystuduje matematickou fakultu na Karlově univerzitě v Praze a odjíždí do Paříže. Pracuje v různých profesích. Postupně se stane investičním bankéřkou a před začátkem Druhé světové války i poradkyní generálního guvernéra Tuniska.Matka, Anna Karpovna, vdova po admirálovi, hraběnka, hovořící plynně několika jazyky, zůstává s roční Sašeňkou v náručí v rozervaném  Rusku. Aby zachránila život sobě a své dceři, volí cestu změny jména a identity. Stává se negramotnou uklízečkou Ňurou, která mluví jen ukrajinsky. Myje nádobí a žijí v přístavku ke kotelně na dvoře jednoho velkého moskevského domu. Saša před začátkem války dostuduje zdravotní školu, prožívá svou první nenaplněnou lásku, dozvídá se své skutečné jméno a je mobilizována na frontu.V „Jaru v Kartágu“ a jeho navazujících částech „Osamělý je všude na poušti, K radosti musí být dva, Chrám smíření, Estomihi a Ave Maria“ vypráví spisovatel Václav V. Michalskij životní příběhy Mariji a Alexandry na pozadí historických událostí 20. století.

 • Zpověď Trestance /STN/ & Dobré Zprávy /STN + Farmr/

 • Sérii povídek uvedenou pod názvem Digitální spisovatel napsala pro Český rozhlas umělá inteligence založená na systému GPT2 a GPT3. Algoritmus dostal za úkol vytvořit svůj vlastní příběh na základě tisíců knih od renomovaných autorů, které si nastudoval. Výsledkem je pět povídek – sci-fi, milostný příběh, detektivka, horor a historický román. Experimentální série Digitální spisovatel testuje limity umělé inteligence, která dostala za úkol napsat vlastní příběhy s vlastními hrdiny a originální zápletkou. Jak se to Digitálnímu spisovateli podařilo, posuďte sami.

 • Václav Hrbek čte Václava Michalského, autorské čtení překladatele

 • Some things doesn't add up regarding Anna Bey and her school of affluence.
  Give this a read :)
  https://tattle.life/tags/anna-bey/

 • Filthy-minded historian, Aoife Bhreatnach, explores books from the ‘censored in Ireland’ list. From great literature, mediocre reads, sex manuals, true crime and pulp fiction to memoirs of gay life, thousands of books were censored in Ireland. Were those ‘bad books’ indecent or obscene? Join Aoife as she reads like a smut-obsessed censor, looking for the rude bits in all kinds of books.

 • Dragon Shield: Kingdoms is a fantasy-story podcast featuring the human and dragon characters of the popular Dragon Shield line of trading card game accessories.

 • Podcast Klekání je původní autorská série hororových audiopříběhů v žánrech sci-fi, fantasy, folkloru a pohádek. Jednotlivé epizody najdete na webu klekani.cz nebo v podcastových aplikacích jako iTunes, Spotify či Google Podcasts.

 • Strašidelné internetové historky a pověsti psané tak, aby posluchače vyděsily do morku kostí. Najdete v nich vraždy, paranormální jevy a záhady všeho druhu. Cílem je přesvědčit vás, že je příběh založený na opravdové události. Žánr se z anonymních blogů šířil i po mainstreamových médiích (výrazným příkladem je Slender Man). Nechyběly ani televizní adaptace, třeba Candle Cove a NoEnd House.

  Celá série na YouTube: https://smarturl.it/Creepypasty

  Můj IG: https://www.instagram.com/mica_mik/

  artwork od Veroniky Kuncové

 • "Vy snad nemáte prorocké sny? To ještě přijde. Tady v Díře je má každý druhý." Zatímco soukromí detektivové Olbram Olbracht a Palamédés Lafka vyšetřují prazvláštní zločiny, iracionální zmizení a nenormální vraždy, žije si Díra vlastním životem - kavky vysedávají na lavičkách a recitují klasickou literaturu, lidé se bojí pít kávu a temnými uličkami se plíží něco s kopyty. Díra je podcastový seriál z pera spisovatelů Zaška (@spisovatelzasek) a Martina Bečana (@martin_becan).

  Efekty pochází z databází freesound.org a freesfx.co.uk

 • A collection of different Dramione one-shots, Presented by ETL Echo.
  Including DHR Advent 2020, and works from Senlinyu, Musyc, Raven_Maiden and more!

 • Podcast o fantastice, komiksech, hrách a radikální politice zleva a zespodu. Kritický pohled na popkulturu je nový punk.

  rudinerdi.wordpress.com

 • Sarcasm is a dying art form.The perfect meeting of over the top sarcastic humor and WAY too much caffeine. People watching with a bad attitude. Always with an eye for the funny. Support this podcast: https://anchor.fm/caffeinatedhumor/support

 • We read aloud great writing. We listen for what we love. We become more powerful writers. Inspired by Gateless Writing &
  hosted by Becky Karush.

 • Kriminelt er en podkast fra Gyldendal. Her kan du bli bedre kjent med noen av de største og beste krimforfatterne vi har, og lære mer om deres skrivemetode, liv og litterære univers.

 • Pojďte se zaposlouchat do bájných příběhů, pověstí a vyprávění z krajiny odkud pocházíme.