Vitenskap – Polen – Nye podcaster

 • Все подкасты серии объединяет один вопрос «Почему так называются созвездия?»
  Каждый подкаст рассказывает об одном созвездии, связанные с ним легенды всего Мира и интересные факты.
  В качестве ведущих выступают лекторы разных планетариев страны. Они озвучивают классическую древнегреческую легенду, давшую название этому созвездию.
  В подкастах звучат live — интервью с летчиками — космонавтами.

 • ''CO DO ZASADY'' to podcast w którym dotykam tematyki prawa, zarówno w sferze orzeczeń, przepisów jak i wykładni językowej czy szeroko pojętego ''kreowania'' kolejnych przedstawicieli zawodu prawniczego.
  To miejsce na krótsze i dłuższe treści, czasem z przymrużeniem oka a czasem z pełną powagą. To również przestrzeń dla przemyśleń o tematyce zgoła innej niż prawna, co za tym idzie - sfera która nie zamyka się na inne dziedziny życia.

 • Join obstetrics and gynecology specialists as they discuss their approaches to diagnosing, treating and supporting women in a range of clinical situations. The conversations explore optimising maternal outcomes, managing severe PHH, and best practices for OBGYN procedures.

  This independent medical education podcast is for HCPs with the ultimate goal of improving care for their patients. For more information, visit www.cor2ed.com

 • Wykłady, seminaria, spotkania otwarte. Rozmowy o odkryciach naukowych, psychice i relacjach międzyludzkich, wydarzeniach społecznych i politycznych. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzieje się tyle ciekawego! Chcemy się dzielić tym, czego sami doświadczamy, dlatego dołącz do naszej społeczności poprzez podcasty, które poprowadzą Cię w obszary warte poznania. Słuchaj nas gdzie i kiedy chcesz! I pamiętaj: świat jest tak ciekawy, że warto go poznawać z każdej możliwej strony!
  https://podcasty.wsiz.edu.pl


 • Welcome to Theory of Us – where social psychology meets philosophy in a fascinating fusion! Join me each episode as we dive deep into the human psyche, unravel the threads of our social connections, and ponder life's big questions with curiosity and wit.

  So, gather your thoughts and tune in as we delve into the social labyrinth, navigating the twists and turns of our shared human experience. Together, let's discover the essence of our interconnected journey, one conversation at a time.

  Exploring us one theory at a time, I’m Ed Barlow; stay curious, friends.🎧

 • Media - Manipulacje to podcast ,w którym zdobędziesz informacje o szeroko rozumianej dezinformacji w mediach. Poznasz techniki wpływu społecznego i manipulacji. Dowiesz się jak media wpływają na nas, na nasze życie, prace, otoczenie, na wybory jakich dokonujemy w życiu codziennym. Sprawdzisz czy nie jesteś uzależniony od mediów społecznościowych. Posłuchasz o niezwykłych eksperymentach psychologicznych. Poznasz historie największych dyktatorów.
  Jest to podcast dla ludzi chcących zbudować odporność i krytyczne podejście do dezinformacji którą jesteśmy dzisiaj otoczeni z wszystkich stron.

 • In school, people told us to behave in class. We think we should act with class yet on our own terms. Our bodies have communicated with one another since the beginning of our existence, and it's high time we all use this knowledge to navigate conflicts, negotiations or understand others (and ourselves) better. Let's behave in a way that expresses what we want to convey.We tackle lying, social engineering, non-verbal cues through neurobiology, the subconscious mind, linguistics and more. We work as consultants thus many of the stories we tell really happened yet their details were changed.Join us!Marcin Konkel & Jarek Nuszczyński

  subscribe.konkel.co

 • Narration of the 19 chapters researched and authored by website creator Marek Czapiewski. Permission granted by creator/author to narrate this website for the podcast. For references and pictures, please visit reset676.com

  Unfortunately, we do not all have the time to read so I decided (for my sister, initially) to narrate these 19 chapters as I find this information to be incredibly detailed and interesting.

  My own personal opinions and musings may be dotted throughout episodes but please not that they are nothing more than that: my opinions.

 • Płciownik jest podcastem Stowarzyszenia Naukowego Seksuologii Stosowanej. Nazwa podcastu nawiązuje do „Słownika płciowego” z 1913 r. autorstwa jednego z pionierów polskiej seksuologii - Stanisława Kurkiewicza.

 • O biotechnologii w przystępnych słowach. Kanał prowadzony przez biotechnolożkę i doktorantkę.

 • Po pierwsze gleba! To podcast przeznaczony dla rolników, ogrodników i sadowników. Mówimy o regeneracji, rekultywacji i dbaniu o glebę, tak aby jej nie degradować i jednocześnie aby dała nam jak największe, zdrowe plony! To wiedza dzięsiątków lat przedstawiona w przystępny sposób. Drogi słuchaczu, zapraszam Cię w fascynującą podróż i opowieść o glebie. Pamiętaj! Człowiek żyje, kiedy żyje gleba!

 • Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) działa na rzecz internacjonalizacji polskiej nauki. Dąży do umocnienia doskonałości naukowej, umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych, a także do promocji Polski - jej języka oraz kultury w celu budowania wizerunku kraju oferującego interesujące możliwości edukacyjne i badawcze.

 • Świadek ze słyszenia to autorski podcast dr Piotra Misztala, adwokata, nauczyciela akademickiego, głównego specjalisty w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Celem podcastu jest popularyzacja polskiego procesu karnego. Autor stawia na praktykę dlatego chciałby, aby przekazywane treści miały właśnie taki walor. Piotr Misztal opowie o ciekawych sprawach karnych, kontrowersyjnych zagadnieniach. Będzie to proces karny oczami Piotra Miszala, subiektywnie do granic możliwości.

 • Popularyzuję wiedzę o prawie - tzn. Rozmawiam o nim ze specjalistami :))
  https://linktr.ee/podcastprawny

 • SUSCASTY to cykl podcastów o SUSTAINABILITY (zrównoważonym rozwoju).

   

  Zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych, globalnych i współczesnych wyzwań, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni – jako społeczeństwo i biznes. To temat, który ma wiele różnych wymiarów, poczynając od tych związanych z klimatem, które przez lata były najbardziej popularne, poprzez zagadnienia społeczne, które wpływają na jego kondycję, po aspekty etyczne, prawne i gospodarcze.

   

  Zrównoważony rozwój wkroczył też jakiś czas temu do polskich firm i obserwujemy coraz dynamiczniejszą transformację czy wręcz rewolucję polskich przedsiębiorstw w kierunku większej odpowiedzialności. Wiemy, że temat jest bardzo szeroki i skomplikowany, dlatego przygotowaliśmy dla Was nowy kanał Kantar Polska, w którym dzieląc się z Wami danymi, zapraszając gości – praktyków i teoretyków zrównoważonego rozwoju – będziemy przekazywać Wam wiedzę potrzebną do zrozumienia tej rewolucji i podjęcia działań w Waszych firmach.

   

  Zapraszamy do słuchania naszych Suscastów – nazwa absolutnie nie jest przypadkowa. Do słuchania zachęcamy szczególnie ludzi biznesu, osoby zarządzające ESG w firmach i organizacjach, NGO, szukających nowych możliwości rozwoju zawodowego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju. Dzielcie się z nami swoimi opiniami i pomysłami oraz czytajcie przygotowane przez nas specjalne publikacje, które będą towarzyszyć każdemu odcinkowi.


  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

 • Socraticus Ridiculus con Pablo Pérez es un show donde dos comediantes y un invitado conversan acerca de la existencia, el amor, el odio, la comedia, el drama, la filosofía de la vida, la filosofía de la muerte, películas, marketing, superación personal, sabotaje personal, personas interesante, personas aburridas, política, extraterrestres, astro física sin saber, perritos, gatitos, meditación, religión, ateísmo, libros, biología y otro montón de cosas en la vida.Miren el podcast en youtube.com/socraticusridiculus

  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

 • Zapraszamy do oglądania i słuchania nowego cyklu videokastów Polskiej Akademii Nauk "Świat Okiem Nauki", w którym zapoznają się Państwo z najnowszymi osiągnięciami i odkryciami polskich naukowców z różnych dziedzin wiedzy. W każdym odcinku będziemy rozmawiać z ekspertami, którzy podzielą się z nami swoimi badaniami i ciekawostkami ze świata nauki, a także opowiedzą, jak nauka wpływa na nasze życie i społeczeństwo. Naszym celem jest pokazać, że nauka jest ciekawa, fascynująca i przydatna dla ludzkości.

 • Seria podcastów zainspirowana encykliką Laudato si' papieża Franciszka. Rozmowy z ludźmi, którzy na różnych płaszczyznach wpisują się w przesłanie ekologii integralnej.