エピソード
-
1997 metų gruodžio 19-tąją į pasaulio kino teatrus išplaukė Jameso Camerono epinė drama „Titanikas“, pasakojanti tikrą istoriją apie prabangų okeaninį lainerį, kuris 1912 metais jau per pačią pirmąją kelionę susidūrė su ledkalniu ir nuskendo, pražudydamas daugiau kaip 1 500 keleivių ir įgulos narių. Filmas išgarsino jaunąsias kino žvaigždes Leonardo DiCaprio ir Kate Winslet ir pelnė 11 „Oskarų“, įskaitant geriausio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausios muzikos.
Ved. Julius Juchnevičius -
Prieš porą metų šią gruodžio 18-tąją Edinburgo universiteto meno istorijos profesorė Genevieve Warwick laikraštyje „Observer“ paskelbė savo mokslinio tyrimo išvadą, kad stiklinis Pelenės batelis iš tiesų yra šmaikštus literatūrinis Charles'io Perrault pokštas, kuriame pašiepiama Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV aistra batams, taip pat ir Versalio veidrodžių salė. Tai turėjo būti „literatūrinis prancūzų ekonominio modernumo atspindys“, prieš porą metų teigė profesorė.
Ved. Julius Juchnevičius -
エピソードを見逃しましたか?
-
Prieš šešeris metus šią gruodžio 17-tąją Misūrio valstijoje apygardos teismo teisėjas nurodė, kad 29 metų Davidas Berry jaunesnysis, atlikdamas vienerių metų laisvės atėmimo bausmę už brakonieriavimo, mažiausiai kartą per mėnesį turės žiūrėti animacinį filmą „Bambis“. 1942 metais sukurtame Disnėjaus filme „Bembis“ mažas elniukas, lekia raginamas paskui bėgančios motinos per mišką, kai staiga išgirsta šūvį.
Galiausiai sustoja, apsisuka ir sušunka: „Mums pavyko!“ Tačiau širdį veriančioje scenoje paaiškėja, kad Bambis liko vienas - medžiotojo kulka pakirto jo motiną. Būtent dėl šio epizodo filmukas atsidūrė Misūrio teismo salėje, kur buvo nagrinėjama didžiausia valstijoje elnių brakonieriavimo byla.
Ved. Julus Juchnevičius -
1773 metų gruodžio 16-tąją Bostono uoste grupė Masačusetso kolonistų, persirengusių indėnais mohavkais, įlipa į tris arbatos prikrautus laivus ir į uostą išmeta 342 dėžes su arbata. Vidurnaktį surengtas reidas, kuris buvo pramintas „Bostono arbatos vakarėliu“, buvo protestas prieš tais metais britų parlamento priimtą Arbatos įstatymą, kuriuo buvo siekiama išgelbėti
žlungančią East India arbatos bendrovę, gerokai sumažinant arbatos mokestį ir suteikiant jai faktinę Amerikos arbatos prekybos monopoliją.
Ved. Julius Juchnevičius -
Lygiai prieš septynerius metus šią gruodžio 12-tąją seniausio ir tituluočiausio Amerikos žodyno „Merriam-Webster“ redakcija paskelbė metų žodį - „feminizmas“. Žodynas jį apibrėžia kaip „politinės, ekonominės ir socialinės lyčių lygybės teoriją“ ir „organizuotą veiklą moterų teisių ir interesų labui”.
Ved. Julius Juchnevičius -
1901-ų metų gruodžio 12-tąją Italų fizikui ir radijo pradininkui Guglielmo Marconi pavyksta perduoti pirmąjį radijo signalą per Atlanto vandenyną ir užčiaupti skeptikus įrodinėjusius, kad dėl Žemės išgaubtumo radijo signalas nenuekliaus toliau nei trys šimtai kilometrų. Radijo signalas - Morzės abėcėlės kodas, reiškiantis raidę „s“ - nuskriejo daugiau kaip tris tūkstančius kilometrų nuo Poldhu miesto Kornvalyje, Anglijoje, iki Niufaundlendo, Kanadoje.
Ved. Julius Juchnevičius -
Lygiai prieš septynerius metus šią gruodžio vienuoliktosios dieną Saudo Arabijos kultūros ministras pranešė, kad šalyje po trisdešimt penkerių metų pertraukos bus atidaryti… kino teatrai. Tai buvo šalies vienas iš daugybės žingsnių siekiant pertvarkyti visuomenę ir savo įvaizdį po dešimtmečius trukusio griežtosios linijos valdymo.
Ved. Julius Juchnevičius -
1901 metais gruodžio 10-tąją Stokholme įteiktos pirmosios Nobelio premijos už nuoplenus fizikos, chemijos, medicinos, literatūros ir taikos srityse. Ceremonija vyko minint penktąsias dinamito ir kitų sprogstamųjų medžiagų išradėjo švedo Alfredo Nobelio mirties metines. Savo testamente Nobelis nurodė, kad didžioji dalis jo didžiulio turto būtų sukaupta fonde, kurio palūkanos „kasmet būtų skirstomos premijomis tiems, kurie per praėjusius metus atnešė didžiausią naudą žmonijai“. Nors Nobelis viešai nepateikė jokių paaiškinimų, kodėl įsteigė šias premijas, plačiai paplitusi nuomonė, kad jis taip pasielgė dėl moralinės graužaties, kad jo išradimai sėja mirtį karuose.
Ved. Julius Juchnevičius -
1993 metų gruodžio 9-tąją buvo paskelbta, kad po penkto išėjimo į atvirą kosmosą (tuo metu tai buvo rekordas), misija, kurios tikslas buvo kosmose pataisyti sugedusį teleskopą „Hubble“, buvo visiškai sėkminga. Story Musgrave'as ir Jeffas Hofmanas atliko ilgiausią per 11 dienų trukusią misiją išėjimą į atvirą kosmosą - ten jie praleido septynias valandas ir 21 minutę atlikdami paskutinę užduotį: jie turėjo išskleisti 12 metrų saulės baterijas, kurios maitina „Hubble“.
Ved. Julius Juchnevičius -
Lygiai prieš porą metų šią gruodžio 6-tąją Indonezijos parlamentas patvirtino naują baudžiamąjį kodeksą, kuriuo šalyje draudžiama užsiimti nesantuokiniais lytiniais santykiais. Pagal naujus įstatymus, kurie turi įsigalioti po trejų metų, už nesantuokinius lytinius santykius bus baudžiama laisvės atėmimu iki vienerių metų. Nesusituokusiems draudžiama ir gyventi kartu - jie gali būti įkalinti iki šešių mėnesių. Svetimavimas taip pat bus įkalinimu baudžiamas nusikaltimas.
Ved. Julius Juchnevičius -
Prieš penkerius metus gruodžio 4-tąją žurnale „Ecology Letters“ paskelbtame Mičigano universiteto mokslininkų tyrime teigiama, kad Šiaurės Amerikos migruojantys paukščiai dėl klimato kaitos mažėja, o jų sparnai ilgėja.
Ved. Julius Juchnevičius -
1992 metų gruodžio 3-iąją 22-ejų britų kompiuterių inžinierius Neilas Papworthas iš asmeninio kompiuterio „Vodafone“ tinklu išsiunčia pirmąją žmonijos istorijoje SMS žinutę. Kolegai jis parašė: „Linksmų Kalėdų“. Papworthas, dirbo komandoje, kūrusioje britų telekomunikacijų bendrovės „Vodafone UK“ trumpųjų žinučių centrą - sms centrą.
Ved. Julius Juchnevičius
(DI iliustracija) -
Lygiai prieš dešimt metų šią gruodžio antrosios dieną tada dar gyvas vienas žymiausių pasaulio mokslininkų Stephenas Hawkingas pareiškė, kad pastangos sukurti vadinamąsias „mąstančias mašinas“ gali reikšti žmonių rasės pabaigą. Tokį įspėjimą profesorius pateikė atsakydamas į klausimą apie jo naudojamos bendravimo technologijos atnaujinimą, kuris pasitelkia tam tikrą dirbtinio intelekto formą. Jis sakė, kad saikingas DI naudojimas- nieko bloga, bet sofistikuotos nežmogiško intelekto formos kelia daug rizikų.
Ved. Julius Juchnevičius -
1911 metų lapkričio 28-ą dieną Baltųjų rūmų kambarinė Elizabeth Jaffray savo dienoraštyje rašo apie pokalbį su prezidentu Williamu Howardu Taftu ir jo žmona apie vis didėjantį šalies vadovo liemenį. Pasak Baltųjų rūmų istorijos asociacijos, kambarinė buvo cituojama ir 26-tais metais išleistoje knygoje „Baltųjų rūmų paslaptys“, kur susirūpinimą jai kėlė didėjančios prezidento apimtys.
Ved. Julius Juchnevičius -
1922-ų metų lapkričio dvidešimt šeštąją Egipto Karalių slėnyje britų archeologai Hovardas Karteris ir lordas Karnarvonas tapo pirmaisiais žmonėmis, kurie po daugiau nei 3 000 metų įžengė į karaliaus Tutanchamono kapą.
Ved. Julius Juchnevičius -
Prieš keturiolika metų lapkričio 25-tąją aukcione Londone už maždaug tris šimtus tūkstančius eurų parduotas pistoletas, kurį 1963 metų filmo „Su meile iš Rusijos“ reklaminiame plakate laikė Džeimso Bondo vaidmens atlikėjas Šonas Koneris.
Ved. Julius Juchnevičius -
2012 metų lapkričio 22-ąją rusijos teisėjas atmetė ieškinį prieš Madonną dėl tų pačių metų vasarą sankt peterburge vykusio koncerto metu atliktų veiksmų, kurie, anot prieš homoseksualus nusistačiusių grupių, pažeidė vietos įstatymą, draudžiantį propaguoti homoseksualų elgesį, o tai gresia tautos išnykimu. Tą vasarą Madonna prieš tai dar koncertavo ir pačioje maskvoje, kur išreiškė palaikymą „Pussy Riot“, kurios narės buvo nuteistos už koncertą cerkvėje.
Ved. Julius Juchnevičius -
1976 metų lapkričio 21 dieną Niujorke įvyko filmo „Rokis“, kuris šlovės spinduliais nušvietė Sylvesterį Stallone, premjera. Visos šalies kino teatruose filmas pradėtas rodyti po poros savaičių, kino salės buvo sausakimšos. Filmas - ir čia jau tikrai nustebsite, nes būsite pamiršę - pelnė 10 kino akademijos nominacijų, įskaitant geriausio aktoriaus ir
geriausio originalaus scenarijaus kategorijose, nors Stallonė tuo metu buvo dar mažai žinomas.
Ved. Julius Juchnevičius - もっと表示する