Episodes
-
З початком повномасштабного вторгнення волонтери почали все більше передавати до шпиталів та стабілізаційні пункти адаптивний одяг, який можуть легко одягнути поранені воїни. Їх створюють з липучками, кнопками та додатковими розрізами.
Особливий одяг, який шиють волонтери Мощуна унікальний не лише своїм кроєм під потреби військових , але й має яскраві принти у вигляді котиків, зайчиків та квіточків. Вони кажуть, головна мета - підтримати військових на етапі відновлення.
Відшивають адаптивну білизну та забезпечують поранених захисників спеціальними подушками — «кісточками» волонтерська група “Труселькові феї Мощуна”, яка працює у 5-ти кілометрах від адміністративної лінії столиці.
-
Четвертий епізод подкасту присвячений волонтерам, які створюють “Кікімори”. Це спеціальний маскувальний одяг для військових, які масово плетуть ще з 2014 року.
Для виготовлення використовують стару мішковину, мотузки, джгути та спанбонд. “Кікімори” дозволяють бійцям бути одночасно зеленню, листям, і навіть снігом у зимову пору. Вони бувають у формі комплекту – куртка та штани, і пончо – своєрідного плаща. Про створення костюмів, які захищають захисників від ворожих очей - слухайте у новому випуску “Volonterka”.
-
Missing episodes?
-
Новий випуск “Volonterkа” присвячений жінкам, які готують не лише для своєї родини, але й дбають про українських військових.
Волонтери продовжують допомагати та підтримувати українських військових на найгарячіших напрямках. Небайдужі жінки об'єднуються у невеликі осередки та передають захисникам частинку тепла та домашнього затишку. Вони щодня безперервно готують страви для наших воїнів. Одні на спільній кухні варять за власними рецептами варення та соуси, які закладають у спеціальні пакети. А інші готують сухі борщі та супи, створюють енергетичні батончики та сушать різноманітні фрукти для швидких перекусів військовим.
-
Другий епізод подкасту присвячений волонтерам, які створюють окопні свічки та багаторазові грілки. Вони є найбільш затребувані у зимовий період. Окопні свічки призначені для отримання світла, обігріву, сушіння одягу та приготування їжі.
Окопна свічка є універсальним і довготривалим джерелом тепла у складних умовах життя. Окопна свічка здатна обігріти та освітити невелике приміщення. Великою перевагою окопних свічок є простота конструкції та доступність матеріалів, що необхідні для їхнього виготовлення. Популярності в Україні окопні свічки набули з 2014 року з початком російсько-української війни.
Нашій знімальній групі вдалось поспілкуватись з ГО «Берегині з Ірпеня», волонтерською групою «Трусалькові феї Мощуна», учасниками БФ «Сильні серцем» з Боярки та волонтерською групою «Немішаївські бджілки».
-
Епізод подкасту волонтерських ініціатив присвячений людям, які займаються клопіткою ручною працею - плетуть маскувальні сітки. Ними українські воїни маскують техніку, позиції та бліндажі.
Герої подкасту, жителі Ірпеня, Мощуна, Немішаєвого та Мирчі, що на Бородянщині, розповіли свої історії волонтерства, поділилися досвідом, та труднощами що виникають під час роботи.