Episodes
-
A szexuális bántalmazás, testi fenyítés, erőszak, de már egy pofon is kimeríti a családon belüli abúzus fogalmát. Szilágyi Liliána esete is azt mutatja, egy gyermek nagyon sokáig képes magában hordozni kiskori sérelmeit, hiszen az emberi természet “nagyon okosan” lehasítja a fájdalmas emlékeket. Egy gyerek feltétel nélkül hisz és bízik a szülőben. A mérgező szülők azonban egy életre megnyomoríthatják a lelket. Nem lehet nevelési eszköz és hatalmi harc sem a verbális, sem a testi erőszak. Erről beszélgetünk az interjúban Bojti Andrea ifjúsági- és gyermekpszichológussal.
Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Singh Viki életébe relatív későn érkezett a siker, mert ő maga is félt tőle. Gyerekkorában indiai származása miatt számos bántást kellett eltűrnie, az egyik ilyen meghatározó élménye például az volt, amikor megnyert egy szavaló versenyt és az osztálytársai emiatt kiközösítették. Bár édesanyja komolyan trenírozta, hogyan védheti meg magát, mégsem ő a női példa előtte, miközben apukájával is számos hazugság árnyékolta be kapcsolatát. Hogyan tudott mindebből kitörni? Mi adja a muníciót mindennapjaiban? És vajon készen áll a családalapításra? Erről is mesél nekünk a #nofilter - Nők, filter nélkül Köböl Anitával című műsorban.
Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita.
-
Missing episodes?
-
Nagy Melanie neve az elmúlt időszakban kéretlenül is sokat forog a médiában. Nem telik el úgy nap, hogy ne olvasnánk róla valamilyen vonatkozásban, még ha az kizárólag csak egykori párja szájából, vagy éppen tollából származik is. A nyilvános megaláztatást is diplomatikusan tűri, elsősorban gyermekei érdekében, ám azt az interjúban is kimondja, a bíróságon nem fogja hagyni magát. Miközben kapott egy óriási publicitást, igyekszik helytállni anyaként és a munkájában. Emellett pedig kapott egy eszközt a kezébe: hangja van a roma nők érdekében. Kérdés hogyan és mire szeretné ezt használni!? Erről is szó lesz az interjúban! Ha tetszett a beszélgetés, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Csemer Bogi az Eurovíziós Dalfesztivál hangos sikere után a nagyon mélybe zuhant, úgy érezte, hogy szakmai pályafutása megrekedt, a számára annyira fontos értékállóság a haknik oltárán hevert, amit viszont zsigerileg elutasított. Így jó pár évébe telt, mire újra megtalálta magát és a helyét a zenei életben. Közben édesapja tragikus elvesztése árnyékolta be mindennapjait, amiből szintén fel kellett állnia. Ma boldog és kiegyensúlyozott, de őszintén tudott arról is beszélni, hogy 18 év után bizony a férjével is újra vissza kellett találniuk egymáshoz. A #nofilter - Nők, filter nélkül Köböl Anitával mai vendége Csemer Bogi! Értékes, celebség és allűrök nélkül!
Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Hogyan pusztít egy nárcisztikus? Milyen eszközökkel épít le módszeresen egy párkapcsolatban? Mitől érzi magát semmirekellőnek egy nárcisztikus szülő gyermeke? Milyen együtt lenni egy ágyban az ellenséggel? Fajsúlyos és bonyolult kérdéseket boncolgattunk Knapek Éva pszichológussal, akivel igyekeztem megfejteni a lehetetlent: mi zajlik egy nárcisztikusban? Van-e kiút számára és a romboló viszony elszenvedőjének? Honnan tudható, hogy hazugság vagy rózsaszín köd az, amit a mindennapokban átéltünk mellette? Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Gál Beatrix maga is bántalmazott gyermek volt, ezért küldetésének érzi a hátrányos helyzetben élő gyermekek kimentését a nem megfelelő családi életkörülményekből. De mit csinál egy nevelőszülő? Meddig marad nála a gyermek? Hogyan zárja ki, egyáltalán ki kell-e zárni a kötődést lehetőségét? Erről mesél az interjúban.
A hangtechnikai hibáért elnézést kérünk.
-
Attól függ, hogy trauma lesz a gyerek számára a. Több nagy hiba is van, amit ilyenkor elkövethetnek a szülők: az egyik ilyen, hogy üzengetnek egymásnak a gyereken keresztül. A másik pedig - és talán ez a legsúlyosabb-, amikor eszköznek használják a gyerekek a saját sértettségükben, haragból vagy bosszúvágytól fűtve. Hogy mit mond a válásról a gyermekpszichológus,valamint hogyan lehet kialakítani kisbaba korban a biztonságos kötődést, és mit jelent valójában a hétköznapi nyelvben csak liberális nevelésnek nevezett, egyébként demokratikus gyereknevelés, meghallgathatják a #nofilter - Nők filter nélkül Köböl Anitával legújabb adásában, melynek vendége Bojti Andrea klinikai gyermek- és ifjúságpszichológus.
-
"A szüleim csodálatosan kezelték a délszláv háború idején a helyzetet. Szerencsés vagyok, hogy nem éreztem, milyen apa nélkül lenni" - súlyos mondatok Dér Henitől, aki először osztja meg gyerekkori élményeit egy olyan meghatározó eseményről, mint a háború, amit ráadásul vajdasági magyarként éltek át Szerbiában. Édesapja egyébként szigorú erkölcsi értékek mentén nevelte, aki különösebben azt sem preferálta, hogy lánya elindult egy tehetségkutató versenyen, Magyarországon. Azóta eltelt húsz év, Heni sikeres előadó, feleség és anya, aki számára fontos a fiatal tehetségek támogatása is. Úgy látja, hogy bizony van miben megerősíteni őket: sok a tévút, a bizonytalanság, amiben kevés az önszeretet, vagy éppen túl sok az elvárás. Az interjú során ezeket a témákat boncolgattuk.
Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Újra #nofilter -Nők, filter nélkül Köböl Anitával! Az idei szezon első vendége Görög Zita, aki az elmúlt napokban hol a határon, hol a Nyugatiban segítette az ukrán menekülteket. Hogyan beszél gyermekeivel a háborúról? Mit keresett néhány idegen az otthonában? És milyenek a mai tinédzserek generációs nehézségei egy anya szemén át? Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Horányi Juli az X-faktor ötödik évadjának második helyezettje a műsort követően 3 évre teljesen eltűnt a nyilvánosság elől. Tudatos döntésének okáról mesél a mai #nofilter - Nők,filter nélkül Köböl Anitával adásában,sőt egy megdöbbentôen őszinte vallomást is hallhatunk tőle a szakmában uralkodó alkohol- és drogmámorról,ami átjárja a zenészipart,és arról, milyen az a belső kör,amiben ha nem vagy benne,akkor kitagad. Kendőzetlenül.
Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: kobol.anita
-
Balázs Andi jól állja a sarat, ha támadásokról van szó: csúfolódások a testről, számonkérés az anyaságról, cyber bullying és még sorolhatnánk, mi mindennel kell szembe néznie. A #nofilter -Nők, filter nélkül Köböl Anitával műsorban mesél arról, mennyire érzi kártékonynak a szélsőséges kommunikációt a testkép elfogadásáról, a bevágó tangabugyit és magamutogatást, ahogy arról is, látja -e magát anyaként a közeljövőben és vajon nem gátja-e ennek traumatikus gyerekkori élménye.
Ha tetszett a videó IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Címlapokon tündököl, több mint 170 ezren követik a közösségi médiában, évekig láthattuk egy napi sorozat sztárjaként, mégis nagyon keveset tudni róla. Nyári Dia több bulvár és női magazin hasábjain szerepelt már, láthattuk, milyen volt gyönyörű menyasszonyként, három éve boldog édesanya, ám igazán mélyinterjú korábban még sosem készült vele. Pedig van mondanivalója, bőven. Először is, hogy magát elsődlegesen színésznőként aposztrofálja, nem influenszerként. Nem esik nehezére megcsúnyulni a színpadon, sőt kifejezetten szereti, ha nem bájos babaarcán van a hangsúly. Mesél az anyaságáról, arról, hogyan tud egyszerre nő maradni, bújós feleség, és a családot összefogó tyúkanyó, és a beszélgetés végén felszínre kerül egy olyan családi titok, ami bár súlyként nehezedik rá, igyekszik elfogadni a dolgot.
Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Komoly szemléletváltásra van szükség a hazai oktatásügyben. Nézőpont kérdése, hogy ez a kérdéskör mennyire égető szükségletű, de az bizonyos, hogy a magyarországi szemlélet kezd leszakadni a nyugati, vagy éppen távol-keleti példáktól, holott Európában az ENSZ programjai között is kimagasló helyet foglal el az oktatás fejlesztése. De nem is akármilyen módon! A cél az, hogy a jövőben a tanulni vágyók aszerint fejlődhessenek, ami az erősségük, és ne kelljen megküzdeniük olyan tárgyakkal, témákkal, ami sem a képesítéshez nem szükségszerű, sem érdeklődési körében nem szerepel. Milyen lehetőségei vannak ma egy fiatalnak az oktatásban és hogyan lenne célszerű változtatni a kötelezettség alapú rendszeren annak érdekében, hogy a diákok tudásuknak és érdeklődésüknek megfelelő oktatásban részesüljenek? Távoli jövő, vagy egy folyamatban lévő változás egy mindannyiunkat érintő kérdésben? Homor Fatima oktatás fejlesztési kutató arról mesél a #nofilter - Nők, filter nélkül Köböl Anitával adásában, hogy az alapvető szemléletváltás vezetők, szülők és tanárok részéről is fontos irány annak érdekében, hogy a tanulni vágyók fejlődhessenek és megszerezzék a számukra fontos tudást.
Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Újra #nofilter -Nők, filter nélkül Köböl Anitával! Az idei szezon első vendége Görög Zita, aki az elmúlt napokban hol a határon, hol a Nyugatiban segítette az ukrán menekülteket. Hogyan beszél gyermekeivel a háborúról? Mit keresett néhány idegen az otthonában? És milyenek a mai tinédzserek generációs nehézségei egy anya szemén át? Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Kollányi Zsuzsit gyerekként elhagyták a szülei. Magára maradt öccsével, ezért évekig azért dolgozott, hogy biztosítsa megélhetésüket, így későn jött nála a siker. Zsuzsi azóta megbocsájtott édesanyjának és apjának, de abban biztos, hogy a rengeteg elfojtás szülőként maradandó sebeket okoz egy gyermekben. Ha kellett, együtt ivott az anyjával, ha kellett, dolgozni ment, mindig megtalálta a módját, hogy kapcsolódjon. De abban nagyon is biztos, hogy saját gyermekeit egészen már értékek mentén akarja nevelni. Min múlott, hogy nem rántotta magával a mélybe az ivászat és miért érzi fontosnak, hogy a nőknek megmutassuk, hogyan legyenek önmagukat? Erről szól az interjú, tartsatok velünk! Ha tetszett a videó IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Az énekesnő még ezt is bevállalja annak érdekében, hogy magánélete védve legyen. A 47 éves Wolf Kati simán letagadhatna tíz évet a korából. Ezért persze rengeteget tesz, de a genetikának is hálás érte. Azt viszont nem tagadja, hogy manapság nagyon nehéz dolga van a nőknek, hiszen minden a külsőségekről szól, a tiniknek pedig egyenesen gyötrelem, hogy nem lehetnek esetlenek, nem bukdácsolhatnak, nem fedezhetik fel önmagukat, mert minden azonnal fent van a neten. „Egy negyvenhét éves nőnek nehéz feladata, hogy a változó kort elkezdje megélni és azt valahogy normálisan, méltósággal, új dolgokat találva élje meg. Egy negyvenhét éves nő sose lesz olyan szép, mint egy huszonhét éves, ezt el kell fogadni és nem is kell arra törekedni, hogy ugyanúgy nézzünk ki. Nyilván egy hetvenéves is tud szép lenni és egy tizennyolc éves is tud nem szép lenni, hogy ha ő meg van zavarodva és nem találja a saját lelki békéjét. De a maga bájával és esetlenségével együtt a fiatalságnak van egy szépsége, egy frissessége. Persze én is arra törekszem, hogy jól legyek, egészségesen élek, rendszeresen járok edzeni, de a negyvenhét éves szépséget igyekszem megtalálni. A mai fiataloknak sokkal nehezebb dolguk van. Amikor mi tinédzserek voltunk, akkor megengedett volt a bénázás, hazamentél és el volt felejtve. Ma minden fel van kötve a netre, ezért nem tudnak lepihenni, nem tudják becsukni a tükröt, mert minden keep in touch, ott van minden hiba online és ez nagyon nehéz” – mondja Wolf Kati arra a kérdésre válaszolva, mi egy mai 47 éves nő életfeladata, hogyan éli meg a nőiességét. Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Három nő, akik mind örökbefogadó anyák. A pátoszos státusz azonban rengeteg kihívást rejt magában, ismeretlen terület, amiről eddig tabu volt beszélni: az örökbefogadás nehézségei, a traumatizált sorsok, az egyéni vívódások, amikor azt érzed, hogy más "kárán" lehetsz csak boldog. A múlt, amit nem szabad veszni hagyni egy gyermek lelkében, mert tudnia kell, honnan jött és merre tart. Őszintén az örökbefogadásról Tapasztó Orsival, a @nemakarokbeleszolni triumvirátus oszlopos tagjával, valamint a Vára Várt Alapítvány két dolgozójával, Pálinkás Évával és Lukács Rékával. Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Megrázó témával foglalkozunk a legújabb #nofilter - Nők, filter nélkül Köböl Anitával műsorban. Az utóbbi időben egyre többször lehetett hallani azt a fájdalmas tényt a hírekben, hogy tinédzserek önként véget vetnek az életüknek. Ma Magyarországon évente 30-40 fiatalkorú dönt úgy, hogy öngyilkosságba menekül, mert kilátástalannak látja az életét. Ez a szám rendkívül felkavaró, gondoljunk csak bele, egy osztálynyi fiatal nem lát más kiutat az életében, csak a halált. Pedig van megoldás, csak éppen a téma és a körülötte lévő gondolatok tabusítása, gyakran elbagatellizálása, vagy éppen a híradásokban romanticizált esetek nem engedik látni és észre venni annak fontosságát, hogy prevencióval és kellő odafigyeléssel hány gyermekéletet lehetne megmenteni. Én a minap felvállaltam és posztoltam is róla, hogy a lelki jól létem érdekében rendszeresen járok pszichológushoz, mert úgy érzem fontos arról beszélni, hogy ez ne legyen stigma, ciki, vagy ne gondolja úgy senki, hogy dilis az, aki pszichológushoz jár. Ez a műsor azt a célt hivatott segíteni, hogy kapaszkodót nyújtson a fiataloknak, ha úgy érzik szükségük van segítségre, illetve a szülőknek, tanároknak, barátoknak és mindenkinek, aki egy másik ember segítségére lehet azzal, ha odafigyel és megértéssel közeledik a másik felé. A Magyar Lelki Elsősegély telefonszáma: 116-123. Ha tetszett a videó, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON: @kobol.anita
-
Hogyan segíthet nekünk egy könyv a gyász és az elengedés feldolgozásában? Újra menő az olvasás! Tudtad, hogy ma Magyarországon 18 percenként jelenik meg egy új könyv? Ez európai viszonylatban is soknak számít, de egyúttal rá is világít arra, mekkora ereje van egy jó könyvnek, micsoda kapaszkodót tud nyújtani egy jó történet, és hogy mi, magyarok, igenis nyitottak vagyunk, érdeklődőek és fontos számunkra a kulturális érték. Tudtad, hogy létezik olyan, hogy irodalomterápia? Ez a megoldás túlmutat az önsegítő és önfejlesztő könyvek mibenlétén. A kettő különböző megoldást nyújt egy-egy élethelyzet vagy nehézség megoldására, mindkettő másképpen hat. A #nofilter – Nők, filter nélkül Köböl Anitával legújabb adásában éppen ennek a hatásait fejtegeti a műsorvezető vendégével, Kiss Edina írónővel. Az irodalomterápia nem más, mint egy önismereti csoportmunka azokon a történeteken át, amelyeket a könyvben olvashatunk. Persze bárki dönthet úgy, hogy ezeket pusztán arra használja, hogy elgondolkozik annak utóhatásán, kérdéseket tesz fel magának, döntéseket mérlegel, mert például egy-egy rövid novella így is képes hatni. Meglepő ereje lehet egy történetnek, amely elgondolkoztatja az olvasót, tovább pörgeti az eseményeket, mérlegelésre késztet. Kiss Edina egyik novellája például arról szól, vajon meddig tart az anyai gondoskodás, meddig tart az anyának az az út, az a feladat, ahogy együtt van, szereti a gyermeket, ahogy neveli, ahogy próbálja felkészíteni az életre és honnantól kezdődik a leválás, ha egyáltalán van ilyen. Ki tudja ezt vajon megmondani? „Nekem ez a történet az elengedéshez kapcsolódik. A kulcs nem feltétlenül a megoldásokban rejlik, hiszen minden élethelyzetben más segít, nem biztos, hogy ami nekem jó, az neked is segíteni fog. Az a jó történet szerintem, ami kérdéseket tesz fel, vagy pedig az olvasó magában tesz fel kérdéseket, egyáltalán mer feltenni kérdéseket, amiket lehet, hogy azelőtt nem is mert megtenni. Nagyon keveset tudunk még az emberi pszichéről. Mi van akkor, ha a saját pszichénk segítségünkre is van abban, hogy bizonyos lyukakat ki tudunk tölteni a már megtapasztalt élményekkel, hogy azok még hosszú-hosszú éveken keresztül is ott lesznek, mint erőforrás, vissza tudunk hozzájuk nyúlni” – meséli Edina az egyik nagyon erős és elgondolkodtató novellájával és annak segítő erejével kapcsolatban.
-
Gondoltad volna, hogy mennyi mindenre hatással van a születésünk!? Kötődéseink, önbizalmunk, de még a különböző élethelyzetekben mutatott reakciónk is függhet attól az élménytől, amelyre bár nem emlékszünk, legbelül mélyen nagyon is elraktároztuk. Ugyanígy hat a szülő nő személyiségére is, ami rengeteg dolgot átformálhat bennünk, attól függőben, milyen volt a szülésélmény maga. Erről a témáról beszél ma Kocsis Zsuzsa a #nofilter - Nők, filter nélkül Köböl Anitával című műsorban. Ha tetszett a műsor, IRATKOZZ FEL, vagy kövess engem INSTAGRAMON IS: @kobol.anita
- Show more