Episodes
-
27 подкастів Суспільного стали номінантами у п’яти різних категоріях аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio. До 15 вересня триває голосування, під час якого слухачі мають змогу вибрати найкращі українськомовні подкасти. Будемо вдячні за підтримку проєктів Суспільного.
Голосування за посиланням: megogo.net/ua/megogo_audio_awards
-
Важким вийшов для українського біатлону сезон 2022/23. Війна в країні і знищена інфраструктура кардинальним чином позначилися на виступі наших спортсменів на міжнародних турнірах. Жодної медалі чемпіонату світу і жодного подіуму на етапах Кубка світу. Констатуємо, це найгірший період в історії українського біатлону.
Майбутнє біатлону в нашій країні буде важким. По-перше, це і зміна поколінь в українській збірній, яка вже давно назрівала. По-друге, треба вже звикати до того, що радіти успішним виступам на міжнародних змаганнях, ми будемо не часто. Можливо слід налаштовуватися, що ще одна зимова Олімпіада в Мілані в 2026-му році буде для нас без медальною.
Але, так чи інакше, надія є. В нас талановита молодь, якій потрібно довіряти. І через кілька років українські спортсмени знову будуть серед найкращих. Про перспективи українського біатлону розмірковують автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Missing episodes?
-
Українські паралімпійці вже давно нас привчили, що на Іграх, які проходять після основної програми Олімпіад, вони серед найкращих на планеті. Секрет успіху лежить на поверхні. Це і окреме фінансування, і мережа шкіл і будівництво сучасних баз. В нашій державі ставлення до паралімпійського спорту, як до професійного. Винагороди отримуються на рівні олімпійських призерів.
Якщо говорити про виступи на Зимових паралімпіадах, то найважче з психологічної точки зору нашим спортсменам було в березні 2014-му року в Сочі, коли відбувалася анексія Криму і розпочиналися страшні події на Донбасі. І в березні 2022-му в Пекіні, під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Про ці епохальні події в історії українського паралімпійського спорту розкажуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
24-го лютого 2022 року - в цей день змінилося життя кожного українця. Кардинальні зміни настали і в українських біатлоністів. Першим спортсменом, який загинув на війні був молодий біатлоніст Євген Малишев. В перший місяць війни рашисти скинули авіабомбу на біатлонну базу в Чернігові і фактично знищили її. Підтримка міжнародної біатлонної спільноти до подій в Україні була потужною. Російських і білоруських спортсменів одразу відсторонили від участі в усіх змаганнях. Міжнародна федерація профінансувала підготовку українським спортсменам до нового сезону.
Події пов'язані з війною зачепили і керівників Федерації біатлону України. Багаторічний очільник організації Володимир Бринзак під тиском провідних спортсменів зі скандалом залишив посаду. Про те, як існував і розвивався український біатлон під час першого року війни розкажуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Зимові Олімпійських ігри 2018 р. і 2022 р. для українських біатлоністів вийшли невдалими. Але на те були об'єктивні причини. Провальний виступ у 2018-му в Пхьончхані пов'язаний з конфліктами і чварами в середні жіночої команди. А в 2022-му в Пекіні спортсмени страждали через безпрецедентні заходи безпеки пов'язані з Covid-19. Крім того, на результати дуже сильно вплинули і події, які відбувалися в країні протягом восьми років - анексія Криму рф, війна на Донбасі, нестабільна економічна ситуація. Але тим не менше, в цих між олімпійських циклах на чемпіонатах світу і етапах Кубка світу в нас були результати, якими ми пишаємося. Про це все розкажуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Найвидатніші біатлоністи світу, які увійшли до історії. Саме завдяки ним, біатлон став найпопулярнішим зимовим видом спорту. Уле-Ейнар Б'єрндален і Магдалена Нойнер. Рафаель Пуаре і Магдалена Форсберг, Мартен Фуркад і Урсула Дізель. Їхніми виступами захоплювалися вболівальники. Вони встановлювали рекорди, які і досі не побиті. Коли вони завершували кар’єри, здавалося, що це шалена втрата для біатлону. Але їм на зміну приходять нові герої. Про найвидатніших спортсменів в історії біатлону, які стали кумирами багатьох поколінь, розкажуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Іван Бяков - саме з цієї людини розпочалася історія українського біатлону. Досвідчений спортсмен, вже в статусі Олімпійського чемпіона, в середині 70-х років переїжджає до Києва і на різноманітних змаганнях представляє Україну. У 1976-му в Інсбруку в складі естафетної четвірки Бяков вдруге стає Олімпійським чемпіоном. Це була перша і єдина золота медаль в історії України за часів існування країни в СРСР на «Білих» олімпіадах.
З розпадом Радянського Союзу - Іван Бяков з 1992-го по 1998-й роки був президентом Федерації біатлону. За час Незалежності нагороду від чоловіків на рівні Олімпіад і чемпіонатів світу довелося чекати 16 років. Здобутки українських чоловіків-біатлоністів, не такі вагомі і потужні, як у наших жінок. Чому саме? Відповідь на це питання дадуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Зимова Олімпіада-2014 найуспішніша в історії українського біатлону. Бронза Віти Семеренко в спринті і золото в жіночій естафеті. Неперевершений успіх, до якого навряд чи вдасться наблизитися в найближчий час. Але ці перемоги відбувалися на тлі трагічних подій, які в Україні тієї зими. Мова йде про Революцію гідності. Коли естафетна четвірка вигравала золоті нагороди, на Майдані Незалежності прощалися з загиблими мітингувальниками. Але, незважаючи на величезний моральний тиск українські біатлоністки зібралися і провели найкращу гонку свого життя. Про історичну перемогу наших дівчат, та про важку атмосферу зимової Олімпіади в Сочі розкажуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Чемпіонат світу 2013 з біатлону в Нове Место - то був грандіозний прорив українського біатлону. 5 нагород різного гатунку здобули наші дівчата. На той момент біатлон остаточно закріпився в статусі найпопулярнішого зимового виду спорту в Україні. У головній команді країни поступово відбувалася зміна поколінь. Сім років пішло на створення нової команди, яка вибухне своїми результатами на чемпіонаті світу в Нове Место-2013 і на Олімпіаді в Сочі-2014. Про історію розвитку і становлення золотої естафетної четвірки і відповідь на питання - чому саме естафета це найпопулярніший вид біатлонної програми серед українських вболівальників розкажуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Перша половина двохтисячних років - найважчий період в історії українського біатлону. Втрата Олени Зубрилової змінила вектор розвитку національної збірної, яка комплектується іноземними спортсменами. І такий підхід в 2006-му на Олімпіаді в Турині зіграв позитивну роль. Колишня російська і білоруська спортсменка Лілія Єфремова здобуває сенсаційну медаль для України в спринтерській гонці.
Майже в цей період, наприкінці 2004-го і на початку 2005-го років в Україні відбувається Помаранчева революція, яка кардинальним чином вплинула на подальший розвиток українського біатлону. Цей вид спорту знову в пріоритеті і на нього виділяється левова частка грошей з бюджету. Через що йому заздрять представники інших видів спорту. Про це все розкажуть автори і ведучі подкасту Галина Вінниченко і Костянтин Дульцев.
-
Олена Зубрилова була однією з найсильніших біатлоністок світу наприкінці 90–х – на початку 2000-х років. Чотириразова чемпіонка світу. Вона двічі ставала другою в загальному заліку Кубка світу. Проте її мрії про олімпійські медалі для неї так і лишилися мріями. Навіть зміна громадянства і перехід під прапор Білорусі в цьому плані нічого не змінили в її спортивній біографії.
Чому Зимові ігри-2002 в Солт-Лейк-Сіті стали найпровальнішими в історії Олімпіад для українських спортсменів? Як в подальшому склалася доля Олени Зубрилової? І чому втрата спортсменки такого рівня позитивно вплинула на подальший розвиток українського спорту? Про це розкажуть автори та ведучі подкасту Костянтин Дульцев і Галина Вінниченко.
-
Друга зимова Олімпіада в історії Незалежної України. Очікувань було багато. Функціонери розраховували на п'ять нагород. А вийшла лише одна, яку виборола біатлоністка Олена Петрова в індивідуалці на 15 км. Петрова - ціла епоха в історії українського біатлону. Впродовж 15 років вона була на провідних ролях у збірній України, виступала на чотирьох «білих» Олімпіадах. Про її насичену спортивну кар'єру та про виступ українських спортсменів в інших видах спорту в Нагано-98 розкажуть автори та ведучі подкасту Костянтин Дульцев і Галина Вінниченко.
-
Яким був виступ українських спортсменів на Олімпіаді в Ліллехаммері – 1994? Про традиції українського біатлону до Незалежності, як «вкрали» медаль у Тараса Дольного та практично викреслили його з історії. Перша медаль, сенсаційна «бронза» Валентини Цербе, і чому спеціально захворіти, щоб побачити Олімпіаду, це погана ідея. Галина Вінніченко та Костянтин Дульцев розкажуть і про виступи українських спортсменів в інших видах спорту на своїй першій «Білій» Олімпіаді.