Episodi
-
Rozmawiam z Panią Martą Życinską (dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe) oraz Danielem Jarząbem (Co-Founder & CEO w PayEye) o korzyściach z biometrycznych płatności, współpracy PayEye z Mastercardem i Empikem (w ramach pierwszego w Europie pilotażu w ramach programu Mastercard Biometric Checkout), bezpieczeństwem płatności biometrycznych i wyzwaniach z nimi związanych (czy Polacy są gotowi na biometryczne płatności). Zapraszam do posłuchania!
Podcast powstał we współpracy z firmą Mastercard
-
Z Panią doktor Karoliną Mitraszewską (członkinią Zarządu Nest Banku) oraz Tomaszem Stachlewski (szefem ds. Technologii na region Europy Środkowo-Wschodniej w AWS) rozmawiam o tym jak chmura i AI może pomóc w transformacji cyfrowej banku, jak to wpływa na relacje z klientami, bezpieczeństwo oraz tworzenie nowych produktów. Zapraszam do słuchania!
Odcinek powstał we współpracy z Amazon Polska.
-
Episodi mancanti?
-
Rozmawiam z Aleksandrą Maciejewicz z kancelarii LAWMORE o AI Act czyli regulacjach prawnych, które dotkną twórców modeli AI oraz ich użytkowników w Europie, ale również na całym świecie. Zapraszam do posłuchania!
-
Jędrzej Kowalewski ze Scanway rozmawiam o Lunar Economy, komercjalizacji kosmosu, monopolizacji przestrzeni kosmicznej przez SpaceX i satelity Starlink, programie Artemis i dlaczego polskie firmy tak dobrze radzą sobie w kosmicznym wyścigu. Zapraszam do posłuchania!
-
Profesor Aleksander Mądry z MIT, pracujący obecnie w OpenAI opowiada o regulacjach prawnych w Europie, AGI, konkurencji, "polskiej AI mafii" odpowiedzialności Big Techów oraz czym zajmuje się w dziale Preparedness w OpenAI. Zapraszam do posłuchania!
Nagranie i montaż: Mieszko Mahboob ze Zgrywa Studio
PS Podziękowania dla NCBR Ideas za organizację wywiadu!
PPS Zachęcam również do posłuchania innego wywiadu z prof. Mądrym autorstwa Karola Stryi, który nagrywany był zaraz po naszym :)
-
Rozmawiam z Maciejem Wilczyńskim z Valueships o tym jak i kiedy zacząć przygotowywać się do stworzenia pricingu usług / produktów w twojej firmie, czy Polska różni się pod tym kątem od krajów Zachodu i dlaczego warto to zrobić na wczesnym etapie. Zapraszam do posłuchania!
-
W dzisiejszym odcinku (którego partnerem jest Amazon), Tomasz Stachlewski (Szef ds. Technologii na region Europy Środokowo-Wschodniej w AWS) opowiada o tym jak Amazon wspomaga tworzenie usług opartych o genAI.
Porozmawiamy o Bedrock i PartyRock, bezpieczeństwie danych klientów i innych usługach, w których AI odgrywa główną rolę.
Będziemy też rozmawiali o tym jak polskie firmy wdrażają AI, dlaczego genAI to nie tylko czatboty i ile czasu zajmuje stworzenie automatycznego centrum obsługi klienta z wykorzystaniem narzędzi AWS.
Zapraszam!
-
Bartosz Majewski ex-prezes firmy doradczej Casbeg. Człowiek legenda pod kątem wiedzy związanej z rynkiem sprzedaży.
W rozmowie z Bartkiem możesz dowiedzieć się o problemach polskich menadżerów i prezesów, braku różnic między client service w Polsca a USA oraz jak wygląda polski ecommerce vs "zagraniczny".
Do tego porozmawiamy o książce Bartka "101 technik dla zarządzających" którą możes bezpłatnie pobrać stąd.
-
Wraz z Łukaszem Pluteckim prezesem AtomStore zagłębiamy się w rewolucję e-commerce, dzięki wdrażaniu Progressive Web Apps (PWA).
Od kilku lat AtomStore pracuje nad rozwijaniem i wdrażaniem PWA w sklepach swoich klientów. Obecnie kończy pierwsze dwa wdrożenia pilotażowe, przy jednoczesnym prowadzeniu kolejnych dwóch projektów.
Czym jest to innowacyjne podejście headless i dlaczego może być kluczowe dla przyszłości e-commerce?
W Polsce, wysokiej jakości wdrożenia e-commerce w PWA to nadal rzadkość, a myśląc o ofercie SaaSowej, nie znajdziemy nikogo, kto oferuje podobne rozwiązania z myślą o specyficznych wymaganiach rynku polskiego i Europy Środkowo-Wschodniej.
Dlaczego alternatywy takie jak Shopify, mimo swojej popularności, nadal nie spełniają wszystkich lokalnych potrzeb?
Jednak przede wszystkim skupimy się na tym, dlaczego technologia PWA jest kluczowa dla właścicieli sklepów internetowych.
W dobie, gdzie nowe pokolenie klientów oczekuje natychmiastowego dostępu i bezproblemowej interakcji z usługami online, podobnym do doświadczeń oferowanych przez Netflix, TikTok czy WhatsApp, tradycyjne rozwiązania RWD czy "udawane" PWA po prostu nie wystarczają.
Odkryj jak rozwiązania PWA mogą zmienić zasady gry w e-commerce, oferując niezapomniane doświadczenia zakupowe, na które współcześni konsumenci nie tylko zasługują, ale ich oczekują.
Słuchaj już teraz, aby dowiedzieć się więcej o przyszłości e-commerce przez pryzmat innowacji w AtomStore!
***
Partrnerem i sponsorem odcinka jest AtomStore.
-
Zapraszam do nowego odcinka mojego podcastu Technofobia w którym rozmawiam z ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, Krzysztofem Szczepańskim z KIR S.A.
W tym odcinku poruszamy najważniejsze zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, czyli:
* Aktualne zagrożenia: Jakie są największe wyzwania cyberbezpieczeństwa i jak wpływają one na codzienne życie użytkowników internetu.
* Obrona przed cyberatakami: Porady dla firm, jak skutecznie przygotować się na potencjalne cyberataki.
* Błędy użytkowników: Najczęstsze pomyłki, które zwiększają ryzyko ataków i sposoby ich unikania.
* Przypadki ataków: Analiza udanych ataków cybernetycznych i ich konsekwencje.
* Nowe technologie: Trendy w technologiach obrony przed cyberatakami, w tym rola sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
* Porady dotyczące haseł: Jak tworzyć i zarządzać silnymi hasłami.
* Różnorodność ataków: Różnice między phishingiem, ransomware i innymi typami cyberataków.
* Wyzwania w różnych sektorach: Specyfika cyberbezpieczeństwa w branżach takich jak zdrowie czy finanse.
* Przyszłość cyberbezpieczeństwa: Prognozy i potencjalne nowe zagrożenia.
Dowiedz się więcej o tym, jak możemy chronić nasze cyfrowe życie. Posłuchaj całego odcinka już teraz!
-
Dzisiaj rozmawiam ze specjalistami z funduszu EIT InnoEnergy o tym jak wygląda rynek startupów, które tworzą produkty i usługi związane ze zrównoważonym rozwojem i zieloną energią. Zapraszam do posłuchania naszej rozmowy!
-
Rozmawiam ze Stanisławem Trzcińskim o branży muzycznej, rewolucji technologicznej i skutkach wprowadzenia AI dla twórców i twórczyń. A książkę mojego gościa "Zarażeni dźwiękiem" można nabyć na tej stronie.
-
O tym jak kryptografia a w szczególności technologia blockchain wpływa na nasz bepzieczeństwo firm rozmawiam z Panem Michałem Pierzgalskim - ekspertem z Obszaru Rozwoju Systemów i Sektora Publicznego z KIR.
W naszej rozmowie poruszyliśmy kwestie Krajowej Sieci Blockchain, tokenizacji, NFT. Dyskutowaliśmy o usługach w modelu PaaS i kwestii czy polskie startupy powinny zainteresować się sandbox blockchain.
Na koniec porozmawialiśmy o prawie w Unii Europejskiej dotyczącej usług opartych na blockchain.https://www.linkedin.com/in/michalpierzgalski/ Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy!
-
Rozmawiam z Panią Elżbietą Włodarczyk, Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR o tym jakie są różnice między podpisem zaufanym a kwalifikowanym? Jakie nowe możliwości daje mSzafir? Jak KIR wspomaga firmy w lepszej i bezpieczniejszej autoryzacji dokumentów? Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.
-
Wasi ulubieni jeźdźcy tech apokalipsy wracają aby skomentować wielką aferę związaną z OpenAI, Altmanem, Microsoftem i całym światem generatywnej sztucznej inteligencji.
Kto wygrał, kto pójdzie do piachu, dlaczego Satya Nadella stawia na własne czipy i kto wyjdzie miliarderem z batalii o OpenAI - o tym wszystkim rozmawiają Tomasz Kolinko, Max Salamonowicz i Artur Kurasiński.
-
Rozmawiam ze współzałożycielkami Coat-it Dr. Eng. Katarzyną Zielińska oraz Dr. Eng. Alicją Stankiewicz o tym jak założyć startup po wyjściu z korporacji, czy łatwo jest zbudować firmę komercjalizującą projekt naukowy i kiedy zobaczymy produkty coat-it na nadwozi niemieckich producentów samochodów.
-
Rozmawiam z Jackiem Opalą z Exact Systems o branży automotive, innowacjach, inwazji chińskich producentów samochodów i polskim programie wspierającym samochody elektryczne.
A co dokładnie usłyszysz w tym odcinku?
Intro (00:00:00) Nastroje w branży auto-moto (00:01:25) Co robi firma Exact Systems (00:04:39) Polskie samochody elektryczne (00:12:27) Inwazja chińskich aut elektrycznych (00:18:29) Motoidea '24 (00:24:41) -
O generatywnej AI i coraz bardziej konwersacyjnej Aleksie Rozmawiam z Ewą Kolczyk, Senior Software Development Manager w Amazon Development Center w Gdańsku, gdzie kieruje zespołem Amazon Polly.
Przed dołączeniem do zespołów Alexa i AWS w Gdańsku, Ewa pracowała dla AWS w Seattle, gdzie kierowała programami internacjonalizacji.
Ewa jest inicjatorką programu Girls Do Engineering, a także przez trzy lata prowadziła Amazon
Women in Engineering w Gdańsku, gdzie zrzeszała inżynierki i oraz osoby niebinarne, aby mogły wspierać się nawzajem w rozwoju kariery oraz promować integrację i różnorodność.
-
Rozmawiam z Aliną Sztoch, CEO i co-founderką firmy Kubota, która została reaktywowana po latach o tym jak wyglądały negocjacje, wypracowanie nowej strategii i jak wygląda polski rynek odzieżowy.
-
Wraz z Tomkiem Kolinko i Maxem Salamonowiczem podsumowujemy pierwsza konferencję OpenAI dla developerów - o tym co zostało zaprezentowane, zmiany, prognozy i rozwój software i hardware.
- Mostra di più