Episodes

  • Не боїтеся зазирнути в темні вікна Середньовіччя? Тоді наступний фільм - для вас. У прокат вийшов історичний трилер "Гамбіт королеви", який розповідає про останню дружину деспотичного монарха Генриха VIII - Кетрін Парр. Всі її попередниці були страчені або відправлені у вигнання. Кетрін вдалося вижити. Як саме? - про це й розповідає стрічка. Що вдалося творцям фільму, а що - не дуже, - слухайте в подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь.

  • Мультфільм про емоції повернувся. Друга частина анімації від Pixar "Думками навиворіт-2" розповідає, як емоції підліткового віку захоплюють контроль над поведінкою головної героїні - тепер 13-річної Райлі. Яскравий "блокбастер", який відбувається у нашій голові, і цього разу стає історією з важливими психологічними акцентами. Чи може він зрівнятись із першою частиною? Слухайте в подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • "Погані хлопці" повернулись: на екрани вийшла четверта частина пригод копів із Маямі з незмінними Вілом Сміттом і Мартіном Лоуренсом у головних ролях. Описати її можна коротко: все, як завжди, у цій франшизі. Смішні поліцейські Майк і Маркус знову полюють за злочинцями, потрапляючи в низку безглуздих (і не дуже халеп). Огляд комедійного бойовика - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Чи можна перетворити на справжній фільм "home video" доцифрових часів? І скласти в історію фрагменти минулого, важливі і незначні? Виявляється, так. Саме це зробила режисерка Марія Стоянова у документальній стрічці "Фрагменти льоду". Вона розповіла початок історії своєї сім'ї (і загалом покоління 90-х), склавши пазл із відеощоденників свого батька-фігуриста балету на льоду Михайла Стоянова. Фільм переміг у конкурсі Docu-Україна на Docudays-2024. Слухайте більше - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Труднощі дорослішання і 90-ті. У прокат вийшла стрічка Тоні Ноябрьової "Ти мене любиш?", яка розповідає дівочу історію дорослішання на тлі розпаду СРСР. Стрічку хвалять за реалістичне відтворення атмосфери і акторську роботу, - Карині Химчук вдалося ідеально перевтілитись у мрійницю 90-х. Що вдалося творцям фільму, а що - ні, - слухайте в подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • А ви чули про серіал із такою милою назвою, який багато тижнів тримався в топі Netflix? Та в ньому все не так мило, як здається. Це історія про сталкінг, тобто переслідування. При чому, знята за реальними подіями, - свого часу її автор і виконавець головної ролі Річард Гадд був об'єктом нездорової уваги. Як серіал «Оленя» ламає стереотипи про переслідувача й жертву і конвертує травматичний досвід в комедійну драму? Слухайте в подкасті «Віра в кіно» від радіо «Промінь».

  • Хвильовий пише таємничу книжку, Семенко декламує у пабі, Курбас репетирує під наглядом цензури, а Сосюра переживає бурхливий роман. Історична драма Тараса Томенка "Будинок "Слово". Нескінчений роман" показує життя харківського будинку письменників напередодні сталінських репресій. Фільм захоплює не тільки відтворенням епохи, а спробою створити живі портрети українських письменників Розстріляного Відродження. Огляд стрічки - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • На Фестивалі американського кіно "Незалежність" відбулась українська прем'єра документального фільму про керамістів із Харкова "Порцелянова війна". Стрічка, створена у копродукції України і США, розповідає про те, як майстри кераміки живуть, працюють і боряться в умовах повномасштабної війни. Фільм отримав Гран-прі у документальній секції фестивалю Санденс-2024. Огляд стрічки - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • А ви вже бачили, як Раян Гослінг виконує смертельні трюки перед камерою Емілі Блант?)) В українських кінотеатрах триває прокат комедійного бойовика Девіда Літча "Каскадер". Фільм із невибагливим сюжетом умістив чималу колекцію справжніх каскадерських трюків, які можна побачити в сучасному кіно. Ще одна перевага - акторська робота дуету Гослінга і Блант. Повний огляд стрічки - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Мадс Міккельсен бореться з феодальним беззаконням і садить картоплю в історичному трилері "Земля короля". Дія фільму розгортається у другій половині 18 ст., ветеран військової служби Людвіг Кален вирушає обживати безлюдний і неродючий данський степ. Це історія людини, яка готова подолати низку випробувань. "Земля короля" вражає акторською грою і своїми думками про життєві цінності. Повний огляд стрічки - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Любите естетські трилери у стилістиці Гічкока? Тоді цей варіант саме для вас. У мережі вийшов восьмисерійний серіал "Ріплі" - найновіша адаптація кримінального роману Патриції Гайсміт "Талановитий містер Ріплі". Цей твір був двічі екранізований, при чому за участю таких зірок, як Ален Делон і Мет Деймон. Що може запропонувати нова версія, в якій афериста і вбивцю, що "краде" життя жертви, грає Ендрю Скотт? Огляд серіалу - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Нарешті і нам випала нагода сходити на фільм про котиків Але це не звичайний фільм про котиків - і не тільки про них. Це історії порятунку тварин під час війни. У прокат вийшов документальний фільм блогера і мандрівника Антона Птушкіна "Ми, наші улюбленці та війна". Він розповідає про евакуацію хижаків із прифронтових зоопарків, виживання притулків для тварин в окупації і про домашніх улюбленців, які стали супергероями цієї війни. Огляд стрічки - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Джессіка Честейн долає болісні спогаді, а Пітер Сарсгаард звикає жити без пам'яті у фільмі мексиканського режисера Мішеля Франко "Пам'ять кохання" ("Memory"). Хіт минулого фестивального сезону дістався українських кінотеатрів. Стрічка вражає акторською грою і вмінням режисера делікатно говорити про травму. Повний огляд фільму - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Несміливі варіації з настроєм "Солтберна"? У мережі стартував комедійний серіал "Палм Рояль", який мав стати сатирою на життя елітного жіночого клубу 1960-х років. Його героїня над усе хоче потрапити до закритої тусовки і через це потрапляє в халепи і крінжеві ситуації. Шоу критикують за слабку сатиричну складову і хвалять за атмосферність. Візуально це схоже на комедійний детектив "Чому жінки убивають-2". Повний огляд серіалу - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Що може поєднати фізику, філософію, китайський комуністичний рух 1960-х і контакт з іншими цивілізаціями? Правильно - науково-фантастичний серіал від Netflix "Проблема трьох тіл", знятий за мотивами серії "Пам'ять про минуле Землі" китайського письменника Лю Цисіня. Восьмисерійне шоу нагадує сай-фай детектив, герої якого розгадують загадки Всесвіту. У ньому багато різночасових подій, сюжетних арок і наукових концепцій, які непросто зрозуміти. І все ж, цей серіал "зламай голову" здобуває прихильників у всьому світі. Огляд шоу - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • А ви вже бачили, як молодий Андрій Кузьменко гасав Європою на жовтій "побєді"? Точніше - герой його автобіографічної повісті, за мотивами якої зняли однойменний фільм. Музична комедія "Я, побєда і Берлін" розповідає про музиканта зі Львова, який на початку 90-х вирушає до Німеччини - обміняти радянський "олдкар" на шестисотого мерса. У дорозі з ним та його супутником трапляються різні пригоди... Багато музики, точна акторська гра і відтворена атмосфера того часу - головні переваги цього кіно. Повний огляд стрічки - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Ірма Вітовська відкриває незвичні смаки української кухні, а Джамала тролить рестораторів. На екрани вийшла перша українська кулінарна комедія «Смак свободи». Натхненням для неї стала українська кулінарна книга, видана Ольгою Франко у Львові у 1929 році. На жаль, стрічка мало розповідає про життя самої письменниці. Фільм зосереджений на типовому сюжеті про дівчину, яка хоче влаштуватись на роботу до ресторану високої кухні. Але при цьому він встигає пожартувати з трендів "високої кухні" та інакше глянути на українські гастрономічні традиції.

  • Що подивитись 8 березня - про історію і цінності цього дня? Історичну драму "Суфражистка" з Меріл Стріп і Керрі Маліган - про активісток, які боролись за виборчі права для жінок на початку минулого століття? Екранізацію роману Луїзи Мей Олкотт "Маленькі жінки" від режисерки "Барбі" Грети Гервіг - про дорослішання сестер у патріархальному світі Нової Англії? Чи просто романтичну комедію "Чого хочуть жінки" з Мелом Гібсоном? Вирішувати вам, а ми пропонуємо ще один фільм до цього списку. Це комедія "Міс Погана поведінка" - про те, як фемінстки бойкотували конкурс "Міс світу-1970". Огляд стрічки - у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Здається, ми все знаємо про "Дюну-2"? Чи все-таки ні? Що цю приголомшливу картинку знімали на об'єктиви українського виробництва, саундтрек написав легенда сучасної музики Ганс Цимер, а в "секретній ролі" знялась Аня Тейлор-Джой. Але головна загадка фантастичного екшену Дені Вільньова в іншому: як режисерові вдалося все це поєднати. Бездоганне видовище, харизматичних персонажів у розвитку і філософський підтекст? Огляд стрічки "Дюна - 2" у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь".

  • Невже знову - про кохання і роботів? Саме так, в українському прокаті йде комедія «Мій двійник - робот». Формально - знята за мотивами оповідання Роберта Шеклі. А фактично - замість сатиричної фантастики про світ технологій ми отримали романтичну комедію про те, що стосунки не можливі без почуттів. У головних ролях знялись Джек Вайтголл і Шейлін Вудлі. «Мій двійник - робот» можна назвати фільмом на один вікенд. Чому? - у подкасті «Віра в кіно« від радіо «Промінь».