Episodit
-
00:00-05:00: a műsorvezetők,
05:01-11:26: Fluor Tomi, Marsalkó Dávid, Lábas Viki,
11:27-13:45: a műsorvezetők,
14:45-19:40: Fekete Giorgio,
19:41-25:30: a műsorvezetők,
25:31-30:28: Deva,
30:29-31:56: a műsorvezetők,
31:57-34:58: LAIHO,
34:59-37:13: a műsorvezetők,
37:14-42:12: a Tankcsapda tagjai és Nagy Feró,
42:13-50:04: a műsorvezetők,
50:05-55:03: Meg Egy Cukorka, élő zenélés a stúdióból.
-
Köszönjük, hogy velünk vagytok! Ez az ütős alternatíva, mostantól itt a BeatCast podcast csatornán.
-
Búcsú műsor Szabó Istvánnal. Vendég: Rédl Ádám (programigazgató).
-
A Thália Bakelit Papjai című podcast-sorozat hatodik adása a magyar színészlemezek között szerintem megkerülhetetlen Kern lemezről szól. Egyrészt ez volt életem első színészlemeze, amit a saját pénzemen, saját elhatározásból vettem, hogy aztán a ma is őrzött borítója és emlékeim szerint is rongyosra hallgassam, és elkötelezett Kern András lemezgyűjtővé tegyen. Másodszor éppen amiatt, mert a gyereklemezek készítőin kívül Kern az egyetlen a nagy generáció színészei között, aki nem állt meg egy albumnál, azaz tényleg gyűjthető. A harmadik okom meg egészen triviális: ez tényleg egy nagyon jó lemez. Egy album tizenegy, na, jó, majdnem tizenegy slágerrel.
-
Ha volt a huszadik század végén, Magyarországon, megkérdőjelezhetetlen színészkirálynő, akkor az szerintem az 1998-ban elhunyt Tolnay Klári. Csak négy évvel volt fiatalabb Karádynál, filmes karrierje mégis fél évtizeddel korábban indult. Tolnay Klári soha sem hagyta el az országot, első lemeze mégis Karády első albuma után öt évvel, 1984-ben, hetvenedik születésnapjára jelent meg Ajándék volt minden perc és óra címmel. Elkészítésében a kortárs magyar könnyűzene legtermékenyebb alkotói működtek közre.
Tolnay Klári bakelitjén ugyanis olyan nevek szerepelnek együtt, mint például Bradányi Iván, Fényes Szabolcs, Bágya András, Halmágyi Sándor, Aldobolyi Nagy György, Novák János, Tamási Zdenko vagy éppen Bródy János. Különös lista egy különleges, sajnos már a megjelenésekor sem sok figyelmet kapott, azóta pedig kicsit elfelejtett lemezen. -
Thália Bakelit Papjai (4.): Halász Judit – Amikor én még kislány voltam
A mozi- és tévéfilmeknek köszönhetően Halász Judit az ország egyik legismertebb fiatal színésznőjeként, már több mint egy évtizedes karrierrel a háta mögött adta ki 1973-ban első, Kép a tükörben című albumát, amit egyáltalán nem gyereklemeznek szánt. Aztán mégis egy ország anyukája, majd nagymamája lett, napjainkig 26 lemeze jelenjen meg, amelyek közül nem is volt könnyű egyet kiválasztani ehhez a műsorhoz. Végül az 1978-ban boltokba került Amikor én még kislány voltam című, második Halász Judit album mellett döntöttem, mert számomra ez volt az első Halász Judit lemez, és hétévesen is imádtam a dalait.
Weöres Sándor, Beney Zsuzsa, Gazdag Erzsi, Tarbay Ede, Szabó Lőrinc, Tamkó Sirató Károly, Móra Ferenc, Zelk Zoltán, Ténagy Sándor, Sipos Júlia, Mándy Stefánia, azaz különböző utat bejárt magyar költők versei kerültek erre a Halász Judit lemezre, természetesen jó néhány népköltés és Bródy János szöveg mellé. -
Az Énekek Énekében eheti vendégem Ferencz Péter PEET zenei producer, énekes, hegedűművész, a Godlymusic Productions zenei stúdió és Billboard listás a Peet Project smooth jazz zenekar alapítója. Ezentúl jelenleg Azapeet néven is publikál dalokat és klipeket a saját youtube felületén. A beszélgetésben szó lesz arról a rengeteg projektről, amiben Peet éppen részt vesz, a Helyesbeat nevű formáció sikereiről és jelenlegi szüneteltetésének okairól, a Billboard lista háttérsztorijáról, amerikai koncertekről, arról, hogy keresztény együttes profitálhat-e egy-egy koncertből, valamint Peet személyes hitbéli nehézségeiről, kihívásairól, a fociról és sok egyéb másról.
-
Könnyűzene-e az, ha a pincében egy borzot ütünk és a jajongását hangmintaként rögzítve dalt komponálunk? A gramofon, mint az első on-demand popzenei forradalom. A kor, amikor a közönség a színpadra megy.
A Beatkorszak mai adásának vendége Hegyi György, szövegíró kiméra, narratív kisiparos, a Kőbányai Zenei Stúdió dalszerzés és könnyűzene-történet tanára, sok más mellett anno az Emil Rulez!, újabban a TAO alapítója és tagja. Vele ugrálunk egyet a világ romjain. -
A hangosfilm megjelenésével és a rádió elterjedésével nemcsak országosan ismert sztárok születtek, de nagyon sok dalt színészek is vittek sikere. A huszadik század első negyedében született, és a harmincas-negyvenes években pályára lépő művészeknek köszönhetők az első igazi magyar slágerek, amelyek többsége azonban csak a hetvenes-nyolcvanas években, már a Kádár-korban jelent meg hanglemezeken.
A Thália Bakelit Papjai harmadik, a tervekhez képest még mindig kicsit rendhagyó adásában Perczel Zitának, Jávor Pálnak, Ajtay Andornak, Kiss Manyinak, Bilicsy Tivadarnak, Latabár Kálmánnak és Pécsi Sándornak, vagyis igazi színészóriásnak állítok emléket. Mert azt hiszem, azok az utódaik, akiknek megadatott, hogy valódi, önálló színészlemezeket készítsenek, egy kicsit belőlük is táplálkoznak. -
Hogyan találkozik a magyar népzene és borongós indie-gitárzene – erről mesél Nóvé Soma, Mordái frontembere a stúdióban. Milyen nehéz időszakot dolgozott fel Ohnody? Milyen az új Gorillaz? Ismeritek a Sun-Rot nevű zenekart? Milyen együtt a Kávészünet és Dánielfy? Új dalt hozott ki Lana Del Rey, jön az új album, sok év után új számmal tért vissza a Beat Dis, és ők is nagylemezre készülnek. Friss zenék ezen a héten is az Intróban.
- Näytä enemmän