Bölümler
-
Markovics Botonddal és Takács Gáborral arra vállalkoztunk, hogy bemutassuk a hazánkban elsősorban a Nemzetközösség univerzumban játszódó újhullámos űroperáiról ismert Peter F. Hamilton brit sci-fi író munkásságát. Annyira belelendültünk, hogy rögtön két adást is készítettünk. Az első, most publikált adásban a szerzőről beszélgettünk, valamint a Nemzetközösség univerzum első három könyvéről (Eltékozolt ifjúság, Pandóra csillaga, Júdás elszabadul). Az adás vége felé apróbb spoilerek előfordulhatnak. A második adásban az Üresség-trilógiáról fogunk beszélgetni, ott már teljes mértékben spoileresen.
Mivel sokan kérték, hogyha időm engedi tüntessem fel az adásban említésre kerülő könyvek nevét, ezért az adásban elhangzó könyvek szerzője, címe és moly.hu-s adatlapja lejjebb megtalálható. Ha neked is vannak javaslataid a podcast fejlesztése kapcsán, írj nekem a [email protected] e-mail címre, vagy látogass el a www.booktar.hu oldalra, ahol megtalálod a kapcsolatfelvételre szolgáló lehetőségeket.
Peter F. Hamilton: A földre hullt sárkány (https://moly.hu/konyvek/peter-f-hamilton-a-foldre-hullt-sarkany-i-ii)
Peter F. Hamilton: Az eltékozolt ifjúság (Nemzetközösség univerzum előzménye)(https://moly.hu/konyvek/peter-f-hamilton-eltekozolt-ifjusag)
Peter F. Hamilton Nemzetközösség saga
Pandóra csillaga (https://moly.hu/konyvek/peter-f-hamilton-pandora-csillaga-i-ii)
Judás elszabadul (https://moly.hu/konyvek/peter-f-hamilton-judas-elszabadul-i-ii)
Említésre kerültek továbbá Alastair Reynolds alábbi művei
Napok háza (https://moly.hu/konyvek/alastair-reynolds-napok-haza)
Jelenések tere (https://moly.hu/konyvek/alastair-reynolds-jelenesek-tere)
Kék emlékezetű Föld (https://moly.hu/konyvek/alastair-reynolds-kek-emlekezetu-fold)
Acélszellő nyergében (https://moly.hu/konyvek/alastair-reynolds-acelszello-nyergeben)
-
Végre megérkezett a fantasy gyorstalpaló első adása, melyben Szabó Lajos (Vicomte) segítségével a fantasy fogalmával, gyökereivel és kialakulásának rövid történetével ismerkedhettek meg. A korábbi adásokért, illetve egyéb információkért látogassatok el a podcast weboldalára: https://booktar.hu
-
Eksik bölüm mü var?
-
Hosszú kihagyás után új epizóddal jelentkezik a Booktár, azonban az adás témája most nem a könyvekhez kapcsolódik, hanem a videójátékok világához, ugyanis annak bemutatására vállalkoztam, hogy a Naughty Dog 2020-as gyöngyszeme, a The Last of Us Part II hogyan játszható egy vak ember által. A téma valószínűleg nem fogja minden hallgató érdeklődését megragadni, azonban ez egy olyan produktum, amiről mindenképpen szerettem volna beszélni. Bízom abban, hogy ez az első, a látássérültek számára is teljesen hozzáférhető mainstream videójáték nem egy egyedi alkotás, és számtalan másik fogja követni a jövőben. Egy kiegészítést is tennem kell. Az adás elején említettem, hogy a beszámolók szerint a Playstation 5 készülék beépített szövegfelolvasó alkalmazása már hazánkban is elérhető lesz. A felvétel után választ kaptam a Sony ügyfélszolgálatától, melyben arról tájékoztattak, hogy a funkció valóban elérhető a készülékekben, sőt a magyar nyelvet is támogatja. Az adással kapcsolatos kérdéseket a [email protected]ímen várom.
-
Megérkezett a Booktár sci-fi gyorstalpalójának második epizódja! Ha szeretnél eligazodni a sci-fi könyvek és zsánerek tengerében, akkor ezt a két adást kell meghallgatnod! A 2. adásból kiderül hogy milyen ismérvei vannak a soft sci-fi (társadalmi sci-fi), az utópia, a posztapokaliptikus sci-fi, valamint az alternatív történelmi sci-fi alzsánereknek. A podcast elindítása óta tervezek egy hasonló adást készíteni, és végre sikerült, egyből két részletben. Hatalmas köszönet Takács Gábornak, az Ő lelkesedése és szakértelme nélkül nem sikerült volna
-
Megérkezett a Booktár sci-fi gyorstalpalója! Ha szeretnél eligazodni a sci-fi könyvek és zsánerek tengerében, akkor ezt a két adást kell meghallgatnod! Az 1. adásból kiderül hogy mi is az az alzsáner, amit a kerekasztal beszélgetéseken rendszeresen emlegetnek, milyen ismérvei vannak a hard sci-fi, az űropera, a katonai sci-fi, valamint a cyberpunk alzsánereknek. A podcast elindítása óta tervezek egy hasonló adást készíteni, és végre sikerült, egyből két részletben. Hatalmas köszönet Takács Gábornak, az Ő lelkesedése és szakértelme nélkül nem sikerült volna.
-
A legújabb epizódban Horváth Viviennel beszélgettünk a Vaják könyvekről, és mindenről ami a Vaják univerzumhoz tartozik.
-
Elérkezett a történelmi pillanat, végre fantasy könyvekről beszélgetünk a Booktárban. Szabó Dominik, az ekultura.hu főszerkesztője volt a vendégem, a téma pedig Michael J. Sullivan Riyria könyvei. Jó szórakozást, és ha tehetitek, kérlek támogassátok az adás fenntartását a paypal.me/booktar oldalon.
-
Idén már negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Világok Találkozása. A rendezvény megszületéséről, az első alkalmak nehézségeiről, az elért eredményekről, és az idei rendezvény programjairól beszélgettem Gaborják Ádámmal, az esemény egyik szervezőjével.
-
Tíz éves a Próza Nostra! Ezen alkalomból beszélgettem Szabó István Zoltánnal, az oldal főszerkesztőjével. Szóba került hogyan született meg az oldal, mik voltak a célkitűzések, és hogy mennyire elégedettek az oldal szerkesztői az elért eredményekkel. Ha tetszett az adás kövesd a podcastot a Facebookon vagy a Youtube-on, vagy iratkozz fel a legismertebb podcastlejátszókban, hogy biztosan ne maradj le a legújabb epizódokról. Ha szívesen részt vennél a podcast elkészítésében, vagy az adásokkal kapcsolatos észrevételeid vannak, írj e-mailt a [email protected] címre.
-
A Booktár új epizódjában Markovics Botond, írói nevén Brandon Hackett volt a vendégem, akivel a szeptember 17-én megjelent új regényéről beszélgettünk.
-
Szöllösi Mátyás író, költő, fotóriporter volt a vendégem, akivel többek között a hamarosan megjelenő "Illegál" című könyvéről is beszélgettünk.
-
Itt a Booktár, a science fiction és fantasy könyves podcast első adása, melyben Vermes Ádám politológussal Pierce Brown-ról és a „Vörös lázadás” sorozatról beszélgettünk. A podcast megtalálható a legnagyobb közösségi oldalakon, az ismert podcast lejátszó alkalmazásokban.