Episodes
-
Publicistka ČT a šéfka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová je od rány. Tvrdí, že ženy někdy zbytečně fňukají a měly by se místo toho o svá práva a pozice hlásit mnohem silněji než dosud. Trvá na tom, že informace o obtěžování redaktorek ze strany bývalého šéfa pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera, které popsala v mailu pro vedení ČT, se zakládají na realitě. „Nikdy nebylo ve hře to, že by mělo jít o trestný čin. Když něco není trestné, neznamená to, že je to O. K.,“ komentuje policejní závěr, že se Wollner ničeho protizákonného nedopustil. V posledním dílu podcastu Boomer a Danuše Nora Fridrichová říká, že se někdy stydí před mladšími kolegyněmi, že je z generace novinářek, které obtěžování tiše akceptovaly a považovaly ho jen za nepříjemný standard profese.
-
Když padne otázka na nejrazantnější a nejchytřejší feministickou novinářku, tak většině lidí v Česku naskočí jméno Silvie Lauder. Autorka z týdeníku Respekt nyní vydala Knihu v pasti pohlaví a přijala poznání do dalšího dílu podcastu Boomer a Danuše. Řeč jde o nerovnostech a hrozbách, kterým ženy v Česku stále čelí od poznámkách o vzhledu, věčné sexualizace, násilí až po nerovné odměňování. A protože si Silvie je skutečně průrazná a s Danuší Nerudovou si výborně rozuměla, boomer Petr Honzejk byl tentokrát celý díl v hluboké defenzivě, ba se spíše svíjel v provazech.
-
Missing episodes?
-
Nejvíc ze všeho senátorka za Pirátskou stranu Adéla Šípová nesnáší otázku, jak stíhá politiku a pět dětí. I ta padne, ale narazí na jízlivou protiotázku. Jak asi stíhají její několikrát rozvedení kolegové tři rodiny se stále mladšími manželkami? A dál je to v tomto dílu podcastu Boomer a Danuše podobné. Je to drsná výměna mezi boomerem Petrem Honzejkem a Adélou Šípovou, glosovaná povětšinou smířlivou Danuší Nerudovou. Nebudete se nudit, protože vlastně ani ona Danuše Nerudová tak smířlivá není.
-
Herečka Chantal Poullain je skutečná dáma. Jak vidí pozici žen v Česku ve srovnání s Francií? Co nám chybí? V dalším dílu podcastu Boomer a Danuše ji Danuše Nerudová a Petr Honzejk vyzpovídají i na téma sexuálního obtěžování ve filmovém průmyslu, popovídají si s ní o její roli mrchy v seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo o tom, kdo jí zabránil jet Rallye Paříž-Dakar. V tomto podcastu Petr Honzejk a Danuše Nerudová hledají odpověď na otázky, proč to mají ženy v Česku často těžší, než je zdrávo, co chlapi stále nechápou a jak to změnit.
-
Jan Vlachynský je král brněnské barové scény. Tvůrce konceptů, jako „Bar, který neexistuje“, které Brnu závidí nejen Praha, probourává mnohé skleněné stropy. Třeba tvrzení, že za barem má stát chlap, protože jen muž dokáže umíchat pořádný drink. Nebo představu, že existují mužské a ženské koktejly. V dalším dílu podcastu Boomer a Danuše, který byl natočen se skvělým publikem v brněnské Fait Gallery ho Danuše Nerudová a Petr Honzejk vyzpovídají na téma jak je to s muži a ženami v barovém světě a poprají se třeba i na to, jak se vyhazují otrapové, kteří obtěžují barmanky.
-
Ministryně obrany Jana Černochová nejde pro ránu daleko. Když si z ní sexisticky utahovali novináři z Echa 24, nazvala je partou vylitejch impotentů. Na ministerstvu obrany si počíná tak razantně, že odešel šéf Vojenské policie Otakar Foltýn, rezignaci zvažoval náčelník generálního štábu Karel Řehka. O hranicích vyjadřování, dominanci, řešení sporů, o tom, jestli a jak se z posledních afér kolem své osoby poučila, jakož i o pozici žen v armádě a v politice si s Janou Černochovou povídají Danuše Nerudová a Petr Honzejk v dalším dílu podcastu „Boomer a Danuše“.
-
Jsme plebejské národy, tak nám některé věci docházejí pomaleji, říká o postavení žen ve veřejném životě v Česku i na Slovensku Magda Vašáryová. "Když máte za vzor Jánošíka, tak je to prostě těžké." Herečka, diplomatka a politička má s českou a slovenskou společností bohaté zkušenosti. Jaká část bývalé federace je podle ní machističtější? Jak se možné, že některé ženy na Slovensku dokáží volt Borise Kollára, který si pořídil třináct dětí s jedenácti ženami? Proč jsou někdy největšími nepřáteli žen ve veřejném životě ženy? A jaké má doporučení pro ženy v politice? To všechno, včetně odlhehčené debaty o češtině na Slovensku a slovenštině v Čechách v dalším dílu podcastu Boomer a Danuše
-
Mladá žena v české politice musí být obalená teflonem. Hejty vyhrožující znásilněním nebo útoky „A jak to, že nemáte děti?“ jsou na denním pořádku. Nezvykle otevřeně o tom v dalším dílu podcastu „Boomer a Danuše“ mluví předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Řeč je i o tom, kdo z politiků nejvíce útočí na ženy, kdo je naopak gentleman, o zákeřnosti Jaroslava Faltýnka či o temném případu Dominika Feriho. To všechno a mnohem víc v podcastu, ve kterém Petr Honzejk a Danuše Nerudová hledají odpověď na otázky, proč to mají ženy v Česku těžší, co chlapi stále nechápou a jak to změnit.
-
Darině Vymětalíkové se povedlo něco v Česku dosud nevídaného. Prorazila v mužském sportovním prostředí a začala v České televizi komentovat hokej. "Užívá" si přitom samozřejmě hejtů nejrůznějších macho chytráků, kteří se se ženou za mikrofonem jaksi nedokážou smířit. Jak se s nimi vyrovnává? O kolik musí být lepší než mužští kolegové aby se prosadila? Dívá se na ženy skrz prsty víc hokejové nebo fotbalové prostředí? A jak vyběhla v Petrohradě s nafoukanými ruskými bafuňáři? To všechno a mnohem víc v dalším dílu podcastu „Boomer a Danuše“, ve kterém Petr Honzejk a Danuše Nerudová hledají odpověď na otázky proč to mají ženy v Česku těžší, co chlapi stále nechápou a jak to změnit.
-
Komentátor Hospodářek Petr Honzejk si dělal v prezidentské kampani z Danuše Nerudové legraci, že chodí v županu. Vůbec mu nedošlo, že přesně kvůli takovým mikroagresím se ženám v Česku do veřejného života příliš nechce. Řada lidí kolem Danuše Nerudové mu to také dala na sociálních sítích po zásluze pořádně „sežrat“. Nakonec ale s Danuší Nerudovou nejenže uzavřeli mír, ale domluvili se, že budou připravovat společný podcast. Jmenuje se „Boomer a Danuše“ a je o tom, proč to mají ženy v Česku těžší, co chlapi nechápou a jak to změnit. Toto je první díl, doufáme, že si ho užijete!