Episodes

  • Sú diamanty vhodné na investíciu? Čo je to investičný kameň? Akú hodnotu má a ako to je s výnosom?

    Všetky otázky, ktoré ste sa kedy chceli znalca na drahé kamene spýtať na tému investícií do drahokamov, vám budú v tejto časti podcastu DIAMANTIER zodpovedané.

    Plus, praktické vysvetlenie problematiky v porovnaní s investíciou do drahých kovov.

    Aké tu vyvstávajú výhody a nevýhody?

    Počúvajte ...

  • Vitajte v tretej časti podcastu DIAMANTIER, kde vám prinášame exkluzívne rady od certifikovaných znalcov na drahé kamene. V epizóde „Ako si vybrať zásnubný prsteň“ sa zameriavame na jeden z najdôležitejších momentov vo vašom živote - výber zásnubného prsteňa. Rozoberieme, ako si správne vybrať prsteň, ktorý bude symbolizovať vašu lásku a záväzok.

    Diamant alebo farebný drahokam? Pozrieme sa na výhody a nevýhody oboch možností.

    Získate tiež vzácne informácie o :

    4C diamantov - vysvetlíme, čo znamenajú (Cut, Color,Clarity, Carat) a ako ovplyvňujú hodnotu a krásu diamantu.

    Farebné drahokamy - objavíme kúzlo a jedinečnosť drahokamov ako sú zafíry, smaragdy, rubíny a iné a prečo by mohli byť skvelou voľbou pre váš zásnubný prsteň.

    Rozpočet a hodnota - poradíme, ako si stanoviť rozpočet a nájsť prsteň, ktorý bude hodnotný a krásny, bez ohľadu na cenu.

    Starostlivosť a údržba - praktické rady, ako sa starať o váš prsteň, aby si zachoval svoj lesk a krásu na celý život.

    Pripojte sa k nám a zistite všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si vybrali ten pravý zásnubný prsteň, ktorý bude dokonalým symbolom vašej lásky.

    Pri mikrofón si s Jurajom Šokom Tabačkom tentokrát sadli Martin Mikuš i Iveta Zimková Mikušová.

    Dozviete sa ako o histórii aktu zasnúbenia, tak aj množstvo odborných informácií pre tých, ktorým záleží, do akého zásnubného prsteňa budú investovať. A čo je hlavné, zaujímavý obsah plný praktických rád, ktoré sa vám určite zídu pri výbere prsteňa reprezentujúceho vašu lásku.

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Falšovanie diamantov a farebných drahých kameňov je dnes bežnou záležitosťou. Aby mohol gemológ odhaliť nepovolené úpravy či syntetické kamene vydávajúce sa za prírodné, je potrebné kvalifikovane vybavené laboratórium a dlhoročnú prax znalca.

    Vypočujte si skúsenosti Martina Mikuša, certifikovaného gemológa a člena diamantovej burzy Diamantclub van Antwerpen v druhej časti podcastu DIAMANTIER.

    #diamant #diamanty #drahokam #drahokamy #falosnediamanty #gemolog #https://www.mikusdiamonds.sk/edukativne-videa

  • Na našej planéte v súčasnosti rozlišujeme niekoľko tisíc minerálov, no len približne stovku z nich radíme medzi drahé kamene.

    Drahé kamene sú teda zväčša minerály, čiže nerasty vznikajúce v prírode, vo veľkých hĺbkach pod zemským povrchom, za pôsobenia extrémne vysokej teploty a tlaku, ako napríklad diamant, rubín alebo zafír.

    Okrem minerálov a niektorých hornín, ako predstaviteľov neživej prírody, však medzi drahé kamene radíme aj niekoľko materiálov, ktoré majú svoj pôvod v prírode živej. Medzi takéto drahé kamene patrí napríklad perla, koral alebo jantár.

    Dôvodom, prečo niektoré kamene, na rozdiel od iných, radíme medzi drahé, je splnenie troch základných kritérií. Každý drahý kameň musí byť krásny, vzácny a trvácny. I keď je zrejmé, že sa nejedná o exaktne merateľne veličiny, medzi klenotníkmi a gemológmi vo veci určenia drahých kameňov panuje zhoda. #diamant #drahokam #diamanty #drahokamy