Episoder
-
Miha Mlakar v tem podcastu pripoveduje o svoji poti od študijskih let do sodelovanja z največjimi imeni tenisa, kot so Serena Williams, Roger Federer in Novak Đoković. Opisuje tudi svoje delo na Inštitutu Jožefa Stefana, ustanovitev podjetja Pareto AI ter uporabo umetne inteligence v njihovih projektih. Zaupal nam je tudi, kako se lotevajo iskanja novih sodelavcev, in predstavi svoje poglede na prihodnost tehnologije ter umetne inteligence.Miha Mlakar je nekdanji tenisač, danes pa velja za enega vodilnih slovenskih strokovnjakov na področju umetne inteligence. Po doktoratu na Mednarodni podiplomski šoli Jožefa Stefana je svojo strast do reševanja kompleksnih izzivov usmeril v soustanovitev podjetja Pareto AI, kjer podjetjem pomaga pri smiselni in učinkoviti implementaciji umetne inteligence v poslovne procese. Velja za pionirja moderne uporabe umetne inteligence v Sloveniji, njegova pot pa je preplet športa, znanosti in podjetništva.
-
Dino Starčič je delil zgodbo o nastanku Higroupa, organizaciji dela ter sodelovanju s študenti in freelancerji. Spregovoril je tudi o težkih kadrovskih odločitvah, konfliktih v ekipi, prodaji storitev ter pritisku večjih projektov. Na koncu pa še nekaj besed o prihodnosti njegove poslovne poti.Dino Starčič je soustanovitelj Higroupa, predan je razvoju digitalnih produktov, vodenju ekipe in uresničevanju strateških ciljev podjetja. V Higroup imajo vizijo ustvariti tehnologije, ki prinašajo dejanski učinek in stremijo k nenehnemu učenju, hitremu prilagajanju spremembam.Linkedin: https://www.linkedin.com/in/dinostarcic/Spletna stran Higroup: https://www.higroup.si/
-
Manglende episoder?
-
Mark Kalin nam je razkril svojo osebno in profesionalno zgodbo, izkušnje in izzive pri vodenju več projektov ter poudaril pomen mreženja, prilagodljivega delovnega okolja in vpliva umetne inteligence. Poleg tega smo se pogovarjali tudi o gradnji mreže stikov, delu na daljavo in iskanju pravega kadra, s čimer ponuja dragocene nasvete za dosego ciljev in poslovnih uspehov.Mark Kalin je izkušen strokovnjak za poslovni razvoj, svetovalec, investitor in predavatelj, z zelo bogato izobrazbo, saj ima 4 magisterije. Trenutno je Direktor v mednarodnem podjetju Oasis Network in pokriva operacije in pa direktor v ABC Acceleratorju. Med svojimi izkušnjami je bil član Uprave Skupine Elektronček na področju investicij, digitalizacije in novih tehnologij, pred tem je bil direktor za poslovni razvoj v skupini Kolektor, poslovni vertikali Digital, ki skrbi za transformacijo in digitalizacijo Skupine Kolektor s 5.500 zaposlenimi. Ima bogate izkušnje z digitalizacijo in vpeljevanjem novih poslovnih modelov. Mark je bil tudi direktor v Švedskem skladu Nordic Delta Group, vodja inovacij in razvoja v družbi BTC d.d., ki se je transformirala v inovativno, pametno mesto ter prvo Bitcoin mesto na svetu, vodja poslovnega razvoja pri Geneplanetu, ki ga je Financial Times leta 2019 uvrstil med 1000 najhitreje rastočih podjetij v Evropi, in je tudi ustanovitelj podjetja Love Pets in podcasta Beyond Leadership. Bil pa je tudi svetovalec podjetjem KraftPal, BE-terna ter mnogim startupom.
-
Simon Belak je v podcastu z nami delil vpoglede v produktni razvoj, vključno s customer discovery procesom, optimizacijo in onboardingom uporabnikov. Poudaril je pomen objektivnosti, osredotočenosti strateškega pristopa k optimizaciji, kjer je poudaril, da je ključno razumevanje potreb uporabnikov, postavljanje pravih meril in postopno uvajanje sprememb na podlagi podatkov. Dotaknili smo se tudi vpliva umetne inteligence na družbo in biznis.Simon Belak je vrhunski strokovnjak za podatkovno analitiko in produktni razvoj. Je tudi soustanovitelj Hekovnika, mentor in iskan predavatelj na področju growth hackinga in produktnega razvoja. Kot eden prvih inženirjev pri Metabase v Silicijevi dolini je vodil razvoj umetne inteligence, njegov produkt pa danes uporablja več kot 50.000 podjetij, vključno s SpaceX.
-
Klemen Klop o zahtevnosti razvoja custom programske opreme, delegiranju nalog in sodelovanju med programerji in strankami. Pogovor je prav tako tekel o Klemenovih izkušnjah iz Optiweba in Cloud9devs, vključujoč prepoznavanja potreb strank, merjenju napredka in analitike. Razpravljali smo tudi o realizaciji novih idej, značilnostih dobrega vodje ter komunikaciji z ljudmi iz različnih kultur.Klemen Klop je vodja operative v agenciji Cloud9devs, oziroma desna roka Romana Pravdiča, ki smo ga gostili v 23 epizodi, včasih pa je bil del ekipe pri Optiwebu. Cloud9devs sodeluje s priznanimi strankami, kot so PrizePicks, SecureFrame, Cashews Finance, Floin in Simpli San. Kot hitro rastoče podjetje se osredotoča na razvoj inovativnih produktov in oblikovanje izjemne uporabniške izkušnje.
-
Enej Gradišek o svoji karierno pot, mentoriranju drugih tako podjetij kot posameznikov in pomembnih vrednote, ki bi jih morali imeti vsi v podjetništvu. Dotaknemo se tudi izzivov s toksičnimi delovnimi okolji, o zaprtju CorpoHuba in ključnih nasvetov, ki jih ima za mlade startupe.Enej Gradišek je magister mednarodnega poslovanja, strokovnjak za GenAI in izkušen facilitator z več kot desetletjem izkušenj v podjetništvu. V podjetju FaciliTribe pospešuje poslovne modele, strategije in procese ter organizacijam pomaga upravljati spremembe. Svoje znanje je prenesel na več kot 250 startup ekip, kjer je uporabljal metode, kot so design thinking, lean startup in agilni pristopi, obenem pa svoje znanje deli kot nosilec predmeta na Inštitutu in akademiji za multimedije kjer svoje znanje deli z novimi generacijami.
-
Boštjan Pišler o svojih začetkih v freelancingu, vodenju svoje agencije in ustanovitvi svojega podjetja. Kako preiti iz agencije v produkt, kako do prve investicije, kako se širiti v tuje države in kakšni so njegovi cilji za leto 2025.Boštjan Pišler je razvijalec programske opreme, podjetnik in digitalni nomad. Svojo kariero je začel kot freelancer, kasneje pa je postal CTO pri podjetju Sailsation. Tekom nadaljnjih let je med drugim razvil aplikacijo Enostavni Računi, ustanovil agencijo Studio 404 in The Kiwi Factory.Je ustanovitelj in direktor podjetja Space Invoices, fintech SaaS platforme, kjer je s pomočjo investicije iz madžarskega pospeševalnika Bank MKB ter Silicijeve doline lansiral produkta Apollo ter Space Invoices.
-
Rok Setnikar o legalizacija marihuane v Sloveniji, njeni zlorabi in dovoljenih vrednostih THC-ja v različnih evropskih državah. Kako je ustanovil podjetje CANNABIS d.o.o., kako lahko pospešiš spletno prodajo, kakšen je vpliv fizičnih trgovin in njenih lokacij in kakšni so njegovi poslovni cilji. Rok Setnikar je mlad uspešen podjetnik, trenutno najbolj poznan kot ustanovitelj podjetja Red Eye Monkey. Pred kratkim je v Ljubljanil odprl tudi Munchies Corner, kjer si lahko postrežeš z različnimi zdravimi prigrizki in pijačami. V pogovoru se dotakneva njegovih začetkov in njegovega pogleda na svet uporabe in prodaje konoplje (CBD-ja).
-
Romano Pravdič o ustanovitvi in vodenju agencije Cloud9devs. Kako je začel svojo poslovno pot, kako poteka delo s strankami iz Amerike, kako izgleda njegov povprečen dan in zakaj si poiskati poslovnega mentorja."Ne sprejemam "nemogoče" ali "ne da se" kot odgovor. Impossible is not in my dictionary. Ne rečemo, da imamo "težave" temveč "izziv". Growth is the only way, and the only way is up." - Romano PravdičRomano Pravdič je ustanovitelj in CEO agencije Cloud9devs. Cloud9devs je hitro rastoče podjetje s 25-člansko ekipo, ki strankam kot so PrizePicks, SecureFrame, Cashews Finance, Floin in Simpli San, pomaga pri oblikovanju uporabniške izkušnje in razvoju produkta. Pred ustanovitvijo svoje agencije je imel dva startupa, failal obakrat in kot pravi sam, se iz tega največ naučil v življenju.
-
Primož Oberč o svoji karieri, ustanovitvi in vodenju agencije We Are TikTok in o prehodu v lastne znamke. V podcastu mlad podjetnik odgovarja na vprašanja kako uspeti na tiktoku, kako deluje tiktok algoritem in kaj pomeni viralnost. Kaj je dober biznis, kako dobiti stranke iz tujine, kako povečati profit podjetja in kam investirati svoj denar?