Episodes
-
Een film die zich volledig afspeelt in Utrecht. Dat moesten wij natuurlijk checken. Want wat is er allemaal te zien in Happy Single, de soon-to-be kaskraker met in de hoofdrol Jamie Grant? Het antwoord... Een aantal verrassende locaties en zeer gezellige horeca. Wij gingen naar de première én bezochten eet- en drinkcafé Lombok, standplaats van deze gezellige romkom. Snappen wij de keuze om Lombok groot te maken in een film over Utrecht? Maar ook: wat moet je er eten? In deze special zoeken wij het allemaal voor je uit.
.
Help ons de winter door: https://vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
.
Volg ons:
https://instagram.com/etenwatdepodcast -
Het klinkt als de start van een slechte mop, maar: wat is het verschil tussen een trattoria, restaurant en een osteria? Dankzij het nieuwe trattoria Polpette, gelegen op de Gruttersdijk, komen we achter het antwoord. En Ger introduceert vanwege Koenraad op de Voorstraat het woord entry level fine dining. Wat dat is? In deze editie van Eten wat de podcast kom je er allemaal achter.
DONEER: https://vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
BEKIJK: https://instagram.com/etenwatdepodcast
Besproken horeca:
Trattoria Polpette - Gruttersdijk 12
Restaurant Koenraad - Voorstraat 14 -
Missing episodes?
-
Wij bezochten het hart van de Utrechtse Vinex. Ook wel: het mekka voor Barry Atsma-fans. Tevens thuisbasis van een gigantische bioscoop, maar vooral van heel veel nieuwe horeca. We hebben het natuurlijk over Leidsche Rijn. De nieuwe wijk, gelegen na de welbekende gele brug, was voor Eten wat de podcast onontgonnen terrein. En dus gingen we op pad. In een chaotische maar zinderende 24 uur checkten we koffiebarren, fijne lunchplekken, stadsbrouwerijen en hippe semi-Berlijnse kroegjes, om vervolgens te eindigen in een sjiek restaurant waar het begrip jasje-dasje een nieuwe betekenis krijgt.
Een extralange Eten wat de podcast, live vanuit de huiskamer van 'Leidsche Rinna': De Baron. Veel luisterplezier!
Help ons deze podcast in leven te houden en doneer via https://vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Bezoek ons instagramaccount: https://instagram.com/etenwatdepodcast
Besproken horeca o.a.
ML30, Doppio, VENSTER Utrecht, Stadsbrouwerij RootNoot, Roemer Food&Wine, Buiten Bij de Sluis, De Baron. -
Misschien wel een van de duurzaamste afleveringen van Eten wat de podcast tot nu toe. We gaan op bezoek bij de vegan Soup Bros op de Potterstraat en proberen bij het bijzondere (en zeer gezellige!)Héron Petit Restaurant uit te vinden wat een Groene Michelinster precies inhoudt.
Deze episode samengevat in enkele trefwoorden: bruine derrie, een mangolicious toetje, hersenen, Ger die klinkt als een doorrookte oma, varkenspoten en overheerlijke remoulade op basis van… kamille.
Besproken horeca:
Soup Bros - Potterstraat 6
Héron Petit Restaurant - Schalkwijkstraat 28
GEEF ONS (BIJNA LETTERLIJK) ETEN:
https://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
BEKIJK HET LEKKERSTE NIEUWS:
http://instagram.com/etenwatdepodcast
MAIL :
[email protected] -
Een bierspecial. Niet omdat we daar zin in hadden (wel), maar omdat het, min of meer toevallig, zo uitkwam. In deze aflevering gaan we namelijk op bezoek bij de nieuwe foodbar van bierbrouwer vandeStreek aan de Oude Gracht én leren we alles over de bierpairings van (semi-)vegetarisch restaurant FEU. Een zeer smaakvolle en dorstige Eten wat de podcast dus, die ook nog eens live is opgenomen in bij brouwerij en biercafé Oproer.
Leuk? Doe ons een plezier en word vriend van de show zodat we Eten wat de podcast voor altijd kunnen blijven maken
https://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Of kijk op ons enige sociale kanaal: https://www.instagram.com/etenwatdepodcast
Besproken horeca
- VandeStreek foodbar: Oudegracht 50
- Restaurant FEU: Veilinghavekade 59 -
Kennen jullie de Food Spot? Een niet-zo machtig gebouw gelegen aan de Proostwetering nabij The Wall. Daar kun je hotpotten bij Hot&Hot. Dat moesten we proberen, vond Ger. Alleen al om de autoloze Jelle daar naar te laten afreizen. Verder waagde Jelle een poging Ger te interesseren voor de Indiaas-Nepalese keuken bij Surya op het Janskerkhof. Is ‘ie daar in geslaagd? Je hoort onze recensies in deze nieuwe aflevering van Eten wat de podcast
Toffe podcast? Doneer en word vriend! Https://vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Wat te melden of wil je gewoon een beetje gluren? Https://www.instagram.com/etenwatdepodcast
Besproken horeca in Utrecht:
- Surya - Janskerkhof 23
- Hot&Hot - Proostwetering 80K -
Vijf ballen in de NRC en 'een toeterdruk eetbarretje dat bijna barst van de goede smaak'. Recensies zijn zelden zo lovend als over 'restobar' Rosie op het Lucas Bolwerk. Tijd voor de eerlijke test: heeft de NRC gelijk? Heeft Hiske Versprille gelijk? Eten wat de podcast recenseert de recensenten. Of eigenlijk: bespreekt lang en breed het unieke restobar Rosie. Een smaakvolle review met daarbij duiding van wijnkenner Cesar Majorana.
Word vriend! https://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Bekijk: https://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
Feest! Utrecht heeft niet 1, maar 2 Michelinsterrenrestaurants. In deze editie van Eten wat de podcast gaan we het dan ook uitgebreid hebben over Karel 5 en Maeve, de geweldige restaurants die de ster met trots mogen dragen. We bellen onder meer met Leon Mazairac, de chefkok van Karel 5.
Maar, spannend genoeg, is dat niet het restaurant uit de titel waar je nú moet gaan eten. Nee, dat is een klein Frans bistro op een plek in Utrecht waar je waarschijnlijk nooit komt. Echt mensen. Jullie moeten erheen. Dus luister en reserveer zo snel mogelijk.
Verder bespreken we de Italiaanse bar in de Drieharingstraat die in februari werd geopend door Marco van Basten, Frank Rijkaard en Barry Atsma: Bar Basta. Is het de moeite waard? En waarom hangen er nergens AC Milan-shirtjes in de zaak?
Doneer (!): www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Kijk: www.instagram.com/etenwatdepodcast -
Op veler verzoek gingen we eindelijk (ein-de-lijk) kebab eten bij Karma Kebab. Een hipper-dan-hippere tent waar mensen dagelijks aan het 'afsauzen' slaan. Wat dat is? Je hoort het in deze editie van Eten wat de podcast.
En verder beoordelen we onze concurrentie. Marco Bosmans van de AD-rubriek De Pollepel, was eind vorig jaar namelijk (meer dan) lyrisch over Guillotine. Zijn wij het met 'm eens?
https://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
Veel onverwachts feest en vertier bij 't Kippegie, een opmerkelijk maar klassiek Utregs restaurant aan de Van Asch van Wijckskade. Tegelijkertijd horen wij ons te vergapen aan prachtig Japans design in Forty8 aan de Biltstraat, maar of dat lukt?
----
Eten wat de Podcast steunt de campagne van het Rode Kruis om Utrechtse gezinnen te helpen die niet genoeg geld overhouden om voldoende gezond en gevarieerd voedsel te kopen. In Utrecht krijgen zo’n 400 huishoudens van Het Rode Kruis een wekelijkse boodschappenkaart ter waarde van 17,50 euro. Maar dit is slechts een fractie van de mensen die hulp nodig hebben. Op dit moment staan er in Utrecht zo’n 1500 (!) mensen op de wachtlijst. En dat aantal groeit elke maand.
Om al deze gezinnen te helpen zijn dus extra donaties nodig. Help jij mee? Doneer dan via https://doneer.rodekruis.nl/boodschappenkaart?dm_pv=8&dm_cp=GV23083&utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=voedselhulp&utm_content=utrecht
https://www.instagram.com/etenwatdepodcast
https://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast -
Een ontmaagding. Jullie horen het live in Eten wat de podcast. Het blijkt namelijk dat presentator Jelle Schot nog nooit Salmari heeft gedronken. Ja, dat lezen jullie goed. En dus: live in de uitzending, een heuse Salmari-ontmaagding.
Verder hebben we het uitgebreid over Oli Mazi, een hippe Griek gelegen tegenover de Praxis. Daarnaast gaan we op bezoek bij een Vietnamees waar Ger per ongeluk zijn kont in het gezicht van een oude vrouw duwt. Ja, dit is een gekke aflevering. Dat gebeurt weleens.
DONEER http://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Volg ons in je favoriete podcastapp en via Instagram https://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
In een hokje van 3 bij 3 met 6 vrienden 2 uur lang onafgebroken blèren? Is dat leuk? Wij probeerden het uit bij populaire karaokebar Duke of Tokyo. En alsof dat nog niet genoeg is, gingen we ook lekker lachen bij Comedy Café Utrecht van Arjan Kleton. En spareribs eten. Dat ook.
Tot slot geven we antwoord op de prangende vraag: waar in Utrecht moet je absoluut níet eten? Spoiler: Mr. Jacks komt natuurlijk even langs.
Onze producers een kopje koffie? Doneer via http://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Tip? Slide in de dm via http://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
Een imposante en indrukwekkend getatoeëerde Slowaakse serveerster, een lekker (smerig) likeurtje uit Centraal-Azië én groot nieuws over Broodje Ben. Deze editie van Eten wat de podcast gaat alle kanten op, met dank aan onder meer Spaanse nieuwkomer Sevilla en werfkelderrestaurant Silk Road. En het gaat over restaurantmuziek: hoe 'spannend' moet dat precies zijn?
Doneer (!): http://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Kijk: http://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
We werden vorig jaar tijdens 24H chefs evenement welhaast gek van de lofzang van Ronald Giphart over restaurant Madeleine. Man, wat vindt hij dat geweldig. Tijd om er maar eens een kijkje te nemen, dus. Daarnaast verbouwden we het interieur bij Spice Monkey en deden we een schokkende ontdekking bij snackbar Huzur...
Doneer (!) op:
http://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
En volg ons via:
http://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
Waar moet je dit jaar in Utrecht met kerst gaan eten? En ga je dan voor een extravagant zesgangendiner met wijn- of bierarrangement, of juist voor een bescheiden afhaalmaaltijd? We bespreken het in de allereerste kerstspecial van Eten wat de podcast, opgenomen in het meest kerstige restaurant van de stad: TGI Friday’s aan het Stationsplein. Zij nodigden ons uit om op bezoek te komen in hun ‘winter wonderland.’
Toffe podcast? Doneer via http://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
Meer info? http://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
Wist je dat er in een piepklein straatje naast Neude een goede Italiaan zit? En wat zie je liever: een hippe biertent of een goede Surinamer? Zo maar twee vragen waar Jelle en Ger dieper op in gaan in een nieuwe aflevering van Eten wat de podcast. Om het te verduidelijken: Bistro David en Frontaal Little Bar passeren, in een gezellig drukke De Straatweg, de revue.
Doneren kan via https://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast
en volg ons op https://www.instagram.com/etenwatdepodcast -
Na maanden eindelijk weer een ouderwetse aflevering van Eten wat de podcast! En Jelle & Ger komen er gelijk weer lekker in met een discussie over Koreaans barbecueën bij Daebak BBQ op de Oudegracht. Is dat nu wel of niet een hit? En: het regent koffietentjes, maar wat is nou eigenlijk een redelijke prijs voor een cappuccino anno 2022? Aan de hand van Koffie & ik op de Vleutenseweg gaan de twee op zoek.
Oh, en ze vertellen en passent nog even waar je het beste Israëlisch of Libanees kunt eten, met dank aan een fijne luisteraarsvraag. Ook een vraag of idee?
Https://instagram.com/etenwatdepodcast
&
Doneren kan via:
http://www.vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast -
Na vierentwintig uur podcasten, tientallen goddelijke gerechten van de allerbeste chefs van Nederland, interviews met gasten als Ronald Giphart en Dafne Schippers én een hoop slap gelul zit het er dan toch echt op: 24H Chefs in Karel V is voorbij. Een etmaal lang was Utrecht het allerbeste restaurant op aarde en het was een eer om erbij te zijn.
Klokslag twaalf uur werd bekend gemaakt hoeveel geld er in totaal is opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum. En we kunnen alvast verklappen: het is echt een ongelooflijk bedrag!
Dank aan alle luisteraars die doneerden en iedereen die deze onvergetelijke dag mogelijk maakten, van 24H Chefs roerganger Tjitze van der Dam tot de chefkok van Karel V, Leon Mazairac, die zo gek was om twee Utrechtse podcasters uit te nodigen in zijn keuken. Dank dank dank!
Voor iedereen die deze podcast luistert ná maandag 26 september 12:00 en toch nog graag het Prinses Máxima Centrum wil steunen: je kunt nog doneren tót 1 oktober via Vriend van de Show: https://vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast -
Wat is het allerlekkerste dat we de afgelopen drieëntwintig uur hebben gegeten? Het is eigenlijk onmogelijk te kiezen, maar we doen het toch. Verder evalueren we het gehele evenement en vragen we ons af: wat doen we eigenlijk met het avondeten?
-------------
Op zondag 25 en maandag 26 september vindt in het Utrechtse restaurant Karel V het evenement 24H Chefs plaats, waarin de allerbeste chefs van Nederland een etmaal lang koken om zoveel mogelijk geld op te halen voor het Prinses Máxima Centrum, het grootste onderzoeks- en zorgcentrum in Europa voor kinderen met kanker.
Vanuit de keuken van Karel V doet Eten wat de podcast elk uur verslag, 24 uur lang.
Je kunt deze actie op twee manieren steunen:
- koop voor 15 euro een lot op https://24h-chefs.com/loterij
- Doe een eenmalige donatie op Vriend van de Show. Alle opbrengsten hiervan gaan volledig naar het Prinses Máxima Centrum. https://vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast -
Voor aflevering 22 van deze bizarre podcastmarathon gaan we op wereldreis. Met onze gast Schilo van Coevorden van Taiko in het prestigieuze Conservatorium Hotel praten we over over koken in Dubai, over de Japanse esdoorn en over wat wij kunnen leren van de Aziatische keuken. En het is weer licht!
-------------
Op zondag 25 en maandag 26 september vindt in het Utrechtse restaurant Karel V het evenement 24H Chefs plaats, waarin de allerbeste chefs van Nederland een etmaal lang koken om zoveel mogelijk geld op te halen voor het Prinses Máxima Centrum, het grootste onderzoeks- en zorgcentrum in Europa voor kinderen met kanker.
Vanuit de keuken van Karel V doet Eten wat de podcast elk uur verslag, 24 uur lang.
Je kunt deze actie op twee manieren steunen:
- koop voor 15 euro een lot op https://24h-chefs.com/loterij
- Doe een eenmalige donatie op Vriend van de Show. Alle opbrengsten hiervan gaan volledig naar het Prinses Máxima Centrum. https://vriendvandeshow.nl/etenwatdepodcast - Show more