Bölümler
-
Tartalom:
00:00 Bevezetés
01:30 Joao Fonseca a NextGen-világbajnok
03:35 Hongkong: Marozsán, Rublev, Nishikori és egy elképesztő győztes
10:25 Brisbane: Opelka legyőzte Djokovicot, Lehecka ismét tornagyőztes
18:55 Tippelünk: Ki nyeri idén a Grand Slameket?
29:10 Kvíz!
37:35 Tippelünk: Kinek lesz jobb szezonja?
Salakblog Podcast - Minden, ami tenisz Szántó Petrával és Dani Bálinttal -
Vas Blanka kiváló évet futott, Valter Attila szerződése lejár az idei szezonban, a Dina-Fetter-Peák hármas pedig új csapatnál folytatja. Lengyel Tomival a 2024-es szezont uraló Pogacar mellett arról is beszélgettünk, hogy mit várhatunk a magyar versenyzőktől és a 3 konti csapatunktól az idei szezonban?
-
Eksik bölüm mü var?
-
Itt a 2025-ös év első Le Mans Podcast adása, amelyben az ünnepek alatt előkerülő témákról beszélgettünk.
Például arról, hogy míg Amerikában továbbra is szabadon ordibálhatnak a gyönyörű hangú motorok, addig a WEC-ben újabb hangerő-szigorítás lesz.
De azzal kapcsolatban, hogy Logan Sargeant nagyon tisztelettudóan vágott neki az LMP2-es kalandnak, felmerült, milyen pilóták szoktak inkább nagyképűek lenni.
És kicsi átbeszéltük André Lotterer nyilatkozatát is, amelyben elmondta, mennyire nem ért egyet azzal, hogy a Porsche elbúcsúzott tőle a világbajnoki cím megszerzése után. -
December 20-án évértékelő beszélgetést tartottunk a Grintában, ahol Valter Attilával és Fetter Erikkel beszéltük át a 2024-es szezont.
-
Keretes szerkezetbe helyeztük az évet a Hosszabbításban, ugyanis az évnyitó adásunk egy előzetes volt a kifejezetten zsúfoltnak és izgalmasnak tűnő év elé Mártha Bence sportújságíróval, 2024 utolsó adása pedig egy évértékelő beszélgetés, amelynek szintén ő a vendége.
A műsor első részében elsősorban a párizsi olimpiával foglalkozunk, a második részben pedig nagyrészt a labdarúgó Európa-bajnokság a téma, de természetesen ki-kitekintgetünk más érdekességekre is. -
Legfrissebb adásunkból kiderül, mely csapatoknak van egyáltalán esélye eljutni az Ígéret Földjére (szerintünk) és kik azok a játékosok, akik (szintén szerintünk) a legfontosabb pillanatokban megadhatják azt a támogatást, amire még a legmenőbb szuperhősöknek is garantáltan szükségük van.
Szó esik továbbá az arizonai gyógylevegőről, a tökéletes összeesésről, valamint eláruljuk azt is, mikor szerette meg újra a kosárlabdát Nikola Jokic? -
Tartalom:
00:00 Bevezetés
01:10 Az év legjobb ATP-meccsei
07:00 Az év legjobb Grand Slam-meccsei
12:50 Összefoglalva: tele vagyunk izgalmas karakterekkel
16:38 Saját kedvenceink
19:25 Népmesébe illő év eleji tippjeink
Salakblog Podcast - Minden, ami tenisz Szántó Petrával és Dani Bálinttal -
Szabó Miki mellett jövőre már Vas Balázs is a Visma szerelőjeként dolgozik. A holland csapat által hasznát Cervelo technikai érdekességei és a jövő évi újítások mellett Mikivel és Balázzsal a mezőny legjobb márkáiról, Valter Ati és Vas Blanka extra igényeiről, a szerelők pontos feladatairól meg egy épp készülőben lévő tiramisuról is beszélgettünk.
-
Elérkezett a 2024-es év utolsó Le Mans Podcastje, amiben a szezonvégi fontosabb hírmorzsákat söpörtük össze.
Bizalomvesztés miatt jött el Valentino Rossi profi társa a BMW-től, akik jövőre összehozzák a Van der Linde tesókat.
Beszélünk arról, miért jött el André Lotterer a Porschétől, ami álmai márkája volt.
És szóba kerültek az Autosport Top50-es listáján szereplő WEC-pilóták, és egy egyelőre elég meredeknek tűnő ferraris pletyka is. -
Tartalom:
00:00 Bevezetés
00:35 Nyereményjáték infók
03:05 Előző adás reakciók és díjkiosztós kategóriák
04:50 Az év újonca
09:05 Az év visszatérője
11:35 A legtöbbet fejlődő játékos
16:55 A legsportszerűbb játékos
19:55 Az év edzője
25:10 Sinner és Thiem is kapott díjat
Salakblog Podcast - Minden, ami tenisz Szántó Petrával és Dani Bálinttal -
Buzás Gábor és Szentimrei Kristóf beszél a Bontószög snookeres podcast utolsó 2024-es adásában a Shoot Outról, a Scottish Openről, azon belül is elsősorban a kínai játékosok remekléséről, valamint Révész Bulcsúról.
00:00 - 08:50
Végülis egészen megkedveltük a Shoot Outot. Kiemelkedik Rob Walker hangulatvarázslata, elképesztő táncokat nyomott. Meg néhány ázsiai játékos egyénisége, ami jobban ki tud jönni ezen a buliversenyen, mint bármely más pontszerzőn. Szerintünk a kínai játékosoknak is bőven van egyéniségük, csak kevésbé tudják megmutatni.
Kristóf és Kurucz Laci egyaránt nagy Wu Yize-rajongók lettek. Akárcsak Jimmy White.
08:51 - 12:55
Tom Ford nyerte meg a Shoot Outot, ami elég jó kritikája ennek a versenynek. Neki viszont nagyon sokat jelentett ez a siker, hiszen élete első pontszerzőjét nyerte, ráadásul hazai közönség előtt.
12:55 - 18:19
A Scottish Open amolyan béna kacsa-verseny, de ettől még, vagy éppen ezért nagyon érdekesen alakult - mérföldkövet jelentett a kínai snooker előretörése tekintetében. Kristóf szerint át kellene pakolni a következő év elejére.
18:20 - 29:02
Luca Brecel az utóbbi másfél évben most először mutatott valamit. Mark Allen tűnt a legnagyobb favoritnak a végjátékban, de nyert helyzetből elbukta az elődöntőjét. Lei Peifan volt a torna meglepetése, aki meg is nyerte a versenyt. A döntőben két kínai játszott, de felejthető mérkőzés volt. Nagyon szépen húzzák előre egymást a kínaiak. Allen játéka felgyorsult, aztán az elődöntőre megint nagyon lelassult.
29:03 - 33:11
Wu Yize játéka őrült izgalmas, emlékeztet a korai Judd Trumpra. Gábor szerint érettebb is, mint Trump volt 21 évesen. Gábornak volt egy rossz érzése Xiao Guodong és Wu Yize elődöntője alatt. A kínaiak szépen kijöttek a bundabotrányból.
33:12 - 39:58
A German Masters selejtezőjében Révész Bulcsú gyengébb játékkal legyőzte Baipat Siripapornt, majd sokkal jobb snookerrel kikapott Lyu Haotiantól. A végén káromkodott egyet, ami nem volt szép, bár valahol érthető, és a fasorban sem volt Matthew Selt kiborulásához képest. -
Rendhagyó adást készítettünk erre a hétre. Mivel az elmúlt hete(ke)t magyarországi rendezésű sporteseményeken töltöttük, így ezekről lesz szó, kissé személyesebb hangnemben.
Az adás első részében a női kézilabda Európa-bajnokság lesz a téma, ahol a magyar válogatott 12 év elteltével tudott újra érmet szerezni. A beszélgetés érinti a csapat útját a sikertelen évektől a 2024-es hatalmas előrelépésig, és azt is kielemezzük, hogyan vált a világ egyik legjobb játékosává Klujber Katrin, és hogy hogyan talált egymásra újra a kézilabdaszerető magyar közönség a válogatottal.
A második rész a rövidpályás úszó világbajnokságról szól, amely az elvileg gyengébb résztvevői névsor ellenére elképesztő mennyiségű világcsúcsot hozott, köztük egy olyan történelmi rekorddal, amelyre szinte senki sem számított. A magyar sportolók két arany- és két ezüstérmet szereztek, ami jónak mondható, de voltak a csapat teljesítményének olyan hiányosságai, amelyeket szintén érdemes átbeszélni.
Ácsi! rovatunkban ezúttal is elhoztuk a hét legérdekesebb híreit, köztük a magyar fociválogatott vb-selejtezős sorsolásával, a Fradi óriási görögországi zakójával, Szoboszlai Dominik Realos pletykájával, Vas Blanka újabb remek világkupa-eredményével, a Kyrgios-Djokovic párossal, és a skót dartsossal, akit addig fújoltak a nézők a vb-n, hogy elsírta magát. -
Jordan-James 6-4. Legalábbis a bajnoki címek tekintetében. De van olyan trófea, ami LeBron vitrinjében ott van, MJ pedig még csak nem is álmodhatott róla soha.
Igen, az NBA Kupáról beszélünk, ami az önigazoláson túl kiváló eszköz a médiafigyelem (s ekképpen a rajongói érdeklődés) generálására, és egyes csapatok pszichéjének megerősítésére is. Meg persze korábban el nem érhető források bevonására a szegényes eklézsia megtámogatása végett.
Aktuális adásunkban a sportszakmai kérdések mellett a gazdasági vonatkozások dominálnak, és összehasonlításként megvizsgáljuk azt is, vajon az európai focinak jót tett-e, amikor a pénzcsapokról lekerültek az elzáró szelepek? -
Óriási küzdelemben legyőzte a világbajnoki címvédő Franciaországot, és ezzel megszerezte a bronzérmet a magyar válogatott a női kézilabda Európa-bajnokságon. Nem ez volt a legszebb mérkőzés a tornán, de a magyar csapat megint megmutatta, hogy óriási hittel tud játszani, és olyan helyzeteket is vissza tud fordítani, amilyeneket tavaly még nem tudott. A bronzérmes válogatottból Faluvégi Dorottya, Papp Nikoletta, Márton Gréta, Simon Petra és Szemerey Zsófi nyilatkozott a mérkőzés után.
A döntőben Norvégia hasonló forgatókönyv szerint, fölényesen verte meg Dániát, mint ahogyan az elődöntőben a magyar csapatot, Silje Solberggel arra kerestük a választ, hogy miért annyira jók a norvégok a második félidőkben, aztán úgy alakult, hogy hosszas várakozás végén nekünk adta válogatott pályafutása utolsó interjúját az előző évtized legjobb balszélsője, Camilla Herrem.
Köszönjük, hogy velünk tartottatok a Gyerünk, csajok! sorozatban az Európa-bajnokság alatt, egyelőre nem ígérünk semmit a folytatásra vonatkozóan, de reméljük, hogy nem ez volt a podcast utolsó része. -
Milyen volt az első, csehországi összetartás, miért a Straváról derült ki, hogy melyik lesz az új csapata, mennyit segített Dina Marci az ATT-hez igazolásban, hogyan alakult a téli szünet meg a 2024-es szezon, és mi az oka annak, hogy a közelmúltban feltnűnt a kőbányai velodrome-ban? Évértékelő Peák Barnával.
-
Tartalom:
00:00 Bevezetés
00:50 Mi az a Tenisz Műhely?
03:25 Mi van, ha nincs pénz?
07:23 Hol kezdődik az út?
12:55 13 évesen már a profik életét/ritmusát élik a gyerekek
18:12 Hogy zajlik a tehetségek kiválasztása?
22:05 Mi a helyzet az edzőkkel?
24:23 Az erőnlét fontossága
28:33 Magyarország vs. külföld
37:20 A szülő-edző-gyerek háromszög
40:35 Tehetséges a gyerek, de nincs pénz. Van másik út?
54:25 Hány gyerekből lesz a végén tényleg profi játékos?
57:55 Magyarország túlteljesít teniszben
59:01 Edzőként felteszel mindent a bizonytalanra
01:04:25 Konklúzió
Salakblog Podcast - Minden, ami tenisz Szántó Petrával és Dani Bálinttal -
30-22-es vereséget szenvedett a női kézilabda Európa-bajnokság bécsi elődöntőjében a magyar válogatott Norvégiától. A norvégok elsősorban a második félidő első részében léptek el, ekkor a magyar csapat 20 perc alatt mindössze hat gólra volt képes, ekkor alakult ki a közel tízgólos különbség. Podcastünkben Simon Petra, Faluvégi Dorottya, Kari Brattset Dale és Camilla Herrem szólal meg a mérkőzés kapcsán. A másik elődöntő nagyszerű taktikai csatát hozott Dánia és Franciaország között, Estelle Nze Minkóval értékeljük a meccset, Tamara Horacekkel és Sandra Tofttal pedig már a vasárnapi játéknapra nézünk előre, ahol a bronzéremért Magyarország - Franciaország, az aranyért Norvégia - Dánia mérkőzéseket játszanak.
-
Napsütés, Altea és a nyári meleg, Valter + Fetter mint edzéstárs, edzős mindennapok a Cyclolodge-ban, Pidcock csapatváltása és Evenepoel szerencsétlen balesete. Itt egy újabb beszélgetés a 2025-ös szezont a valenciai egynapossal kezdő Dina Marcival, amiből a sörös játékunk eredményhirdetése sem maradt ki.
Az e-mail címünk, ha közel volt a tipped a sörös játékban: [email protected] -
Vasárnap véget ért a 2024-es Forma-1 világbajnokság, amely nagyon másképp alakult, mint amire a szezon eleje alapján számítani lehetett. Az első hat versenyen remeklő Red Bull fejlesztései nem sikerültek, a McLaren viszont jelentőset ugrott előre a szezon közben, aminek az lett az eredménye, hogy Max Verstappen zsinórban negyedszer is egyéni világbajnok lett, de a konstruktőrök között a McLaren a Ferrarival vívott nagy csata végén lett a szezon legjobbja. Az események hátteréről Wéber Gáborral, az M4 Sport kommentátorával beszélgetünk.
A műsor második részében beharangozzuk a kedden rajtoló rövidpályás úszó világbajnokságot, amely az olimpia árnyékában a júliusitól jócskán elmaradó mezőnnyel zajlik majd a budapesti Duna Arénában. A magyar sztárok közül Milák Kristóf hiányzik, Kós Hubert viszont az egész vb egyik legjobbja lehet. És itt búcsúzik el a közönségtől Kapás Boglárka, akinek ez lesz az utolsó versenye profi úszóként.
Az Ácsi! rovat hírei között beszélgetünk a női kézilabda Európa-bajnokságról, ahol 12 év után jutott elődöntőbe a magyar válogatott, szóba kerül Naby Keita Ferencvárosba igazolása, Tom Pidcock csapatváltása, egy durva bukás a pályakerékpáros BL-ben, Lindsey Vonn és Therese Johaug visszatérése, egy 16 éves csodafutó, aki Usain Bolt rekordjait döntögeti, és minden idők legnagyobb értékű sportszerződése is. -
Elszenvedte első vereségét a magyar válogatott a női kézilabda Európa-bajnokságon. A franciák ellen mindkét félidő elején kicsit beragadtak a mieink, és bár az első játékrész utolsó 7-8 percében sikerült ledolgozni az elején összeszedett hátrányt, a másodikban nem volt olyan sorozata a mieinknek, amivel ki tudtak volna egyenlíteni. A vereség eredményeként a pénteki bécsi elődöntőben Norvégia vár a magyar csapatra. Ezúttal Faluvégi Dorottya mellett Vámos Petra és Juhász Gréta értékeli az eseményeket.
- Daha fazla göster