Episodios
-
Онлайн-школа креативних професій SKVOT підтримує проєкти про українську культуру та подкаст “Автентика” і я особисто дуже рекомендую цю платформу для навчання та підвищення своїх креативних скілів. Лінк на SKVOT залишаю в описі епізоду.
----
Друзі, привіт! Мене звати Катя Гайдут і я автор подкасту “Автентика” і “Людині потрібна людина”. Сьогодні інтерв’ю з Ірина Побідаш. Ірина - в минулому — викладачка української та зарубіжної літератури та практичної української стилістики в КПІ. Зараз розповідає про літературу простими словами, створює авторські курси, пише наукові статті.
Ми говорили про сенси та смисли українських казок. І чи загалом, були у нас суто українські казки та за якими ознаками можна зрозуміти, шо казки саме українські. Говорили про українських письменників та твори, які варто прочитати. Про нашу базу, на якій тримається українська література. Та, звичайно, про Тараса Шевченко та його творчість. Дуже раджу вам послухати наш випуск та взяти те, що у вас зрезонує.
Де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
-
Друзі, привіт! Мене звати Катя Гайдут і я автор подкасту “Автентика”. Давно не було випусків, давно не було цікавих розмов. Цікаво те, що декілька інтерв’ю, які я взяла у Львові ще влітку, просто стерлись.Ставлюсь я до цього філософськи.
Зараз осінь, кінець вересня, новий сезон, нові сили та енергія. І давайте розпочнемо нашу подорож до української культури з інтерв’ю з арт-менеджером, українським колекціонером, музикантом і куратором — Павлом Гудімовим.
Після інтерв’ю з Павлом я вийшла спантеличина. Мене мій чоловік спитав: ну як? Я тоді відповіла, що це або досить потужне інтерв’ю або навпаки, нецікаве через мої досить прості і непрофесійні питання щодо мистецтва.
Проте, публікую наш подкаст з відчуттям, що він точно буде корисним. Тому що в розмові прозвучало багато нових імен українських творців, які точно варті вашої уваги. Приємного прослуховування і буду чекати ваші чесні відгуки.
Онлайн-школа креативних професій SKVOT підтримує проєкти про українську культуру та подкаст “Автентика” і я особисто дуже рекомендую цю платформу для навчання та підвищення своїх креативних скілів. Лінк на SKVOT залишаю в описі епізоду.
https://skvot.io/uk/
-
¿Faltan episodios?
-
Друзі, привіт! Нарешті публікую новий подкаст “Автентика”. Онлайн-школа креативних професій SKVOT підтримує проєкти про українську культуру та подкаст “Автентика” і я особисто дуже рекомендую цю платформу для навчання та підвищення своїх креативних скілів. Лінк на SKVOT залишаю в описі епізоду.
SKVOT
А зараз - інтерв’ю та подкаст.
Отже, щоб записати це інтерв’ю мені потрібно було опинитися в селі Бабин, Косівського району, Івано-Франківської області. Опинитися - це ще не записати інтерв’ю. Перше, що потрібно було зробити: знайти хату одного з відомих українських колекціонерів вишитих сорочок - Богдана Петричука. Зв’язку в селі Бабин немає. Проте є люди.
Тому, я в буквальному сенсі пішла шукати Богдана по хатам. Десь під гору, десь стежкою через місточок, десь сусід підказав, що от за тою хатою нарешті буде і хата Богдана Петричука. Зустрівшись з Богданом, перше, що побачила - це кімнату, повністю заповнену вишитими сорочками, хустками різних років та сторіч. У хаті Богдана ця кімната - це музей, де кожен може завітати, поспілкуватися, задати свої питання.
Цим скористалася і я. Питань у мене було багато. І ми почали. Я питала у Богдана про його сім’ю та життя в горах. Говорили про традиції гуцулів та про свята. Заговорили про вишиті сорочки та рушники. Що саме вони символізують для України. І загалом поспілкувалися про українські цінності, одвічне питання щодо мови та яке воно - відчуття української ідентичності.
Ви можете чути, як гудуть мухи біля вікна. Як забігають діти зі словами Слава Ісу. Як шумить вітер біля хати і як Богдан емоційно розповідає про нашу культурну спадщину: яка є у всьому, що навкруги. Головне - приділяти цьому увагу та берегти свою культуру.
Ще раз дякую SKVOT за підтримку подкасту про українську культуру. Вам дякую за інтерес, а Богдану за час та бажання поділитися своїми знаннями та відчуттями. Якщо ви також захочете підтримати подкаст, долучайтесь до Patreon або залишайте донат на картку, яку я залишу в описі епізоду. Дякую!
4149 6293 1508 8807
https://www.patreon.com/katyagajdut
Де знайти Богдана?
https://www.instagram.com/petrychuk.bohdan/
Де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
-
Друзі, привіт! Мене звати Катя Гайдут і я автор подкасту “Людині потрібна людина” і “Автентика”.
Хочу почати з того, що партнер цього випуску — онлайн-школа креативних професій Skvot. Skvot підтримує контентні проєкти про українську культуру та мистецтво.
Щоб ми більше дізнавалися про свою ідентичність.
Лінк на школу залишаю в описі епізоду.
SKVOT: https://skvot.io/uk/
Також в середині подкасту буде ще одна моя рекомендація щодо прикрас, не пропустіть її, будь ласка.
А зараз, знайомлю вас з Яриною Сізик. Отже, Ярина — фольклористка, учасниця гурту ЩукаРиба, засновниця телеграм каналу про українську традиційну культуру «Етнографічні історії з Сізо Сізенко». Експертка з нематеріальної культурної спадщини, культурна антропологиня.
Ми говорили про українську культуру як базу. Що ми маємо знати про себе? Які знання ми забули? І чому найцінніше, що ми можемо дізнатися - знаходиться просто в історіях нашої сім’ї та роду.
Ми говорити про наш український культурний спадок і як люди збирають все, що можна зберегти, сканують, описують та зберігають у колекціях.
Говорили про експедиції, феномен українських бабусь та хати-мазанки. І головне, зрозуміли, як можна вихованням передавати дітям знання про своє та впливати на їх ідентичність з українською культурою.
Запрошую вас до прослуховування. Та нагадую про Patreon. Доєднуйтесь. Це велика підтримка для проекту. Дякую.
Patreon: https://www.patreon.com/katyagajdut
------
Реклама прикрас з вітражного скла ось тут: glass art stories
https://www.instagram.com/glassartstories.ua/?igshid=MzRlODBiNWFlZA%3D%3D
Друзі, хочу вам розповісти про український бренд вітражного скла Glass Art Stories з міста Сум, з міста, де я народилася і звідки я родом. Бренд створює неймовірні прикраси у вигляді підвісок з літерами глибокого синього кольору, наприклад з українськими літерами Ї та Г. а також брошки у вигляді українських польових квітів: маків, жоржин, піонів, ромашок та багатьох інших.
Прикрашати себе такою красою - нашою українською красою - прекрасно. В інстаграмі покажу, що собі обрала. А ви також, не зволікайте і обирайте собі квіточку, як певний символ, для себе. І ще трошки додам про бренд
- майстерні 28 років
- роботи представлені в Софії Київський та деяких музеях
- виготовляють від маленьких стильних брошок з вітражного скла до кількаметрових мозаїк та вітражів, і навіть можна замовити лампи та столики з вітражного скла
- мають на меті славити українську культуру як в Україні, так і закордоном
Лінк залишаю в описі епізоду.
https://www.instagram.com/glassartstories.ua/?igshid=MzRlODBiNWFlZA%3D%3D
-----
Де знайти мене?
-
Друзі, привіт! Мене звати Катя Гайдут і я автор подкасту “Людині потрібна людина” і “Автентика”.
Хочу почати з того, що партнер цього випуску — онлайн-школа креативних професій Skvot. Skvot підтримує контентні проєкти про українську культуру та мистецтво.
Щоб ми більше дізнавалися про свою ідентичність.
https://skvot.io/uk/
А інтерв’ю сьогодні з Яною Жадан. Яна - спеціалістка в галузі іжі, смаку.Досліджує культуру роботи ресторанів, ферм та різних закладів.
Яна упорядниця ресторанних та гастрономічних проєктів. Співзасновниця Foodies, а також маленької книжкової полички, яка продає тільки кулінарні книги, а також співавторка книги про фермерів.
Ми говорили про життя Яни в горах, на Закарпатті.
Як вона відчула ці місця? Говорили про смак українських страв, про які ми не знаємо, про незвичні поєднання, про українські сири. Говорили про пошук свого дому серед різних місць України і таке схоже між нами питання: де мій дім зараз? Інтерв’ю - спокій, тиша і натхнення. І я запрошую вас до прослуховування.
Також нагадую, що ви можете доєднатися до мого Patreon, де я публікую свої особисті роздуми та підтримати таким чином подкаст.
https://www.patreon.com/katyagajdut
Щиро вам дякую!
-
Друзі, знайомтесь - Микола Білик - український скульптор, який працював над скульптурою княгині Ользі на Софіївській площі, над архангелом Михайлом біля Софії Київської, а також створив інші відомі скульптуру та постаменти.
Ми поговорили про те, яка вона — українська скульптура. Чи можемо ми вважати її початок зі створення Трипільської культури?Як далі розвивалися скульптура та чому існують прірви між розквітом та занепадом? Ми говорили про український скульпторів, імена яких варто знати, і один з них - Пінзель.
Говорили про процес творення руками - як потік, як те, що японці називають ікігай. І загалом, наскільки важливо знайти своє покликання. Слухайте, підтримуйте подкаст на Patreon, моя команда вам каже велике дякую. Лінк на Patreon є в описі епізоду.
Партнер подкасту:
SKVOT
Долучайтесь до Patreon
https://www.patreon.com/katyagajdut
-
Сьогодні мій випуск з Сонею Солтес - Соня стиліст, автор бренду Lutiki, а також співавтор ініціативи Seeds for Ukraine.
Ми говорили про те, яке воно автентичне село. Чому Соня вирішила купити мазанку біля Канева та реставрувати її. Чому такий жест про вдячність предкам, про наближення до себе та свого коріння.
Ми говорили про Трипільську культуру як нашу основу. Про те, яку силу має земля для українців та чому Соня вирішила розвивати себе в садівництві, садити квіти біля хати, вирощувати свій врожай та розкладати любисток на підвіконні, який так ароматно пахне на всю хату. Це все робили ті, хто були до нас, і так цікаво знову і знову повертатися до свого: коріння, культури, традицій та абсолютно простої, проте дуже рідної буденності.
І звичайно, говорили про українську літературу, про дитинство в Карпатах та квітник у бабусі, про те, як такі спогади закладали основу української ідентичності.--
де знайти Соню?
https://www.instagram.com/sonya_soltes/де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/партнер цього випуску — онлайн-школа креативних професій Skvot.
Skvot підтримує контентні проєкти про українську культуру та мистецтво.
Щоб ми більше дізнавалися про свою ідентичність.
https://skvot.io/uk/ -
Друзі, привіт. Мене звати Катя Гайдут і я автор подкастів “Автентика” і “Людині потрібна людина”.
Сьогодні моя гостя — Софія Безверха, інфлюенсерка, амбасадорка всього українського. Ви всі, мабуть, знаєте Софію по її блогу Krapka Krapka, а також цікавим постам про побут українців, культуру, мистецтво та традиції.
Ми говорили про працьовитість українців та створенні селянам бізнесу. Хтось продавав зерно, хтось мав млин і заробляв на цьому. Я була здивована тим, що ми є тільки працьовита, але й бізнесова нація.Говорили про безкінечну тему українського вбрання. Чому ми неправильно одягати тільки вишиванку? Чому вишиванка вважалась також одягом для сну? Що таке стрій та як його правильно носити?
Також обговорювали тему російського контексту, який в певний період заполонив всі постори, а ми цього навіть не помічали. А також про побут українців, митців, колекціонерів, книги.
В описі епізоду зазначаю книги, фільми, сторінки, про які говорила Софія. Стільки нової інформації для вивчення в подкасті “Автентика” ще не було.
Тож, повертаймо своє, своїх і дазнаваймось нове.
Приємного прослуховування.Фільм про Стуса “Просвітлої дороги свічка чорна”
https://www.youtube.com/watch?v=QsHhcSsypzI
Це документальна трилогія 1992 року.Ігор Турейський - колекціонер, етнограф
https://www.youtube.com/watch?v=vC31R9LhMQE&t=21s
Микола Пимоненко - художник, який змальовував, як одягалися українці.
Книга “Україна та українці”, автор Іван Гончар
https://nashformat.ua/products/ukraina-ta-ukraintsi.-vybrani-arkushi.-istoryko-etnografichnyj-mystetskyj-albom-ivana-gonchara-500938Олена Дідик - українська майстриня з вишивки.
https://www.instagram.com/olenkadidyk_ethnic_studio/
---мій Patreon
https://www.patreon.com/katyagajdut
---
де знайти Софію?
https://www.instagram.com/krapka.krapka/
де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/ -
Друзі, новий епізод подкасту з українською акторкою, заслуженою артисткою України, актрисою театра імені Леся Курбаса та жінкою, яка неймовірно співає українські народні пісні — Наталія Рибка-Пархоменко.
Ми говорили про голос та вивільнення емоцій через спів. Чи використовували такий метод очищення українські жінки 80 або 100 років тому? Про що співали в українських селах та чому природа так часто фігурувала у піснях?
Ми говорили про різновиди український народних пісень. А також про колискові, через які можна передавати дитині не тільки спокій та налаштування на сон, але й щось глибинніше. Через них можна передавати розуміння і відчуття нашої культури.
Запрошую вас до прослуховування та дякую всім, хто долучається до Patreon та підтримує проєкт.приєднатися до Patreon:
https://www.patreon.com/katyagajdut
----де знайти Наталю?
https://www.instagram.com/natalka.rybka/
де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
psтакож даю посилання на колискові Марії Пилипчак, про які згадувала Наталя
https://www.youtube.com/watch?v=oRzmZSvghJc&t=6s -
Друзі, привіт. Цей епізод знімався і створювався майже як експедиція, тому хочу розпочати з передісторії. О 5 ранку на світанку, з першою чашкою кави я поїхала в Черкаську область, де суботнім ранком проводив службу український священник Отець Іван. Маленьке село, красива церква, кози та первозданна природа.
Мені було цікаво поспілкуватися про українські молитви, про те, чи є різниця між українськими іконами та іншими православними іконами. Я з захопленням слухала про шлях до богослужіння, пошук себе, клінічну смерть, яка породила страх, з яким отець Іван жив багато років. Рівно до того моменту, доки не розсміявся страху в обличчя та не позбувся його в одну секунду.Я слухала про життя в Криму та читання служби української мовою. Про погрози, залякування та навіть травмування через бажання проводити службу українською мовою. Про те, як на Пасху Отцю Івану заборонили проводити службу українською, проте кримські татари відкрили двері своєї мечеті. Я слухала про те, як проводять служби сьогодні церкви московського патріархату та чому варто обирати наші храми та слухати, читати молитви українською мовою.
Ми говорили про медитацію, йогу та мову як код нації. Про буденні людські потреби: у щасті, достатку, безпеці. Та про те, чому варто дякувати в молитві та висловлювати бажання, як дитина.
Загалом, я завжди мрію саме про такі інтерв’ю: чисті, від серці до серця. І я дуже вдячна Отцю Івану за нашу розмову.
В описі подкасту залишу вам адресу церкви, де служить Отець Іван. Можливо вам захочеться завітати до нього на службу або просто познайомитися. А ще Отець Іван виготовляє смачний мед на своїй пасіці. То можна ще поласувати медом.
Отець Іван проводить служби у село Вікнене, Черкаської області
А зараз запрошую вас до подкасту.
І нагадую про те, що можна підтримати фінансово подкаст “Автентика”, ставшивши патроном на Патреоні. Така фінансова підтримка від вас - дуже важлива. Дякую.https://www.patreon.com/katyagajdut
-
Марічка Квітка — етнографиня, фольклористка, дослідниця українського одягу та пісень, зайняла перше місце у “Голосі Країні 2022”. Марічка під час війни прийняла рішення бути в Запоріжжі та волонтерити. Ми зустрілися в Києві, куди Марія приїздила на декілька днів і саме тут і записали подкаст.
Про що ми говорили? Про те:
Що носили українці сто років тому?Чому українські сорочки — не про сакральність, а про побут та самовираження?
В чому сила української пісні?
Доморобний одяг та домоткане полотно українців.
Святковий одяг вирізняє велика кількість прикрас та взуття.
Про фантастичну працелюбність українців.
Про самовираження українців у створенні: картин, сорочок, рушників.
Я запрошую вас до прослуховування. А також нагадую, що завжди дуже приємно читати ваші відмітки в соціальних мережах. Діліться подкастом, якщо вам сподобався випуск. І підтримуйте нас на Patreon.
Ось тут: https://www.patreon.com/katyagajdut
А тепер — інтерв'ю, яке починається з пісні.
---
де знайти Марію?
https://www.instagram.com/kvitkakvitkakvitkakvitkakvitka/
де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/ -
Друзі, привіт! По-перше хочеться подякувати вам за поширення подкасту “Автентика”. Продовжуйте, це дуже приємно і важливо особливо в наші часи.
По-друге, піжписуйтесь на подкаст - ставте плюсик в правому кутку. Це дасть можливість вам бачити нові епізоди та стати постійним слухачем подкасту.
А зараз хочу познайомити вам з Лесею Воронюк — культурний куратор, а також засновниця Всесвітнього дня вишиванки.
Ми з Лесею говорили про українське жіноцтво у XX сторіччя, як реалізовували себе. Що робили наші жінки, коли хлопці були в УПА. Як саме допомагали та яку символіку попри заборони та побоювання вплітали та вишивали?
Ми говорили про наші столітні вишиванки, як витвори мистецтва. А також сакральність символів, вишитих: чи дійсно в них є певна сила або це міф? Також не оминули нещодавної суперечки в соціальних мережах про те:, чи варто сьогодні купляти вишиванки зі 100-літньою історією? Чи варто їх носити? У Лесіі на цей рахунок є своя спокійна та дипломатична думка.
І загалом: я питала про те, як жили українці 100 років тому? В чому знаходили силу?
Інтерв'ю чудове та інформаційне. І я запрошую вас до прослуховування.----
Де знайти Лесю?
https://www.instagram.com/lesiavoroniukdv/
Де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
---якщо ви захочете сказати дякую - це можна зробити на Patreon.
а також ви доєднаєтесь до спільноти та будете отримувати екслюзивні матеріали.
https://www.patreon.com/katyagajdut -
Богдана Неборак — українська журналістка, редакторка The Ukrainians, а також співавтор подкасту “Наразі без назви”, менеджерка культурних проектів.
Ми з Богданою говорили про українську культуру у розрізі сучасної літератури, місць сили та письменників, які прекрасно зображають і уособлюють в собі різні регіони України. /Говорили про літературу для жінок: чи існує вона як жанр? Обговорювали імена письменників, які ми маємо знати, проте на жаль іноді навіть не чули про них.
Інтерв’ю вийшло глибоким, потужним та інформативним. І я запрошую вас до прослуховування.
----
книги, які радить Богдана Неборак
Домонтович “Дівчина з ведмедиком”
Софія Андрухович “Фелікс Австрія”
Сергій Жадан “Ворошиловград”
“Музей покинутих секретів” Оксана Забужко
“Київ провідник” Федір Ернст“Брама Європи” Сергій Плохій
“Непрості” Тарас Прохаськопоезія Микола Зеров
поезія Богдана Ігоря Антонича
поезія Грицько-Чубая
“Середмістя та небо і площі” Юрія Андруховича
“Львів — місто натхнення”
----
Де знайти Богдану?
https://www.instagram.com/neborakova/
Де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
Підтримати подкаст:
https://www.patreon.com/katyagajdutДякую!
-
Друзі, привіт. Мене звати Катя Гайдут і я автор подкасту “Автентика”. Сьогодні хочу поговорити про українську абетку та наш український шрифт. Чи існує він? Чи знаєте ви, що сьогодні ми користуємось шрифтов, затвердженим Петро I?
Поговорила з українським художником-графиком, лауреатом Шевченківської премії Василем Яковичем Чебаником.
Василь Якович сьогодні працює виключно у галузі художньої графіки і з 2000 року займається створенням та відновленням українського шрифту. Його проект називається “Рутенія. Графіка української мови”.
Отже запрошую вас до прослуховування та дослідження української абетки разом.
---якщо ви захочете сказати дякую - це можна зробити на Patreon.
а також ви доєднаєтесь до спільноти та будете отримувати екслюзивні матеріали.
https://www.patreon.com/katyagajdut -
Друзі, привіт! Мене звати Катя Гайдут і я автор подкасту “Автентика”. І я продовжую розповідати через інтерв’ю про українську культуру та автентику.
Сьогодні вирішила поділитися з вами інтерв’ю про українську мову, письменництво, українських авторів. Так склалося, що спочатку я хотіла записати з моїм татом подкаст саме про це і запросила його саме для “Автентики”. Проте потім зрозуміла, що не варто зупиняти думки і продовжила нашу розмову, яка вже була опублікована для подкасту “Людині потрібна людина”.Та зараз хочу поділитися нашою основною розмовою про українську культуру та українських письменників загалом. Про важливе питання, яке класно задавати собі періодично: “Що корисного ти сьогодні зробив для України”? Про те, які культурні скарби ми втратили і що саме маємо повернути. А також про місця сили в Україні та три культурні скарби, якими має пишатися кожен українець.
Українські письменники, яких ми згадали в подкасті
Василь СтефаникМихайло Коцюбинський
Леся Українка
Гнат ХоткевичІван Франко
Кримський Агатангел
----Де знайти Миколу Гриценко?
https://m.facebook.com/Hrytsenko.Mykola?eav=Afb3O-HrFWdGtdnpNJw8PDVPuw1qB00vzNIJyKMitpiVeo3fAQdT6WhcKPOnvoR-oUQ&paipv=0
Де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
---якщо ви захочете сказати дякую - це можна зробити на Patreon.
а також ви доєднаєтесь до спільноти та будете отримувати екслюзивні матеріали.
https://www.patreon.com/katyagajdut -
Друзі, привіт! Зустрічайте нове інтерв'ю з Даною Павличко. Дана наразі перебуває у німецькій Баваріі, я в Києві, тому інтерв’ю наше відбувалося на відстані.
Ми поговорили про те, як сьогодні не загубитися в українській літературі. Чому, читати — це звичка, яка порівнюється з питтям води і сьогодні є першої необхідністю.
А також, про шароварщину, сучасну українську літературу та дисципліну, як ядро, від якого так багато всього залежить.
Запрошую до прослуховування.
---
де знайти Дану?
https://www.instagram.com/danapavlychko/
де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
---
якщо ви захочете сказати дякую - це можна зробити на Patreon.
а також ви доєднаєтесь до спільноти та будете отримувати екслюзивні матеріали.
https://www.patreon.com/katyagajdut -
Друзі, привіт! Новий епізод подкасту з Нікою Селегою.
Українка, громадська діячка, працювала у громадській організації “Безбарєрність” бек-офісу першої леді України Олени Зеленської. А також ініціаторка реіновації українських бібліотек, а також учасниця музичного колективу “Божичі”.
Ми говорили про українську культуру та любов до українського, яка до Ніки прийшла через вчительку української мови та літератури. А також через бабусю, з якою Ніка ділилася своїми відкриттями.
Говорили про історію українських пісень та найбільший приватний архів українських пісень, яким володіє гурт “Божичі”. Досліджували силу українських пісень та голос української нації.
А також, про українські етнічні сорочки. Чому зараз не варто носити сорочки, яким більше ніж 100 років? Говорили і про особисту колекцію українського мистецтва, яку вже зібрала Ніка у себе вдома, а також про книги, які радить прочитати та про силу - бути українкою.
Отже, запрошую вас до прослуховування та нагадую, що ви можете підписатися на подкаст, поставив у правому кутку плюс, а також - приєднатися до Patreon та слухати і читати авторські матеріали, а також окремі аудіо-записи інтерв’ю. Нас вже 38 патронів, долучайтесь!
---
де знайти Ніку?
https://www.instagram.com/nika_selega/
де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/
---
долучайтесь до Patreon:
чекаю вас ось тут: https://www.patreon.com/katyagajdut
-
Друзі, новий епізод про Трипільску культуру, першовідкривача Вікентію Хвойку та язичество.
Говорила з Василем Трубаєм — письменником, драматургом. Василь Володимирович проводить екскурсії в музеї Вікентія Хвойки в селі Халеп'я під Києвом. І я вам дуже раджу там побувати.
Цікаво те, що мої батьки ще 15 років тому купили землю в селі Халеп'я та побудували невелику дачу.
Саме тут ми часто збираємося всією родиною.
І саме тут, прямо у нас на дачі, в кабінеті я записала з Василем Володимировичем інтерв'ю про те, як більше 5 000 років тому саме тут жили трипільці.
Ми говорили про:- як жили трипільці?
- у що вірили трипільці?- трипільці та язичество
- життя Вікентія Хвойки - першовідкривача Трипільської культури.
Приємного прослуховування вам.---
якщо ви захочете сказати дякую - це можна зробити на Patreon.
а також ви доєднаєтесь до спільноти та будете отримувати екслюзивні матеріали.
https://www.patreon.com/katyagajdut -
Друзі, привіт! Мене звати Катя Гайдут і я запускаю мій коханий проект, подкаст про те, хто ми, звідки та в чому сила нашого коріння. Назва подкасту — ”Автентика”.
Мені цікаво збирати історії. Про те, як в українських селах святкували Івана Купала. Чому кожна квітка у вінку на Івана Купала мала значення. Або про Трипільську культуру. Хто наші найдавніші предки трипільці? Як вони жили? Які в них були обряди, звичаї? У що вони вірили, яким символам та повір'ям вірили?
Або ж - українські художники, які жили в невідомих селах, серед лісів та степів та тихо створювали мистецтво.
Я буду зустрічатися з відомими і досить невідомими людьми, який єднає дещо більше: знання, любов до свого та бажання передати наші традиції далі.
І перша моя гостя — Настя Івченко. Настя для мене особисто — це людина, яка на сучасний манер, легко та невимушено ділилася своєю любов'ю до української культури. Її проект ukrainianfolks - це справжній скарб в такому просторі, як інстаграм.З Настею ми зустрілися в Києві, на нашому рідному Подолі, вже під вечір. Коли спека спала, а основні дедлайни за день закінчилися. Ми говори про любов. Хто саме з сім'ї Насті вплинув на її зацікавленість Україною. Який був найсильніший момент щастя в житті та чому він також пов’язаний з нашою землею, природою та сім’єю.
Ми говорили про невідомих раніше українських творців. Та шлях Насті в відкритті їх життя для себе. Згадували про Параску - Горицвіт та Марію Приймаченко. А також говорили про українську літературу та книгу Грушевського, яку Настя радить прочитати всім.
Інтерв’ю створилося в моменті, під час війни в Україні, проте з сильною вірою в нашу перемогу та любов’ю до свого.
Слава Україні, слава ЗСУ.
Давайте вже слухати перший епизод :)
---
якщо ви захочете сказати дякую - це можна зробити на Patreon.
а також ви доєднаєтесь до спільноти та будете отримувати екслюзивні матеріали.
https://www.patreon.com/katyagajdut
---
де знайти Настю?
https://www.instagram.com/nastyaivchenko/
де знайти мене?
https://www.instagram.com/katyagajdut/