Episodes
-
V tokratni oddaji Futr za jutr z gostjo dr. Tanjo Šumrada, raziskovalko s katedre za agrarno ekonomiko, politiko in pravo na Biotehniški fakulteti UL, razpravljamo, katere naravi prijazne kmetijske prakse so v rabi v Sloveniji, katere naravovarstvene prakse so se do sedaj izkazale za uspešne in ali se te razlikujejo med območji intenzivnega in ekstenzivnega kmetovanja. V pogovoru se dotaknemu tudi vprašanja, kako sodelovanje kmetov in naravovarstvenikov izgleda v praksi.
-
V prvi epizodi predstavljamo protislovnosti kmetijskih in okoljskih politik Evropske unije. Kako ta razkorak doživljajo kmetje in kam se v področje kmetijstva vključuje pojem trajnosti?
Osredotočamo se na skupno kmetijsko politiko (SKP) za obdobje 2023–2027 in jo primerjamo z okoljskimi cilji evropskega zelenega dogovora. Ali so kmetijske politike uspešne v zastavljenih naravovarstvenih ciljih in koliko se okoljski cilji med SKP in zelenim dogovorom razlikujejo?
Projekt Futr za jutr sofinancira Eko sklad – Slovenski okoljski javni sklad in Ministrstvo RS za okolje, podnebje in energijo. Za vsebino je odgovoren izključno izvajalec projekta Focus, društvo za sonaraven razvoj, in partner Radio Študent. Vsebina ne odraža nujno stališč sofinancerja.
-
Missing episodes?