Episodes
-
Gdy w 1998 roku „Seks w wielkim mieście” debiutował w telewizji, Sarah Jessica Parker miała 33 lata i była pełna obaw. Czy główna rola w serialu o seksie to dobry pomysł i czy nie zaszkodzi jej karierze. Mąż Parker, aktor Matthew Broderick, był jednak przekonany, że powinna ją przyjąć. Pobrali się raptem rok wcześniej. Sarah na swoim ślubie wystąpiła nie w białej bezie, ale w „małej czarnej”. Już wtedy miała świetny gust, ale wraz premierą „Seksu w wielkim mieście” stała się absolutną ikoną stylu. Od lat podkreśla jednak, że z serialową Carrie Bradshaw ma niewiele wspólnego. Tymczasem ostatnio ponownie się w nią wciela, choć zewsząd słyszy, że jest na tę rolę za stara. Jak radzi sobie z ageizmem i dlaczego nie lubi być porównywana ze swoją bohaterką?
Podcastu „Ikony stylu lat 90.” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Gwyneth Paltrow była skazana na sukces. Jej matka to znana aktorka, ojciec był producentem filmowym, a chrzestnym gwiazdy został sam Steven Spielberg. Już w wieku 20 lat Paltrow grała u boku Julii Roberts i Robina Williamsa. W 1995 roku wystąpiła w thrillerze „Siedem” i poznała Brada Pitta. Związek z amantem przyniósł jej rozgłos i ciekawe oferty zawodowe. Wkrótce później zdobyła Oscara i podbiła świat mody różową suknią w odcieniu gumy balonowej. W nowym odcinku podcastu „Ikony stylu lat 90.” przyglądamy się karierze Gwyneth Paltrow – od ikony do jednej z najbardziej znienawidzonych gwiazd Hollywood.
Podcastu „Ikony stylu lat 90.” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Missing episodes?
-
Kate Moss pierwszy raz pozowała topless, gdy miała 15 lat. – Sesja wyszła świetnie, ale moim kosztem – wyznała. Trzy lata później była już gwiazdą modelingu. W latach 90. Moss zarzucano nadmierną chudość, dziś mówi się, że jest niewystarczająco szczupła oraz za stara na wybieg. Kate nic sobie z tego nie robi. Takie podejście pozwoliło jej przetrwać wszystkie zawirowania w karierze i przez ponad 35 lat utrzymać się na szczycie. Oto historia o tym, jak na niego weszła.
Podcastu „Ikony stylu lat 90.” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Geri, Mel B, Emma, Mel C i Victoria były najlepszym towarem eksportowym Wielkiej Brytanii od czasu The Beatles. Każda czymś się wyróżniała, ale największe wrażenie robiły, gdy były razem. Czerwone pasemka, kolczyk w nosie, dwa słodkie kucyki, slip dress czy niebotyczne platformy to tylko niektóre z trendów, które wylansowały. Dziś, ponad 25 lat od głośnego debiutu, dziewczyny wciąż się przyjaźnią i świetnie wyglądają. Ale czy wciąż inspirują?
Podcastu „Ikony stylu lat 90.” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
.Prawie się nie malowała, stroniła od trendów, jej Birkin bag była podniszczona. Żona Johna F. Kennedy'ego Jr. nie chciała być sławna, ale paparazzi nie opuszczali jej na krok. Przypłaciła to załamaniem nerwowym. Carolyn Bessette-Kennedy zginęła razem z mężem i ukochaną siostrą Lauren w katastrofie samolotu. Ameryka straciła swoją „królewską parę”, a świat mody – ikonę stylu. Jej wizerunek inspiruje do dziś.
-
Księżna Diana jak nikt inny potrafiła łączyć to, co luksusowe, z tym, co przystępne. W historii mody zapisały się zarówno jej „sukienka zemsty”, jak i pomarańczowe kolarki. Wypromowała Gianniego Versace, a także torebkę Lady Dior. Nade wszystko pragnęła być królową ludzkich serc, ale została również królową stylu. Sprawdzamy, jak księżna Diana z zahukanej dziewczyny w falbanach stała się prawdziwą trendsetterką, której look inspiruje do dziś.