Episoder
-
Eelmisel neljapäeval toimunud elektrisõidukite teemapäeval sai selgemaks ostutoetuseid puudutav - toetuste kogusumma on viimase toetusprogrammi 570 000 € asemel lausa 10 miljonit. Mida ja kuidas siis toetatakse?
Kuigi Eesti ja Läti kütusehinnavahe on suurenenud, ei ole veel täheldada suuremat kütuseturismi, mida paljud ennustasid. Mida aga oleks meil lätlastelt õppida, et kütusehinda alla tuua? Ühtlasi on kütuste hinnatõus üha enam inimesi ühistranspordi poole vaatama pannud - mida näitab statistika?
Augusti automüügis on mõned suured üllatused - eriti esikohale platseerunud automudel. Kaeme vahelduseks ka Venemaa automüügi poole, kus hõisatakse välja suuri kasvuprotsente - aga nagu kõigi Vene asjadega, on ka seal suur konks.
Räägime ka VW uue tegevjuhi poolt välja öeldud plaanidest kontserni juhtimise osas, Riviani ja Mercedes-Benzi koostööst ja sellest, et Tesla on lõpuks lubanud ka "vaeste eurooplaste" peale mõelda.
Nädala automõte puudutab isikliku auto omamist, nädala proovisõiduauto on aga vana hea suure muudatusega - ehk Veli MR2 Spyder, mis hooaja viimaseks võistluseks töötava aeropaketi külge sai. Kas oli õigus kõigil, kes ütlesid, et nii jõuetul autol pole aerost midagi kasu, või olid asjalood teisiti?
Saatejuhid on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Head kuulamist! -
Alustame kahe üritusega, mis kohevarsti Eestis toimumas. Juttu tuleb ka kiiruse mõõtmisest ning uuest veebilehest liiklustalgud.ee, mis ei paista oma eesmärki täitvat. Kahtlustame, et pealekaebamistalgud probleemkohtades midagi paremaks ei muuda. Aga mis muudaks?
Räägime ka pisut Ameerika Ühendriikide initsiatiividest heitmete vähendamiseks - tihti jõuavad nende algatused edu korral meilegi. California osariigis ja New Yorgi linnas plaanitav on vägagi "piits või präänik" lähenemine - kuid kas ka töötav?
Seekord on põhjust teemaks võtta ka F1 - Audi ühineb tralliga mootoritarnijana, sosinad käivad ka Porsche kohta. Eelmise saate liitiumikaevandamise teema jätkuks aga räägime ka sellest, mis sai Tšiili uuest põhiseadusest.
Vaatame ka üle, millised autotootjad on jälle teatanud, et oma akutootmist laiendada plaanivad, Renault kavatseb oma sisepõlemismootorite tootmise üldse eraldi firmaks lahku lüüa.
Nädala proovisõiduauto oli kõige-kõigem Cupra - piiratud hulgal toodetav Formentor VZ5, millel Audi RS-idelt tuttav 2,5-liitrine ridaviis. Nelikveoline 390 hj auto üllatas VW Grupi toodangu kohta mitmes mõttes positiivselt.
Saatejuhid on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Head kuulamist! -
Mangler du episoder?
-
Tallinna tramm jõudis sel nädalal üpris auväärsesse vanusesse - aga Läti on selles osas meist veelgi tublim. Teistest transpordiviisidest rääkides aga on renditõukside pakkujad hindasid tõstnud - ja mitte vähe.
Kütusest - posti otsas suhteliselt pikalt valitsenud stabiilsus on kõikuma löönud, diisel hüppas üles ja gaas alla. Miks?
USA-s võeti vastu kaks väga olulist otsust. Üks neist on inflatsiooni vähendamise eelnõu ehk IRA, mis sisaldab päris palju autotööstust puudutavat ning keskendub kohaliku majanduse turgutamisele. Samal ajal on California osariigis otsustatud, et 2035. aastast keelustatakse uued sisepõlemismootoriga autod.
See viibki meid nädala põhiteemani ehk meie soovitusteni poliitikutele - valimised on ju tulekul ja poliitikud häälte otsinguil! Räägime siis autoomanike perspektiivist. Kas ja kuidas võiks uute autode ostmist toetada? Milliste sõidukite ostmist peaks toetama? Mis sellest kasu oleks?
Räägime ka Tšiili ehk maailma suuruselt teise liitiumitootja uuest põhiseadusest, mis kohalikku kaevandustööstust mõjutab. Euroopa turule aga tuleb juba selle aasta jooksul maailma suurim elektrisõidukite tootja. Kes ja mis autodega?
Sel nädalal proovisõiduautot pole, kuid Veli käis vaatamas värske kolmanda põlvkonna Range Rover Sporti esmaesitlust. Mis masinaga on tegu ja millal see meie turule jõuab? Saatejuhid on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Head kuulamist!