Folgen
-
Była redaktorka naczelna Glamour, studentka AI, stylistka i liderka. Anna Jurgas opowiada o swoich sportowych przygodach, złotych latach polskich magazynów modowych i autentyczności. Dlaczego uważa, że Polska nie jest estetycznym krajem? Czym jest mindfulness? Jak trafiła do branży modowej?
-
Współczesnym luksusem jest luz i spokój. A szczególnie dobrze jest budzić się o świcie w chatce na Mazurach. Jak wygląda życie osoby, która posiada 100 koni? Czy ciężko zaciągnąć dzieci do szkoły po kwarantannie na wsi? Co wyjątkowego można znaleźć w Gałkowie? Na rozmowę o tym, kiedy pasja staje się pracą zaprasza Agnieszka Woźniak-Starak.
-
Fehlende Folgen?
-
Z czym kojarzycie Wenecję? Dla Manueli Gretkowskiej jest to pełne uroków miasto kobiet i paranormalnych zjawisk, w którym nigdy się nie gubi. Pisarka opowiedziała o swoim azylu politycznym, przeżytej acqua alcie oraz swobodnym życiu weneckich prostytutek. Nie korzysta z gondoli, zwiedza pieszo, ciesząc się każdą minutą spędzoną w aglomeracji Wenus. Aga Woźniak-Starak przeprowadziła bardzo osobistą rozmowę z autorką książki - „Wenecja. Miasto, któremu się powodzi”.
-
Marta Dymek (Jadłonomia) w rozmowie z Agą Woźniak-Starak o diecie roślinnej, która jest dobra nie tylko dla ludzi, ale też dla świata. Rozprawia się z mitami i daje wskazówki. Niedawno wydała książkę "Jadłonomia po polsku", o której również była mowa.
-
Joanna Jędrzejczyk o drodze, jaką przeszła od początku swojej styczności ze sportami walki do obecnych sukcesów i o tym, jak znalazła balans między światem MMA, a życiem codziennym. Czym zajmuje się po treningu i po co jej instagram? Zaprasza Agnieszka Woźniak-Starak.
-
Iwona Büchner-Grzesiak z domu aukcyjnego Polswiss Art o rynku dzieł sztuki i zmianach w czasie pandemii. Jak pracuje dom aukcyjny i którzy polscy artyści cieszą się największą popularnością? Czy kolekcjonowanie dzieł sztuki to dobry snobizm? Zaprasza Agnieszka Woźniak-Starak.
-
Czy algorytmy wykończą naszą cywilizację? Dlaczego to kultura jest cichym zwyciezcą okresu pandemii i gdzie szukać mądrych ludzi? Agnieszka Woźniak-Starak rozmawia z Katarzyną Janowską o jej najnowszej książce "Rozmowy o przyszłości"
-
Ula Brzezińska-Hołownia - jedna z czterech kobiet - pilotów myśliwców w Polsce, żona kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni. O tym, jakie uczucia towarzyszą jej podczas lotu, a jakie na ziemi? Jak odnajduje się w nowej rzeczywistości, jeśli dotychczasowa praca stanowiła jej całe życie? Który myśliwiec jest ładniejszy: MiG czy F-16? Na podcast zaprasza Agnieszka Woźniak-Starak.
-
Natasza Parzymies o swoim serialu internetowym "Kontrola", który zdobył popularność na całym świecie. O tym, jak to się zaczęło i co będzie dalej. Wiek nigdy niczego nie ogranicza. O początkach swojej miłości do kina i filmu oraz co robi w czasach lockdownu. PS Agnieszka dostaje nową pracę.
-
Na linii goście ze świata kultury i sztuki, również tej ulicznej. Borys Szyc i jego e-teatr, krakowskie Kino Pod Baranami, Going.pl o tym, jak zmieniła się ich działalność podczas pandemii i jakie znaczenie ma sztuka w trudnych społecznie czasach. Co zyskali, a co stracili, przenosząc się do internetu? Agnieszka rozmawia też z Good Looking Studio o ich muralach z pozytywnym przekazem.
-
Rozmowy z ludźmi, którzy radzą jak poradzić sobie psychicznie w tak trudnym czasie. O organizacjach, które niosą pomoc i służbach medycznych, poświęcających swoje zdrowie w walce z koronawirusem.
-
Agnieszka Woźniak-Starak o tym, jak podczas pandemii odradza się przyroda i oczyszcza powietrze. Zwierzęta wracają do miejsc, które opuściły przez działanie człowieka, a branża mody - czyli jeden z największych szkodników dla Ziemi - zaczyna zmieniać swoje działania.
-
Jak odnaleźć balans w perspektywie obecnych wydarzeń? Epidemia odbija swoje piętno w sztuce, ale jak mówi Magda Boczarska: "kultura od zawsze była tym, co daje pokrzepienie" - nawet w tak trudnej sytuacji, z jaką się zderzamy. Filmowe wcielenie Michaliny Wisłockiej opowiada jak wiele zmieniła w jej życiu rola w "Sztuce kochania". Razem z Agnieszką Woźniak-Starak podejmują temat ruchu #MeToo i zmian, jakie ten ruch wniósł na plany filmowe.
-
Chorzy dotknięci klątwą Ondyny muszą pamiętać o tym, aby kontrolować oddech. Walka o życie odbywa się codziennie. Magda Hueckel o tym, jak radziła sobie z chorobą syna i wieloma innymi przeciwnościami losu. Historię rodziny pokazuje dokumentalny film „Nasza klątwa”, który w 2015 roku uzyskał nominację do Oskara. Powstał też film „Ondyna”, dedykowany synkowi Magdy, Leo i innym chorym. Główną rolę w nim zagrał Bartosz Bielenia.