Episodes
-
Sašo Bertoncelj je ime, ki je v športnem svetu znano predvsem po odlični karieri v gimnastiki. A kako je Sašo povezan s smučarskimi skoki na Ljubnem, je verjetno vaše vprašanje? Zelo je povezan! Je na prvi organizacijski liniji dogodka, saj v ozadju skrbi za sponzorske zgodbe.
S Špelo Rogelj sta se pogovarjala o dimenzijah organizacije tako velikega športnega dogodka, svetu športnega marketinga, trajnostnem pristopu tekem pod Rajhovko, filozofiji družbe BTC, ki že skoraj od prvega dne stoji za smučarskimi skoki na Ljubnem.
-
Evo Bastardi skakalni svet pozna bolj pod dekliškim priimkom Logar. Leta 2014 je v ruskem Sočiju nastopila na prvi tekmi za ženske v smučarskih skokih v zgodovini olimpijskih iger, v zbirki ima lepo statistiko uvrstitev na stopničke v celinskem pokalu, ter celo serijo uvrstitev s točkami v svetovnem pokalu. Leta 2017 je zapustila skakalni šport in sedaj živi v ZDA.
S svojo nekdanjo reprezentančno kolegico Špelo Rogelj ob kavi klepetali o spominih na Ljubno, o razvoju ženskih smučarskih skokov, spopadanju s poškodbami, pokomentirali pa sta tudi njune naslednice na vrhu skakalnic.
-
Missing episodes?
-
Jurija Tepeša poznamo kot odličnega nekdanjega smučarskega skakalca, ki je v svetovnem pokalu osvojil dve posamični zmagi in se še sedemkrat povzpel na stopničke. V letošnji sezoni pa je stopil v čevlje glavnega trenerja slovenske članske ženske reprezentance. S Špelo Rogelj sta se pogovarjala o njegovih skokih na Ljubnem, pričakovanjih njegovih varovank, kakšen krst so mu pripravile na začetku, debata je tekla tudi o specifičnosti tekme pod Rajhovko.
-
Rajko Pintar je glavni stric iz ozadja najbolj obiskana tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih na Ljubnem. Nekdanji šolski ravnatelj in novinar je že od samega začetka ženskih skokov na Ljubnem tudi predsednik organizacijskega komiteja. Kako potekajo priprave, kaj vse je potrebno, da se zgodi skakalni vikend pod Rajhovko? Koliko ljudi je vpletenih v izvedbo, kakšne anekdote so se spisale? Opozoril je tudi na dobrodelno sms akcijo, ki bo pomagala pri obnovi Ljubna, po katastrofalni poletni vodni ujmi.
Pokrovitelj pogovora je Jungheinrich.
-
Miha Mišič je dolgoletni športni novinar in komentator športnih TV prenosov. Poleg kolesarstva in košarke so njegova specializacija tudi ženski smučarski skoki. Kdo je ta znani glas, ki nam prinaša slike veselja in drame iz Ljubnega? Kako je sploh pristal v športnem uredništvu in kako se pripravi na vsako tekmo? S Špelo Rogelj sta tokrat zamenjala vlogi, ona je v vlogi izpraševalke. Pa to ni edina menjava, Miha Mišič je obljubil, da bo skočil na skakalnici. Kje in kako? Preverite v novem Ljubno podcastu.
Pokrovitelj pogovora je Jungheinrich.
-
Ema Klinec je svetovna rekorderka s 226 metri, svetovna prvakinja leta 2021, letošnjo sezono ima za pasom že srebrno medaljo v svetovnem pokalu. Toda kdo je v resnici Ema? Kakšna je njena zgodba? Nekdanja reprezentančna kolegica, Špela Rogelj je postavljala prava vprašanja.
Pokrovitelj pogovora je Jungheinrich
-
Franjo Naraločnik je že trideset let aktivno povezan z občino Ljubno, najprej kot direktor občinske uprave, sedaj že četrti mandat kot župan. A je mnogo več kot zgolj javni uslužbenec. V podcastu izvemo več o njegovi skakalni zgodovini, pa o flosarskih avanturah, ribiških zgodbah, traktorskih reševalnih akcijah sredi poletnih poplav, o razvoju in viziji turizma v Zgornje Savinjski dolini. Špela Rogelj je tudi tokrat pred mikrofonom imela zanimivega gosta.
Pokrovitelj pogovora je Jungheinrich.
-
Dvakrat zlata na zadnjih zimskih olimpijskih igrah v Pekingu, aktualna športnica leta, srebrna na ekipni tekmi na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu 2021. V svetovnem pokalu ima za pasom tri zmage na posamičnih tekmah, še trikrat pa je bila najboljša na ekipnih tekmah. Potem pa se je v lanski sezoni zgodil padec, prav na Ljubnem in svet se ji je postavil na glavo. Ne samo zaradi poškodbe, ampak predvsem zaradi materinstva, saj je pred kratkim postala mamica. Zanimivih iztočnic za pogovor Špeli Rogelj tudi tokrat ni manjkalo.
Pokrovitelj podcasta je Jungheinrich.
-
Rezultati njegovih varovank so res impresivni - prava ženska skakalna pravljica se je začela 2021, ko je Ema Klinec postala svetovna prvakinja, Nika Križnar je osvojila veliki kristalni globus. Urša Bogataj je na olimpijskih igrah v Pekingu skočila po zlato medaljo, Nika Križnar po bronasto, poleg tega sta obe sodelovali še v mešani ekipi, ki je bila prav tako zlata. V Oberhofu so ob koncu sezone 2022 Urša Bogataj, Nika Križnar in Ema Klinec slavile zgodovinsko trojno zmago. Slovenska reprezentanca je na koncu osvojila še pokal narodov za najboljšo reprezentanco, ne smemo pa pozabiti svetovnega rekoda Eme Klinec v poletih, 226 metrov. Tudi na tekmah na Ljubnem so bila vražja dekleta že velikokrat na stopničkah. Z Zoranom se je pogovarjala njegova nekdanja varovanka, Špela Rogelj.
Pokrovitelj pogovora je Jungheinrich.
-
Martin Juvan Čuks je dolgoletni vodja skakalnice na Ljubnem ob Savinji. A njegova zgodba je mnogo daljša, s skoki je povezan od njegovih prvih korakov, saj je bil skakalec tako njegov oče, tudi sam je bil mnogo let aktivni skakalec, prav tako pa sta se tej disciplini zapisala tudi njegova sinova. A si Čuks ni prislužil naziva legenda zgolj zaradi njegove ljubezni do smučarskih skokov pod Rajhovko. V svoji pestri življenjski zgodbi je cela serija zanimivih štorij, od flosarstva, alpinizma, prostovoljstva, pohodništva,... Špela Rogelj ga je v podcastu povprašala o vsem.
Pokrovitelj pogovora je Jungheinrich.