Episodes
-
“2020. gadā milzīgā alkohola reibumā ar nazi pārgriezu sev roku. Gribēju trāpīt vēnās, lai nomirtu. Es nezinu, kāpēc man nedeva šo iespēju – pabeigt šo dzīvi. Varbūt tāpēc, ka man ir meita,” rubrikā “Dzīvei nav melnraksta” stāsta Laura Cepurniece.
Laura ir jauniete, kura bērnībā pārcieta gan emocionālo vardarbību, gan seksuālo vardarbību, kad viņai bija 5 gadi. Noraidījums un necieņa no mātes puses būtiski ietekmēja Lauras dzīvi. Līdz pat tam, ka viņa vairākkārt mēģināja aiziet no šīs dzīves. Neskatoties uz grūtībām, viņa gadiem ilgi nodarbojās ar dejām, sportu un mākslu, taču pusaudžu gados sāka cīnīties ar alkohola lietošanu un depresiju.
17 gadu vecumā Laura kļuva par māti un ļoti agri sāka strādāt, cenšoties nodrošināt meitai labāku nākotni. Pieaugot, viņa pārtrauca alkohola lietošanu, meklēja profesionālu palīdzību un turpina cīnīties ar zaudējumiem un sāpēm, tostarp brāļa nāvi. Neskatoties uz ciešanām, Laura apņēmīgi meklē ceļu uz dziedināšanu un labāku dzīvi.
* Psihiskās veselības palīdzības iespējas:
Krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” diennakts krīzes tālruņi: 6 7222922 ; 2 7722292
VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis (visu diennakti) - 116111
* Aicinām ikvienu, kurš bērnībā vai jaunībā ir cietis seksuālā vardarbībā, nevairīties meklēt palīdzību. Ja Jums vai Jūsu tuviniekam ir līdzīga pieredze, lūdzam vērsties Valsts policijā. Jūsu drosme dalīties notikušajā var palīdzēt nodrošināt taisnīgumu un pasargāt citus! -
Episodes manquant?
-
Studijā labklājības ministrs Reinis Uzulnieks (ZZS) un Saeimas Budžeta un finanšu komisijas deputāts Artūrs Butāns (NA).
-
"Ļoti interesanti, ka redzu to, kā nevajag. Es daudz mācos no citiem un man Latvijā patīk, ka es redzu to, kā es nevēlos dzīvot. [...] Es skatos uz cilvēkiem, kas sevi dēvē par turīgiem, bet es tur neredzu laimi un mīlestību," rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" saka Gints Valdmanis.
Gints ir fitnesa treneris un sociālo mediju satura radītājs, kurš iedvesmo daudzus vīriešus rūpēties par savu fizisko formu un neaizmirst arī par stilu un kosmētikas produktiem. Viņš arī mudina cilvēkus atcerēties par to, ka svarīgākais ir ģimene nevis materiālās vērtības. -
Ne vairs ar zirgiem un pajūgiem, kā profesora Jēkaba Prīmaņa laikā, bet gan moderni - ar datoru, 3 D skenēšanu un asinis analīžu paraugu iespējām 2024. gada vasarā uz Piebalgu brauca ārsti un studenti. Tika atkārtota 1936. gadā veikta “cilvēkmērīšanas” ekspedīcija. Un satikti un atkāroti nomērītk pat daži cilvēki, kuri 1936.gadā bija mazi bērni. Bet iegūtie dati pārsteidz gan pētniekus, gan piebaldzēnus!
-
Studijā Ģeopolitikas pētījumu centra vecākais pētnieks Jānis Kažociņš un
Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks, Delavēras Universitātes doktorants Toms Rātfelders. -
Studijā sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš un domnīcas “Providus” direktore un un vadošā pētniece Iveta Kažoka.
-
80 gadi kopš Otrā pasaules kara beigām, bet propagandas un pieminekļu cīņas turpinās. Par kureliešiem, leģionāriem un Sarkano laukumu.
Šonedēļ raidījumā #1pret1 saruna ar vēstunieku, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktoru Uldi Neiburgu. -
Studijā Valsts konkurētspējas komisijas priekšsēdētājs, REA profesors Arnis Sauka un Valsts konkurētspējas komisijas loceklis, LU zinātņu prorektors Guntars Kitenbergs.
-
“Traumas, lauztas rokas un deguns. Vairākas reizes esmu bijis reanimācijā. Un, kad runāju ar psihologu, viņš pateica, ka esmu dopamīna narkomāns. Vienkārši — tu saņem to sajūtu, tās emocijas, un tas ir pats galvenais,” rubrikā “Dzīvei nav melnraksta” stāsta Daniils Vesnenoks.
Pirms aptuveni trim gadiem Daniils sāka arvien mazāk pievērsties cīņām, jo vairs nespēja apvienot vairākas lietas. Pēc aktīvās sporta karjeras viņš pievērsās cīņu sporta popularizēšanai Latvijā. Tagad viņš pats organizē cīņu pasākumus un sniedz platformu jaunajiem cīkstoņiem. Neskatoties uz organizatoriskajiem pienākumiem, pēc vairāku gadu pārtraukuma viņš šogad atgriezīsies ringā.
#dzīveinavmelnraksta -
Viņi ir pabijuši pat četrās audžuģimenēs, bet visi no viņiem atsakās. Bērni ar uzvedības problēmām, kuri cietuši no fiziskas, emocionālas un seksuālas vardarbības, pasaulei atbild ar to pašu. Zantes ģimenes krīzes centrs darbojas jau 20 gadus. Tikmēr “Foršā māja” ir pilnīgi jauns pakalpojums - droša vide šiem problēmbērniem. Vai viņi ir kādam vajadzīgi? Vai nākamā pietura ir ģimene? Vai cietums? Nevajadzīgie bērni.
-
“Es esmu vairākkārt domājusi par pašnāvību. Man ir konstatēta vidēji smaga depresija ar pašnāvnieciskām nosliecēm. Kopumā ir bijuši vismaz septiņi mēģinājumi izdarīt pašnāvību. Pēdējais mēģinājums bija salīdzinoši nesen – februārī. Bet nu laikam, paldies Dievam, ka nesanāca," rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Luīze Elizabete Ladiga.
Luīze Elizabete, zaudējot māti, kurai bija alkohola atkarība, uzņēmās aizbildniecību pār savām divām nepilngadīgajām māsām. Smagā bērnības pieredze ir atstājusi dziļas pēdas arī viņas pašas dzīvē, un šīs traumas sekas Luīze joprojām pārvar soli pa solim. Lielā atbildības sajūta pret māsām ir kļuvusi par vienu no viņas galvenajiem spēka avotiem cīņā ar mentālās veselības izaicinājumiem. Lai arī tumšie brīži kļūst retāki, priekšā vēl ir ceļš, kas ejams, lai atgūtu līdzsvaru un pilnīgu iekšējo mieru. -
Studijā “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis un “Progresīvo” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs.
-
"Mums ir "fronte tēva pagalmā" un liels karš pie mūsu robežām. Tādā brīdī kopīgs princips un pamats ir sevišķi nepieciešams," tā savā pēdējā uzrunā valsts svētkos arhibīskapa statusā teica šīs nedēļas raidījuma "Viens pret vienu" viesis Jānis Vanags.
-
Studijā Darba grupas birokrātijas mazināšanai vadītāji – Valsts kancelejas direktors Raivis Kronbergs un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.
-
Šausmas, bailes un ļoti liela cerība. Losandželosas postošie ugunsgrēki Kīnu ģimenes acīm. Viņu māja vēl stāv, taču janvārī pieredzētie ugunsgrēki viņiem iemācīja daudz jauna pašiem par sevi un par lietām, kas tiešām svarīgas. Kā viena no pirmajām lietām, kas tika glābta, bija vecmāmiņas tautastērps, kas kara laikā tika paņemts no Latvijas.
- Montre plus