Episodes

  • Найкоротший авторський епізод «Трохи Мовича» розповідає про найдовшу в світі рекламну кампанію. Заінтриговані? Сергій Трухімович розповідає далі:

    ✅ Absolut perfection — геніальна рекламна кампанія, що тривала 25 років;
    ✅ На ринок США виходив ноунейм зі столітньою історією;
    ✅ Звідки взялася культова пляшка, в якій й досі продають легендарний напій.

    Слухати і дивитись можна на зручних платформах:
    https://youtu.be/jaBXgpUs3Jc

  • Вона називає себе поганим магом, що розвінчує вічну людську мрію про диво. «Дива не станеться. Ми маємо діяти тихою невпинною працею. І маємо працювати за себе, і за ту людину, що загинула на війні», - спресовує Наталія Карпенчук-Конопацька свою програму про розвиток людського капіталу. Президентка Жіночої ділової палати України, вона опікується створенням мережі професійного навчання і перенавчання задля покращення якості підприємництва в нашій країні.
    Автор і ведучий подкасту Сергій Трухімович розпитує гостю:
    ✅ Коли і для чого була створена Жіноча Ділова Палата України;
    ✅ Що таке людський капітал і наскільки він розвинутий в Україні;
    ✅ Як кожен з нас може вплинути на розвиток людського капіталу в Україні.

    Слухати і дивитись цю розмову можете на зручних платформах:
    https://youtu.be/R76qUHr8Bvs

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Поза війною Санта пише книжки – такі собі гусарські історії, сповнені чоловічих пригод і любові. І немає війни. Бо на війні немає романтики. Взагалі. Тільки бруд і робота. Важка робота…
    Санта в цій темі експерт. Він воює десять років. Це було неспонтанне, виважене рішення, хоча коли «по блату» попав на лінію фронту, не знав, з якого боку брати до рук гранату. Нині вчить побратимів. Переконаний: військову справу може здолати кожен. Лиш треба це прийняти і тоді будеш успішно робити свою роботу.
    Про ворога професійного й лютого, що швидко вчиться і виправляє помилки;
    про наші злети і втрату переваги;
    про брак людей, техніки, а тому необхідність досягати технологічної переваги розповідав десь на прифронтових дорогах Ірині Вовк\Iryna Vovk, ведучій воєнного подкасту «Тримаю небо».

  • Очевидні речі не завжди помічні. Особливо, коли треба знайти покупця на свій товар. Звичні, правильні кроки, а фактично – шаблони швидше можуть відштовхнути потенційного клієнта, аніж збільшити бажаний результат. Як це працює, почуєте в новому епізоді свого подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович говорить далі:
    ✅ Чи мав би вродливий переважати над потворним?
    ✅ Три приклади, коли недолік ставав перевагою: Guinness, Buckley's, Dr. Martens;
    ✅ Як подолання перешкод і випробування зміцнюють лояльність до бренду.

  • Коли буде перемога - не знаю. Але вона буде. Або не буде нас, - спокійно каже мінометник 116 омбр Кактус. Він не уточнює, але його розповідь не залишає сумніву: «нас» - це всієї України, а не тільки нинішніх військових. Кактус набував цього усвідомлення буквально потом і кров’ю, бо на війні – з травня 2014-го. Нещодавно під Роботиним втратив ногу. Як отримає нову, знову збирається в стрій. А тим часом тримає інформаційний фронт.& Про рубікон Зеленопілля і війну як шанс для України бути;& про ворога сильного, жорстокого і підлого& та українську звитягу бити цю нечисть слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо»Справжні історії героїв документує для Львівського радіо журналістка і волонтерка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.

  • Радіоведучим бути легко. Просто коли ти надаєшся до цього і вмієш бути щирим, - щиро переконаний Влодко Лучишин, програмний директор радіо «Львівська хвиля» і гість нинішнього епізоду «Трохи Мовича».

    Його ведучий Сергій Трухімович пропонує колезі разом порозмірковувати…
    ✅ Без радіо не було би й подкастів. Але чому не варто виставляти подкасти на радіо;
    ✅ В чому магія радіо і зокрема “Львівської хвилі”;
    ✅ Чи легко бути радіоведучим і де навчають на радійника в Україні;
    ✅ Радіо підіймає інтелігентність чи опускається до рівня
    стереотипів?"

    Слухати і дивитись цю бесіду можна на зручних платформах:
    https://youtu.be/5gOw0N6x4ZQ

  • -Ніколи не можна знецінювати жінку. Жінка – це бойова одиниця,- переказує з фронту подруга Ракета, героїня цього епізоду воєнного подкасту «Тримаю небо».

    Психолог і медійниця, вона знала, що піде воювати ще в 2014-му. Але тоді був дуже малим син. Тож вчилась стрілецтву, такмеду, тримала добру фізичну форму. І в лютому 24-го відразу пішла в безнадійну чергу до військкомату. Ну бо тоді чоловіків не всіх брали, а жінкам заздалегідь казали «Не стійте, у вас шансів немає». Ракета буквально впросила взяти її на війну. Так потрапила в піхоту 103 ТРО, незабаром – під Київ, а далі – на схід…

    Два роки без ротації в окопах; брак зброї і людей, а ще тилові істерики довкола неминучої мобілізації не додають сил і мотивацій. Ракета не заперечує: стомлена. А часом - виснажена. Але не заглядає в майбутнє до перемоги.

    Справжні історії героїв для Львівського радіо документує волонтерка і журналістка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.

  • - Ворог дуже підступний і воювати вміє. Його не можна недооцінювати,- каже із свого досвіду друг Крим. Він кадровий військовий, в армії з 18-ти років, тому не з чужих слів знає, що таке російська воєнщина. 10 років служив в Криму авіатором. З нечисленими побратимами вийшов звідти з бойовим прапором. Тому частину не розформували і вона прижилась на материковій Україні. Крим відтоді опанував навики десантника-штурмовика та пройшов гарячими точками через Донбас і Херсонщину, втратив руку під Кринками. Але не втрачає надії повернутись в стрій – не тільки до перемоги, а до самої пенсії. Ну бо військо – то його доля і все доросле життя.

    Справжні історії наших героїв пише для Львівського радіо волонтерка і ведуча воєнного подкасту Ірина Вовк\Iryna Vovk.

  • Одним ворогом менше – одним другом більше, - так стається щоразу, коли при конфліктах ми налаштовуємо себе стримувати негативні емоції. Бо якщо ми не керуємо гнівом, тоді гнів керує нами,- пригадує нам Сергій Трухімович, автор і ведучий подкасту «Трохи Мович».

    Щоб ми не були передбачуваними, а відтак легко маніпульованими, Сергій уклав своєрідну інструкцію, як управляти гнівом. Далі слухайте і дивіться:
    ✅ Чи варто гнівно відповідати на злісну, але об’єктивну критику;
    ✅ “Цей човен також порожній” — мантра, яка збереже вам нервові клітини;
    ✅ Праведний гнів у двобої зі супротивником;
    ✅ Правила управління гнівом також мають свої виключення.

  • Навіть якщо ви самі не творите свого образу, він у вас все одно є. Бо його неодмінно створить клієнт. І не завжди так, як це сприятиме вашому бізнесу. А тому варто завчасно сформулювати і собі, і людям: хто ви, що робите і для кого, - так коротко про новий епізод подкасту епізоді «Трохи Мовича». Його автор Сергій Трухімович та Ельза Сагура, креативна директорка Bloom Büro, говорять, зокрема про те:
    ✅ Що таке бренд-стратегія, чи кожному вона потрібна, хто її розробляє і де тут, власне, креатив.
    ✅ Етапи створення бренд-стратегії і взаємодії з креативними агенствами.
    ✅ Складові бренд-стратегії як документу для практичної роботи. Як користуватися бренд-стратегією після її створення.

    Слухати і дивитись тут:
    https://youtu.be/zIIjxIklJVw

  • «Ми не перемогли, але ми знищили ворога»,- скаже наприкінці цього епізоду друг Гастролер. Він подає себе на війні як снайпер-фрілансер. Воює з 14-го, але не затримується надовго в жодному підрозділі. Бо не терпить армійщини з її в’язкою бюрократією, невмотивованими наказами і покаранням за спроби думати.

    Очевидний скепсис не є ширмою одягнути біле пальто і ображено стати осторонь подій. З кожним витком ескалації Гастролер повертається на фронт ще більш оснащеним і навченим. Й інших весь час настановляє: зніміть рожеві окуляри. Гаруйте-вчіться-готуйтесь стати в стрій….
    Найбільш жорсткий з усіх випусків воєнного подкасту «Тримаю небо» записала десь у прифронтовій кав’ярні журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk.

  • Якось Сергій Трухімович успішно продавав стару хвору корову.

    Зараз береться продати ще одну ручку пану Фостеру, який має свою улюблену. Насправді мова в цьому епізоді «Трохи Мовича» про те, як діяти в будь-якій несподіваній ситуації і добиватись бажаного результату. Отож навіть коли ви не живете з продажів і реклами, не зайве буде послухати
    ✅ Докладний аналіз діалогу продавця з клієнтом (коли на співбесіді пропонують «продати ручку»;
    ✅ Принципи і підходи в продажах спільні для усіх рівнів комунікації (персональний та суспільний);
    ✅ Головне: функція реклами перекладати з мови характеристик товару на мову мрій та бажань покупця.

    Слухати і дивитись на зручних платформах тут:
    https://youtu.be/2kMUAcWg7SU

  • У морських піхотинців Чіки і Люка одна мрія на після перемоги – додому. А поки «працюють потихеньку, як і всі, хто боронить свою територію». Насправді з кожним пострілом відточують свою філігранність. Бо кожен влучний постріл, вірять хлопці, наближає нас до визволення.

    Про роботу українських артилеристів,
    ресурс ворога та ескалацію на фронті;
    навчання за кордоном і нові установки почуєте у цьому
    епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо».

    Невигадані історії наших героїв пише на фронті журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk

  • Одягати людей в вишиванку, а заодно популяризувати добротну повсякденність, - в цьому бачить свою місію Наталія Яриш, співзасновниця бренду вишитого одягу Svarga і гостя нового епізоду «Трохи Мовича».
    Автор і ведучий подкасту Сергій Трухімович розпитує, чи:
    ✅ Жити правильно і серед української вишивки — це вже минуле чи й сьогодення?
    ✅ Українська вишиванка: код нації чи простий одяг, прикрашений узорами?
    ✅ Добротна повсякденність від Svarga: вишиванка на свято VS буденка.
    ✅ Вишиванка ручної роботи має більше цінності?
    Слухати цю розмову можете на зручних платформах:

    Дивитись тут:
    https://bit.ly/4ahpX65

  • Ми живемо в такі часи, коли ми або в армії, або для армії. І якщо довго не допомагати, то можна опинитись в армії вже не своєї країни і супроти своєї волі,- це каже наприкінці прифронтової розмови Сарацин, героїня нового епізоду воєнного подкасту «Тримаю небо».

    Сарацин 9 разів ходила в військкомат, перш, ніш її таки мобілізували в 54-ту Бахмутську бригаду. Свідомо змовчала, що фахівець ІТ з вільною англійською, аби не засісти на штабних роботах. І не журилась тим, що не мала ніякого військового вишколу. «В мене умовно стабільна психіка і я нічого не вмію робити впівсили. Якщо зараз мій шлях – воїна, я перетворюю це в професію»,- так аргументує свою профпридатність на війні.

    Другий рік Сарацин воює операторкою БпЛА. Опанувала все з безпілотного арсеналу.

    Про бомбери як зброю безвиході; дрони, які ми маємо складати на кухні; гендерні забобони і вагу кваліфікації розповідала ведучій подкасту Ірині Вовк\Iryna Vovk.

  • - Ми тут, щоб під*ри не прийшли до вас,- кажуть морпіхи 35ОБрМП Кабан і Камиш. Обидвом по 22 роки і вони з тих добровольців, що довго стояли в черзі під військкоматом, аби потрапити на фронт. Тоді найкращою мотивацією були колони ворожої техніки, що через їхні краї проривалась на Київ. Вони знають, що ратної праці і в них, і в країни вистачить ще надовго. Але мають спільні мрії на «після війни»: першим ділом - купити синові машину.

    Про синів, які ще не народились; про ворога, який вміє воювати; про піхоту, яка маркує і тримає нашу землю слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Його пише «на нулі» журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk.

  • Гроші не єдині, що дають людині опору в житті. Але часто ми відмовляємось від інших різновидів благополуччя, бо бачимо свою вигоду передусім в матеріальних набутках.
    Як впізнавати всі аспекти процвітання, а відтак робити правильний вибір на шляху до мети, - слухайте в новому епізоді «Трохи Мовича».

    Його автор і ведучий Сергій Трухімович розповідає:
    ✅Притчу про мудрість і гроші;
    ✅ Безоплатної діяльності не існує;
    ✅ Процвітання як поєднання матеріальних та нематеріальних здобутків.

    Слухати і дивитись тут:
    https://youtu.be/7utgJYorkc4

  • Ви думаєте, що вам не вистачає коштів на життя? Можливо, ви не бачите своїх грошей ? Чи не вмієте правильно ними розпоряджатись?
    Як з грошей, які маємо, зробити ще більші гроші? Про це слухайте у новому епізоді подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович та гостя, фінансова радниця
    Олександра Грудзевич говорять про:
    ✅ Простий облік власних прибутків та видатків;
    ✅ Чи існують інвестиції для швидкого збагачення. На скільки вони ризиковані? І чи ми готові до великих грошей?;
    ✅ Що робити, коли немає часу для управління власними фінансами;
    ✅ Як не помилитися з фінансовим радником.

    Слухати і дивитись тут:
    https://bit.ly/3TwEYLg

  • Хочеш-робиш-маєш. Цю закономірність залишили нам ще древні греки в переказах про царя Пігмаліона. А Сергій Трухімович в цьому епізоді авторського подкасту «Трохи Мович» пропонує покрокову інструкцію, як втілювати в життя самонавіюване пророцтво. Отже, далі мова про:
    ✅ Про Пігмаліона, розумного Ганса, лабораторних мишей та учнів з вигаданим IQ;
    ✅ Що таке самоздійснюване пророцтво і як воно працює в нашому житті;
    ✅ Fake it until make it. Самоздійснюване пророцтво на персональному рівні.
    Слухати й дивитись можна тут:
    https://youtu.be/-RAint-zbNc

  • Трудоголізм чи пірнути в роботу та забути про вихідні, – саме про це у новому випуску “Подкаст-психолог”. Психологи кажуть, люди мають дотримуватись правила “ ВОСЬМИ ГОДИН”. Для того, щоб працювати без виснаження та зберігати свою життєву ефективність необхідно розподілити час доби за таким принципом:
    8 годин – для роботи;
    8 годин – для відпочинку та особистих справ;
    8 годин – для сну.
    Пригадайте, коли востаннє дотримувались такого правила?
    У цьому випуску подкасту почуєте, що допоможе вам зупинитись в рутині та стабілізуватись.

    Ведуча: Марта Байдака
    Психологиня: Галина Карпук