Episodes

 • V dnešním novém formátu podcastu Na vlně podnikání se potkají dva hosté módních značek, labelů. Za brand Life is porno se jím stal Tino Hrnčiar a za módní značku Pura vida Petra Bartoňková aka Petruccya. Dva hosté a dva příběhy jednoho odvětví. V podcastu se dozvíte, jak funguje oděvní business, s jakými překážkami se museli na své cestě vypořádat a co vás čeká pokud se rozhodnete založit svůj label, módní značku či merch.

 • Markéta Přenosilová, která přijala pozvání do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání, působí jako ředitelka Startup departmentu ve společnosti CzechInvest. Markéta se také aktivně snaží zvyšovat povědomí o českém začínajícím ekosystému. V novém dílu podcastu se dozvíte nejen, o tom jak CzechInvest pomáhá českým startupům růst, ale o tom

  CzechInvest je agentura pro investice a rozvoj podnikání České republiky. V zahraničí CzechInvest propaguje Českou republiku jako vhodnou lokalitu pro umisťování investic. Prostřednictvím svých služeb a rozvojových programů CzechInvest přispívá k rozvoji domácích firem, českých a zahraničních investorů i celkového podnikatelského prostředí. Pokud máte zájem se zapojit do programu CzechAccelerator v destinacích Londýn, Singapur, San Francisco, New York, neváhejte se přihlásit. Přihlášky pro tento rok se uzavírají 9. 12. 2019

  V rozhovoru s Markétou Přenosilovou se dozvíte: Jaká je státní podpora startupů a spin-offů Co všechno přináší accelerační programy pro early stage startupy Jaké v dnešní době vypadá startupová scéna a jaké obory jsou nejvíce zastoupeny Jak těžké či lehké je získat financování pro český startup Zda vůbec můžete získat podporu, pokud je váš startup v idea stage
 • Missing episodes?

  Click here to refresh the feed.

 • Do dalšího dílu podcastu Na vlně podnikání přijal pozvání Karel Krčmář, o kterém se mluví jako o průkopníkovi IoT v České republice. S Danem Tržilem probere, co se skrývá za buzzwordem Internet of Things, jak nám mohou usnadnit život a jak k mobilním sítím přistupují firmy a jaký dopad mohou mít na jejich business.

 • Hostem dnešního dílu Na vlně podnikání je Dita Přikrylová, kterou si fanoušci podcastů pamatují z desátého dílu Proti Proudu. Jak se její neziskovka Czechitas, která se soustředí na výuku informačních technologií pro ženy, za tři roky posunula? Jaká jsou specifika šéfování neziskovky a jaké má Dita plány s expanzí? To se dozvíte právě teď v rozhovoru nahrávaném před živým publikem.

  „Czechitas vyrábí i metodiky, které se snažíme dát aktivním učitelům, aby zatraktivnili hodiny a posunuli se od Excelu a Wordu trošku dál k základům algoritmizace,“ vysvětluje Dita v rozhovoru s Danem Tržilem a popisuje i další cesty, kterými se snaží spojit svět dětí a moderních technologií.

  Czechitas, která nyní působí v sedmi pobočkách po Česku a ročně vzdělává 10 tisíc studentů, je nezisková organizace. Co to pro Ditu znamená? Jaké jsou rozdíly v řízení neziskovky a klasické společnosti s ručením omezeným, či jak a jestli vůbec může neziskovka v platech konkurovat soukromým firmám, se dozvíte v dnešním díle podcastu Na vlně podnikání.

  V rozhovoru s Ditou Přikrylovou se ještě dozvíte: Proč Czechitas zůstala nezisková organizace Jestli se Dita stále v neděli večer těší na pondělní ráno Jaké znevýhodněné skupiny školí Jak shání zaměstnance, pro které není primární motivací mzda

  Sponzorem dnešního dílu podcastu je Fakturoid, program, který zrychlí a zjednoduší vše, co s fakturami děláte. Při registraci nezapomeňte v políčku Jak jste se o nás dozvěděli uvést „NVP“. Získáte tak dvacetiprocentní slevu na první rok používání.

  Další díly naleznete na webu Navlnepodnikani.cz

 • Do dnešního jubilejního dílu podcastu Na vlně podnikání přijal pozvání šéf české pobočky Pipedrive Tomáš Řehoř. S Danem Tržilem probere nejen svou cestu do estonské společnosti, ale také problémy agilního řízení podniků a shánění nových lidí s patřičným vzděláním v IT.

  Pipedrive je nástroj pro firmy a jejich obchodní týmy, které vytváří drahé výrobky s velkou přidanou hodnotou a jejichž prodejní cyklus trvá i několik měsíců. „Pipedrive zákazníkům napovídá a tlačí je dělat to správně,“ říká o systému sám šéf české pobočky Tomáš Řehoř.

  Tomáš se jako programátor živil 12 let a své současné zaměstnání našel díky zkušenostem ze Skypu, kde kdysi pracoval. Díky kontaktům s estonskými ajťáky dostal později příležitost vést právě expanzi Pipedrivu do Prahy.

  V rozhovoru s Tomášem Řehořem se ještě dozvíte: Proč firma expandovala do Česka Jaký může ve firmě nastat problém, když najmete odborníka Proč se ve firmě rozdělují do cechů Jak se firmě daří shánět nové lidi

  Chcete, aby se váš podnik posunul na další level? Nevadí vám sdílet rady s ostatními posluchači? Ozvěte se mi na Dan@navlnepodnikani.cz

  Další díly naleznete na webu Navlnepodnikani.cz

 • Pozvání do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání přijal Jan Kaštura, jeden ze zakladatelů technologicky konzultační společnosti INVENTI. Ta se zabývá tím, že převádí nápady svých zákazníků do digitálního světa. Ale nejen že vytváří aplikace a softwarová řešení, společnost pomáhá svým zákazníkům také s marketingem, uvedením na trh a celkově budováním značky.

  „Image firmy stojí hodně na lidech, v Inventi chtějí kvalitní zaměstnance, kteří se u nich mohou seberealizovat,“ zdůrazňuje Jan Kaštura v rozhovoru s Danem Tržilem. Dodává, že se u nich až tolik neřeší, zda člověk odpracuje celých 8 hodin, ale spíše to, jaké jsou výsledky.

  Vysvětlí také, proč se chtějí sami věnovat tvorbě startupů – vyplní se tak volný čas mezi klientkými projekty a po hotovém produktu je na trhu hlad.

  V rozhovoru s Janem Kašturou se ještě dozvíte: Zda vnímá další dva spoluzakladatele podniku jako výhodu Co znamená "Přístav Inventi" Kam až by si přál, aby společnost rostla Jaké rady dá ostatním ohledně podpory rozvoje firem

  Partnerem epizody je Enovation. Jednička na trhu dotačního poradenství. Navštivte webinář: "Začínající podniky, získejte EU peníze jednoduše" 14. 11. v 10,00.

  Další díly podcastu naleznete na webu www.navlnepodnikani.cz

 • Pozvání do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání přijal Filip Slunský z projektu na firemní výuku jazyků Langino. Řeč bude nejen o samotné výuce, ale i o práci s trhem, investicích a expanzi.

  Projekt Langino nevznikl jen proto, aby se zaměstnanci naučili lépe anglicky. Tento program podle slov Filipa Slunského propojuje svět lidí, kteří se jazyk učí, kteří jazyk učí a i těch, kteří nad celým systémem bdí. Není to tak klasická aplikace, ale ani program pro kontrolu zaměstnanců. Projekt měl hned zkraje úspěch a tak nebyl prvním platícím klientem nikdo jiný, než mladoboleslavská Škoda Auto. Jak aplikace funguje a v čem se liší v porovnání se známým Duolingem se dozvíte v dnešním rozhovoru Dana Tržila.

  Řeč bude také o tom, jak přišlo Langino k investorovi a proč Slunský odmítl jet na stáž do Silicon Valley. Uslyšíte, kolik let zabrala příprava aplikace pro výuku a jaké lekce si zakladatelé podniku odnesli ohledně validace trhu.

  V rozhovoru s Filipem Slunským se ještě dozvíte: Jakou roli v investování hraje CzechInvest Jaké jazyky se mohou lidé díky aplikaci učit Proč Filip psal vlastní slovník angličtiny Jak se mu daří stále zaručovat kvalitu
 • Pozvání do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání přijal profesionální manažer Roman Stupka. Roman si vyzkoušel práci v nejvyšších pozicích v řadě firem. Posluchačům tak poradí, jaké konkrétní rady majitelům velkých podniků dává, i to, jak sám sebe motivuje k lepším výsledkům.

  Roman si po 20 letech v korporacích rozhodl vyzkoušet práci krizového manažera. Za svou kariéru zachránil několik firem, ale přiznává, že když musel nechat zavřít fabriku, bylo to pro něj fyzicky i emočně velice náročné. V rozhovoru proto popíše, co mnohdy dělají firmy a jejich majitelé špatně.

  Co ve firmě nefunguje, pozná Roman zpravidla po prvních patnácti minutách na schůzi vedení rady. Většinou tak začne aplikovat několik základních pravidel, které posluchačům představí. „Musíte nastavit priority, proces komunikace a nezapomenout na peníze. Cash zabije spoustu firem, pokud ho nemáš,“ říká například. V závěru rozhovoru navíc popíše, jak si pomáhá udržet energii a pozitivní přístup a jaké konkrétní kroky sám každé ráno podniká.

  V rozhovoru s Romanem Stupkou se ještě dozvíte: Od jakých světoznámých podnikatelů čerpá inspiraci Proč mají některé firmy problém najít nové lidi Proč považuje kouče za nepostradatelnou součást osobního růstu Co si myslí o vizi a jejích změnách

  Chcete, aby se váš podnik posunul na další level? Nevadí vám sdílet rady s ostatními posluchači? Ozvěte se mi na Dan@navlnepodnikani.cz

 • Jana Chudlíková není jen další kouč, kterých jsou v Česku stovky. V minulosti si prošla korporátem, ale už se dlouhé roky věnuje školení soft skills na volné noze, které kombinuje se svou vášní – neurovědou. Díky poznatkům o fungování mozku tak může lidi lépe učit, jak přemýšlet o svých starostech a úspěších. O tom i o mnoha dalších tématech bude dnes mluvit s Danem Tržilem.

  „Umím říct, co neumím, ale v lektořině jsem profík,“ říká o sobě Janka, která nemá rád zbytečnou skromnost. V dnešním podcastu Na vlně podnikání popíše svojí cestu z marketingu Procter & Gamble až na volnou nohu, kde se nyní mimo jiné pokouší již potřetí rozjet fungování online koučingu.

  Prozradí také, jak na její byznys dopadla finanční krize v roce 2008, i to, jaké má ona sama slabé stránky. Vysvětlí také, jak mohou obrazy v mozku zlepšit náš život, nebo nás přivést až k depresím. Janka, která budování svého brandu postavila z velké části na přenášení svého know-how zdarma si nyní láme hlavu, jak svou cílovou skupinu přimět, aby začala za její služby platit. V podnikání se jí ovšem daří a tak je vše na dobré cestě.

  V rozhovoru s Jankou Chudlíkovou se ještě dozvíte: Proč měla v době, kdy se její vrstevníci připravovali na penzi, několik zaměstnání Proč je podle ní důležité zůstat pozitivně naladěn Jak se dostala do DVTV Jak pracovat s chmurnými myšlenkami

  Partnerem epizody je operativní leasing od Driveto. Nejlepší cesta k novému autu‎.

  Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání

 • V dnešním díle podcastu Na vlně podnikání představí svůj životní příběh managing director firmy Develor David Fojtík. David po škole zamířil do korporátu a nemůže si tuto zkušenost vynachválit. Zároveň je ovšem rád, že společnost Procter & Gamble opustil a začal se věnovat budování a zlepšování soft skills právě pomocí společnosti Develor.

  „Za korporátní léta jsem strašně vděčný,” říká David a v rozhovoru s Danem Tržilem popíše, proč se nikdy nechtěl živit jako právník. Místo toho se rozhodl najít nadnárodní společnost, která ho naučí podnikat. V Procter & Gamble strávil pět let, aby odešel a stal se šéfem české pobočky Develor.

  “Když chceš s někým pohnout, musíš lidi přimět, aby se učit chtěli. Potom, když toho člověka otevřeš, tak mu předáš znalosti a dovednosti,” popisuje David, jak se mu daří rozvíjet leadership, talenty, prodej, ale i organizační vývoj.

  V rozhovoru s Davidem Fojtíkem se ještě dozvíte: Jaké jsou výhody práce v korporátu Jak fungují takzvané “zlaté náramky” Jak se u lidí buduje návyk Jak je důležité ve firmě jít příkladem

  Partnerem epizody je operativní leasing od Driveto. Nejlepší cesta k novému autu‎.

  Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání

 • Martina Bláhová, která přijala pozvání do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání, stojí v čele společnosti MakeITtoday. Firma se zaměřuje na výuku programování pro nejmenší v rámci pravidelných kurzů i příměstských táborů. V rozhovoru s Danem Tržilem dnes představí tipy a triky, díky kterým se jí daří učit malé děti IT dovednosti.

  „Připravujeme děti na život v 21. století,“ říká Martina Bláhová a dodává, že v MakeITtoday učí děti nejen programování, ale i všechny ostatní digitální dovednosti a soft skills. Pomáhají tak dětem rozvíjet jejich talenty. „Až 95 procent základních škol není připraveno na výuku informatiky odpovídajícím způsobem. Nemají vybavení, učitele, ani prostor v rozvrhu,“ vysvětluje Martina, proč se firmě v jejím sociálním podnikání daří a do jejích kurzů se hlásí stále více a více dětí.

  V rozhovoru popíše, co děti na kurzech programování obvykle nejvíce baví a proč si ona sama myslí, že lepší chápání moderních technologií je důležité pro děti a nejen pro ně. Popíše také plány společnosti do budoucna, a jak funguje partnerské soužití její společnosti a technologických gigantů jako je například Avast.

  V rozhovoru s Martinou Bláhovou se ještě dozvíte: Jak motivovat děti, aby se učily programovat Jak dlouho dokáží děti dávat pozor Jaká je zpětná vazba od rodičů Jaký je v praxi cíl sociálního podnikání

  Další díly podcastu naleznete na serveru Navlnepodnikani.cz

  Sponzorem dnešního dílu podcastu je Fakturoid, program, který zrychlí a zjednoduší vše, co s fakturami děláte. Při registraci nezapomeňte v políčku Jak jste se o nás dozvěděli uvést „NVP“. Získáte tak dvacetiprocentní slevu na první rok používání.

 • Do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání přijal pozvání šéf Flourish Institute Vojtěch Novotný. Vojtěch si po letech úspěšné kariéry v automotive průmyslu prošel syndromem vyhoření a nyní se více než na zisk zaměřuje na pomoc ostatním. Posluchačům podcastu tak předá cenné rady ohledně podnikání, volnočasových aktivit i samotného vyhoření.

  Vojtěch Novotný na vlastní kůži sám poznal, jak frustrující může být chodit s životopisem po pracovních agenturách a shánět práce. Všude jej odmítali jako příliš kvalifikovaného a on se tak rozhodl svou kariéru vybudovat od píky. Vložil do toho vše a jeho tělo nápor jednoduše nevydrželo.

  Od té doby se více zaměřuje na odbourávání stresu a pomoc lidem, kteří syndromem vyhoření prochází. „Automotive je hrozně odosobněný. Když jsme šli po škole do fabrik, dostali jste na starost práci a měli jste člověka, který jí znal a jeho jste se mohli zeptat. Navíc orientace na výsledek nebyla taková jako dnes,“ říká Novotný. S Danem Tržilem probere například silné a slabé stránky a jak je najít. Posluchačům také poradí, jak poznají, že jim vyhoření reálně hrozí.

  V rozhovoru s Vojtěchem Novotným se ještě dozvíte: Proč nedoporučuje začít podnikat hned po škole Proč nerozvíjet svoje slabé stránky Jak pracovat se svými přednostmi Jak využívat své volnočasové aktivity

  Další díly podcastu naleznete na serveru Navlnepodnikani.cz

  Sponzorem dnešního dílu podcastu je Fakturoid, program, který zrychlí a zjednoduší vše, co s fakturami děláte. Při registraci nezapomeňte v políčku Jak jste se o nás dozvěděli uvést „NVP“. Získáte tak dvacetiprocentní slevu na první rok používání.

 • Hostem dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání je CEO veleúspěšného českého startupu productboard Hubert Palán. Hubert vytvořil nástroj pro všechny produktové manažery a uspěl s ním až v Silicon Valley. Posluchačům vysvětlí, jak pro svůj výrobek najít zákazníky a jak pro zákazníky najít ten nejlepší výrobek.

  Už jako produktový manažer vymýšlel Hubert způsoby, jak by mohl nějaké úkony automatizovat. Postupně s kolegou Danielem Hejlem vytvořil celý systém, kterým změnil způsob, jak produktoví manažeři na světě pracují. „Systém jim pomáhá dělat lepší rozhodnutí ve smyslu jaké produkty uvést na trh v jakou chvíli. Pomáhá jim naslouchat trhu a lépe přijímat zpětnou vazbu od zákazníků,“ vysvětluje Palán.

  Kromě více než 2 tisíc klientů sesbírala firma productboard také řadu investorů z Česka i z Ameriky. Hubert tak bude vyprávět o tom, jakou roli obecně v byznyse investice hrají a jak je snadné díky ním zlenivět. Popíše začátky firmy a nakonec srovná také život v San Franciscu a Praze.

  V rozhovoru s Hubertem Palánem se ještě dozvíte: Jak je těžké zákazníky přimět vyzkoušet něco nového Proč chce napsat knihu Jaké riziko s sebou nese venture kapitál Jaké české investory mají

  Máte zajímavý nápad, komentář nebo připomínku k podcastu Na vlně podnikání? Napište jeho tvůrci na dan@navlnepodnikani.cz

  Další díly podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

 • Jiří Moos po studiu ČVUT se svými spolužáky založil společnost Inspirum Technologies, která se zaměřuje na tvorbu e-shopů na míru, a také InspiPay, který se zabývá optimalizací platebních metod. V dnešním díle podcastu Na vlně podnikání vysvětlí, jak se mu daří lákat nové programátory, jak chytře implementuje požadavky zákazníků do své stálé nabídky a na kolik vlastně nový e-shop vyjde.

  „Devadesát procent funkcí, které vytváříme pro zákazníky na míru, poté zpětně integrujeme do naší platformy,“ vysvětluje Moos, jak se jeho firma stále zlepšuje v nabízení online obchodů na klíč. Dodává, že člověk snadno pozná, kdy je třeba nechat si udělat svůj e-shop na míru od profesionálů. Stačí prý mít nápad na věc, která by zvedla tržby a od svého programátora dostat zprávu, že vysněné úpravy nejsou možné.

  Dan Tržil se Moose ještě zeptá na cenu, se kterou musí zákazníci Inspirum Technologie počítat při e-shopu na zakázku, ale také na to, jaké další projekty Moos vede. Řeč tak bude například o InspiPay, který pomáhá ušetřit obchodům při platbách na internetu. Navíc dává Moosovi silnou páku, když by někdo zapomněl uhradit fakturu.

  V rozhovoru s Jiřím Moosem se ještě dozvíte: Proč přijali peníze od investora Kdy raději odmítnout zakázku a doporučit jinou firmu Jak se firmě daří shánět nové zaměstnance Čím se e-shopy od Inspirum Technologies liší od klasického krabicového řešení

  Máte zajímavý nápad, komentář nebo připomínku k podcastu Na vlně podnikání? Napište jeho tvůrci na dan@navlnepodnikani.cz

  Další díly podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

 • O reklamě a její tvorbě vám bude dnes vyprávět Jan Vašík z kreativní agentury Fairy Tailors. Honza v rozhovoru vysvětlí nejen to, co jeho firma dělá, poradí vám také, jak o reklamě a značce vůbec přemýšlet a jak jí dále rozvíjet. V podcastu pro vás má Dan Tržil připravenou také důležitou zprávu a tak prosím, užijte si dnešní díl.

  "Je blbost se zaměřovat na lajky. To říkáme všem naším klientům," říká v rozhovoru Honza s odkazem na to, že jeho firma na začátku podnikání pracovala hlavně na sítích. "Setkali jsme se řadou klientů, kteří nějak získali statisíce fanoušků na sociálních sítích. Když jsme pak přišli k profilu, který měl 200 až 400 tisíc odběratelů, pod každým postem bylo pět lajků…" Postupně se společnost rozrostla a nyní se jí daří úspěšně vymýšlet i provádět celé reklamní kampaně. Firma o sobě také na webu píše: „Jsme Fairy Tailors. Šijeme příběhy značek, které vzbudí zájem, vyvolají emoce a stanou se nevšedním zážitkem.“

  Jejich klienty v minulosti byly například Sazka, Porsche, televize Nova nebo Teekanne. Jan tak vidí do budování značky jako málokdo a vysvětluje, jak lze konkrétně zlepšit jméno vašeho podniku ve světě. Dozvíte se také, proč a jak firma v brandingu využívá archetypů a jak může každý z nás přemýšlet o své osobní značce.

  V rozhovoru s Honzou Vašíkem se ještě dozvíte: Proč jsou emoce v reklamě klíčové Jak přesně Fairy Tailors dokáží odhadnout náklady na kampaň Co hrozí, pokud kampaň nevytváří ten, kdo ji vymyslel Jak v reklamě fungují archetypy

  Další díly podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

  Máte zajímavý nápad, komentář nebo připomínku k podcastu Na vlně podnikání? Napište jeho tvůrci na dan@navlnepodnikani.cz

 • Lucie Říhová se věnuje daním a často pomáhá start-upům vest si své účetnictví správně a podle pravidel. Začínající podnikatelé s tímto totiž mnohdy nemají zkušenosti a na daňový úřad zkouší dávno nefunkční triky. Pokud chcete konkrétní rady a tipy, jak si vést účetnictví a kde se ještě dá ušetřit, přijměte pozvání k poslechu dnešního podcastu.

  „Hlavní bolest start-upů je, že když budují byznys, tak daně jsou většinou věc, na kterou nemají vůbec čas,“ vysvětluje Lucie Říhová a dodává, že vést účetnictví správně od začátku podnikání je důležité a nakonec mnohem levnější, než si lidé myslí. V dnešním díle Na vlně podnikání ovšem nebude řeč jen o daních. Dozvíte se také, že jen dobré slovo a podání ruky ve firmě mnohdy nestačí a co hrozí, pokud si budete chtít koupit luxusní vůz “na firmu” a poté tvrdit, že to bylo pro rozjezd podnikání nezbytné.

  Dan Tržil se zeptá, jak se v Česku odhaluje švarc systém. Zjistíte, proč stále někteří CEO posílají vlastní firmě fakturu a proč jsou překvapeni, když to brzy vyjde najevo. Dozvíte se také, co bude v první řadě zajímat investora, který by chtěl dát peníze do vašeho podniku a co bude hledat ve vaší účetní rozvaze.

  V rozhovoru s Lucií Říhovou se ještě dozvíte: V čem je český daňový systém unikátní Jak daně optimalizovat Jaké smlouvy mít se zaměstnanci a čeho si úřady všímají Jak a proč se zakládají firmy v daňových rájích

  Chcete patřit mezi lidi, kteří mají růst jako svou hlavní prioritu? Přidejte se ke členům Mastermind klubu.

  Další díly podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

 • Jan Galgonek je managing director digitální agentury Adexpres. Jan Adexpres vybudoval od nuly, časem spolkl několik menších agentur a poté prodal skupině Dentsu Aegis Network. Dnešní rozhovor tak bude o fúzích, budování agentury i o dalších projektech Honzy Galgonka.

  Už když Honza svou digitální mediální agenturu zakládal, doufal, že se mu jednoho dne podaří ji spojit s globální skupinou. To se mu po letech opravdu podařilo a on si mohl na chvíli oddechnout. „Po fúzi jsem pociťoval hlavně úlevu. Podnikání s sebou nese útrapy,“ vysvětluje Jan v dnešním díle podcastu Na vlně podnikání. Poté, co se jeho firma spojila se skupinou Dentsu Aegis Network, ovšem neusnul na vavřínech a dál pracoval na rozvoji projektu.

  Řeč ovšem nebude pouze o reklamním světě. Dozvíte se, jak se firmě podařilo skloubit kreativitu a média a jak společnost reagovala, když po ní klienti chtěli další a další produkty jako byly aplikace či správa sociálních sítích. Dan Tržil se zeptá také na projekty, kterým se Galgonek věnuje ve volných chvílích.

  V rozhovoru s Janem Galgonkem se ještě dozvíte: Čemu se Jan věnoval v Ernst & Young Jaké další projekty vedle Adexpres stíhá a proč mu dávají smysl Jak vybíral firmu, se kterou svou vlastní společnost spojí Jak zpětně hodnotí první tři roky svého podnikání

  Partnerem epizody je operativní leasing od Driveto. Nejlepší cesta k novému autu‎.

  Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání

 • Milovník Číny, cestování a vzdělání. Tomáš Hülle má opravdu mnoho koníčků a jedním z nich bylo i vytvoření European Centre for Career Education (ECCE) a vedení Česko-čínského podnikatelského fóra. Aby toho nebylo málo, Tomáš vystudoval práva a vyzkoušel si i práci novináře. Své začátky a mnoho dalšího popíše v dnešním díle podcastu Na vlně podnikání.

  „Vybudovat si sociální kredit mě stálo miliony, i když to lidé nevidí,“ popisuje Tomáš a dodává, že v Číně musí své kontakty zvát na večeře a sám bydlet v luxusních hotelích. Tamní byznysmeni by jej jinak jen těžko mohli brát vážně. Českým podnikatelům, kteří přemýšlí o expanzi do Číny, dá ale mnohem více rad.

  Tomášova talentu si všimly i zahraniční univerzity a měl proslov například na slavné Oxfordské univerzitě. Dan Tržil se ho zeptá i na jeho zkušenosti ze spolupráce s Facebookem, Teslou a Siemensem i na to, jaké bylo rozjíždět byznys v evropských státech či Dubaji.

  V rozhovoru s Tomášem Hülle se ještě dozvíte: Kolik stojí vybudovat si osobní značku v Číně Jak se vzdělávají manažeři ve Spojených státech Jak se Tomáš rozhodl studovat práva Proč obdivuje firmu Creative dock

  Další díly podcastu naleznete na webu www.navlnepodnikani.cz

  Partnerem epizody je česká aplikace pro týmovou komunikaci nad úkoly Freelo.

 • Max Vrána odešel po 17 letech z Unicorn systems a zamířil do Creative dock jako CEO. V rozhovoru s Danem Tržilem dnes probere, jak se budují firmy a proč je velký zájem i o rebuilding společností. Popíše, jak Creative Dock funguje a prozradí, že Zonky už dávno nejsou jejich jediná chlouba.

  V dnešním podcastu Na vlně podnikání dojde i na Danovo oblíbené téma – expanze. Max naznačí, jakým projektům se věnují a jak se jim daří v cizině. Sám na Creative Dock prozradí, že po sérii náročných testů někdy není žádná z naplánovaných cest ta správná. Nezbývá poté než začít od začátku.

  Řeč přijde i na shánění nových zaměstnanců a letitou otázku zaměstnávání juniorů versus zkušených kolegů. Max vysvětlí i to, jak firmy podporují vlastní kreativitu a snaží se nové výzvy zvládat samy a a kdy se naopak spoléhají na externí agenturu.

  V rozhovoru s Maxem Vránou se ještě dozvíte: Jak je složité věnovat se všemu od fintech start-upů po výrobce rovnátek Jak vlastně Creative Dock funguje Jaký je vliv jeho zázemí – tedy práce v IT na současnou pozici a směr firmy Jaké další firmy kromě Zonky lidé z portfolia Creative Docku znají

  Partnerem epizody je GoPay. Maximálně výkonná platební brána na e-shopu, v aplikaci, přes mobil, kdekoliv.

  Další díle naleznete na webu Navlněpodnikání.cz

 • Matěj Novák jako CEO Refinanso povypráví, jaké byly začátky projektu a svěří se, jak drahé je fintech start-up budovat. Vysvětlí, jak firma vydělává peníze i jakou budoucnost věští trhu sjednávání hypoték.

  Matěj Novák si odsloužil dlouhá léta v cizině, kde při humanitárních katastrofách pomáhal lidem. Vždy toužil pomáhat a tak se v Kalifornii dostal k založení vysněného start-upu se sociálním přesahem. Svůj talent a znalosti se poté rozhodl uplatnit i jinde a přijal nabídku stanout v čele projektu Refinanso.cz, který pomáhá lidem ušetřit peníze na hypotékách.

  Cílem Matěje Nováka je mít celý proces refinancování hypotéky digitalizovaný. To je kvůli složitosti sjednávání půjčky na bydlení tvrdý oříšek a velice ambiciózní plán. I proto strávil na projektu Refinanso měsíce tvrdé práce, aby s kolegy představil produkt, který nemá v Česku obdoby.

  V rozhovoru s Matějem Novákem se ještě dozvíte: Jak firma získává nové klienty Kolik lidí v Refinanso pracuje Na kolik takový projekt vyjde Jaké jsou plány do budoucna

  Partnerem epizody je WP-admin.cz – Správce vašeho WordPressu

  Další díly podcastu naleznete na webu navlnepodnikani.cz