Episodes
-
Október végén a művészeket képviselő közös jogkezelő egyesületeknek adott igazat a bíróság a jogdíjak értékkövetésével kapcsolatos perben meghozott ítéletével. Ennek értelmében az igazságügyi miniszternek ismét le kell folytatnia a 2024-es díjszabások jóváhagyási eljárását. Az ügyről Dr. Szinger András, az Artisjus főigazgatója nyilatkozott részletesen.
-
Bázispont címmel új gazdasági-pénzügyi-tőkepiaci műsort indított az Economx.
-
Missing episodes?
-
Ide menjen gyerek és nagykorú, végre túlbiztosított a budapesti rendszer
-
Meglepő, mire fordítják a bank pénzét. Nem csak marketingfogás, hanem komolyan elkötelezett az MBH Bank a fenntarthatóság mellett. Kiadta a tavalyi évre vonatkozó Fenntarthatósági Jelentését az MBH Bank. A bank 2023-ban elindította az átfogó „Fenntartható Jövő Bankja” ESG keretprogramot, amelyben integrálta a legfontosabb ESG tevékenységeit.
-
Netanjáhú, az USA elnökválasztása miatt bátrabban enged meg magának bizonyos katonai lépéseket. A demokraták veszíthetnek több szavazót, ha rosszul reagálnak.
-
Az Európai Unió közössége törékeny állapotban lép bele egy olyan új korszakba, amelyet a geopolitikai konfliktusok fognak leginkább jellemezni. Az Economx podcastjának vendége Tieger Endre, az EU-Monitor szerkesztője volt, akivel a kontinens kőkemény kihívásairól váltottunk szót.
-
A romantika és a krimi sosem mennek ki a divatból a könyvek esetében sem, de ennek ellenére apad a rendszeresen olvasók aránya. Mit lehetne ez ellen tenni? Tegyi Tímea könyvkiadói kommunikációs szakemberrel erről is beszélgettünk az Economx podcast adásában.
A '80-as években még jóval kevesebb eszköz vonhatta el a figyelmünket a könyvekről, hiszen nem volt még okostelefon vagy internet, és a videójátékok piaca is jóval szerényebb volt. Az olvasásnak nagyon sok járulékos hozama van: az absztrakciós képesség, a képzelőerő, az érzelmi intelligencia és az empatikus képesség javulása. -
A mostani gazdasági környezet nem kedvez a nagy rendezvényszervezéseknek, mégis számtalan nyári fesztivál programjai közül válogathatunk minden évben. De meddig lesz ez még így? Erről beszélgettünk az Economx podcastjában Budai Marcellel, az EFOTT kommunikációs vezetőjével.
-
2022 ősze óta nem volt akkora sikerélményük az ukránoknak, mint most Kurszk környékén, ahol számos orosz hadifoglyot is ejtettek. Mennyire lehet ez fontos epizódja a háborúnak? Erre kerestük a választ az Economx podcastjában Somkuti Bálinttal, az MCC hadtörténészével.
-
A hikikomori japánul annyit tesz , mint visszavonultan élni: így nevezik azokat az embereket, akik úgy döntenek, hogy hosszú időre kivonulnak a társadalomból. Miért lettek ők ennyire sokan? Erre kerestük a válaszokat Petrusán-Molnár Dalma tanácsadó szakpszichológussal az Economx podcastjában.
-
Az emberkereskedelem globálisan a harmadik leggyorsabban növekvő bűnözői iparág, ami közel 50 millió embert érint világszerte. De Coll Ágnes, a téma szakértője az áldozatoknak állított csapdákról, a kizsákmányolási módszerek sokszínűségéről és a várható tendenciákról beszélt az Economx videocast legújabb adásában.
-
A baloldali Népfront és a francia elnök pártjának alkalmi együttműködése ugyan kiütötte a kormányzás lehetőségét a szélsőjobb kezéből, de a kormányalakításhoz szükséges többség még nem látszik. Fejérdy Gergely, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója szerint a mostani választás már inkább a Macron utáni korszakról szólt.
-
A magyarok előszeretettel fogalmaznak meg pénzügyi célokat is újévkor. Azt, hogy azóta mire és mennyit pazaroltunk, Csatos Erika, az Álomjövő Tanácsadó Iroda pénzügyi mentora tárta elénk az Economx videocast legújabb részében.
-
Az úgynevezett "zoomerek" átlagosan 4 és fél órát töltenek a mobiltelefonjuk képernyője fölé görnyedve, ebből adódóan körükben 89 százalékkal nagyobb a mentális betegségek aránya, mint a régió többi lakosának – derült ki egy kutatásból. Ez Economx podcastjában Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary médiavezetője arról beszélt, hogy milyen előítéleteknek mondd ellent a Z generáció.
-
Rúzsa Magdi, Majka, Curtis és a legújabb csillag, Azahriah. Ők azok a magyar előadók, akik képesek csillagászati összegeket is bezsebelni egy-egy nagyobb fellépéssel. Arról, hogy vajon mi igaz a több száz milliós bevételekről, Tabár Zoltánt, a KoncertBooking ügyvezető igazgatóját kérdeztük az Economx videocast legújabb részében.
-
Az Otthonfelújítási Program miatt teljesen új értelmet nyer az ingatlanok energia besorolása, hiszen ez lesz a legfontosabb kritérium a támogatás kifizetéséhez, hangsúlyozták a szakértők az Ingatlanban Otthon legújabb adásában. Mlinárik Márton ingatlanspecialista elmondta, hogy egy átlagos adásvétel esetén teljesen érdektelen volt az idáig, hogy milyen energia besorolású az ingatlan, de az már most látszik, hogy az új támogatás esetében ez lesz a döntő kérdés a bankok szemében. A szakember hozzátette, hogy nagyon nagy kérdés, hogy az ajánlások ellenére is nagyon nehéz lesz előre garanciát vállalni arra, hogy a tervezett energia megtakarítást a választott felújítással biztosan el lehet érni.
-
Magyarországon 300 ezer meddő pár él. Hála a mesterséges megtermékenyítésnek, jó néhány ilyen esetben is megtörténhet a kívánt gyermekáldás. Dr. Vörös Anna szülész-nőgyógyász, termékenységi specialista az Economx adásában arról beszélt, hogy mi a valódi ára, ezeknek az életeknek.
-
Kinek a hibája, ha lecsap a GVH? Kik és hogyan jutottak a 2024-es Forbes lista élére? Jó reklám volt-e Budapestnek, az „Operás Balhé” névre keresztelt esemény? Szabó András Csuti, az influencereket érintő fontos kérdésekre válaszol az Economx legújabb részében.
- Show more