Episodes
-
Tomasz Krzęciesa - fizjoterapeuta, szkoleniowiec ultrasonografii. Jak zaczęła się pasja do fizjoterapii? Dlaczego USG jest badaniem subiektywnym? Co ma do zarzucenia fizjoterapeutom? Dlaczego pewne metody mu się "odwidziały"? Na te i inne pytania Tomek odpowie w najnowszym odcinku ,,Physiotalks przy piwie".
-
Osteopata Dominik Wrotniak. Wykładowca, nauczyciel HVLA - czyli high velocity low amplitude, potocznie nazywanym "nastawianiem" kręgosłupa. Kiedy warto chrupać? Jaki efekt wywołuje chrupnięcie? Czy coś faktycznie się nastawia? Na te i inne pytania zapraszamy do odsłuchania odcinka.
-
Missing episodes?
-
Adam Michoński - fizjoterapeuta, szkoleniowiec, naukowiec. W nadchodzącym odcinku odpowie na pytania :
- dlaczego ścięgno boli?
- ile trwa regeneracja ścięgna?
- kto może cierpieć na ból ścięgna?
- jak sobie pomóc z bólem ścięgna?
Zapraszamy do odsłuchu! -
Czym jest trening medyczny? Z jakimi pacjentami pracuje Jakub? Dla kogo zarezerwowana jest terapia ruchem? Jakie ma ograniczenia? Dlaczego bolą nas kolana w górach? Na te i inne pytania odpowie Jakub Materla - trener medyczny, student fizjoterapii.
-
Dagmara Czerwińska - populatorka fizjoterapii w mediach społecznościowych, specjalistka od skolioz. Czy skolioza jest zagrożeniem? Czy skolioza boli? Kiedy operować? Jakie są przyczyny występowania? Wszystko co musisz wiedzieć o skoliozie w tym odcinku.
-
Adam Michoński - fizjoterapeuta, szkoleniowiec. W swojej praktyce gabinetowej skupia się na diagnostyce funkcjonalnej wraz z badaniem USG. Jakie błędy popełnił Adam w swojej ścieżce fizjoterapeutycznej? Dlaczego warto badać USG? Co to jest EPTE? Dlaczego problemy tendinopatyczne są tak bardzo popularne? Czy da się oszukać procesy gojenia? Jakie bolączki trapią nasz rynek szkoleniowy? Na te i inne pytania odpowiadamy w luźnej pogawędce w nadchodzącym odcinku.
-
Karolina to fizjoterapeutka, która prowadzi swój gabinet fizjoterapii w Chorzowie. Ponadto jest fizjoterapeutką kadry narodowej piłki nożnej tzw. „szóstek”, a także wspomaga piłkarzy jednego z 4 ligowych klubów piłkarskich. Czy studia niestacjonarne mają sens? Jak zacząć pracę? Jaki był najgorszy kurs, który zrobiła Karolina? W co warto inwestować „fizjoterapeutyczne” pieniądze? Czy social media są niezbędnym atrybutem współczesnego fizjoterapeuty? Co z tą powięzią? Czy bycie tiktokerem popłaca? Na te i inne pytania odpowiemy w powyższym odcinku!
-
Psychosomatyka, ból, katastrofizacja, placebo i nocebo - z perspektywy fizjoterapeuty i przyszłego psychologa - Mateusza Szpaka. Co wpływa na dolegliwości bólowe? Jak możemy je modulować? Czy fizjoterapeuta może pracować "psychosomatycznie"? Czy należy rozdzielać psyche od somy? Zapraszamy do słuchowiska!
-
Bogusław Mazur - w światku fizjoterapii i osteopatii nie trzeba go nikomu przedstawiać.
Z wykształcenia osteopata, fizjoterapeuta, trener. Ojciec dyrektor Still Academy of Osteopathy, właściciel Centrum Osteopatii i Fizjoterapii ,,Mazur" w Rzeszowie, a także szkoleniowiec jednego z flagowych szkoleń na rynku ,,Osteopatyczna diagnostyka i leczenie kręgosłupa i stawów obwodowych". Prywatnie fan motoryzacji i FC Barcelony.
Czy osteopatia to lek na wszystko?
Czy każdy pacjent powinien trenować funkcjonalnie?
Jakie cechy powinien mieć fizjoterapeuta?
Czy pewność siebie pomaga, czy przeszkadza w zawodzie fizjoterapeuty?
Jak nie wypalić się zawodowo?
Zapraszamy do słuchowiska. -
Rozmowa o świetle z pasjonatem, przedsiębiorcą, CEO marki Eyeshield - Sebastianem Kilichowskim. Czy światło może wpływać na nasze zdrowie? Czy zaburzenia rytmu dobowego korelują z chorobami nowotworowymi? Światło czerwone, czy niebieskie - które wykazuje pozytywne działanie na nasze zdrowie? Jak monitorować swój cykl dobowy? Na te i inne pytania odpowiemy w odcinku!
-
Dominik Tabor - fizjoterapeuta, student osteopatii w Still Academy of Osteopathy, medalista Mistrzostw Polski, pasjonat biegania. Czy bieganie jest zdrowe dla stawów? Jakich błędów nie popełniać zaczynając przygodę z bieganiem? Co daje świadomość fizjoterapeuty w kontekście planowania treningu? Czy siła jest matką? Co powinien zrobić przeciętny Kowalski zanim rzuci się w wir biegania? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w nadchodzącym odcinku.
-
Ariel Barwiński - trener przygotowania motorycznego, certyfikowany trener Crossfit Level 2, profesjonalny zawodnik. Czy crossfit może być niebezpieczny? Jakich błędów nie warto popełniać na starcie przygody z Crossfitem? Jak dbać o regenerację? Czy jakość snu wpływa na osiągnięcia sportowe? Dieta - jakość czy ilość? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w kolejnym odcinku #Physiotalks przy piwie.
Z góry przepraszamy za jakość nagrania - jest to nasze pierwsze nagranie drogą internetową. Dołożymy wszelkich starań, aby kolejne odcinki były idealne pod kątem technicznym. -
Paweł Dziadoń - osteopata, fizjoterapeuta na codzień praktykujący we Francji. Paweł opowie o wszechobecnym stresie, jego wpływie na ciało, a także podejściu osteopatycznym do autonomicznego układu nerwowego. Jak charakteryzujemy stres? Jak poznać, że jesteśmy przestymulowani współczulnie?
-
Dr Marian Majchrzycki - doktor nauk medycznych, fizjoterapeuta, wykładowca, osteopata, pasjonat medycyny Tybetańskiej. Jak potoczyła się ścieżka zawodowa? Dlaczego medycyna naturalna stała się bardzo bliska? Jak łączy osteopatie i medycynę wschodu? Na te i na inne pytania dr Marian postara się odpowiedzieć w krótkim, acz treściwym podcaście #Physiotalks.
-
Jak przeprowadzać wywiad? Jak wyciągać wnioski z tego, o czym mówi Nam pacjent? Które informacje z wywiadu są dla nas zbędne, a które mogą stanowić filar diagnozy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w powyższym odcinku! Zapraszamy do odsłuchu.