Bölümler
-
Aura zamiast słów? Jak wybieramy prezydenta i czcimy papieży? Czy naprawdę słuchamy, czy tylko patrzymy? Dlaczego wybieramy tych, którzy dobrze wyglądają – nie tych, którzy mówią coś ważnego?
W tym odcinku analizuję zjawisko „aury”, które dziś rządzi nie tylko polityką, ale i religią.
Mówię o:
– prezydentach wybieranych za charyzmę, nie treść,
– papieżach podziwianych, ale nierozumianych,
– upadku logosu (rozumu, treści, argumentu)
– i renesansie etosów – czyli wizerunku, klimatu, emocji.
To nie tylko sprawa polska – ale w Polsce widać ją jak w soczewce. -
Grzegorz Braun po raz kolejny przekracza granice politycznej przyzwoitości. Wykorzystując tragiczną historię rodziny, która podjęła dramatyczną decyzję o przerwaniu ciąży, buduje swój wizerunek “obrońcy niewinnych”, jednocześnie przedstawiając pół Polski jako „morderców dzieci”. Zamiast współczucia – oskarżenia. Zamiast refleksji – cyniczna kampania. W tym materiale pokazuję, jak manipulacja emocjami i symbolem dziecka służy brutalnej grze o władzę.
-
Eksik bölüm mü var?
-
💥💥💥Jakiego prezydenta chcemy - tradycjonalistę czy postępowca?
W czasach niepewności i chaosu politycznego stosunek do tradycji stał się kartą przetargową. Dla jednych – przeszkodą. Dla innych – tarczą. Ale czy ktoś naprawdę rozumie, czym tradycja jest i do czego służy?
🔹 Czy postępowcy, zrywając z przeszłością, nie wylewają dziecka z kąpielą?
🔹 Czy prawica nie wybiera z tradycji tylko tych fragmentów, które potwierdzają jej narrację?
🔹 Kazus: Czy czwarte przykazanie – „Czcij ojca swego i matkę swoją” – to mądre dziedzictwo czy opresyjny relikt?
G.K. Chesterton nazwał tradycję „demokracją umarłych” – sposobem, by zmarli też mieli głos w debacie o tym, co ważne. W tym filmie pokazuję, dlaczego to zdanie dziś znów staje się aktualne.
Od kultury cancelowania po toksyczne relacje rodzinne, od pop-psychologii po religię – tu ściera się współczesność z przeszłością. A stawką jest coś więcej niż ideologia: stawką jest sens.
Czym dla Ciebie jest tradycja – ciężarem czy kompasem? -
Dlaczego młodzi ludzie chcą wywrócić stolik? Co mają wspólnego Mentzen, Jezus wyrzucający kupców ze świątyni i Wernyhora z Wesela Wyspiańskiego? Ten film to opowieść o frustracji, politycznym gniewie i marzeniu o nowym początku. Konfederacja obiecuje rewolucję – ale czy to rewolucja wyzwolenia, czy tylko nowa forma chaosu? Zobacz, zanim zagłosujesz.
-
Czy egoizm, pycha i pogarda dla wartości muszą skończyć się katastrofą? W tym filmie pokazuję, dlaczego tradycje humanizmu, chrześcijaństwa i europejskiego patriotyzmu stanowią odpowiedź na nowy amerykański egoizm. Trump, Vance i Musk przegrają, bo deptanie wartości zawsze kończy się klęską.
-
Czy czytelnik Wyborczej nie powinien dla dobra wspólnego poczytać „Do rzeczy”? Czy widz TV Republika nie powinien co drugi dzień oglądać TVN 24, dla wyjścia z bańki i obniżenia polaryzacji?
-
Trump wrócił do władzy i szaleje. Czy zachwianie równowagi społecznej, za które dużą część winy ponosi lewica, przyczyniło się do tego?
-
Kolejny odcinek programu, który jest głosem radykalnego centrum w twoim domu.
-
14. odcinek „Prawem i rozumem” już jest! A w środku odcinka:
😳 Wideofelieton - trzy spory, które najbardziej dzielą Polaków oraz
😳 Sanatorium Chorych Myśli - a w nim chorą myśl Donalda Trumpa i (chyba) Napoleona: „Kto ratuje swój kraj, nie łamie żadnych praw”.
Zapraszam do posłuchania głosu radykalnego centrum! -
Czy smartfon może zniszczyć demokrację? Okazuje się, że tak.
-
Sprawa Ziobry, Komisji ds. Pegasusa i zachowań byłego ministra sprawiedliwości, które pokazują, że gardzi on Polakami i Polską. Prawem i rozumem - odcinek 12.
-
„Róbta, co chceta!” Owsiaka czy „Szczęść Boże!” Brauna - co bardziej rezonuje z głowami i sercami młodych?
11. odcinek „Prawem i rozumem”. -
Czy w czasach wszechogarniającego chaosu prawica zawsze będzie wygrywała z lewicą? Czy błędy lewicy nie wynikają z zaślepienia ideologicznego? 10. odcinek "Prawem i rozumem" już jest!
-
Po co populistom wielkie plany? Co ma wspólnego kupowanie Grenlandii i budowanie CPK? Dlaczego każdy dobry czyn zostanie ukarany? "Prawem i rozumem” - głos radykalnego centrum w Twoim domu.
-
Pierwszy w Nowym Roku odcinek - o wyścigu prezydenckim, gadżetach kampanijnych i stylu rozliczeń PiS.
-
5. odcinek „Prawem i rozumem” - programu, który jest głosem radykalnego centrum w Twoim domu. Temat: „Edukacja zdrowotna/seksualna - czyli która skrajność wychowa ci dziecko?”
-
Dlaczego młodzi ludzie się radykalizują? Coraz więcej młodych facetów na całym świecie głosuje na postfaszystów - skrajnie radykalne partie z jednej i drugiej strony sceny politycznej. Odpowiedzi szukamy z Marcinem Makowskim w opublikowanej niedawno książce "Jak zatrzymać koniec świata".
- Daha fazla göster