Episodes
-
Kaišiadorių rajone, Bačkonyse, gyvenantys Aušra ir Vygintas Katkauskai prieš kelerius metus metė darbus Vilniuje, persikėlė į kaimą bei atidarė svečių namus, kuriuose iškart apsigyveno globos ieškoję šunys ir katės. Kai kurie augintiniai pasižymi ypatingais talentais. Pavyzdžiui, dainomis sveikina sukaktuvininkus bei palengvina svečių sąnarių skausmus.
„Sugyvenimuose“ – vilos Bačkonyse savininkė Aušra Katkauskienė.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Kalbėti apie mirtį ir gedulą sunku, kalbėti apie skausmą netekus mylimo gyvūno – gėda. Psichologė psichoterapeutė Diana Šyvytė sako, kad nerimo ar slogumo priežasčių jos kabinete ieškantys žmonės dažnai drovisi pripažinti, kad gedi netekę augintinio.
„Sugyvenimuose“ – psichologė psichoterapeutė Diana Šyvytė.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Missing episodes?
-
Prieš ketverius metus prasidėjusi kovido epidemija Ramunę Idzelytę paskatino persvarstyti savo gyvenimą ir pasiryžti rimtiems pokyčiams. Po dvidešimties Nyderlanduose praleistų metų ji kartu su draugu Martinu nusprendė persikelti į Lietuvos kaimą, prisijungti prie Molėtų gyvūnų gerovės tarnybos ir įkurti organizaciją, kuri Nyderlanduose suranda naujus namus beglobiams Lietuvos gyvūnams.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Kaip atpažinti gerą šunį asistentą? Judėjimo negalią turinti Ajana Lolat-Pažarauskienė sako, kad jis turi mokėti juokauti. Pavyzdžiui, jos pagalbininkė Mulan išalkusi atsidaro šaldytuvą, pasiima vištienos ir vėl jį uždaro. Vidury nakties visame name sudega šviesas arba bando numauti kojines, kai Ajana šoka su vyru Justu.
„Ji įneša spalvų. Atrodo, kad visur yra struktūra, taisyklės, o gyvybės ir nebėra. Žmonės negalios bijo, jie tavęs net neliečia, neapsikabina, su tavim nešneka, jie nekviečia tavęs į pasimatymus. Todėl, kai kažkas pavagia iš tavo lėkšės, širdis atsigauna. Aš jai labai dėkinga“, – draugyste su Mulan džiaugiasi Ajana.
„Sugyvenimuose“ – Ajana Lolat-Pažarauskienė ir Justas Pažarauskas.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Keletą metų su sunkia depresija gyvenusi klaipėdietė Sandra Tamašauskienė šiandien vėl jaučia gyvenimo džiaugsmą ir dirba mylimą darbą savo įkurtuose laikinos šunų globos namuose. Į savo namus Sandra priima sergančius ar psichologinių problemų turinčius šunis, kurių atsisako kiti viešbučiai. Už visa tai, ką turi, Sandra dėkinga ne tik artimiesiems bei medikams, bet ir šunims, į kuriuos atsiremdavo sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Sandra įsitikinusi, kad vienas, ypatingas, šuo, išeidamas išsinešė ir jos ligą.
„Sugyvenimuose“ – „Antrų namų“ įkūrėja Sandra Tamašauskienė.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Simona Šakinytė – Klaipėdos dramos teatro aktorė. Tačiau, kaip pati juokauja, žmonės ją gatvėje atpažįsta ne kaip aktorę, o kaip gyvūnų globėją. Simona vadovauja visoje Lietuvoje žinomai prieglaudai „Linksmosios pėdutės“, į kurią norinčiųjų patekti – eilės. Su ja kalbėjomės apie ne savo noru įkurtą prieglaudą, kuri tapo viena geidžiamiausių darboviečių Klaipėdoje, apie moterų neklausančius vyrus ir mokesčius už priimamus gyvūnus.
„Sugyvenimuose“ – „Linksmųjų pėdučių“ vadovė Simona Šakinytė.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Galerijos „Vartai“ direktorė Agnė Savarauskienė alergiška katėms, tačiau meilė joms stipresnė už ligą. Kiekvieną dieną ji geria vaistus ir kartu su vyru Gintu globoja visas į jų kiemą, Vilniaus Markučiuose, atklystančias kates. Ypatingą meilę namuose apsigyvenusiems gyvūnams atskleidžia ir jų charakteringi vardai: Chamelis, Birbiziukas, Nosis, Skautas. Galimus būsimų globotinių vardus pora rašosi į užrašų knygelę. Jų sąraše – dar daug.
„Sugyvenimuose“ – Agnė ir Gintas Savarauskai.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Visi esame girdėję patarimą: jei nori numesti svorio, įsigyk šunį. Panevėžietė Aušra Volosenkinienė sako, kad vien tik turėti šuns nepakanka, reikia kartu su juo ir pajudėti. Tarptautinių varžybų prizininkė ir viena labiausiai patyrusių šunų vikrumo sporto (angl. agility) trenerių Lietuvoje pasakoja apie bendrą šuns ir žmogaus sportą, kuriame laimės daugėja, o kilogramų mažėja.
„Sugyvenimuose“ – šunų vikrumo sporto trenerė A. Volosenkinienė
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Biržietė kirpėja Lena Naudžiūnienė jau metus gyvena tarp Biržų ir Kupiškio rajone esančių Skverbų. Čia ji nusipirko seną sodybą ir savo rankomis stato gyvūnų prieglaudą. Nors prieglauda oficialiai dar neveikia, kaime Lenos kasdien laukia kelios dešimtys šunų ir kačių. Kai kuriuos gyvūnus globėja randa paliktus tiesiog prie tvoros.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
„Kai pagaliau įsigijome šunį, supratome, kad visur su juo gerai ir visur su juo galima. O metai juk bėga“, – sako alytiškė Žaneta Truskienė. Apie augintinį su vyru Deividu ji svajojo labai seniai, tačiau jo atsiradimą vis atidėliojo, nes buvo nusistatę, kad šunį turės tik tuomet, kai gyvens nuosavame name. Kai užsienyje ir kituose Lietuvos miestuose gyvenusi šeima galiausiai grįžo į gimtąjį Alytų, apsigyveno name ir įsigijo šunį, viskas kardinaliai pasikeitė. Pora paliko turėtus darbus ir paniro į kinologiją: įkūrė šunų mylėtojų klubą, veislyną ir dresūros mokyklą.
„Sugyvenimuose“ – Alytaus šunų mylėtojų klubo „Canis“ įkūrėja Žaneta Truskienė
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
„Gal aš ir durnė, bet jei tie protingi žmonės nemėtytų šunų, aš nebūčiau durnė ir tų šunų neimčiau“, – kritikuojantiems jos veiklą ir gyvenimo būdą atkerta buvusi žurnalistė Kristina Lotužytė. Vaikus užauginusi moteris su vyru planavo atsidėti kelionėms ir gyventi sau. Viską pakoregavo kovido pandemija – šeima priglaudė tris šunis, tačiau kelionių neatsisakė. Įsigiję namelį ant ratų visi drauge keliauja po pasaulį, o savo nuotykius aprašo „Šunų svajų“ feisbuko grupėje.
„Sugyvenimuose“ – puslapio „Šunų svajos“ kūrėja, keliautoja Kristina Lotužytė.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Susidomėję skelbimu, siūlančiu už pinigus prižiūrėti ligoninės teritorijoje gyvenančias kates, radome Vestą Davidonienę. Veikli stilinga moteris paneigė stereotipinį kačių prižiūrėtojos įvaizdį ir pakvietė pažinti pogrindinį Vilniaus kačių globėjų pasaulį. Pogrindinį – tiesiogine šio žodžio prasme, nes kačių likimu susirūpinusioms moterims teko landžioti po Vilniaus miesto klinikinės ligoninės rūsius ir prisijaukinti morgo kaimynystę.
„Sugyvenimuose“ – kates globojanti V. Davidonienė
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Sunkios asmeninės patirtys ir meilė gyvūnams aktorių, televizijos prodiuserį ir laidų vedėją Mindaugą Sėjūną prieš kelerius metus sugrąžino į universiteto auditoriją. Anksčiau griežtai į bet kokią neteisybę gyvūnų atžvilgiu reaguodavęs vyras dabar argumentų ieško moksle, o apie gyvūno ir žmogaus bendravimo naudą kalba su dobermanu Argu važinėdamas po Lietuvą.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Prieš 10 metų į Tailandą išvažiavę Mantas Pralgauskas ir Rasa Skridailaitė gyvena gražioje Kuto saloje ir organizuoja išskirtines vestuves. Lietuvos socialiniuose tinkluose pora labiau žinoma dėl rūpesčio salos šunimis. Dėl jų Mantas su Rasa dažniau lankosi šiukšlynuose nei garsiuosiuose Tailando paplūdimiuose. O kelios dešimtys senų ir ligotų gyvūnų apsigyveno jų namuose bei gavo lietuviškus vardus.
„Sugyvenimuose“ – „Sabai Dog Koh Kood“ įkūrėjai Rasa ir Mantas.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Buvusi ilgametė Jaunimo teatro ir kino aktorė Violeta Podolskaitė – garsi gyvūnų mylėtoja. Atsisveikinus su 18 metų namuose gyvenusia kate, liūdna buvo ne tik jai pačiai, bet ir čihuahua veislės kalytei Sarai. Vieni vaikai aktorę atkalbinėjo, kiti skatino, ir galiausiai Pašilaičių bute apsigyveno šeimininkų išmestas šuniukas Dodis. Neplanuotai aktorė ir Vilniaus tarybos narė tapo projekto „Senjoras – senjorui“ dalyve, kurį pati ir sugalvojo. Laidoje – pokalbis apie tai, kaip gyvūnas gali praskaidrinti vyresnių žmonių gyvenimą.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Žemaitijoje gyvenančią Skaistę Svidraitę daug kas žino kaip Šuniukų fėją. Šį vardą jauna moteris gavo dėl gebėjimo susikalbėti net su nedraugiškai nusiteikusiais šunimis ir už tai, kad niekada neskuba nurašyti gyvūnų vien dėl jų veislės ar išvaizdos.
Anksčiau Skaistė šventai tikėjo, kad bet kurio šuns elgesį galima pakeisti. Tačiau po to, kai ją pačią apkandžiojo vokiečių aviganis, pripažįsta, kad gelbėti reikia ne visus. O agresyvų gyvūną, kaip ir smurtaujantį partnerį, reikia mokėti paleisti.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis. -
Panevėžietė Vaida Zaleckienė – farmacininkė ir didelė kačių mylėtoja. Kai prieglauda, kurioje ji septynerius metus savanoriavo, nusprendė globoti tik šunis, moteris su drauge pasiėmė 23 ten gyvenusias kates, savo lėšomis išsinuomojo patalpas ir rūpinasi jomis pačios. Dėl kačių 5 valandą ryto besikelianti Vaida pusiau juokais, pusiau rimtai sako, kad vaistinėje dirba tam, jog galėtų globoti gyvūnus.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis. -
Viktorija Tilvikaitė ir jos vyras Dainius į vienkiemį Šilutės rajone išsikraustė dėl šunų, nes su dideliais augintiniais Klaipėdos bute pasidarė per ankšta. Greitai šeima priglaudė daugiau gyvūnų: sportinį žirgą, asilą, ožkas, avis, katę ir būrį paukščių. Vėliau Viktorija su Dainiumi ryžosi dar vienam žingsniui – tapo budinčiais globotojais ir savo namus atvėrė vaikams. Nors iš gyvūnų čia nieko nereikalaujama, visi jie atlieka didelį darbą – suteikia ramybės ir padeda užmegzti ryšį su globojamais vaikais.
Ved. Rasa Pangonytė, red. Aurimas Račiukaitis -
Kaune gimusi ir augusi Ugnė Nedzinskaitė nuo mažens svajojo dirbti su gyvūnais, tačiau gyvenimas prie šios veiklos atvedė ne iškart. Išbandžiusi skirtingus darbus, dabar Ugnė – mokslininkė, kaniterapijos specialistė bei aktyvi gyvūnų teisių gynėja. Išsikėlusi iš miesto, ji jaučiasi laiminga Suvalkijos vienkiemyje, kur gyvena apsupta būrio meilės anksčiau stokojusių gyvūnų.
Ved. Rasa Pangonytė - Show more