エピソード
-
Alžírsko je 10. největší země na světě, o které se ale mnoho neví. Proto jsme do podcastu SVĚTOVÍ pozvali Souad Kratochvílovou, která v Alžírsku prožila část dětství. Povídáme si o alžírské škole, rodinných vztazích nebo o těžkých 90. letech během občanské války. V podcastu také poprvé uvidíte záběry z naší cesty do Alžírska, kde jsme letos v dubnu natáčeli cestopis. Mrkněte na to!
-
Transsibiřská magistrála se táhne 9 288 km napříč Ruskem. Je to nejdelší železniční trať na světě a také cestovatelský zážitek. Tomáš magistrálu podnikl v plné délce – z Moskvy do Vladivostoku. O svém týdnu v ruském vlaku přišel povyprávět do podcastu SVĚTOVÍ. Dozvíte se, koho ve vlaku potkal, jak je to s alkoholem nebo jak se na konci trasy pokusil dostat na hranici se Severní Koreou.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Na rozloze dvakrát větší než Česko žije neuvěřitelných 170 milionů lidí. To je Bangladéš, země, kam příliš turistů nejezdí. Ty, kteří zemi navštíví, čeká ruch hlavního města Dháky, pochybná hygiena, ale také pohostinní lidé, kteří by se navzdory chudobě rozdali. Do podcastu SVĚTOVÍ přišel o svém měsíčním pobytu v Bangladéši povyprávět cestovatel Roland Klimant.
-
Simona toho během roku v Tanzanii stihla opravdu hodně. Založila avokádovou farmu, učila na tanzanské univerzitě, vystoupala na Kilimandžáro... a také poznala tanzanskou společnost skrz naskrz. Ze svého pobytu si odnesla mnoho vtipných, ale také hořkých příhod. Jsme moc rádi, že nám o nich přišla popovídat do podcastu SVĚTOVÍ.
-
Indie – země a subkontinent, který cestovatelé milují, nebo nenávidí. Přelidnění, chaos a špína totiž není pro každého. Zážitky a dojmy z cestování do Indie přišel do podcastu SVĚTOVÍ sdílet Tomáš Blahuta, který navštívil několik velkých indických měst a poznal, co znamená „Incredible India“.
-
Ázerbájdžán se v našich médiích většinou objeví v kontextu války v Náhorním Karabachu. Skrývá ale mnohem víc — naleštenou metropoli Baku, bahenní sopky, ropné lázně či opulentní svatební kulturu. Do podcastu SVĚTOVÍ přišel o Ázerbájdžánu povyprávět průvodce Jaroslav Malec.Vyražte do Ázerbájdžánu s Jaroslavem: https://www.excursia.cz/zazitky/azerbajdzan/poznavaci-zajezd-azerbajdzanSe slevovým kupónem SVETOVI ušetříte 2 000 Kč.
-
Jak a kudy cestovat do Ruska v roce 2025? Je v Rusku bezpečno? Jaké jsou v Rusku ceny? Do podcastu SVĚTOVÍ přišel sdílet své zážitky cestovatel a průvodce Matej Peluha.
Pozvi nás na virtuální čaj a podpoř tak naši tvorbu na: https://www.buymeacoffee.com/svetoviOhodnoťte náš cestovatelský podcast SVĚTOVÍ na https://ceskepodcasty.cz/podcasty/svetovi
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl cestovatel a učitel španělštiny Michal Hertlík, se kterým jsme se bavili o cestování do latinskoamerického Salvadoru. Ten byl v roce 2012 místem s největším počtem vražd. Dlouhá léta se sem nedalo bezpečně cestovat, jelikož zemi ovládaly gangy. Hrozilo zde takové nebezpečí, že někteří místní roky nemohli navštívit centrum hlavního města San Salvadoru. V roce 2019 se však moci chopil prezident Nayib Bukele, vybudoval v zemi vězení pro 40 000 lidí a začal sem zavírat gangstery z celé země. Salvador se konečně otevřel lidem jako je Michal, který sem vyrazil zažít autentickou latinskoamerickou kulturu, zdolat několik vulkánů či objevit Fonsecký záliv, který připomíná Karibské moře. Michalovým zážitkům napomohlo, že celou dobu bydlel u místních. Ti mu sdíleli hrůzy, které se v Salvadoru dříve děly a také radosti, že se země hýbe dobrým směrem. Michal měl v plánu navštívit také Indiány, našel však více indiánských pohřebišť – v roce 1932 byl totiž na Indiány spáchán velký masakr. Dalo mu zabrat, než je našel, ale podařilo se. Poskrovnu je v Salvadoru také mayských památek, nadšenci do nich však mají výhodu, že zde nepotkají tolik turistů jako třeba v Mexiku. Zajímavostí je lokalita Joya de Cerén, kterou stovky let př. n. l. stihl stejný osud jako italské Pompeje. Pokud vás Salvador zajímá více, poslechněte si celý podcast s Michalem. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl Jan Vidim, se kterým jsme si povídali o jeho cestě do tajemného Myanmaru. Z jihovýchodoasijské pětky Thajsko, Vietnam, Kambodža, Laos, Myanmar je bývalá Barma určitě nejchudší a nejméně navštěvovanou zemí. Pokud o ní ve zprávách proběhne zmínka, bude to o vojenském převratu či občanské válce. Přesto sem Honza vyrazil, protože Myanmar má co nabídnout a některá místa nejsou pod kontrolou vojenské junty – dá se sem tedy cestovat. Země je prakticky bez turistů a díky tomu zůstává autentická. Honza tak poznal zdejší každodenní realitu – výpadky elektřiny, otravné vojenské kontroly na cestách či bizarní zákaz nočního vycházení, během kterého nesmí jezdit autobusy. Honza do Myanmaru také organizuje zájezdy, proto se v podcastu bavíme o místech, která byste tam neměli minout. Čekají vás krásné zlaté pagody, dlouhý dřevěný most U Bein, rybáři na jezeře Inle nebo poutní hora Popa. A také překvapení a upřímně zvědaví lidé, kteří z vás nebudou chtít vydolovat poslední dolar. Spíš se budou zajímat, co vás do jejich země přivedlo. Honza situaci v Myanmaru popisuje jako stabilně nestabilní – je možné, že některé části země vojenská vláda získá a o některé zase přijde. Pokud máte odvahu a chcete nahlédnout za oponu izolované země, jděte do toho. Ale předtím si ještě poslechněte celý podcast. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl Bohuslav Škoda, se kterým jsme se bavili o životě na Filipínách. Podcast začínáme skokem do akce – Bohuslav na Filipínách před časem zažil těžkou bouračku na motorce, náročnější však možná byla následná péče. Na sanitku čekal hodinu, lidé kolem si jej natáčeli na telefon. Ne, že by nechtěli pomoci, ale mohli by se dostat do problémů – filipínské zákony říkají, že pomáhat může jen záchranka. V podcastu probíráme mnohem víc z Bohuslavova života na Filipínách. Pracuje tam, staví domy a žije s filipínskou manželkou. Když si totiž Filipínka najde bělocha, její rodina je ráda. Čeká ji dobrý život. Snem Filipínek je odejít z chudoby právě s bílým manželem. Jako manželky jsou skvělé, pečující – to Bohuslav v podcastu potvrzuje. Filipíny z hlediska cestování stojí na rozcestí – na jednu stranu jsou unikátní svou faunou a flórou, na druhé straně přírodě škodí filipínský přístup k životnímu prostředí. Odpad se zde netřídí, lidé mají jiné starosti. Nejprve potřebují uživit rodinu. Pokud budete cestovat na Filipíny, asi vás čeká několik vln kulturního šoku. Jako první asijskou destinaci proto Bohuslav zvolit jinou zemi. Více o povaze Filipínců, zajímavých místech nebo filipínské kuchyni si poslechněte v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl cestovatel a fotograf Michal Hertlík, se kterým jsme si povídali o cestování do latinskoamerické Panamy. Slavný Panamský průplav je dnes propíraným tématem hlavně kvůli americkým nárokům, v podcastu se bavíme spíš o tom, jak zde funguje turismus a jak průplav přispívá panamské ekonomice. Michal v podcastu přibližuje, jak se vůbec Panama dostala ke svému bohatství. To poznáte hlavně v panamské metropoli Panama City – těžko byste jej totiž rozeznali od Manhattanu. Realita na místě ale není tak blyštivá, spousta lidí žije v chudobě. Probrali jsme i místa, která byste v Panamě neměli opomenout a jaké gastronomické zážitky tam na vás čekají. Zajímavé zážitky Michal v Panamě nasbíral při návštěvě Indiánů v kmenech Guna a Embera-Wounaan. Oba kmeny se od sebe liší snad ve všem. Jeden turisty takřka opovrhuje, druhý je vítá. Jelikož Michal v Panamě strávil nějaký čas, podařilo se mu nahlédnout i do panamské společnosti. Část podcastu věnujeme tomu, na čem stojí. Jsou to tři pilíře – rodina, náboženství a politika. Více o této zemi ve Střední Americe plné barev, kde se stále něco slaví, se dozvíte v celém podcastu s Michalem Hertlíkem. Určitě nezapomeňte navštívit jeho stránky a sociální sítě, kde jsou k dispozici fotky (nejen) z míst, o kterých byla řeč. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem jubilejní 100. epizody podcastu SVĚTOVÍ byl Ondřej Kašpar, se kterým jsme se bavili o studiu na střední škole v americkém Arkansasu. V rozhovoru se doslechnete hned o několika odlišnostech arkansaského školství od českého – golf jako předmět, tykání si s učitelem nebo pozdrav vlajce na začátku dne. Náročnost samotného studia byla podle Ondry jednodušší než v Česku. Za dobrými známkami studentů stála spíše snaživost než jejich znalosti. V podcastu se doslechnete i o kulturních rozdílech a odlišnostech americké domácnosti od české. Ondra totiž v Arkansasu žil u výměnné rodiny, se kterou trávil většinu volného času. Bavili jsme se o povaze a mentalitě Američanů obecně, která se podle Ondry liší místo od místa. Třeba na jihu, kde Ondra žil, poznal jedny z nejsrdečnějších lidí v životě, o západě USA už to ale říct nemohl. S výměnnou rodinou Ondra také hodně cestoval, v podcastu se dozvíte i o zajímavých místech nejen v Arkansasu, ale i okolních státech. V průběhu pobytu v USA zasáhlo Ondrovo městečko Wynne tornádo, nejničivější za posledních 100 let. Život a studium všem obrátilo naruby. Bylo potřeba pomoci se škodami a ještě měsíc po tornádu trvalo dát dohromady zničenou školu. Pak Ondru čekal návrat do Česka. Jak ho zvládl, co mu po návratu chybělo a spoustu dalšího se dozvíte v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl Michal Dopita, se kterým jsme se bavili o životě v ekvádorském pralese. Michal do Amazonie vyrazil jako dobrovolník pomoci se záchranou deštného pralesa. Ekvádorští farmáři, kteří v pralese hospodaří a chovají krávy, přispívají k jeho odlesňování. Jak Michal v podcastu zmiňuje, krávy totiž do pralesa úplně nepatří. Znehodnocují půdu a nabourávají přirozený chod života v pralese. Součástí Michalovy práce tedy bylo pomoci farmářům vytvořit udržitelný způsob hospodaření. Michal v podcastu vypráví nejen o problémech pralesa a o své práci, ale také šuarských šamanech, které v Ekvádoru potkal. Součástí šamanismu jsou ceremonie s amazonskými léčivými rostlinami, třeba s ayahuascou a tabákem. Michal obě rostliny „vyzkoušel“ a o svých zážitcích vypráví. Tabák šamanům neslouží jen ke kouření, ale také ke komunikaci s bohy. Do každého obláčku tabáku nejprve vloží modlitbu a poté ji pošlou směrem nahoru. Michal v Ekvádoru také strávil nějaký čas v městečku Vilcabamba, kam se sjíždí lidé všech vyznání za účelem poznat a vyzkoušet různé léčebné rituály. Náročný byl pro Michala i návrat zpět do Česka. Nejprve si myslel, že se do pralesa vrátí – pak se ale rozhodl zúročit, co se tam naučil a obohatit svůj život tady. Co všechno Michalovi amazonský prales dal a jak se mu s tím daří nakládat si poslechněte v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu světoví byl Jan Vidim, se kterým jsme se bavili o jeho roční zkušenosti se životem na Maltě. O této malé evropské zemi, geograficky na úrovni Tuniska, se říká, že tam nenajdeme řeku, hory ani les. Honza to v podcastu komentuje a zároveň dodává výčet věcí, kterých je na Maltě spousta. Třeba online casin nebo zájemců o bydlení. I on na Maltu přišel s tím, že nějakou dobu zůstane a potřeboval někde složit hlavu. Najít však byt na Maltě je jako závod. Honza o tom ví své nejen proto, že bydlení sháněl, ale že na Maltě pracoval v realitách a nabízel byty k pronájmu cizincům. V podcastu jsme se proto bavili o druhé straně mince – o Malťanech, jejich povaze a vztahu k turistům, kterých je na Maltě celoročně dost. Honza říká, že dostat se Malťanům pod kůži není jen tak. Není jich mnoho a byť je angličtina po maltštině jejich další úřední jazyk, cizince si domů moc nepouští. Raději vyrazí na pláž nebo navštívit jeden z 365 kostelů na Maltě. Honza vám v podcastu dá i tipy na místa, která byste na Maltě neměli minout. Maltské souostroví sice není nafukovací a prázdnou, neobjevenou pláž tam asi nenajdete, i přesto však nabídne své. Více o řízení na Maltě, cenách či třeba o životě Indů na Maltě se doslechnete v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů:https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byla Eva Karlíková, se kterou jsme si povídali o současném konfliktu v Gruzii. Eva nějaký čas žije v Tbilisi, kde už řadu měsíců probíhají protesty proti zmanipulovanému výsledku parlamentních voleb. Pro Gruzíny je účast na protestech jako druhé zaměstnání, jelikož každou noc srdnatě demonstrují na hlavní třídě v Tbilisi. Vláda v čele s „vítěznou“ stranou Gruzínský sen je rozhání slzným plynem a vodními děly. Důvodů k nepokojům je víc – vláda již před časem přijala tzv. zákon o zahraničních agentech, který se až nápadně připomíná podobnou ruskou legislativu. Také se pozastavily dlouhá léta trvající přístupové rozhovory mezi Gruzií a Evropskou unií, obyvatelé tedy mají strach před sbližováním země s Ruskem. V podcastu se s Evou bavíme o tom, jaké to je ocitnout se uprostřed vřavy a poslouchat, co mají protestující Gruzíni na srdci. Na Rustaveliho třídě v Tbilisi demonstranti oslavili i Nový rok, společně s bývalou prezidentkou Salome Zourabichvili. S Evou jsme probrali také pozadí vládnoucího Gruzínského snu, za kterým stojí oligarcha Bidzina Ivanišvili s konexemi v Rusku. Ten si v Tbilisi postavil gigantickou vilu s výhledem na celé město, odkud tahá za nitky a udává dění v zemi. Otázkou zůstává, jak se bude konflikt vyvíjet dál. Mohlo by se zdát, že Gruzii stihne podobný scénář jako v Bělorusku či na Ukrajině, ale není to tak jednoduché. Více o tématu si poslechněte v celém podcastu. Přejeme příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu byla Iva Kabosch, se kterou jsme se bavili o jejím životě ve Švýcarsku. Tradičně neutrální země známe hlavně díky čokoládě, hodinkám a vysokým platům. Průměrný Švýcar může sice pobírat v přepočtu 150 000 Kč měsíčně, vyhráno však nemá. Švýcarsko je sice bohaté, ale taky drahé. Na vlastní bydlení dosáhne jen málo šťastlivců, navíc jsou tu daně. I přesto si Švýcaři užívají životní standard na úrovni, třeba díky smyslu pro péči o životní prostředí. V podcastu jsme se s Ivou bavili také o švýcarské přímé demokracii. V zemi má dlouhou tradici a podle Ivy ji ve formě, v jaké funguje ve Švýcarsku, ani nelze přenést do dalších zemí. Švýcaři v referendu hlasovali třeba o 13. důchodu nebo o zkrácení dovolené. Názory se však liší kanton od kantonu, což je další švýcarské specifikum. Je jich víc – ve Švýcarsku se hovoří čtyřmi oficiálními jazyky, včetně mizejícího jazyka rétorománštiny, kterou mluví asi 0,5 % Švýcarů. Ve Švýcarsku se také v neděli nemyje auto, nepere prádlo nebo nerecykluje. V podcastu jsme probrali také místa ve Švýcarsku, která byste neměli vynechat, pokud do země červeného kříže budete cestovat. Nejen ve velkých městech typu Curych, ale i na švýcarském venkově, kde život plyne trochu jinak. Více o Švýcarsku, kde Iva žije více než 15 let, se dozvíte v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl albanista Přemysl Vinš, se kterým jsme si povídali o Albánii. Na historii této tajemné balkánské země je fascinující, že až donedávna vlastně nedržela pohromadě. Horalové ze severní části Albánie totiž po dlouhá staletí žili v kmenech a udržovali si odstup od všeho cizího. Za Albánce se vůbec nepovažovali. Aby svému životu dali řád, řídili se kanunem – souborem pravidel pro všechny možné situace. Kanun upravoval rodinné vztahy, majetkové poměry, ale také zločiny a tresty. Odsud pochází krevní msta – nechvalně známá část kanunu, která paradoxně tvoří pouze malou část, zato měla daný až morbidně detailní postup, jak vraždit. S panem Vinšem jsme jej v podcastu rozebrali a přihlédli jsme také k historickým snahám krevní mstu vypořádat jinak než zabitím. Krevní mstu a kanun potlačil až komunistický převrat v Albánii, ale po pádu režimu se její praktiky vrátily, jelikož v zemi zavládlo bezvládí. Kanun je v jiných částech mnohem přívětivější. Udává třeba pravidla pro zacházení s hostem, kterého si Albánci nanejvýš váží. V minulosti nicméně nastávaly i tak složité situace, kdy se hostem Albánce stal vrah člena jeho rodiny – s tím si mnohdy ani kanun nevěděl rady. Více o bohaté historii Albánie si poslechněte v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl cestovatel a průvodce Jiří Kalát, se kterým jsme se bavili o Estonsku. Jirka se do Estonska dostal vlastně naruby – původně chtěl vyrazit do země, kde jsou hory a hezké počasí, jenže Estonsko nemá ani jedno. Tuhle zemi totiž pokrývají převážně husté lesy a po výstupu na nejvyšší estonskou „horu“ se ocitnete ve výšce 253 m. n. m. Jirku to ale tenkrát neodradilo a dodnes se do Estonska vrací. V podcastu jsme díky tomu mohli nahlédnout pod pokličku estonských duší. Bavili jsme se o tom, kam se Estonci řadí – geopoliticky patří do Pobaltí, identitou se ale cítí být součástí severských zemí. Možná vás překvapí, že si více rozumí s Finskem než se sousedním Lotyšskem nebo Litvou. O něco komplikovanější vztah má Estonsko s Ruskem, jelikož asi 30 % obyvatel Estonska jsou právě ruští Estonci, kteří chtějí žít v Estonsku, ale zůstat věrní svému původu. Obývají převážně východ země u ruských hranic, kde se nachází spousta měst, která se po pádu Sovětského svazu vysídlila. V podcastu mluvíme také o místech, která byste při cestování do Estonska neměli opomenout. Nejsou to pouze lesy, ale třeba ostrovy plné národních parků a kráterů po meteoritech. Po cestě nezapomeňte ochutnat estonské pivo a jeden ze „špeků“ místní kuchyně. Více o této zajímavé zemi se dozvíte v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byla Šárka Strejcová, se kterou jsme se bavili o jejích zkušenostech s prací učitelky v Kambodži. Na kambodžské děti dopadají vysoké nároky od útlého věku – angličtinu a matematiku se učí už ve školce, kde tráví čas od osmi od rána do pěti hodin večer. Jazykově jsou proto mnohdy vzdělanější než jejich rodiče, což působí vtipně na rodičovských schůzkách, kde malé děti fungovaly trochu jako tlumočník mezi Šárkou a rodiči. V podcastu jsme kromě učitelství nahlédli i do běžného života Kambodžanů. Nemají ho nijak lehký – oproti Šárce si na škole vydělali třikrát méně, z čehož musí uživit početnou rodinu. Složitý život jim ale nestojí v cestě k přívětivosti. Šárka v podcastu vypráví o rodině své kolegyně-učitelky, která ji pozvala na narozeninovou oslavu své rodiny, kterou si Šárka naklonila a která jí pak byla ochotná pomoct až do konce pobytu v Kambodži. Více o životě v jihovýchodní Asii, o cenách či bezpečnosti v Kambodži, se doslechnete v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech.
-
Partnerem epizody jsou Čajové bedýnky. Vyberte si z široké nabídky výborných čajů: https://www.cajovebedynky.cz/
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl zakladatel cestovní kanceláře HAMIDI Omar Jamaein, se kterým jsme si povídali o cestování do Alžírska. V dubnu 2025 totiž s CK HAMIDI opět spojíme síly a do Alžírska se vydáme natáčet náš příští cestopis. V podcastu si povídáme o tom, proč Alžírsko oproti okolnímu Maroku či Tunisku zůstává neobjevenou a turisty nepříliš vyhledávanou zemí. Rozhodně má co nabídnout – je 10. největší zemí na světě a cca 75 % její rozlohy zabírá Sahara s oázami, posvátnými městy a kočovnými Tuaregy. Na severu Alžíska, okolo hlavního města Alžír, je to však jiný svět. Stále je zde cítit francouzský koloniální vliv, ať už na architektuře, kuchyni či způsobu přípravy kávy. Francouze v Alžírsku ale v lásce nemají, byť se cizinci s místními domluví právě francouzsky. Na zájezdu s CK HAMIDI překlad naštěstí obstarají zkušení průvodci. Jelikož je Alžírsko do jisté míry zemí s vojenským režimem, na cestování dohlíží stát. Na řadu míst se dostanete pouze s oficiálním průvodcem a není výjimkou, že vás na ně doprovodí policejní či vojenská eskorta. Alžírsko přesto zůstává bezpečnou destinací s antickými římskými památkami, nekonečnou pouští a autentickým životem uprostřed zelených oáz. Pokud se vám Alžírsko zamlouvá, vyražte tam v dubnu 2025 s námi. Více se dozvíte v celém podcastu. Přejeme vám příjemný poslech!
- もっと表示する