Episodes
-
Tallinna Ülikooli psühholoogiadotsent Aleksander Pulver kõneleb intervjuus Marek Strandbergile psühhopaatiast ja kuidas tuleks psühhopaate ohjata, usust ja moraalist ning mis ootaks meid ees, kui libareaalsusi rohkem saaks ja mis juhtub inimestega, kes libareaalsusse ära eksivad. Saate ka soovitusi, kuidas kujunenud kobarstressiga toime tulla.
-
Marek Strandberg tutvustab 16. juuni Postimehe tehnikakülje artikleid. Mariliis Kolk teeb ülevaate Rakverest, kuhu Soolikaoja nimelisele veealale on loodud tehissaared vee puhastamiseks. Tegemist on maailmas juba mõnikümmend aastat tuntud tehnoloogiaga, mis nüüd on jõudnud Eestisse.
-
Missing episodes?
-
Marek Strandberg tutvustab 14. juuni Postimehe tehnoloogiakülgede artikleid. Tema ja Mariliis Kolk on teinud intervjuu Eesti Betooniühingu uue juhiga, kes ütleb, et me ei ole nii rikkad, et betoonist loobuda. Eesti oludes võiks betoonist teede ehitamine olla pikaajaliselt säästvam kui asfaldist. Nüüdisaegses tsemenditootmises on võimalik süsihappegaasi kinni püüda. Juba täna on majade 3D-printimine omandanud tööstusliku mastaabi.
-
Marek Strandberg tutvustab 9. juuni Postimehe teaduskülgede artikleid. David Hambling kirjutab purjetamise uuest ajastust. Sedapuhku mitte merede ja ookeanide peal, vaid kosmoses. Ja veel: mootorikütuseks sobib ka informatsioon – ja üsna edukalt. Koobaltipalavik nõrgestab elektrisõidukite turgu. Kalmaaride uus kiirusrekord: 8000 m/s.
-
Marek Strandberg tutvustab 7. juuni tehnoloogiakülgede artikleid. Chris Stokel-Walker kirjutab, et üleilmsed meediaplatvormid vähendavad vaba ajakirjanduse tulubaasi: klikid maksavad rohkem kui tõde. Tehnikakülgedel veel: digitaalse info hulk võib mõne sajandiga kasvada suuremaks aatomite arvust Maal. Betoonist tugevam ehitusmaterjal, mis on söödav!
-
Marek Strandberg tutvustab 2. juuni Postimehe teaduskülgede artikleid. Uue tehnoloogia jaoks võtmeliste kvantosakeste võime salastada nii head kui kurja tekitab tuleviku suhtes kõhedust.
-
Marek Strandberg tutvustab 31. mai Postimehe tehnoloogiakülgede artikleid. Euroopa Liidu tehisintellekti määruse põhimõtted väldivad küll hiinalikku ühiskonda, aga kas need loovad ka innovatsioonile piisavalt soodsa pinnase? Sisepõlemismootorite ajastu ei näi sugugi olevat möödunud, vaid ka seal annab mõne vana idee ülevaatamine ootamatuid tulemusi.
-
Marek Strandberg jutustab, mis on saamas Euroopa angerjast (Anguilla anguilla). Euroopa angerja lugu on paljuski lugu inimese arusaamisest oma kohast looduses. Teps mitte pole kadunud arusaam, et inimene on looduse kroon, tipmine loom, kellele muu elu peab pakkuma parimat elupaika.