Episodes
-
Kim jest Thomas Rose? "Człowiek o wyrazistej ideologii" mówi Bartłomiej Kot z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego
-
Jak podziękować za ocenę naszej pracy, by brzmieć pewnie, profesjonalnie i naturalnie? Olga Pietrykiewicz zabierze Was w świat profesjonalnej komunikacji w pracy, skupiając się na sztuce podziękowania za feedback. Dowiecie się, jak dzięki kilku prostym zwrotom nie tylko docenić opinię, ale także budować trwałe relacje zawodowe. Olga tłumaczy czy zawsze trzeba używać słowa „feedback”, dlaczego czasownik „to refine” jest niezbędny i jak powiedzieć „iść za ciosem”. Włączcie „English Biz” i przekonajcie się, jak odpowiednio wyrazić wdzięczność za konstruktywną krytykę i pozytywne komentarze. Do usłyszenia!
-
Missing episodes?
-
Rozpoczęła się misja specjalna europarlamentarzystów w Izraelu - oceniają oni organizację pomocy humanitarnej UE.
Michał Szczerba: "Jesteśmy zwolennikami dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego".
Według gościa Radia TOK FM decyzja prezesa Trybunału Konstytucyjnego o donosie na premiera Donalda Tuska to działanie wbrew etyce zawodowej. -
Zapraszamy na nowy cykl podcastów przygotowany przez Andrzeja Andrysiaka, znanego Państwu autora "Małej władzy". Teraz bierze na tapet sytuację Polaków z mniejszych miejscowościach. Cykl otwiera odcinek o średniej pensji, która nie wygląda tak dobrze, jak w danych GUSu w "Rzeczpospolitej Lokalnej.
-
Dlaczego różnice między średnią krajową publikowaną przez Główny Urząd Statystyczny, a realnymi zarobkami w mniejszych miejscowościach są tak duże? Czy to tylko kwestia metodologii zbierania i analizowania danych? W pierwszym odcinku podcastu “Rzeczpospolita Lokalna” Andrzej Andrysiak sprawdza, ile tak naprawdę zarabia się w mniejszych miejscowościach i jakie mogą być konsekwencje publikowania uśrednionych stawek, które nijak mają się do rzeczywistości.
Posłuchajcie! -
Dlaczego zarówno zakup, jak i sprzedaż nieruchomości musi odbywać się przy udziale notariusza.
Czym jest depozyt notarialny, jak działa i w jaki sposób zabezpiecza interesy stron umowy sprzedaży? O tym w kolejnej odsłonie cyklu „Poradnik Prawny" zatytułowanej "Z wizytą u notariusza” Bartłomiej Pograniczny rozmawia z notariusz Eweliną Wachowską-Giers i notariuszem Robertem Dorem z Izby Notarialnej w Warszawie.
Z podcastu słuchacze dowiedzą się, na jaki rachunek przelany jest depozyt, dlaczego zabezpieczenie to nie może być zastosowane w przypadku transakcji kredytowanych, czym są akty notarialne przerywane i jakie niebezpieczeństwo stwarzają dla stron umowy oraz co oznacza, że depozyt jest czynnością akcesoryjną.
Eksperci wyjaśnią także, jakie dane muszą zostać przygotowane do aktu notarialnego z depozytem notarialnym, w jaki sposób depozyt przyspiesza transakcję sprzedaży, czy może być wpłacony w gotówce oraz jaki jest koszt depozytu i kto go ponosi.
Na podcast zaprasza Izba Notarialna w Warszawie
„Głosem eksperta" to podcast, w którym rozmawiamy na ważne tematy, opowiadamy o istotnych zjawiskach, wyjaśniamy trendy i zastanawiamy się nad tym, co warto wiedzieć tu i teraz, a także już za chwilę, w przyszłości. To rozmowy przygotowywane przez uznanych i doświadczonych dziennikarzy, które zawierają lokowanie marki. -
Polskie społeczeństwo polaryzuje się w swoich opiniach na temat Ukraińców. Wiele z prezentowanych przekonań bazuje na emocjach, duży wpływ na respondentów ma również sprawa Wołynia. O tym, jak wyglądają opinie i na czym zbudowana jest wiedza Polaków na temat relacji polsko-ukraińskich, rozmawiamy z Bartłomiejem Gajosem z Centrum Mieroszewskiego.
-
Zaprasza Anna Piekutowska.
-
Ministerstwo Infrastruktury pokazało propozycje zmian na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Czy prawo jazdy kat. B dla siedemnastolatków to dobry pomysł?
-
R. Biedroń, J. Cieszyński, A. Nowak, B. Pejo, M. Szczerba
-
Halny to wiatr fenowy występujący w Tatrach. Wieje z dużą siłą i kumuluje w sobie kilka intensywnych zjawisk atmosferycznych. Zdarza się, że sieje spustoszenie w przyrodzie i w samym Zakopanem. Górale są jednak przekonani, że halny wpływa także na ludzi. Legendy głoszą, że zwiększa ryzyko samobójstw, wzmaga szaleństwo, sprawia że ludzie stają bardziej nerwowi, skorzy do bójek i awantur. Czy te opowieści to tylko miejscowe legendy, czy też jest w nich ziarno prawdy? O tym w kolejnym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Dawidem Górą autorem książki „Halny. Wiatr, który niesie obłęd”.
Z podcastu dowiemy się, jak halny wpływa na artystów, dlaczego policjanci przed jego nadejściem mają więcej pracy i kim są „ludzie barometry”
Zapraszamy do słuchania -
Wiele przesłanek wskazuje na to, że Izrael dostarcza Ukrainie broń przejęta od Hezbollahu. "Mimo wielu spekulacji i niedopowiedzeń, upadek reżimu w Syrii rozwiązał Izraelowi ręce w sprawie pomocy Ukrainie" - mówi Agnieszka Zagner.
-
W piątek, 31.01.2025 r., Zbigniew Ziobro powinien zostać doprowadzony przez funkcjonariuszy policji przed oblicze komisji śledczej ds. Pegasusa. Czego po posiedzeniu komisji spodziewa się jej wiceprzewodniczący, Tomasz Trela? Posła Lewicy pytamy o możliwy scenariusz na jutrzejsze przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości. Co, jeżeli Zbigniew Ziobro odmówi jutro odpowiadania na pytania albo nie stawi się w Sejmie?
-
Chińscy twórcy twierdzą, że nowa technologia DeepSeek, może być konkurencją dla Chata GPT.
Specjaliści zastanawiają się, czy udowodnienie słabej jakości zabezpieczeń nie spowoduje spadku popularności usługi. -
Ceny jajek biją w Stanach Zjednoczonych historyczne rekordy. Do tego stopnia, że stały się w USA tematem politycznym: Donald Trump obiecał obniżyć ceny żywności już pierwszego dnia swojego urzędowania. Nie obniżył, co więcej, zamiast tego jajka drożeją w coraz szybszym tempie: w miesiąc o jedną trzecią! Wszystko przez ptasią grypę, która dziesiątkuje stada niosek. Ich odbudowa potrwa miesiącami, więc szacunki mówią, że jajka podrożeją jeszcze o 20 procent, a razem z nimi - wszystko, co jajka zawiera. O ten produkt już biją się amerykańskie restauracje, a Amerykanie publikują w mediach społecznościowych zdjęcia pożegnalnych omletów i sadzonych. I choć europejski przemysł drobiarski uniknął najgorszego, to lepiej długo nie będzie.
Sponsorem odcinka jest OANDA TMS Brokers. -
A także: gdzie w Polsce można poczuć się jak w Skandynawii?
-
Człowiek, który pozostawił piętno na humorze Polski.
Minęło pół wieku od powstania największych hitów Toeplitza: scenariusza do "Czterdziestolatka" oraz tygodnika "Szpilki". Realia świata zdecydowanie zmieniły się od tego czasu, ale humor zawarty w dziełach nadal pozostaje aktualny.
W 92. rocznicę urodzin wspominamy Krzysztofa Teodora Toeplitza oraz jego twórczość wraz z autorem książki "Czterdziestolatek - kulisy kultowego serialu" - Rafałem Dajborem. -
Do Izraela powróciły kolejne zakładniczki porwane przez Hamas. Szacuje się, że w Strefie Gazy przebywa około 90 zakładników, część z nich nie żyje. W międzyczasie do swoich domów, po zakończeniu walk Izraela z Hezbollahem, zaczęli powracać Libańczycy. Część z nich została zatrzymana, są również ofiary.
Rząd Benjamina Netanjahu twierdzi, że Liban nie wypełnia porozumienia pokojowego. - Show more