Episodes

  • Nowa sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jako kraj i jego obywatele, spowodowała że wielu z nas zaczęło obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Poczucie to spowodowało widmo pełnoskalowego konfliktu zbrojnego, gdzie osoby cywilne nie mają narzędzi do skutecznej obrony. Wśród społeczeństwa dodatkowo dominuje przeświadczenie, że jesteśmy narodem pozbawionym dostępu do borni a co za tym idzie właśnie, możliwości skuteczniej obrony. Czy to prawda?

    W naszej najnowszej rozmowie do której zaprosiliśmy instruktora strzelectwa Adama Mirowskiego, rozprawiamy się z (prawie) wszystkimi mitami nt. dostępu do broni w Polsce. Dowiesz również z tej rozmowy się jak uzyskać w naszym kraju pozwolenie na broń, co jest najważniejsze w początkach przygody ze strzelectwem oraz jak wybrać dobry kurs wprowadzający Cię w świat strzelców. Serdecznie zapraszam do wysłuchania całej rozmowy!

  • Cześć! Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni czas na premierę najnowszego odcinka WCNK. Przed mikrofonem zasiadł człowiek torpeda, najjaśniejszy punkt Kołobrzegu, osobnik z niesamowitą smykałką do biznesu, czyli... Marcin Majzner!

    Kim jest Marcin?
    Przede wszystkim jest prezesem. Bardzo lubi być prezesem. Wcześniej był prezesem między innymi Cupsell oraz bdsklep.pl, a teraz jest prezesem @sprzedazlive.pl - firmy zajmującej się kompleksową organizacją nowego fenomenu, który zalał social media, czyli tzw. "lajwów" sprzedażowych.

    O czym rozmawiamy?
    W najnowszym odcinku poruszamy m.in. takie wątki jak:
    - czy live sprzedażowy to przyszłość e-commerce?
    - skąd wzięła się popularność tej formy handlu?
    - czy da się wszystko sprzedać na live?
    - ile można zarobić na live?
    - jak zacząć?
    - & more.

    Zachęcamy do słuchania i udostępniania.

    Na koniec ogłoszenie!

    Jeśli marzycie o własnym podcaście, poszukujecie miejsca do nagrań, wsparcia, konsultacji, pomocy w montażu, publikacji i promocji, napisz do nas - ruszamy z nowym projektem wspierającym podcasterów. Dołącz do nas!

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Czas na premierę najnowszego odcinka naszego podcastu. Dzisiaj gość wyjątkowy.

    Pamiętacie małego Franka Wojownika z SMA, któremu wszyscy pomagaliśmy? Aukcja zakończyła się sukcesem, a my mieliśmy w tym mały epizod - no dobra nie my i nie mały. Już tłumaczymy o co chodzi:

    W ramach zbiórki ufundowaliśmy możliwość wystąpienia w naszym podcaście. Kiedy zgłaszaliśmy się do organizatorów liczyliśmy, że jak osiągniemy 500 zł to będziemy szczęśliwi. I wtedy pojawił się on. Powalczył i zapłacił 3 razy więcej. Kto to taki?

    Poznajcie Kamila Porembińskiego. Kamil jest właścicielem Thecamels - firmy zajmującej się hostingiem, pomaga startup-om, szkoli. Hobbistycznie Kamil jest także pilotem i organizuje czartery jachtowe w Chorwacji.

    Miesiąc temu Kamil przyjechał (a w zasadzie przyleciał) do nas na nagranie. Wycisnęliśmy go jak cytrynę i poruszyliśmy m.in. takie wątki jak:

    - Jakie zadanie z informatyki miał na maturze Michał,
    - pakiet minimum, czyli jakie usługi powinien mieć każdy przedsiębiorca w sieci,
    - czy strony internetowe nadal sprzedają?
    - o co warto zadbać rezerwując domenę dla swojej firmy,
    - jakie błędy popełnia biznes tworząc strony internetowe,
    - szablony czy strony budowane od początku,
    - dlaczego oprócz robienia backup, należy poznać rollback,
    - dlaczego warto polubić procedury,
    - bezpieczeństwo w sieci,
    - czy powinniśmy się bać koncernów technologicznych?
    - dzieci w sieci.

    Zachęcamy do wysłuchania najnowszego #WCNK
    I jeszcze raz - Kamil, serdecznie Ci dziękujemy za wielkie serce.

  • Witajcie!

    Czas na premierę 18 odcinka #WCNK

    Po raz pierwszy, w niespełna dwuletniej historii naszego podcastu, przed mikrofonem ponownie zasiada ten sam gość. Igor Podgórski, bo o nim mowa, tym razem opowie o nowym kierunku w jakim rozwija swój biznes, czyli o kursach online. Igor ma za sobą produkcję 3 własnych kursów i w tym odcinku opowie m.in.:

    - jak stworzyć swój kurs,
    ile można na tym zarobić,
    co potrzebujesz aby zacząć,
    jak budować swoją markę,

    Ale to nie wszystko, Igor podzielił się z nami również paroma szczegółami swojego zaplecza produkcyjnego live-ów w mediach społecznościowych. To bardzo skondensowana i cenna wiedza dla wszystkich z was, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tą formą komunikacji z swoimi odbiorcami.

    Dziękujemy Igor za ponowne odwiedziny.

    Przy okazji wspomnimy, że u nas także sporo się dzieje. W najbliższych dniach odsłonimy kilka projektów oraz ciekawostek dotyczących #WCNK.

  • Czy ktoś z was wie, jaki dziś mamy dzień? Nie? To mały spoiler od nas. Dziś, czyli 25 sierpnia mamy Dzień Polskiej Żywności. Tak, tak kochani, dziś jest dzień „schabowego” :) Dlatego, też zupełnie niezamierzonym przypadkiem, mamy dziś dla was rozmowę z jednym z najlepszych szefów kuchni w regionie zachodniopomorskim (a może i w Polsce?) - Mariuszem Siwakiem. W rozmowie z Mariuszem postaraliśmy się, aby poruszyć jak najwięcej tematów około kulinarnych, tak aby dowiedzieć się:

    Jaka jest droga do bycia wymarzonym szefem kuchni.
    Jakie są samki naszego regionu zachodniopomorskiego.
    Czym zajmuje się grupa Szefowie Wybrzeża Zachodniego.
    Odpowiedzieć na pytanie czy szczecińska gastronomia stawia na owoce morza.
    Opowiedzieć o najsłynniejszym barze mlecznym Szczecina, barze „Turysta”.
    Poradzić co może robić branża gastro w czasie trwającej pandemii.

    Jak zawsze gorąco zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Będzie smacznie, aromatycznie i ciekawie.

    Do usłyszenia w waszych słuchawkach :)

  • Czas na kolejny odcinek WCNK!
    Dzisiaj będzie i szczecińsko i międzynarodowo, gdyż w tym odcinku naszym gościem jest Przemek Olewnik, współwłaściciel sieci szkółek piłkarskich „Socatots", której oddziały rozsiane są po całym świecie (dosłownie!). Ta rozmowa jest tak treściwa, że nie będziemy się nad nią zbytnio rozpisywać, tylko gorąco was zachęcamy do jak najszybszego włączenia odtwarzania.

    Z Przemkiem rozmawiamy między innymi o:

    - o drodze od jednej szkoły piłkarskiej do ogólnoświatowej sieci,
    - o metodzie, na której opiera się Brazilian Soccer Schools i o pierwszych piłkarzach wywodzących się z tej metodologii, których można już zobaczyć w profesjonalnych ligach,
    - o inspirujących podróżach,
    - o motywacji do pracy i rozwoju,
    - o radach dla początkujących przedsiębiorców,
    - o ciekawych książkach.

    Naszym subiektywnym zdaniem, to jedna z najbardziej inspirujących rozmów jaką dla was przeprowadziliśmy.

    Na koniec jeszcze dwie prośby!

    Subskrybujcie nas tam, gdzie nas słuchacie, aby nie przegapić żadnego nowego odcinka.
    Zapiszcie się na nasz newsletter klikając tutaj: https://wszystkoconaskreci.pl/#newsletter - nie rozsyłamy spamu, nie zaśmiecimy wam skrzynek, za to pierwsi otrzymacie info o tym co u nas się dzieje!

  • Wracamy!

    Po dłuższej przerwie spowodowanej wieloma przeciwnościami losu znów usiedliśmy przy mikrofonach. Nawet nie wiecie ile nam to sprawiło radości!

    Mimo wakacji wcale nie planujemy rekreacyjnych tematów, tylko ruszamy ostro z kopyta.

    Pierwszym gościem po przerwie jest Kamila Pępiak Kowalska - kobieta petarda. Kama na co dzień jest konsultantką, trenerem i uwaga, uwaga: coach-em (spodziewamy się wizyty ekipy z profilu Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty).

    A tak już poważnie mówiąc - Kamila jest jednym z najbardziej rozchwytywanych coach-ów w Polsce. Przeprowadziła niezliczoną ilość sesji, jej klientami są managerowie największych firm, biznesmeni z pierwszych stron gazet, oraz celebryci - uprzedzamy, nazwiska w odcinku nie padają, zatem nie szukajcie sensacji.

    Zachęcamy do wysłuchania naszej podcastu ponieważ:

    - rozprawiamy się z kilkoma mitami na temat coachingu,
    - rozmawiamy jak wyrabiać w sobie nawyki,
    - zastanawiamy się co robić, aby nam się chciało,
    - poruszamy sporo ciekawych wątków biznesowych.

    Dzięki tej rozmowie jesteśmy zmotywowani i będziemy publikować nowe odcinki zgodnie z ustaleniami co dwa tygodnie - Kama, to działa!

    Uwaga, spoiler! Mario, zainspirowany dyskutowanymi treściami, wszedł w proces „rozkmin”, sprawdźcie, jaki był efekt ;).

  • Zostań w domu i posłuchaj podcastu! A dzisiaj prezentujemy Wam naprawdę fajny odcinek, który powinni posłuchać wszyscy: młodsi i starsi, pracodawcy i pracownicy, rodzice, przedsiębiorcy oraz włodarze miast.

    Tematem najnowszego odcinka jest „Pokolenie Z”, za którym przyjdzie nam (starszym) nadążać. Podczas tej rozmowy staraliśmy się rozłożyć je na czynniki pierwsze i dowiedzieć się jak najwięcej o naszych następcach.

    Z dzisiejszego odcinka dowiesz się:

    - czym jest pokolenie Z
    - jaka jest ich filozofia na życie
    - jak budować relacje w firmie
    - jak budować relacje na lini rodzic - Z-etka
    - jakie zagrożenie czyhają w sieci
    - jak rekrutować Z-etki
    - jak sprzedawać Z-etkom

    i wiele innych.

    W podróż po świecie Z zabiera nas Dawid Hamera, twórca akcji „Nadążyć za pokoleniem Z”, w ramach której prowadzi szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców, mówca konferencyjny, człowiek wielu zadań i przyszły student [chyba ;) ]

    Wierzymy, że za 2 tygodnie znów się usłyszymy. Trzymajcie kciuki. Zdrówka dla Was kochani.

  • Ach jak dobrze móc znów usiąść przed mikrofonem i nagrać kolejny odcinek podcastu. A jeśli do tego dołożymy rozmówczynię, która stworzyła w Szczecinie markę kosmetyczną, której produkty znajdziecie w największych drogeriach w Polsce i wielu krajach na świecie to trzynastka, bo taki mamy dzisiaj numer odcinka, musi być bardzo dobrą liczbą.

    Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Darią Prochenka, Prezesem marki Clochee - szczecińskiej firmy produkującej naturalne kosmetyki.

    O czym rozmawiamy?

    - o ekologii, która 7 lat temu nie była jeszcze „sexy”, a dziewczyny od samego początku na nią postawiły
    - o kawie, która potrafi wywrócić życie do góry nogami
    - o ryzyku związanym z zakładaniem firmy
    - o marketingu, dzięki któremu dziewczyny osiągnęły sukces
    - o Excelu, który ratuje życie biznesmena
    - o prezesie Mercedesa,
    - o Kasi Tusk, która zawiesiła serwery Clochee
    - o pomysłach na ochronę środowiska w każdej firmie
    - o ambasadorce, której Daria poszukuje do marki Pure by Clochee.

    Mamy dla Was także dwie niespodzianki oraz prośbę - zaczynamy od tego drugiego:

    Włączamy się w akcję pomocy dla Franka https://www.facebook.com/groups/795855587589481/?multi_permalinks=801157390392634¬if_id=1583216159133299¬if_t=group_activity Już teraz znajdziecie tam wiele kapitalnych produktów i usług, które możecie wylicytować w dobrej wierze. Aukcja znajduje się już na grupie licytacyjnej akcji.

    Ogłaszamy poszukiwania Ambasadorki Pure by Clochee - jeśli znasz kogoś kto idealnie pasuje do tej roli napisz w komentarzu - 3 osoby z najfajniejszymi pomysłami otrzymają zestawy kosmetyków

    Mamy też rabat na wszystkie produkty marki Clochee! Do 9 marca wszystkie produkty objęte są 25% rabatem - wykorzystajcie kod WCNK25 i cieszcie się zniżką

    To zdecydowanie najbardziej ekologiczny odcinek jaki do tej pory nagraliśmy.

  • Podczas wizyty i pracy nad naszą strategią w listopadzie 2018 r. Paweł Tkaczyk powiedział nam „Zacznijcie nagrywać podcast. To świetne narzędzie do budowania marki”. Na koniec spotkania umówiliśmy się, że jak będzie w Szczecinie to usiądzie na naszej kanapie i nagramy rozmowę.

    I nadszedł ten dzień. Dzisiaj gościmy drugiego z trzech ojców chrzestnych naszego podcastu (został już nam tylko Marek 🙂.

    To jednak nie będzie kolejna rozmowa o trendach. To nie będzie rozmowa o narzędziach lub biznesie. To będzie rozmowa o życiu.

    Przed Wami Paweł Tkaczyk, bez maski Batmana.

  • Kilka dni temu internetem wstrząsneła wiadomość, iż Szczecin jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w na świecie (Ba! wyprzedziliśmy m.in. Pragę i Barcelonę). Jedni przecierali oczy ze zdumienia, drudzy poczuli dumę, a jeszcze inni otrzymali świetną inspirację do memów i żartów.

    Aby sprawdzić jak to wygląda w praktyce postanowiliśmy do naszego studia zaprosić Artura Ratuszyńskiego, którego możemy w 100% określić mianem miastoholika. Artur uwielbia Szczecin i uwielbia działać na rzecz jego rozwoju i promocji.
    Rozmawiamy o tym skąd takie wysokie miejsce w rankingu (i czy może być jeszcze lepiej) jak nasze miasto będzie się zmieniać w najbliższym czasie, gdzie zabije nowe serce Szczecina oraz czy możliwe jest życie w mieście bez samochodów. Zapytamy także co w nim lubi a czego nie i co by tutaj jeszcze wprowadził.

    Posłuchajcie rozmowy o Szczecinie 2020.

  • Rozpoczynamy podcastowy 2020 rok!

    Czas na pierwszy odcinek w nowej serii, którą rozpoczynamy od rozmowy z Mariuszem Łodygą, jednym z najlepszym strategów marketingowych w Polsce.

    W jego portfolio znajdziemy między innymi takie marki jak: Raiffeisen Polbank, BGŻ PNB Paribas, Domiporta, Orange, Warta S. A., Ministerstwo Rozwoju, Max Roy, Netguru, Urząd Miasta Kalisz, Urząd Miasta Wronki, Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, Urząd Miasta Pniewy, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Plast Box S.A, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Uzdrowisko Połczyn Zdrój S.A. Sprawny Marketing i… marka Michała, nad której strategią na 2020 pracują 🙂

    Podczas rozmowy poruszymy wiele wątków związanych z przygotowaniem strategii, planowaniem efetywnych działań oraz dotyczących trendów na 2020 rok. Nie zabraknie także wymiany uprzejmości na linii Szczecin - Poznań 😉

    Na koniec BIG NEWS ! - 5 lutego organizujemy warsztaty w Szczecinie z Mariuszem w temacie „Jak zaplanować strategię oraz działania marketingowe na 2020 rok”. Szczegóły na naszym fb oraz Michała.

    Serdeczenie zapraszamy - naprawdę warto!
    Do usłyszenia!
    M&M

  • Oj dzisiaj będzie gorrrąco! Jednak nie ze względu na aurę za oknem, ale przez nowy odcinek podcastu, który właśnie Wam udostępniamy.

    Naszym gościem jest Daria Terlikowska - psycholog i seksuolog, z którą, jak się niestety okazuje, poruszamy dla wielu nadal tematy tabu.

    W najnowszym odcinku rozmawiamy międzyinnymi o:

    – jak wygląda praca psychologa i seksuologa
    – w czym może Ci pomóc taka osoba jak Daria
    – kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa i seksuologa
    – kobieta, mężczyzna czy para? Kto najczęściej odwiedza gabinet Darii
    – czy i dlaczego edukacja seksualna w szkołach jest potrzebna
    – jak praca lub biznes wpływają na nasze relacje
    – czy żyjemy w świecie singli
    – dlaczego mamy taki problem aby zaakceptować odmienność seksualną u innych osób
    – problemach nastolatków
    i jeszcze więcej.

    Tak naprawdę to moglibyśmy nagrać 5 godzinny odcinek i nadal nie wyczerpalibyśmy listy pytań, którą mieliśmy. Mamy jednak nadzieję, że nasza rozmowa dostarczy Wam wielu ciekawych informacji.

    Miłego słuchania!

  • Zapewne wiele razy patrząc na różne nazwy zastanawialiście się co autor miał na myśli. Niestety w dalszym ciągu wielu przedsiębiorców nie przykłada do brandingu należytej wagi, a to błąd.
    Gościem dzisiejszego odcinka jest Konrad Gurdak strateg, marketer z 19-letnim doświadczeniem w zarządzaniu markami i projektach rebrandingu. Pojawia się tam, gdzie tworzy się marki, wprowadza innowacyjne produkty, rozwija istniejące usługi.

    W najnowszym odcinku WCNK zabieramy Was w kompletną, sześćdziesięciominutową podróż do świata tworzenia nazw. Porozmawiamy o krokach, które trzeba wykonać aby stworzyć wymarzoną markę. Dzisiejsze przystanki na naszej trasie to:

    Koncepcja marki
    Słowa klucze
    Konkurencja
    Gdzie szukać inspiracji
    Kreacja
    Weryfikacja
    Zatem jeśli jesteście na etapie tworzenia nowej marki, usługi, produktu lub myślicie o rebrandingu – koniecznie posłuchajcie dzisiejszej rozmowy.

    Drodzy słuchacze, a teraz zadanie dla Was – w trakcie odcinka odbędzie się pojedynek pomiędzy Mariuszem i Michałem na stworzenie lepszej nazwy dla biura nieruchomości. Przesłuchajcie go dokładnie i wskażcie kto powinien być zwycięzcą. Wśród wszystkich głosujących wylosujemy nagrodę książkową. Na głosy czekamy do końca tygodnia 🙂

  • O CZYM MÓWIMY?

    Wyobraźcie sobie sytuację kiedy prowadzicie rozpędzony niczym TGV biznes i nagle, pewnego ranka, dostajecie na maila informację, że Wasze konta na portalach społecznościowych zostały (tymczasowo) zablokowane. Z dnia na dzień zostajecie odcięci od kilku ważnych dla Was kanałów komunikacji z klientami.

    Do tego dochodzi artykuł podważający Waszą działalność, a w sieci roi się od domysłów dlaczego doszło do tej blokady. Akcje Waszej firmy tracą na wartości, a klienci zaczynają poważnie zastanawiać się czy kontunuuować z Wami współpracę.

    Z taką sytuacją spotkał się nasz gość Michał Sadowski, CEO Brand24. Po publikacji w amerykańskiej wersji Business Insider artykułu, w którym autor podważył legalność zbierania danych przez jego firmę, Facebook i Instagram zablokowały nie tylko konta firmowe, ale także prywatne. W jednej chwili został odcięty, niczym ryba od tlenu, od swoich klientów, fanów oraz znajomych.

    Jak zareagował? Jaki wpływ miało to na jego firmę? Jak sobie z tym radzi? Jak wygląda procedura odwołania w Facebooku? To niektóre z pytań, które padły podczas tej rozmowy. Ważnej rozmowy dla każdego przedsiębiorcy, który wykorzystuje social media w swoim biznesie.

    W odcinku znajdziecie nie tylko porady jak zarządzać firmą w kryzysie. To odcinek naszpikowany cechami, które powinien posiadać każdy lider.
    Nie będziemy owijać w bawełnę - to najlepszy odcinek w naszej krótkiej historii. Jesteśmy ciekawi też reakcji portali na naszą publikację - być może to nasz ostatni wpis :)

    Dlatego właśnie Mariusz powtarza jak mantrę gdzie możecie nas dodatkowo znaleźć :)

    Życzymy miłego słuchania i zachęcamy do udostępniania i polecania wszystkim, którzy opierają swój biznes na wykorzystaniu social mediów.

  • O czym mówimy?

    O tym, że wracamy do Was po krótkiej przerwie i od razu wchodzimy z mocnym tematem!

    W dzisiejszym odcinku temat dotyczący niemalże 2 mln Polaków, a rozpalający jeszcze większe grono, czyli tzw. kredyty frankowe. 3 października Trybunał Sprawiedliwości UE wyda postanowienie w sprawie jednej z umów kredytowych.

    Nieoficjalnie mówi się, że opinia TSUE może być pozytywna dla wnioskodawców, co ułatwi sądom w Polsce postanowienia w takich sprawach (których już teraz jest złożonych kilka tysięcy).

    Co to oznacza dla posiadacza kredytu? Czy wyrok ten sprawi, że na rynek bankowy się wywróci? A może wręcz przeciwnie? Tego i jeszcze więcej dowiecie się z najnowszego odcinka #WCNK, w którym gościmy Sylwestra Kasprzewskiego, radcę prawnego specjalizującego się między innymi w pomocy frankowiczom.

    Z odcinka dowiecie się między innymi:

    - czego tak naprawdę dotyczy postanowienie TSUE
    - co może to zmienić dla kredytobiorców
    - jak mogą zareagować banki
    - o co możesz walczyć z bankiem posiadając kredyt w CHF
    - czy to postanowienie jest także ważne dla posiadaczy kredytów w EUR/USD lub JPY?
    - jakie inne niedozwolone opłaty stosowały banki, które również możesz odzyskać
    - czy możesz walczyć o zwrot pieniędzy jeśli spłaciłeś swój kredyt
    - czy to postanowienie dotyczy także kredytów samochodowych w CHF
    i wiele, wiele więcej. Zachęcamy do tej bardzo ciekawej rozmowy.

    Uwaga! Już 3 października 2019 r., Sylwester organizuje darmowy webinar, w którym zinterpretuje wyrok TSUE. Będziecie mogli zadać mu również pytania, które nie padły w naszej rozmowie - gorąco zachęcamy:

    Link do wydarzenia.https://www.facebook.com/events/397225424535414/

    Więcej informacji o działalności Sylwestra Kasprzewskiego znajdziecie na https://pokredycie.pl

  • O CZYM MÓWIMY?
    Piąty odcinek naszego podcastu poświęciliśmy tematowi video marketingu. Naszym gościem jest Igor Podgórski, na którego „polowaliśmy” od dobrych kilku miesięcy.
    Igor gościł już w wielu podcastach, między innymi u Mariusza Łodygi oraz Wojtka Herry dlatego cieszymy się, że przyjął nasze zaproszenie.

    Igor, jak sam o sobie mówi, jest filmowcem i marketingowcem. Specjalizuje się w tworzeniu treści video dla firm do wykorzystania w internecie. Realizuje nagrania praktycznie na całym świecie. Dodatkowo prowadzi blog, kanał na YT oraz nagrywa własny podcast. Z ciekawostek nagrał świetny dokument o kinie Pionier.

    W tym odcinku rozmawiamy między innymi o:

    - Jak rozpocząć przygodę z video
    - jak ważne jest video w budowaniu wizerunku,
    - jak przedsiębiorcy powinni wykorzystać video marketing w komunikacji,
    - jak zacząć nagrywać filmy,
    jakie treści powinniśmy prezentować,
    - czy rzeczywiście potrzebujemy profesjonalnego sprzętu i studia do nagrywania,
    - o tym jak zmieniają się social media,
    - o złotej zasadzie Pawła Tkaczyka, którą Igor namiętnie wykorzystuje,
    - opowiadamy o tym jak ciekawie Live Video wykorzystuje Marek Jankowski,
    - opowiadamy także o tym jak pracuje ze swoim materiałem wideo Michał Sadowski.

    To i wiele więcej do usłyszenia w najnowszym odcinku #WCNK !

  • Dzisiejsza środa to taki mały piątek ponieważ dla wielu z Was to początek długiego weekendu. A skoro dużo wolnego czasu przed Wami to zdecydowanie musicie posłuchać nowego odcinka #WCNK#! Dzisiaj odcinek to prawdziwy koktajl tematów: lifestyle, pasja, biznes oraz duuużo whisky :)​

    Tym razem przed naszym mikrofonem usiadł Mariusz Kowalczyk, który na co dzień zarządza firmą Weecommerce, a w wolnych chwilach (chociaż uważam, że za niedługi czas te proporcje się odwrócą) prowadzi bloga: Jak pić Whisky.

    Rozmowę z Mariuszem podzieliliśmy na 3 części: whisky (jakżeby inaczej :), blogowanie, startupy w Szczecinie

    Odpowiemy na kilka ciekawych pytań:

    1. Whisky

    Jak rozpocząć przygodę z whisky?
    Czy słynna whisky z colą to profanacja (jak wiele osób uważa)?
    Irlandia, Szkocja, a może Japonia? Z jakiego kraju pochodzą najlepsze gatunki whisky?
    Czym różni się: whisky od borbona?
    Jak wygląda rynek whisky w Polsce?– czy Polacy piją (za) dużo?

    2. Blogowanie

    Blogowanie: bardziej hobby czy biznes?
    Jak można zarabiać na blogu?
    Jak wygląda praca bloggera ?
    Jakie rady Mariusz ma dla osób chcących zacząć blogować?

    3. Startupy w Szczecinie

    Czy w Szczecinie mamy „klimat” dla startupów ?
    Jak wygląda rzeczywistość startupera?
    Czy programy akceleracyjne rzeczywiście pomagają w rozwoju?
    To i wiele więcej do usłyszenia w najnowszym odcinku WCNK!

    Na zdrowie!

  • Jak co wtorek zapraszamy Was do odsłuchania nowego odcinka podcastu „Wszystko co nas kręci”. Tym razem przed mikrofonem zasiadła dziennikarka Agata Maksymiuk związana z grupą Polska Press (wydająca takie tytuły jak Głos Szczeciński, MM Trendy, Strefa Biznesu, Nasze Miasto etc.).
    Z Agatą poruszamy wiele ciekawych wątków, w tym między innymi:

    - jak to jest z tym czytelnictwem w Polsce,
    - czy ludzie czytają jeszcze gazety,
    - jak wygląda praca dziennikarza w dzisiejszych czasach,
    - czy papierową prasę czeka nieuchronna śmierć,
    - czy dziennikarze muszą być mocno odporni na hejt,
    - co najlepiej sprzedaje się w mediach.

    Poza tym rozmawiamy o kuluroznastwie, fake newsach i wielu innych ciekawych rzeczach.

    Życzymy przyjemnego słuchania!
    M&M

  • Gościem drugiego odcinka podcastu "Wszystko Co Nas Kręci” jest Konrad Pietracha - twórca portalu bilety.fm - najpopularniejszego serwisu sprzedaży biletów w zachodniej Polsce.
    W tym odcinku:

    Porozmawiamy czy Szczecin to dobre miejsce na duże wydarzenia dowiemy się czy na nowym stadionie Pogoni zagra Metallica.
    Przedstawimy przepis na udane wydarzenie.
    Opowiemy o 11-letniej pracy nad portalem, która pozwoliła Konradowi osiągnąć pozycję nr 1 w naszym regionie.
    Porozmawiamy o tym, czym różni się marketing wydarzeń.
    Opowiemy o jednym z najdłużej organizowanych wydarzeń muzycznych w Szczecinie.
    Wyjaśniamy też, dlaczego nie udało nam się kupić materaca od Pawła Tkaczyka :)