Folgen
-
Walce o sprawiedliwość nie ma końca. Dzielni superherosi od dziesięcioleci ratują Ziemię przed wszelkiej maści złoczyńcami i zagrożeniami. Skąd wzięli się owi czempioni naszych czasów? Oto pytanie, na które odpowiada gość naszego Zagadkowego Studia!
-
Są niezwykłe, jak wszystkie dzieci, choć One potrafią pielęgnować coś wyjątkowego.
-
Fehlende Folgen?
-
Jeśli zagadkowe święta, to i święty Mikołaj. Przyprowadziły go do studia "Dzieci, które wiedzą lepiej". Pojawiła się także Śnieżynka.
-
Rzadko zdarza się, by ktoś potrafił patrzeć na świat z wrażliwością dziecka, buntem nastolatka i przytomnym okiem dorosłego cenzora. A o tym świecie opowiadał tak, że człowiek wchodzi w tę opowiadaną historię do samego końca.
-
Czesław Mozil, Grajkowie Przyszłości i przebojowy, adwentowy artystyczny projekt pt. "Kiedyś to były święta".
-
Tym razem w "Zagadkowej niedzieli" Katarzyna Stoparczyk gości Pawła Podgórskiego, znakomitego aktora, wokalistę i wychowawcę dzieci i młodzieży.
-
Goście tego wydania "Myślidziecka 3/5/7", to ludzie, którzy często zadzierają głowę i patrzą w górę. Czego wypatrują?
-
– Na Mount Evereście przede wszystkim słychać wiatr, który szumi pięknie. Są tam też niesamowite widoki, bo po to się wchodzi na takie góry, żeby ładować baterie i zobaczyć coś niesamowitego – opowiadała Miłka Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi.
-
Historia zawarta w książce pt. "Wojtek" zawiera wątki autobiograficzne jej autora – popularyzatora nauki, Wojciecha Mikołuszko, który jest bohaterem tego wydania audycji.
-
– W książce "Milion rzeczy" jesteśmy zaproszeni w podróż po świecie zagadek, po świecie miliona rzeczy do odkrycia. Wyprawę zaczynamy na Antarktydzie. To takie miejsce, którego prawdopodobnie nie uda nam się odwiedzić osobiście – opowiada Katarzyna Domańska, tłumaczka książki Marca Martina.
-
Najpierw wdrapał się na kamienny cokół. Potem zgrabnie wskoczył na grzbiet konia. Koń miał skrzydła, więc okazał się być Pegazem. Mały chłopiec wiedział o tym więc cierpliwie czekał kiedy koń w końcu wzniesie się i poleci.
-
To była zagadkowa podróż tropem pszczół.
-
Dlaczego Bałtyk jest zimny i słodki? Co to jest fitobentos? Jak wygląda omułek i ostrygojad? Kto wymyślił kosz plażowy?
-
Które zwierzę nigdy nie zapada w zimowy sen, a jego zęby rosną cały czas? Dlaczego nie powinniśmy dotykać delfinów w oceanariach? Co to jest Stegodyphus? Odpowiedzi na te wszystkie pytania szukaliśmy w naszym zagadkowym studiu!
-
W tę "Zagadkową Niedzielę" w Trójkowym studiu, oprócz Katarzyny Stoparczyk, pojawili się Kasia, Amanda, Krystyna oraz debiutująca Maja, która w wieku 9 lat napisała książkę. Odwiedził nas również gość!
-
"Zagadkową niedzielę" znowu spędziliśmy w plenerze! Tym razem Katarzyna Stoparczyk w towarzystwie Oli, Jany, Tymka i Lei nadają z Lądka Zdroju, gdzie odbywa się XXIV Festiwal Górski.
-
Gościem Katarzyny Stoparczyk, Krysi oraz Anielki była dr biologii, a zarazem artystka i poetka – Urszula Zajączkowska.
-
To było wystrzałowe wydanie audycji, w której pytaliśmy, czy żyją na tym świecie stworzenia, które są nieśmiertelne?
-
1 września 1939 roku dzieci miały beztrosko pobiec do szkoły. Nie pobiegły. Zamiast ciężaru tornistra wypełnionego książkami pozostał w nich ciężar wojny. Opowiada o niej ktoś, kto w dniu jej wybuchu miał zaledwie 16 lat. Opowiada przepięknie, bo mówi tak, jak pisze. Znakomity pisarz, człowiek legenda, Józef Hen.
-
Jest jednym z najbardziej doświadczonych pilotów w naszym kraju. Należy także do ścisłej światowej czołówki. Udało mu się zakwalifikować do najbardziej prestiżowych zawodów w świecie paraltoniarstwa – Red Bull X-Alps.