Episódios
-
Mi a közös a Manchester Unitedben és az MTK-ban? Látszólag nem sok azon túl, hogy mindkét klubnál több-kevesebb sikerrel űzik a labdarúgásnak nevezett sportágat, de mind Manchesterben, mind a Hungária körúton mindennek a kiindulási alapja az, hogy mit akar a tulajdonos. Az rendeli a nótát ugyanis, aki fizeti a számlát. Erik ten Hag menesztésével véget ért a United pokoljárása? Rúben Amorim lehet a gyógyír a sebekre? Az MTK valóban sok fiatalt beépítve szerepel egyre jobban az NB I-ben? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ a Ziccerben Tokics Tamással, az NB1.hu vezető szerkesztőjével.
-
Az Arsenal-Liverpool meccset a helyszínről figyelve győződtünk meg Szoboszlai nélkülözhetetlenségéről, de nem hagytuk szó nélkül a Real Madrid és a Barcelona csörtéjét sem, ahol az egyik csapat nagyon magasan védekezett, a másik pedig leginkább sehogy, illetve beszéltünk a nehezen komolyanvehető Aranylabda-díjátadóról is. Mindezekben partnerünk volt Marosi Gergely, a 24 Extra szerzője.
-
Estão a faltar episódios?
-
Az angol közvélemény egy része nemzethalált vizionál Thomas Tuchel szövetségi kapitánnyá válása miatt, pedig az angol futballtradícióból pontosan a német kinevezése következik. Bár az a Kecskemét jelmondata, hogy sem magasság, sem mélység nem rettenti a lila-fehéreket, Szabó István felmentésével kiderült, hogy utóbbi mégis. Kylian Mbappé stockholmi kiruccanása pedig nem úgy alakult, ahogy a francia eltervezte. Mindezeket Békési Bálinttal, UEFA C-licenszes edzővel, elemzővel beszéltük ki.
-
Egy olyan munkát kezdtünk el, aminek nem egy-két év múlva van vége, hanem hosszú távú, globális céljaink vannak – mondta Esterházy Mátyás, Szoboszlai Dominik menedzsere a Liverpool sztárjának brandépítéséről. Az üzleti kérdések mellett beszélgettünk a válogatott csapatkapitányának mentalitásáról és a magyar játékospiac helyzetéről is a Ziccer különkiadásában, amit a 24.hu podcastfesztiválján rögzítettünk.
-
Szoboszlai Dominik szerint a hollandok elleni meccsen tettünk egy lépést a jó irányba. De valóban a tüskés kiscsapat mentalitása a jó irány? A budapesti döntetlen tanulságai mellett arról is beszélgettünk vendégünkkel, Moncz Attilával, a Sport TV főszerkesztő-helyettesével, hogy a Lassana Diarra-ügy hogyan befolyásolhatja a nemzetközi labdarúgó piacot.
-
A Bundesligában bombaformában védő Gulácsi Péter idén már nem szerepel a válogatottban, azt pedig még meglátja, mit hoz a jövő. A Ferencváros a második mérkőzését is elveszítette az Európa Liga főtábláján, majd kikapott a Pakstól is, azt firtattuk, ez csak az edző felelőssége, vagy a vezetésé is. Ez a két téma bérelte ki a Ziccer legfrissebb adását.
-
Az újragombolt klubvilágbajnoksággal kapcsolatban több probléma akad, de a lejáró szerződésű játékosokról nem sok szó esett – eddig. A Bayern München egyelőre hasít Vincent Kompany irányítása alatt: a belga edző sikerének okai mellett feltártuk azt is, hogy mi köze a földrajznak ahhoz, hogy a bajorok adják Németország legsikeresebb csapatát. Magyar focis témánk ezen a héten az európai léptékben is hatalmasnak számító fizetések okozta lét elviselhető könnyűsége. A vendégünk Lukács Viktor, a Network4 csoport kommentátora volt.
-
Túlvagyunk az újraszabott BL első körén, ami remek kiindulási alapot biztosította arra, hogy a játékosok túlterheléséről, a meccsdömping hatásairól és a sportközvetítések jövőjéről elmélkedjünk. Beszélgetőtársunk ezen a héten Szaniszló Csaba, a Sport TV műsorvezetője, kommentátora volt, így természetesen nem mentünk el szó nélkül De Rossi kirúgása mellett sem.
-
Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémia vezetőedzője egy nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy csapata célja ugyan a dobogó, ő azonban meg akarja nyerni a bajnokságot. Mekkora ennek a realitása? Kylian Mbappé Real Madrid-játékosnak született – mondja vendégünk, Brodarics Tamás a Score Traning System szakmai vezetője. A francia sztár kapcsán beszéltünk a Real Madrid szezonkezdetéről is a Toni Kroos utáni korszakban. Megtárgyaltuk azt is, hogy valójában mekkora hatást gyakorolhat a játék képére a futball világán belül zajló adatforradalom.
-
Kijózanító pofonnal indult a Nemzetek Ligája, az újítással próbálkozó magyar labdarúgó-válogatott ugyanis ötgólos vereséget szenvedett Németországban. A bosnyákok elleni meccs előtt még kiértékeltük Marco Rossi csapatának teljesítményét, valamint a mélyére nézzünk annak, hogy a temérdek elköltött pénz dacára miért nem gyarapodik tehetségekkel a magyar futball. Beszélgetőtársunk ezúttal Horváth Csenger, kiválasztásért felelős szakember volt.
-
Az európai kupasorozatok selejtezőinek rájátszásában szereplő három magyar csapat közül egy, a Ferencváros érte meg az őszt – sorozatban hatodszorra. A Barcelona egyelőre a pályán hasít, azonban a színfalak mögött pénzügyi nehézségekkel küszködik a klub. A hét meccsén a Liverpool lesimázta a Manchester Unitedet. Mindezekről ezúttal Borbély Imrével, az xfb Analitycs adatelemzőjével beszélgettünk.
-
Angyalföldön, a Gera Zoltán dicstelen búcsúját kiváltó okok keresésével indítottuk az adást, majd átnyargaltunk a 97-szeres válogatott legenda legnagyobb sikereinek színhelyére, Angliába, hogy a Premier League rajtjáról értekezzünk. Az angolokon keresztül aztán Franciaországba is eljutottunk, ahol a multiklubmodell terjedésének áldozatául eső kiscsapatokra irányítottuk a reflektorfényt. Ezúttal Ágai Kis András, a Sport TV műsorvezetője csatlakozott hozzánk.
-
A 24.hu maratoni olimpiai közvetítéssorozatából érkező Aranyossy Áronnal kiegészülve Párizstól Miskolcig jutottunk: először elbúcsúztattuk pár szóban a párizsi játékokat és kalapunkat emeltük minden magyar olimpikon előtt, majd angliai kitérőt téve a dinasztiaépítő menedzserek eltűnésének okairól beszélgettünk, végül pedig a Szigetről Magyarországra visszatérve Szűcs Kornél Plymouthba igazolása kapcsán dicsértük a Kecskemétet és fogalmaztunk meg kérdéseket a diósgyőri klub vezetése és játékospolitikája kapcsán.
-
Ezúttal a magyar labdarúgás került terítékre, ugyanis a hazai bajnokságok újraindulása és a nemzetközi kupaszereplés bőven szolgáltatott kitárgyalni valót. Elvárás-e, hogy Fradin kívül másik magyar csapat is főtáblás legyen? Szakmai alapon megindokolható-e ZTE-Fehérvár-Újpest transzfervonaton utazók közlekedése? Mi értelme van egy olyan rendszernek, ami alapján egy 20 éves játékos öregnek számít, és milyen ösztönzőkkel lehetne ezen javítani? A honi labdarúgás útvesztőiben ezúttal Gaál Tamás sportújságíró, az NB1.hu szerkesztője segített eligazodni.
-
Komolyan vehető-e az olimpiai futballtorna? Ki nyeri majd és kinek kellene nyerni szerintünk az Aranylabdát? Lehet-e rehabilitálni egy családon belüli erőszakot elkövető játékost? Mi folyik a Chelsea-nél? Ezúttal ezeket a kérdéseket jártuk körbe Kurdi Benedekkel, a Ziccer fantasy ligájának győztesével.
-
Az Eb-menetelésünk után, egy kis szusszanást követően visszatér a Ziccer – ezúttal Bocsák Bencével, szabadúszó újságíróval, a World Soccer és a Rise of the underdogs című könyv szerzőjével kiegészülve, akivel a Liverpool felkészülése mellett arról beszélgettünk, hogy hogyan lett sportújságíró Angliában, miként született meg az esélytelenebbnek vélt csapatok és játékosok hőstetteit megéneklő könyve, valamint, hogy mit kellene tenni ahhoz, hogy jól működjön a magyar futballpiac.
-
Eseménytelen első félidőt követően a másodikban mindössze egy perc után megszerezte a vezetést Spanyolország Nico Williams révén, és Cole Palmer ugyan még egyenlíteni tudott, azonban a 86. percben jött a csereként beálló Mikel Oyarzabal, aki megnyerte a spanyoloknak az Eb-döntőt. Spanyolország 2012 után újra Európa-bajnoknak vallhatja magát, míg Anglia sorozatban két Eb-döntőt veszített el és nem törte meg az 1966 óta tartó nyeretlenségi szériáját nagy tornákon.
-
Gareth Southgate meglepte Hollandiát, a tornán először futballozni is hajlandó angolok az első félidőben letolták a pályáról Ronald Koeman csapatát, de így is Ollie Watkins utolsó pillanatos góljára volt szükségük a döntőbe jutáshoz.
-
Az Európa-bajnokság első elődöntőjén a franciák régen várt akciógóljára két spanyol találat jött válaszul, Lamine Yamal az Eb-k történetének legfiatalabb gólszerzője lett, amit hamarosan megfejelhet egy Európa-bajnoki címmel, ugyanis Spanyolország lesz ott a fináléban. A spanyol-francia mérkőzés történéseit ezúttal Késedi Gáborral, a Vasas videóelemzőjével beszéljük ki.
-
Kialakult a második elődöntő párosítása is, Anglia-Hollandia mérkőzést rendeznek majd július 10-én. Az angolok a némiképp javuló, de még mindig csúnya játékuk után tizenegyesekkel verték Svájcot, míg a hollandoknak elég volt a rendes játékidő ahhoz, hogy kiejtsék a törököket. Filozófiaóra a nagy válogatottak szellemiségéről és egy kis futballhalál vizionálás, mondván, ki fog szerelembe esni a játékkal, ha ezeket a meccseket látja?
- Mostrar mais