Episódios

 • Raivis un Krišjānis sarunājas ar dzejnieci un publicisti Liānu Langu par rietumus pārņēmušo "atcelšanas" kultūru, kas pamazām tuvojas Latvijai un jaunu latviešu valodas - līdz ar to kultūras un pašapziņas - apdraudējumu no angļu valodas puses, īpaši jaunatnes vidū. Kas kopīgs padomju okupācijas laika "atcēlējiem" ar šodienas interneta aktīvistiem? Vai latvieši komunisma pieredzes dēļ ir imūni pret "atcelšanas" kultūru? Kā tieši angļu pidžins draud nomākt latviešu valodas skaidrību? Zinot, cik ātri valodas var mirt un cik grūti tās augšāmcelt, kā ar popkultūras un valsts politikas palīdzību padarīt dzimto valodu "modīgu"? Par to un citiem jautājumiem šajā Pārbaudes laikā.

  Veiksmīgs latviešu valodas un kultūras popularizēšanas piemērs: https://lv100.lv/programma/kalendars/metalopera-kurbads-keves-dels/ Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem!
  Ierakstīts studijā "Ambona".

 • Par Latviju un latviskumu mēs bieži runājam un cīnāmies, bet ik pa laikam ir jāapstājas un latviskums vienkārši jāpiedzīvo. Vasaras Saulgrieži, jeb Jāņi ir viens no latviskās identitātes būtiskākajiem notikumiem. Uz šodienas nomācošo un brīžam muļķīgo ziņu fona, kas raisa tikai negatīvas emocijas, atgriezīsimies pie mūsu spēka avotiem – Latvijas dabas un ar tās ritmiem saistītajām latviskajām tradīcijām. Par tām mums pastāstīs Uģis Nastevičs – fotogrāfs, japāņu valodas tulks un Dievturu pārstāvis. Jāņu epizodes mūzika:


  Div' Svecītes · Laimas Muzykanti

  https://www.youtube.com/watch?v=3iAbmhAugtE  Ozoliņi, ozoliņi - Vilkači

  https://www.youtube.com/watch?v=7tbcY7t1Sq8&list=RDEM25GiD170NeWqTxDSd35THQ&index=16

  Raidījums ierakstīts studijā “Ambona”.

 • Estão a faltar episódios?

  Clique aqui para atualizar o feed.

 • Raivis Zeltīts turpina sarunu ar vēsturnieci Inesi Dreimani. Kā lai jauniešiem izskaidro komunisma ļaunumu? Kas vispār ir komunisms, kurā “uz papīra” viss ir skaisti, tikai iznākums vienmēr briesmīgs? Kā komunistu režīms atņēma cilvēku spēju domāt pašiem un mūsdienu kreisie turpina komunisma tradīcijas? 1941. gada deportācijas – kādi bija kritēriji upuru izvēlei šajā slepenajā komunistu operācijā? Un kārtējo reizi atspēkosim mītu par it kā vietējo stukaču veidotajiem sarakstiem.
  Trešdaļa ASV milleniāļu atzinīgi vērtē komunismu https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/communism-millennials-capitalism-socialism-bernie-sanders-cold-war-yougov-a9188116.html
  VDD: jaunatnes vidū izplatās komunisma idejas
  https://www.austsaule.lv/vdd-prokremliskie-aktivisti-lampa-un-jaunie-komunisti/
  Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem!
  Ierakstīts studijā “Ambona”.

 • Raivis Zeltīts, Krišjānis Lācis un Jānis Sils sarunājas par nacionālas ekonomikas iespējamību un nacionālā kapitāla audzēšanu ierobežotas suverenitātes apstākļos. Vai no aplamām 1990. gadu ekonomikas dogmām var izrauties? Vai neierobežots brīvais tirgus ir iespējams? Vai iestāšanās Eiropas Savienībā attaisnoja solījumus un cerības? Vai "Progresīvie" atrisinās Latvijas ekonomiskās nebūšanas? Kā valstij iejaukties ekonomikā saprātīgi un kā netraucēt ar savu svaru - par to šajā "Pārbaudes laikā".

  Par pašreizējo stāvokli kodolīgi skat. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/ekonomikas-profesors-zviedru-bankas-latvija-rikojas-ka-spanu-konkistadori.a405475/

  Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! 

  Ierakstīts studijā “Ambona”.

 • Raivja Zeltīta un Anda Kudora saruna par ģeopolitiku. Krievijas jautājums. Kāpēc konservatīvie jau laicīgi paredzēja problēmas ar mūsu Austrumu kaimiņu? Kāpēc liberāļi kļūdījās par “vēstures beigām”, “atkušņiem” un “restartiem”? Kas ir Krievijas politiskās kultūras būtība un kāpēc tā apdraud kaimiņvalstis? Civilizāciju sadursme. Vai Hantingtonam bija taisnība – vai civilizāciju konflikts ir 21. gadsimta galvenais jautājums? Intermarium. Vai 21. gadsimtā Vai “3.jūru iniciatīvu”, “Višegradas grupu”, “Ļubļinas trijstūri” utml. formātus var uzskatīt par jaunas Intermarium savienības aizsākumu? Intermarium valstu un “Vecās Eiropas” ideoloģiskais konflikts – Polija, Ungārija. Kādu ceļu mums doties? Vai esam “Ziemeļvalsts”? Par šiem un citiem jautājumiem – šajā pārbaudes laikā!
  Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu:https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā “Ambona”.

 • Raivja Zeltīta un filozofijas doktora Raivja Bičevska saruna par 20.gadsimta liecinieku un Personību ar lielo burtu - Ernstu Jingeru. Par cilvēku, kurš savā gandrīz 103 gadus ilgajā mūžā no Pirmā pasaules kara ierakumiem līdz mūsdienu Vācijai līdzdarbojās, vēroja un aprakstīja modernās pasaules garu un būtību. Intervija ar E. Jingeru viņa mūža nogalē - https://m.youtube.com/watch?v=NJPglTJUhiM Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu:https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā "Ambona".

 • Raivis Zeltīts sarunājas ar vēsturnieci Inesi Dreimani par 1940. gadu, okupācijas režīma noziegumiem, slepkavām un upuriem, kā arī mūsu atbildību pret upuru piemiņu. Inese Dreimane pēta čekas darbības pirmsākumus Latvijā 1940. gadā, kā arī turpina 1941. gadā čekā nošauto cilvēku personību noskaidrošanu. Tieši ar to pašu nodarbojas arī savā brīvajā laikā.
  Grāmata “Vēstule ar pielikumu”:https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/172599-vestule_ar_pielikumu.html
  Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/
  Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā "Ambona".

 • Raivis Zeltīts sarunājas ar politologu un Konservatīvisma studiju centra dibinātāju Andi Kudoru par Krievijas viltus konservatīvismu, kreiso demagoģiju un to, kas tad patiesībā ir konservatīvisms.
  Konservatīvisma studiju centrs https://www.konservativisms.lv/. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/.
  Konta nr. LV42UNLA0055002049535.
  Pateicamies visiem atbalstītājiem!
  Ierakstīts studijā "Ambona".


 • Raivis Zeltīts sarunājas ar advokātu Aldi Alliku par tiesību, vērtību un ideoloģiju sadursmi šodienas Latvijā. Satversmes tiesas lēmumu cēloņi, komunistu ar fanātiskām acīm atgriešanās, "naida runas" jēdziena problemātika un cilvēktiesību piesaukšana, kas ne vienmēr ir ar labiem nolūkiem - par to, bet ne tikai, šajā "Pārbaudes laikā".
  Alda Allika publikācijas un intervijas:
  https://www.pietiek.com/raksti/cik_daudz_ir_latviju
  https://www.pietiek.com/raksti/cik_daudz_ir_satversmju
  https://neatkariga.nra.lv/intervijas/334432-aldis-alliks-satversmes-tiesas-spriedums-ir-ka-hibridkara-tanks
  https://neatkariga.nra.lv/intervijas/334820-aldis-alliks-vispirms-saviens-pa-gimeni-un-vecakiem
  http://fronte.lv/2015/11/ir-jasak-domat-ka-latviesiem-latvijas-saimniekiem/
  Intervija ar Miklós Szánthó, Ungārijas Pamattiesību centra direktoru:
  https://thenewprometheism.com/god-homeland-family-must-be-the-words-embroidered-on-our-combat-flags/
  Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu:https://www.austsaule.lv/ziedo/
  Konta nr. LV42UNLA0055002049535.
  Pateicamies visiem atbalstītājiem!
  Ierakstīts studijā "Ambona".

 • Raivis Zeltīts sarunājas ar Latvijas Universitātes profesoru, filozofijas doktoru Raivi Bičevski par konservatīvo revolūciju – šķietami pretrunīgu jēdzienu savienojumu, ko 20. gadsimta 20. gados Veimāras republikas labējie intelektuāļi izmantoja kā pilnīgi jaunas politiskās pozīcijas apzīmējumu. Vai konservatīvisms var būt nākotnē vērsta ideja? Alternatīvās [neliberālās] modernitātes ceļi Eiropā un Latvijā toreiz un tagad – par to šajā “Pārbaudes laikā”.
  Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu:https://www.austsaule.lv/ziedo/
  Konta nr. LV42UNLA0055002049535.
  Pateicamies visiem atbalstītājiem!
  Ierakstīts studijā "Ambona".

 • Raivis un Krišjānis ievadā apspriež jauno-veco kreiso aktīvistu saites ar Krieviju, bet tad ķeras klāt pilsoniskā un etniskā nacionālisma iztirzāšanai. Apskatot dažādus kādreiz veiksmīgus, bet arvien vairāk neveiksmīgus pilsoniskā nacionālisma piemērus, abi apskata Latviju kā valsti, ko uzbūvējis un uztur etniskais nacionālisms un apspriež Satversmi kā etniskā nacionālisma dokumentu. Kāpēc pilsoniskais nacionālisms mūsdienās ir tas labais, pieņemamais, bet etniskais nacionālisms tas sliktais? Kāpēc ir pieņemami būt patriotam, nevis nacionālistam? Kāpēc Latviju sauc par Latviju un kas ir "Latvijas tauta"? Par to šajā Pārbaudes laikā. 

  Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ 

  Konta nr. LV42UNLA0055002049535. 

  Pateicamies visiem atbalstītājiem!

  ***

  Par noderīgo idiotismu Rietumos: https://www.austsaule.lv/vadita-revolucija-black-lives-matter-un-antifa-ka-dala-no-plasakas-komunistiskas-kustibas-rietumos/ 

  Latvijas Republikas Satversme: https://likumi.lv/ta/id/57980-latvijas-republikas-satversme 

  Kodolīgu skaidrojumu Satversmes preambulā un 2. pantā ietvertajam jēdzienam "Latvijas tauta" skat. https://www.saeima.lv/satversme/Ievads_Balodis.pdf 110. lpp. 

  Par Izraēlu kā ebreju tautas nācijvalsti: https://knesset.gov.il/constitution/ConstMJewishState.htm

  Ierakstīts studijā "Ambona". 

 • Krišjānis un Valters sākumā šķendējas par ekspertu jeb tehnokrātu uz viltus pretenzijām dibināto varu, bet tālākajā sarunā Valters mēģina pārliecināt Krišjāni par impērijas kā noteiktas dažādību iekļaujošas, vairākpakāpju lielu telpu pārvaldošas iekārtas labumiem, par piemēru ņemot pārsvarā Romas impēriju, nedaudz arī seno Persijas impēriju. Abi uzdod jautājumu, vai Eiropas Savienība ir jauna impērija un beigās pieskaras Intermarium un Trīs jūru iniciatīvai kā iespējamai jauni-vecai impēriskai telpai starp Vāciju un Krieviju, kura veidotos ap kopīgu vēstures izpratni un kopīgām vērtībām. 

  Polijas prezidents Andžejs Duda piesaka Centrāleiropu (jeb Intermarium) kā alternatīvu citām šodienas impērijām: https://www.delfi.lv/news/versijas/andzejs-duda-centrala-eiropa-ka-kopigu-centienu-kopiena.d?id=52912803

  Ierakstīts studijā "Ambona". 

 • Valters, Krišjānis un Raivis sarunājas par tautības lomu šodienas Latvijā un citur. Vai latvieši saskaņā ar jaunāko sociologu pētījumu ir etnocentristi? Vai tautība pastāv? Vai var kļūt par japāni? Kāpēc runāt par tautību, ja ikdienā daudz svarīgāks ir OIK un IKP? Kāpēc laukos tautība nav tik svarīga? Kā etniski viendabīgas sabiedrības ir saistītas ar savstarpējo uzticēšanos? Vai dažādībā ir spēks? Šie un citi jautājumi vieglā garā jaunajā Pārbaudes laikā. 

  Pētījums par etnocentrismu un etniskajiem stereotipiem Latvijā: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/dazi-etnosi-ir-mazak-inteligenti-kops-dzimsanas-ko-latvijas-iedzivotaji-doma-cits-par-citu.a393233/

  Dažādi pētījumi par etniskās dažādības saistību ar mazāku "sociālo kohēziju" un savstarpējo uzticību: 

  https://link.springer.com/article/10.1007/s11205-015-0863-3

  https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1467-9477.2007.00176.x

  https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1007/s10464-013-9608-0 

  https://www.researchgate.net/publication/261564649_Ethnic_Diversity_Trust_and_the_Mediating_Role_of_Positive_and_Negative_Interethnic_Contact_A_Priming_Experiment

  https://academic.oup.com/esr/article/32/1/54/2404332

 • Sagaidot 16. martu - Leģionāru piemiņas dienu - Raivis sarunājas ar mācītāju Gunti Kalmi par latviešu leģiona vēsturisko nozīmi un iespaidu uz šodienu. Sarunā izcelta leģionāru loma vēsturiskās atmiņas un pēctecības stiprināšanā, kā arī pārrunāta labvēlīgā ietekme uz atjaunotās Latvijas nacionālismu, un spēja iedvesmot vēl šodien. 

  Vīru kopas "Vilki" intervijas ar leģionāriem https://www.youtube.com/channel/UCQKkcsdevkAgMaw8YUNzLZw/videos

 • Šajā epizodē – Raivja saruna ar Alfrēdu Stinkulu. A. Stinkuls ir amatnieks, rakstnieks un mākslinieks, kā arī viens no 20. gadsimta 70. un 80. gadu “hipiju” subkultūras zināmākajiem pārstāvjiem okupētajā Latvijā. Pirmajā daļā – saruna par brīvdomību okupācijas laikā, kuru iemiesoja no ASV nākošās rokmūzikas vēsmas, mēģinājumiem izveidot no totalitārā režīma neatkarīgu kopienu laukos, kas beidzās ar izbraukšanu uz ASV. Otrajā daļā – par latviskumu. Kā būt latviskākiem valodā, domās, darbos, kāpēc tas vispār ir svarīgi.
  Igauņu rokgrupa Virmalised: https://www.youtube.com/watch?v=Dd-sZzijoSk
  Grāmata Mati sarkanā vējā: http://www.lgramata.lv/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=91815&category_id=522&option=com_virtuemart&Itemid=28&vmcchk=1&Itemid=28

  Ierakstīts studijā "Ambona". 

 • Šajā epizodē Raivis sarunājas ar filozofijas doktoru Māri Kūli par islāma terorismu un “Islāma valsti” – fascinējošu un vienlaikus biedējošu fenomenu, ko nav iespējams izprast ar “politkorektuma” filtru. Pirmajā daļā – saruna par “Islāma valsts” vēsturi un šī brīža situāciju. Kas ir šī organizācija un kāpēc nekas vēl nav beidzies... Otrajā daļā – islāma terorisma ciltsraksti. Vahābisms, salafīti, kutbisms – kā šīs islāma reformatoru kustības noveda pie “Islāma valsts”? Un ko tas nozīmē politiski, ja reliģija un valsts netiek šķirtas? Vai Rietumu naivums par islāma civilizācijas īpatnībām noveda pie katastrofas Irākā? Trešajā daļā – ko darīt Rietumiem? Par likumiem un tikumiem. Kā Eiropa par savu sasniegumu uzskata savas kultūras dekonstrukciju un atteikšanos no nācijas idejas – bet ko darīt imigrantiem, kas meklē piederības apziņu? Kā Rietumiem sevi revitalizēt? Mēs dzīvojam pārejas periodā starp veco kārtību, kas nav atgriežama un jauno kārtību, kas vēl nav zināma. Vai to var veidot arī Centrālā un Austrumu Eiropa, kurā nācijas idejai vēl ir nozīme? Visbeidzot – kā pārprastais postmodernisms noved pie patiesības iemainīšanas pret brīvību, bet rezultātā patiesības trūkums noved pie brīvības zuduma, ko spilgti parāda Krievijas piemērs.
  Patlaban Māris turpina izvērst terorisma pētniecību savā pēcdoktorantūras projektā, pievēršoties metodoloģijas tematam. Grāmata “Terorisma krustugunīs. Islāma valsts” ar fragmentiem http://www.terorismakrustugunis.lv/lv/sakums/
  Par Peter Pomerantsev grāmatu “Nothing Is True and Everything Is Possible”, kas parāda Krieviju kā postmodernu tirāniju https://www.theguardian.com/books/2015/feb/04/nothing-is-true-and-everything-is-permitted-peter-pomerantsev-review-russia-oil-boom

  Ierakstīts studijā "Ambona".

 • Šajā epizodē Valters un Krišjānis Pārbaudes laikā uzņem viesi - filozofijas maģistri un doktoranti Zani, lai kopīgiem spēkiem dalītos pieredzēs par akadēmiskā kreisuma nesto tukšību, pārliecību maiņām, sieviešu un vīriešu balsstiesībām un mūsdienu kultūrā valdošo attēlu pārbagātību, patiesībā - noplicinošo nabadzību. 

  Vēsturiskās pēdas citātam par politisko nobriešanu: https://quoteinvestigator.com/2014/02/24/heart-head/

  Intervija ar Polu Viriļjo par tehnoloģiju lomu īstenības zaudēšanā: https://www.vice.com/en/article/qbzbn5/paul-virilio-506-v17n9

  Par Žaku Ransjēru latviski: https://lcca.lv/lv/veikals/zaks-ransjers--attelu-liktenis/

  https://satori.lv/article/vienkarsos-vardos-par-ransjeru

  Rodžers Skrūtons, mūsdienu angļu slavenākais konservatīvais domātājs par viedokļa mainīšanu: https://newcriterion.com/issues/2003/2/why-i-became-a-conservative

  Papildus - aicinājums ziedot pret-gatavināšanas grāmatas izdošanas projektam: https://projektubanka.lv/projects/what-is-marriage-izdosana-latviski

  Ierakstīts studijā "Ambona". 

 • Šīs epizodes pirmajā sadaļā Krišjānis un Raivis sarunājas par neseno satori.lv ģimenes diskusijas norakstu, akciju tirgus svārstībām un naudas varas saplūšanu ar politiku. Otrajā sadaļā abi spriež par Navaļnija protestu ticamību, tehnoloģiju spēku un nespēku, bet trešajā sadaļā pievēršas Vakarzemes norietam, lai secinātu, ka dažādajām Austrumeiropas tautām ir vēsturiska misija šo norietu pārvērst atdzimšanā. 

  Diskusija par ģimeni un zudušais sarunas noraksts: https://www.kodoka.lv/saturs/satori-diskusija-gimenes-nemieri/

  Britu dokumentālo filmu veidotājs Ādams Kērtiss par tehnoloģiju un mediju spēku un nespēku politisko pārmaiņu panākšanā: https://www.vice.com/en/article/exmw3j/jon-ronson-interviews-adam-curtis-393

  Ā. Kērtisa filma https://en.wikipedia.org/wiki/HyperNormalisation, sākot ar 2:09:31 par tehnoloģiju un mediju lomu un vājumu Arābu pavasara un "Okupēt Volstrītu!" kustības laikā: https://www.youtube.com/watch?v=fh2cDKyFdyU

  Ā. Kērtisa filma https://en.wikipedia.org/wiki/Bitter_Lake_(film) , sākot 1:47:42 ļoti zīmīgi un īsi par Vakarzemes norietu: https://www.youtube.com/watch?v=VRbq63r7rys

  Īsi par Osvaldu Špengleru: https://vesture.eu/%C5%A0penglers_Osvalds

  http://blogi.lu.lv/harijs/category/kulturologija/

  Centrālā un Austrumeiropa kā jaunā un labāka Eiropa: https://www.delfi.lv/news/versijas/andzejs-duda-centrala-eiropa-ka-kopigu-centienu-kopiena.d?id=52912803

  Ierakstīts studijā "Ambona".

 • Šajā Pārbaudes laika epizodē Valters un Krišjānis sarunājas par politisko kompasu, tā vēsturiskajām saknēm un nosacītību - t.s. labējumu, kreisumu, centrismu, populismu, fašismu un nedaudz par citiem ismiem. Pirmajā sadaļā abi sāk ar Ritas Rudušas metapolitisko gatavināšanu un mēģina novietot Gobzemu uz politiskā kompasa. Otrajā sadaļā abi spriež par politisko kompasu plašāk, Krišjānis vairākkārt atsaucas uz Metjū Gudvina norādi par sociālā konservatīvisma un ekonomiskā kreisuma popularitāti, bet trešajā sadaļā abi pievēršas dažādu laiku Latvijas vēstures politisko kompasu asīm un pieskaras šodienas Latvijas politiskā piedāvājuma nabadzībai, pakritizējot Latvijas kapitālismu tā patreizējā formā. 

  Politiskā kompasa tests: https://www.politicalcompass.org/

  Satversmes sapulces laika politiskais kompass un tests: https://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/arpus-etera/par-ko-tu-balsotu-pirms-100-gadiem-uzzini-satversmes-sapulces-skirotava.a357688/

  Metjū Gudvina un Rodžera Ītvela pētījums par nacionālpopulisma vilni pasaulē: https://www.penguin.co.uk/books/306/306038/national-populism/9780241312001.html

  M. Gudvina viedokļa kopsavilkums latviski: http://www.leta.lv/es/item/1332CD6E-6C70-0858-9DE3-F6A8EC94126A/jaunumi:feature/

  Ierakstīts studijā "Ambona". 

 • Ievadā Raivis un Krišjānis sarunājas par "Kapitolija šturmēšanu" un ASV prezidenta izdzēšanu no sociālajiem tīkliem, pieaugošo cenzūru un piesaka metapolitikas jēdzienu kā iespējamu disidentisku taktiku kopējā kultūras klimata "gatavināšanai" vēlamo politisko pārmaiņu virzienā. Iztirzājumā abi ieskicē metapolitikas vēstures epizodes no starpkaru un pēckara neomarksisma līdz dažādiem veiksmīgiem vai mazāk veiksmīgiem labējo mēģinājumiem to pārņemt. Noslēgumā domas, ko metapolitika varētu nozīmēt Latvijai un kā nelielas valstis plašākā spēles laukumā var spēlēt savu spēli. 

  Īsi par neomarksismu: https://www.austsaule.lv/manifests-2/

  Izvērstāk: https://neatkaribai.lv/neomarksisms-21-gadsimta-lielakais-drauds/

  Apakšnodaļā "Rietumu marksisms": https://enciklopedija.lv/skirklis/88128-marksisms,-ideolo%C4%A3ija

  Lešeka Kolakovska apjomīgais pētījums par marksisma ideju vēsturi: https://en.wikipedia.org/wiki/Main_Currents_of_Marxism

  Franču labējo metapolitikas piemērs: https://en.wikipedia.org/wiki/GRECE

  Vācu labējo metapolitikas piemēri: 

  a) "Konservatīvisma bibliotēka": https://www.bdk-berlin.org/

  b) Izdevums "Junge Freiheit": https://jungefreiheit.de/

  c) Izdevniecība "Antaios": https://antaios.de/

  Kritiski par Dž. Baidena pret Ungāriju un Poliju vērstajiem komentāriem: https://www.newsweek.com/biden-big-tech-have-poland-hungary-their-crosshairs-opinion-1540063

  Divas labējo izdzīvošanas stratēģijas pēc līdzības ar kristietību:

  1) T.s. "Benedikta iespēja": https://www.penguinrandomhouse.com/books/547188/the-benedict-option-by-rod-dreher/ ; https://www.theamericanconservative.com/dreher/benedict-option-faq/

  2) Sistēmas "integrācija no iekšienes": https://americanaffairsjournal.org/2018/02/integration-from-within/

  Ierakstīts studijā "Ambona".