Crianças e família – Chéquia – Podcasts recomendados

 • David Vaníček je bývalý novinář a televizní reportér, dnes na volné noze jako mediální lektor, influcencer a youtuber. Se svým partnerem vychovávají dvojčata a svůj příběh sdílejí jako Dva tátové veřejně, aby zbořili tabu o duhových rodičích a rodinách. Podcast Slyšíme se bude o všem, co se tátovi a klukovi z médií honí v hlavě.

 • Tereza Salte alias TerezaInOslo je mámou, podnikatelkou, blogerkou a autorkou knihy Šlehačková oblaka. Ta se podle literárních redaktorů stala jedním z největších knižních překvapení roku 2017. V podcastu V oblacích vás Tereza chce vtáhnout ještě hlouběji do svého života a podcastem chce sundat vaše růžové brýle o dokonalých životech, které denně vidíte na sociálních sítích a blozích. Tak vítejte V oblacích. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: voblacich@elitebloggers.cz

 • Babies can eat so many more foods than we give them credit for! Katie Ferraro, Registered Dietitian, baby-led weaning expert and mom of 7 helps you get a SAFE start to solid foods using baby-led weaning. Baby-led weaning helps your baby become an independent eater & prevents picky eating. Join Katie for easy-to-implement infant feeding tips and tricks that will build confidence in your baby’s ability to safely start solid food and self-feed!

 • Houpačky jsou magazín pro aktivní rodiče, který každý týden nabízí diskuse o dětech, mateřství, otcovství, rodině a životním stylu s lékaři, psychology, poradci i rodiči, kteří vypráví své příběhy.

 • Nedoklubko spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje svět mezi odborníky a rodiči, kteří by měli v péči o předčasně narozené děti působit jako jeden tým.

 • Život se psem nejsou jen tři povinné procházky kolem bloku. Věřím, že náš pejsek je šance pro nás samotné, že skrze něj můžeme poznat skvělé lidi a rozvíjet se v mnoha různých směrech. Vidíte to stejně? Tak vítejte u prvního českého podcastu o psech, kde najdete rozhovory na rozličná témata od zdraví, přes výchovu a společné soužití. Jsem pejskařka, která se rozhodla sdílet svůj náhled na psí svět a možná se taky trochu zasadit o to, aby se nám s našimi pejsky žilo aspoň o chlup líp.Těším se na vás i na Instagramu jako @Pejskárium. Kontaktovat mě můžete na pejskarium@elitebloggers.cz

 • A 4th grader describes how he spends his time in the pandemic. Bonus interviews from people around the world.

 • Originální český podcast. Pohádky a příběhy současných autorek a autorů. Nová epizoda každý pátek.

 • Váš audioprůvodce po světě zvířat. Nečekaně zajímavé informace, rady, rozhovory s klíčovými lidmi, které znáte i neznáte, příběhy plné emocí a lásky... Vaše příběhy. A to všechno proto, že naši psi a kočky jsou tu s námi a že za to prostě stojí!

 • The Story Corner with Bear is a podcast devoted to storytelling and engaging the imagination and will bring to you both original children's stories and folk tales from around the world. At the end of each story, a Word of the Day will be reviewed - this is a word in the story that children may not be familiar with but will learn, in order to increase their vocabulary and develop a love for language. Listen during drive time, bedtime, quiet time and anytime!

  The stories are appropriate for all ages and vary in length, from simple, fun stories to more involved multi-episode adventures.

  All stories are told by Bear, a writer, storyteller and father of 4 young cubs.

  For more information, visit www.ToddThistle.com

 • ​Planet Earth consists of millions of wildlife species – some of them are visible to us on a daily basis while others live in wild forests or other humanly uninhabitable places. But despite this, each animal has its own biology and possess some unique characteristics which differentiates them from rest of the animal kingdom - be it the long neck of Giraffe, black and white stripes of zebra, huge physical structures of humpback whales, musical notes of a cuckoo bird or the ability to soar high in the sky of an eagle.

  Animal Gyan is an original podcast series by Chimes Radio – India’s 1st Audio Platform for Kids - where we talk about different animals and their unique features to introduce the wonders of nature to our young listeners. While scientifically animals are divided into 5 different phylum (Invertebrates, Vertebrates, Arthropods, Mollusks and Echinoderms), for the sake of simplicity, we have used a much simpler categorization of Land (terrestrial), Water (aquatic) and Air (aerial) animals. This book of knowledge in audio format provides children with an overview of some of the most popular animals from each of these categories while also delving into some amazing facts about them which probably you may not be aware of before. So let’s hop into these 2-minutes short audio animal encyclopedias to know more about the members of our animal kingdom!

  ​A water animal or aquatic animal are those that lives in water. Listed below are some popular water animals that you ought to know about along with some of their fascinating characteristics.

 • Vítejte na cestě! Na cestě životem, rodičovstvím i osobním rozvojem. Na cestě k sobě samým. Často je těžké přijmout, že život je neustálá proměna, nikdy nekončící energie, jejíž tok máme jen a pouze ve svých rukou. Jak na to? Třeba s tímto podcastem! Jsem Věra Švachová, trojnásobná pracující máma žijící s rodinou v Berlíně a dělím se s vámi o prožitky života v různých zemích, o životní lekce cestou nabrané, o proměny manželství i sebe samé při postupném přicházení dětí, ale také o hodnotné techniky a praxe z oblasti mindfulness (všímavosti) a osobního rozvoje, které můžete ihned v podcastu vyzkoušet a prožít a jednoduše aplikovat do vašeho obyčejného života.

 • Every parent has challenges and important questions when it comes to taking care of their child’s health and nutrition. We’ve partnered with experts in health and nutrition to tackle questions and challenges shared by real parents. Tune in to find out tips, tricks and advice that can easily be adopted by you and your approach to your children’s health and nutrition.

  يواجه الأهل الكثير من الصعوبات ويكمن لديهم الكثير من الأسئلة بخصوص الاهتمام بصحة وتغذية أطفالهم. لقد قمنا بالانضمام إلى متخصصون في مجال الصحة والتغذية لنجاوب على الأسئلة والصعوبات التي يواجهها الأهل. استمعوا لتتعرفوا على نقاط ستساعدكم ونصائح تستطيعون القيام بها بكل سهولة عند مواجهة أمور التغذية مع أطفالكم.

 • Real life motherhood talk that will encourage and empower you to minimize and organize the chaos in your life. You will be given specific examples on how you can increase your productivity and embrace your life.

 • V podcastu O rodičovství si povídám se svými hosty o různých tématech, které se týkají rodičovství, výchovy dětí, přivádění dětí na svět a vůbec toho, jak si udržet všech pět pohromadě, když už se člověk stane rodičem. Z vlastní zkušenosti vím, že je to naplňující, ale i těžká zkušenost, plná každodenních rozhodnutí. A tak jsem se rozhodla pídit po informacích, na jejichž základě mohu tato rozhodnutí činnit. V každé epizodě se tedy můžete těšit na rozhovor s člověkem, který se svým oborem do hloubky zajímá. No a díky podcastu můžu vás, posluchače vzít na cestu za poznáním s sebou. Pojďme si popovídat o rodičovství!

 • Pregnancy, second time round! Honest and (trying to be) educational!

 • Contemporary English Tales from various publishers across India and abroad like Pratham Books, Chimes Radio brings an interesting narration of kids stories in audio format. These are modern tales with a strong message behind them.

 • Podcast o Češce, která žila pět let v Africe. Budeme se bavit na témata život v Africe, africké kuriozity, multikulturní partnerství, výchova míšených dětí a mnohé další. Podast bude mít i svoji rubriku africké povídky.

 • Podcast pro všechny matky i nematky. Nejste v tom samy(i)! Jestli ještě nemáte dost plínek, dětskýho řevu a upřímný zpovědi jedný prdlý matky, jste tu správně.